Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 14385 είμαι σε auto μιλάμε για χάλι μαύρο για τα οπτικά μέρη της κάμερας που φοράει..Το πήρα για την κάμερα και μου θυμίζει φωτογραφίες από καλές κάμερες με 5mpx,ο φακός είναι καθαρός χωρίς σημάδια,οπότε είναι θέμα software οπότε χαιρετίσματα :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά στα windows 10 νομίζω δεν έχει δοθεί βάση στην κάμερα,με το lumia 640xl μετά την αναβάθμιση δεν μπορούσα να τραβήξω HDR,σε χαμηλό φωτισμό πολύ θόρυβος παρά το f/2.0,σε σχέση πάντα με τα 8.1 που φορούσε στην αρχή.

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω να πάρω μπαταρία από eBay για το 930. Έχει κάποιες στα 15$ και καλά αυθεντικές. Ειναι ρίσκο λέτε;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ηδη την παραγγελια μου,Vernee Apollo Lite, οταν με το καλο ερθει θα κανω τις συγκρισεις μου και ισωσ βαλω και εγω αγγελια το 930.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια,τρίτη μέρα το έχω σήμερα αρχίζει και μου αρέσει,η οθόνη είναι υπέροχη,θα το κρατήσω μέχρι το Φθινόπωρο και βλέπουμε.Και βέβαια μαζεμένο,με κούρασε η παντόφλα το 640xl
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον το αδίκησα λίγο το κινητό,χθεσινή με την 14388,μου φαίνεται ότι βελτιώθηκε αρκετά.

28213851231_ed2b9cb948_c.jpgLumia 930 by Giwrgos George, on Flickr

 

Σε auto οι ρυθμίσεις;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Σε auto οι ρυθμίσεις;

 

Όχι pro mode,shutter speed 1/6 και iso 200,γενικά σε νυχτερινές φωτογραφίες με τεχνητό φωτισμό εκεί παίζεις στο 1/5 με 1/6 και το iso στο 200 και δίνει πολύ καλά αποτελέσματα το κινητό,έβγαλα αρκετές και με άφησε κάτι παραπάνω από ικανοποιημένο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απάντηση από nokia care κατεχάκη,λέει ότι δεν το καλυπτει η εγγύση γιατι εχει κατι σημαδακια το ασημενιο πλαισιο....Και το παληκαρι στο τηλεφωνο του εκανε εντυπωση γιατι λεει ότι νομιζει να επηρεαζει αυτό που εβγαλε στην οθονη...Τι να πω...τσαμπα 8 ευρω
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εμένα απάντηση από nokia care κατεχάκη,λέει ότι δεν το καλυπτει η εγγύση γιατι εχει κατι σημαδακια το ασημενιο πλαισιο....Και το παληκαρι στο τηλεφωνο του εκανε εντυπωση γιατι λεει ότι νομιζει να επηρεαζει αυτό που εβγαλε στην οθονη...Τι να πω...τσαμπα 8 ευρω

 

Νέα τακτική είναι αυτή τώρα; κι εμένα είχε σημάδια τότε τι να πω. Κι εγώ θέλω να το ξαναπάω για εγγύηση γιατί μετά από 1' χρήση σε messenger ή browsing το κινητό καίει ανεξέλεγκτα.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

και εμενα εχει ενα σημαδι στο πλαισιο,εχω το μαυρο και το χρωμα του στο σημειο εκεινο εφυγε, αλλα δεν ειχα προβλημα με την εγγυηση και τις δυο φορες που το εστειλα στο σερβις. δεν μπορω να πω οτι τα προβληματα του διορθωθηκαν στην εντελεια διοτι εγγραφη βιντεο ο ηχος ιναι χαμηλος,ανοιχτη ακροαση μπορω να πω οτι συννενοουμαι καπως,το τρεμουλα τις οθονη ''ζει και βασιλευει'' και απο θερμοκρασιες,αστο... ιδιως αν μπεις ιντερνετ ή εφαρμογες που χρειαζονται data ,το κινητο πολυ απλα δεν πιανεται,μονο με θηκη ή πετσετα. συντομα θα μπει πωλητηριο λογο αγορας καινουργιου κινητου.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες,αστο... ιδιως αν μπεις ιντερνετ ή εφαρμογες που χρειαζονται data ,το κινητο πολυ απλα δεν πιανεται,μονο με θηκη ή πετσετα. συντομα θα μπει πωλητηριο λογο αγορας καινουργιου κινητου.

 

