Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και 2 μέρες μου κάνει το εξής κουφο. Όταν παίρνω τηλ μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα μόνο στιγμιαία ανάβει αν πατήσω το power button. Επανέρχεται μόνο μετά το τέλος της κλήσης. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Τι να φταίει?

 

 

Είχα πάθει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα πριν απο 3 μήνες . . .

Δε γινόταν τίποτα, ούτε με hard ούτε με soft reset...

Επίσης, δε λειτουργούσε με τίποτα το double tap...

Δες, μήπως είναι χτυπημένο πανω δεξιά η αριστερά στις γωνίες και μπαίνει απο εκεί φως, μπερδεύοντας έτσι τον proximity sensor ...

Δυστυχώς, το γύρω γύρω είναι φιξ με την οθόνη ...

Εγώ 190€ πλήρωσα για καινούργια ... :(

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι με τα δεκαρια δεν τρεμοπαιζε η οθόνη αλλά το πήδημα της οθόνης παρέμενε με τα 10αρια.εγω πάντως που αλλαξα τρία 930 με dos απο την πρόσφορα του γερμανου και τα τρία είχαν ιδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη γνωμη σας...Το βρηκα κλειστο κ με εγγυηση σημερινη στα 250 ευρω.Ειναι καλη η τιμη;Το μονο που με απασχολει ειναι η υπερθερμανση που εχω διαβασει οτι παρουσιαζεται.Τη γνωμη σας παρακαλω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη γνωμη σας...Το βρηκα κλειστο κ με εγγυηση σημερινη στα 250 ευρω.Ειναι καλη η τιμη;Το μονο που με απασχολει ειναι η υπερθερμανση που εχω διαβασει οτι παρουσιαζεται.Τη γνωμη σας παρακαλω.

H υπερθέρμανση δεν είναι το πρόβλημα το πρόβλημα είναι το τρεμόπαιγμα στην οθόνη αλλα τα παιδιά εδώ γραφουν ότι λύνεται με τα windows 10.Για μένα τα αξίζει τα λεφτά του αν είναι το μονο πρόβλημα που σε απασχολεί για μένα να το πάρεις μην το σκέφτεσαι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

H υπερθέρμανση δεν είναι το πρόβλημα το πρόβλημα είναι το τρεμόπαιγμα στην οθόνη αλλα τα παιδιά εδώ γραφουν ότι λύνεται με τα windows 10.Για μένα τα αξίζει τα λεφτά του αν είναι το μονο πρόβλημα που σε απασχολεί για μένα να το πάρεις μην το σκέφτεσαι

Ποιο πισω διαβασα οτι τα κινητα απο Γερμανο(προσφορας) εχουν τα προβληματα με την οθονη κτλ.:(

 

edit: εαν μπορειτε να με βοηθησετε σε αυτα που ρωταω για να αποφασισω τελικα εαν θα το επιλεξω παιδια.Kai εαν υπαρχει σαιτ σαν το XDA για windows phone με διαφορες rom,apps κτλ. Ευχαριστω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πισω διαβασα οτι τα κινητα απο Γερμανο(προσφορας) εχουν τα προβληματα με την οθονη κτλ.:(

 

edit: εαν μπορειτε να με βοηθησετε σε αυτα που ρωταω για να αποφασισω τελικα εαν θα το επιλεξω παιδια.Kai εαν υπαρχει σαιτ σαν το XDA για windows phone με διαφορες rom,apps κτλ. Ευχαριστω.

 

Δεν υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης διαφόρων ROMs από τρίτους προγραμματιστές στα Windows Phones αλλά ούτε η δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών εκτός αυτών που βρίσκονται στο Store της MS (εκτός αν είσαι developer και θέλεις να εγκαταστήσεις δικές σου εφαρμογές).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατο πρόβλημα, και σοβαρό.

Δεν λειτουργεί το μικρόφωνο για το shazam, τη βίντεο-κλήση μέσω skype, την κλήση με ανοιχτή ακρόαση.

