Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιούσα πολύ το total commander. Εξαιρετικός file manager που τα κάνει όλα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και μια εβδομάδα, όταν κλείνω το ακουστικό Bluetooth, το κινητό μπαίνει μόνο του στη δόνηση χωρίς ήχο. Αυξάνω την ένταση και μετά πάλι τα ίδια. Είμαι με 10αρια. Bug είναι ή ρύθμισα κάτι που δεν θυμάμαι;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Lumia 930 μου.

Να πω ότι το πρόβλημα άρχισε ξαφνικά, δεν το είχα παλαιότερα.

Συγκεκριμένα όποτε το συνδέω στο φορτιστή, μετά από 10 λεπτά το κινητό κυριολεκτικά τσουρουφλάει και το βγάζω μη μου εκραγεί.

 

Όταν το συνδέω για φόρτιση στο USB του υπολογιστή, ναι μεν δεν ανεβάζει σοβαρή θερμοκρασία, όμως αργεί πολύ να φορτίσει.

Λέτε να φταίει ο φορτιστής μου; Δηλαδή τι γίνεται, ξαφνικά μπορεί να δίνει πολύ ρεύμα;

 

Είμαι εντός εγγύησης. :)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Lumia 930 μου.

Να πω ότι το πρόβλημα άρχισε ξαφνικά, δεν το είχα παλαιότερα.

Συγκεκριμένα όποτε το συνδέω στο φορτιστή, μετά από 10 λεπτά το κινητό κυριολεκτικά τσουρουφλάει και το βγάζω μη μου εκραγεί.

 

Όταν το συνδέω για φόρτιση στο USB του υπολογιστή, ναι μεν δεν ανεβάζει σοβαρή θερμοκρασία, όμως αργεί πολύ να φορτίσει.

Λέτε να φταίει ο φορτιστής μου; Δηλαδή τι γίνεται, ξαφνικά μπορεί να δίνει πολύ ρεύμα;

 

Είμαι εντός εγγύησης. :)

 

Δοκίμασε έναν άλλο φορτιστή για αρχή......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Πριν λίγο πήρα ένα μεταχειρισμένο.

 

Να μείνω με τα 8.1 ή να αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Πριν λίγο πήρα ένα μεταχειρισμένο.

 

Να μείνω με τα 8.1 ή να αναβαθμίσω?

 

Να αναβαθμίσεις Φυσικά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.

 

Με τη χρήση ζεστένεται αρκετά... νομίζω.

 

Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Πριν λίγο πήρα ένα μεταχειρισμένο.

 

Να μείνω με τα 8.1 ή να αναβαθμίσω?

 

δοκίμασε αν σου σου δουλεύουν τα μικρόφωνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Ήδη κάποιους μήνες μετά το επίσημο release, η συσκευή μου αδυνατεί να βρει την αναβάθμιση σε win 10 :(:(

 

Ενώ ο "σύμβουλος αναβάθμισης" με προτρέπει να πάω στις ρυθμίσεις και να κάνω αναβάθμιση, όταν αναζητώ την αναβάθμιση δεν βρίσκει καμία η συσκευή. Γνωρίζει κάποιος τι φταίει και πως μπορώ να προχωρήσω στην αναβάθμιση;

 

επισυνάπτω και print screens από τα "Πρόσθετα και πληροφορίες"

Edited by lumia_930
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει μετά το "σύμβουλο αναβάθμισης" να πας στις ενημερώσεις και εκεί θα σου πει να την κατεβάσεις.

 

Αν το έχεις κάνει και δεν... τότε εγώ θα έκανα hard reset και θα ξαναδοκίμαζα.

 

Υπ' όψιν ότι θα χάσεις ότι έχεις μέσα γι' αυτό πρώτα backup

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ!

 

Αυτά ακριβώς τα δύο βήματα πραγματοποιώ (δύσκολο να τα κάνεις και λάθος :rolleyes: ) αλλά δεν! Δεν βρίσκει καμία αναβάθμιση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ πρόσφατα το πήρα (μεταχειρισμένο) και έκανα αυτά που σου είπα.

 

Μα τη διαφορά ότι μόλις είχε γίνει hard reset από τον προηγούμενο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Εγώ βέβαια μετά την αναβάθμιση έκανα πάλι hard reset για να "κάτσουν" όλα πιό καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Ήδη κάποιους μήνες μετά το επίσημο release, η συσκευή μου αδυνατεί να βρει την αναβάθμιση σε win 10 :(:(

 

Ενώ ο "σύμβουλος αναβάθμισης" με προτρέπει να πάω στις ρυθμίσεις και να κάνω αναβάθμιση, όταν αναζητώ την αναβάθμιση δεν βρίσκει καμία η συσκευή. Γνωρίζει κάποιος τι φταίει και πως μπορώ να προχωρήσω στην αναβάθμιση;

 