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα έχω κι εγώ με τη θερμοκρασία και πραγματικά δεν παλεύεται το καλοκαίρι. Δεν είναι μόνο ότι δεν μπορείς να το πιάσεις αλλά είναι επικίνδυνο για το ίδιο το κινητό γιατί φαντάσου τι γίνεται μέσα στα κυκλώματα. Μπορεί να φανεί αστείο, αλλά εγώ κάθε λίγο και λιγάκι το αφήνω για 30" στην κατάψυξη να έρθει σε φυσιολογικά επίπεδα και μετά το ξαναβγάζω. Έχω σκεφτεί κι εγώ να το βάλω αγγελία αλλά έχει θέματα ρε φίλε και λυπάμαι τον κακομοίρη που θα το πάρει πόσο θα κλάψει τα λεφτά του. Είναι σοβαρός λόγος οι θερμοκρασίες που σηκώνει και ρίχνει αυτόματα την αξία του κατά πολύ.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα έχω κι εγώ με τη θερμοκρασία και πραγματικά δεν παλεύεται το καλοκαίρι. Δεν είναι μόνο ότι δεν μπορείς να το πιάσεις αλλά είναι επικίνδυνο για το ίδιο το κινητό γιατί φαντάσου τι γίνεται μέσα στα κυκλώματα. Μπορεί να φανεί αστείο, αλλά εγώ κάθε λίγο και λιγάκι το αφήνω για 30" στην κατάψυξη να έρθει σε φυσιολογικά επίπεδα και μετά το ξαναβγάζω. Έχω σκεφτεί κι εγώ να το βάλω αγγελία αλλά έχει θέματα ρε φίλε και λυπάμαι τον κακομοίρη που θα το πάρει πόσο θα κλάψει τα λεφτά του. Είναι σοβαρός λόγος οι θερμοκρασίες που σηκώνει και ρίχνει αυτόματα την αξία του κατά πολύ.

 

Αλήθεια είναι αυτό,από την πρώτη στιγμή που το έπιασα έκαιγε τόσο πολύ που έβαλα θήκη,και πάλι νιώθω την θερμότητα,φαντάζομαι κάποια στιγμή ξαφνικά το κινητό θα πεθάνει..

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι αυτό,από την πρώτη στιγμή που το έπιασα έκαιγε τόσο πολύ που έβαλα θήκη,και πάλι νιώθω την θερμότητα,φαντάζομαι κάποια στιγμή ξαφνικά το κινητό θα πεθάνει..

 

Κάποια στιγμή θα φτιάξουν το πρόβλημα της υπερθέρμανσης

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία το κινητό φορτίζει υπερβολικά αργά και ζεσταίνεται υπερβολικά πολύ. Αποκορύφωμα χθες που το συνέδεσα με ένα power bank 3.350mah κι ενώ το βράδυ πριν κοιμηθώ το είδα να φορτίζει, το πρωί ήταν κλειστό από έλλειψη μπαταρίας. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία το κινητό φορτίζει υπερβολικά αργά και ζεσταίνεται υπερβολικά πολύ. Αποκορύφωμα χθες που το συνέδεσα με ένα power bank 3.350mah κι ενώ το βράδυ πριν κοιμηθώ το είδα να φορτίζει, το πρωί ήταν κλειστό από έλλειψη μπαταρίας. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά;

 

Στην 14388 η φόρτιση είναι πιο γρήγορη,και οι φωτογραφίες βελτιωμένες,σε σχέση με την 14385,το πρόβλημα της υπερθέρμανσης παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

με αυτες τις θερμοκρασιες που ανεβαζει το κινητο δεν υπαρχει κυνδυνος να εκραγει;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Στην 14388 η φόρτιση είναι πιο γρήγορη,και οι φωτογραφίες βελτιωμένες,σε σχέση με την 14385,το πρόβλημα της υπερθέρμανσης παραμένει.

 

Λες να περάσω κι εγώ την fast preview; είναι σταθερή;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Λες να περάσω κι εγώ την fast preview; είναι σταθερή;

 

Για ό,τι αφορά την Technical Preview έκδοση του λειτουργικού ,ασχέτως συσκευής, υπάρχει το ξεχωριστό θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) στο οποίο απεθυνόμαστε.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της υπερθεμανσης δεν υπαρχουν και πολλα που μπορει να κανεις...Ειναι το Soc τετοιο και ειναι γνωστα τα προβληματα του
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της υπερθεμανσης δεν υπαρχουν και πολλα που μπορει να κανεις...Ειναι το Soc τετοιο και ειναι γνωστα τα προβληματα του

 

Καλά δεν νομίζω να φταίει μόνο αυτό αλλά και πάλι θα μπορούσε να υποχρονίζεται η ταχύτητα του επεξεργαστή για να αποφευχθεί η υπερθέρμανση. Είναι τεράστιο πρόβλημα των windows phone γενικά.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει,και στο 640xl υπήρχαν θεματακια με υπερθέρμανση,όχι όπως το 930 βέβαια,είναι και Καλοκαίρι και το πρόβλημα διογκώνεται..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα άλλο πείραμα σήμερα. Ήταν στο 93% η μπαταρία, ζεστό το κινητό από τη χρήση, το βάζω σε οικονομία μπαταρίας και λειτουργία πτήσης για εξοικονόμηση, ξυπνάω και είναι η κλειστή η συσκευή λόγο μπαταρίας. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά;;;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες έγινε νέα αναβάθμιση στην 14388,νομίζω τα πράγματα είναι καλύτερα στο θέμα της υπερθέρμανσης!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

14390 σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Η πλοήγηση έχει φωνητικές οδηγίες ή πρέπει συνέχεια να κοιτάς την οθόνη ? Μιλάω για το Μaps των 10 καθώς τα Ηere **** λέει ότι δεν υπάρχουν πια.

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Η πλοήγηση έχει φωνητικές οδηγίες ή πρέπει συνέχεια να κοιτάς την οθόνη ? Μιλάω για το Μaps των 10 καθώς τα Ηere **** λέει ότι δεν υπάρχουν πια.

 

Ναι υπάρχει φωνητική πλοήγηση.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...