επισυνάπτω και print screens από τα "Πρόσθετα και πληροφορίες"

 

Το περίεργο που βλέπω στην συσκευή είναι ότι γράφει έκδοση λογισμικού lumia cyan, κανονικά έχω την εντύπωση στα 8αρια ότι έπρεπε να σου έχει την lumia denim που έχει βγει εδώ και πολλούς μήνες. Πιθανόν με την cyan δεν θα δει τα δεκάρια αν δεν περάσει πρώτα η denim. Μήπως είναι κλειδωμένο το firmware της συσκευής από κάποιο πάροχο?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήρθε σαν αντικατάσταση (καινούργια) από το service, λόγω μη δυνατής επισκευής της παλιάς συσκευής. Θεωρητικά δεν είναι δεμένη με κανένα πάροχο.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήρθε σαν αντικατάσταση (καινούργια) από το service, λόγω μη δυνατής επισκευής της παλιάς συσκευής. Θεωρητικά δεν είναι δεμένη με κανένα πάροχο.

 

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά μέσω υπολογιστή με Windows Recovery Tool (αν δεν έχεις κάτι σημαντικό μέσα) και ξαναπροσπάθησε. Μάλλον κάποιο σκάλωμα έχει φάει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά μέσω υπολογιστή με Windows Recovery Tool (αν δεν έχεις κάτι σημαντικό μέσα) και ξαναπροσπάθησε. Μάλλον κάποιο σκάλωμα έχει φάει.

 

Αυτό θα πρότεινα κι εγώ αλλά όντως τώρα αν δε φτιάχνει η συσκευή σου δίνουν καινούρια;;; ομολογώ έχω μείνει έκπληκτος

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Άπειρο battery drain δεν πα να κάνω remove τις εφαρμογές

 

Κοιμήθηκα και το άφησα με το WiFi και ήπιε σε 8 ώρες για πλάκα 40%

 

Μονίμως με ένα φορτιστή ή Power bank στα χέρια μου

 

Τέρμα μετά από αυτά τα Windows από μένα

 

Κρίμα στην οθονάρα και την κάμερα που χε μέχρι την denim

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άπειρο battery drain δεν πα να κάνω remove τις εφαρμογές

 

 

 

Κοιμήθηκα και το άφησα με το WiFi και ήπιε σε 8 ώρες για πλάκα 40%

 

 

 

Μονίμως με ένα φορτιστή ή Power bank στα χέρια μου

 

 

 

Τέρμα μετά από αυτά τα Windows από μένα

 

 

 

Κρίμα στην οθονάρα και την κάμερα που χε μέχρι την denim

 

 

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Πάντα μετά από αναβάθμιση από τα 8.1 πρέπει να γίνεται κάνα Hard Reset για να μην έχεις προβλήματα μετά την αναβάθμιση.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μετά από αναβάθμιση από τα 8.1 πρέπει να γίνεται κάνα Hard Reset για να μην έχεις προβλήματα μετά την αναβάθμιση.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

 

Έχει δίκιο το παιδί όμως. Δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι να κάνουμε hard reset, να ξαναπερνάμε εφαρμογές και κωδικούς επειδή το λειτουργικό είναι αισχρό. Πρέπει επιτέλους να τα φτιάξουν όλα αυτά. Καθαρά θέμα software είναι

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι να κάνουμε hard reset, να ξαναπερνάμε εφαρμογές και κωδικούς επειδή το λειτουργικό είναι αισχρό. Πρέπει επιτέλους να τα φτιάξουν όλα αυτά. Καθαρά θέμα software είναι

 

Από 8 να πας σε 10 επιβάλεται το hard reset... και δεν φταίνε τα Windows σε αυτό , όλα τα mobile λειτουργικά με τον ίδιο τρόπο λειτουργούν.

 

Έχω περάσει από όλα ως extreme user (root , jailbreak) κ.λ.π

 

Στο δικό μου 930 όταν πήγα στα 10άρια έκανα 3 hard reset καπάκι :clap:και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Με κλειστά δίκτυα... με όσο κοιμάμαι με τόσο ξυπνάω από μπαταρία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε σοβαρή αναβάθμιση πρέπει να γίνεται μόνο του αυτό όπως στο miui ή το κλασικό Android δεν μπορούμε να μασάζ Δάφνη να μαντεύουμε τι και πώς

 

Τώρα που χουν μπει πείτε μου τι πρέπει να κάνω βήμα βήμα παρακαλώ μπας και το σώσω

 

Ειλικρινά δεν μπορώ με δύο φορτίσεις τη μέρα να χάνω ξυπνητήρια το βράδυ κλπ θα φάει πέταμα

 

Ευτυχώς έχω ένα xiaomi των 120€ και ξυπνάω ούτε λαγκάρισμα ούτε battery drain εκεί

 

Ερασιτέχνες τέρμα τα Windows από μένα

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...