Αυτό μετά το update για τα "random restart" που εξέδωσε η microsoft πριν λίγο καιρό.

:cry: :X

Η συσκευή έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Προσπάθησα soft reset.

Προσπάθησα hard reset.

Προσπάθησα το κόλπο που λέει στο site της η microsoft με την υποδοχή των ακουστικών.

Καμία διαφορά. Εξακολουθεί να είναι μουγκό.

 

Κλήσεις πραγματοποιώ κανονικά, κανένα πρόβλημα. Το φωνητικό search λειτουργεί κανονικά (cortana δεν έχω γτ το έχω στα ελληνικά).

Νταμν!

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη γνωμη σας...Το βρηκα κλειστο κ με εγγυηση σημερινη στα 250 ευρω.Ειναι καλη η τιμη;Το μονο που με απασχολει ειναι η υπερθερμανση που εχω διαβασει οτι παρουσιαζεται.Τη γνωμη σας παρακαλω.

 

για 250€ αξίζει οριακά, το 930 είναι πολύ βαρύ, κάθεται άσχημα στη παλάμη λόγω γωνιών, μένεις με την ελπίδα αν τα 10 θα τρέξουν νέες κ καλύτερες εφαρμογές, αν δεν υπερθερμαίνεται κλπ

 

μια οφ τόπικ βοήθεια παρακαλώ, έχω περασμένες φωτογραφίες τις οποίες βλέπω μέσα στα αρχεία αλλά δε μου τις εμφανίζει στην εφαρμογή "φωτογραφίες", τί μπορεί να φταίει;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

SOS με πρόβλημα στις κλήσεις.

Όταν καλεί κάποιον, μαυρίζει αμέσως η οθόνη. Δεν ανάβει ούτε την στιγμή του τερματισμού. Επίσης σταμάτησε να δουλεύει το double tap.

Η συσκευή δεν έχει προστατευτικό οθόνης, ούτε θήκη ενω έγιναν και κάμποσα soft reset.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

SOS με πρόβλημα στις κλήσεις.

Όταν καλεί κάποιον, μαυρίζει αμέσως η οθόνη. Δεν ανάβει ούτε την στιγμή του τερματισμού. Επίσης σταμάτησε να δουλεύει το double tap.

Η συσκευή δεν έχει προστατευτικό οθόνης, ούτε θήκη ενω έγιναν και κάμποσα soft reset.

 

Νομιζω το εγραψαν και μερικοι παραπανω οτι εχει προβλημα ενας αισθητηρας.. Για δες τα πρηγουμενα μηνυματα..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω αλλα βλεπω πολλα προβληματα για το 930 και εδω αλλα και στο windowscentral ..:(
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω αλλα βλεπω πολλα προβληματα για το 930 και εδω αλλα και στο windowscentral ..:(

 

Εγώ θα έλεγα να μη το φοβηθείς. Απλά για κάποιον λόγο θα έλεγα να μην πάρεις από τον Γερμανό. Έχω την εντύπωση (πιθανόν εσφαλμένη) πως η πλειοψηφία όσων ανέφεραν προβλήματα, το έχουν απο τον Γερμανό και μάλιστα απο την προσφορά με το Xbox. Ίσως να κάνω και λάθος βέβαια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασμενες εφαρμογες και μου ζηταει παλι να πληρωσω...ειμαι με win 10

 

 

 

Δοκίμασε να πας μέχρι το στάδιο πληρωμής, εκεί σου βγάζει πως την έχεις ήδη πληρώσει και προχωράς

 

 

 

Το χα και γω με μια εφαρμογή κ έστειλα mail στον developer και μου πε να πατήσω pur και δεν θα χρεωθω τπτ

 

 

 

Οπερ κ εγενετο

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το γύρισα σε 8.1 και έχω το εξής θέμα. Σε βίντεο δεν έχω ήχο. Σε ηχογράφηση έχω. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας , είμαι κάτοχος του 930 εδώ και 10 μήνες περίπου και έχω να πώ ότι δεν είχα στο διάστημα αυτό κανένα πρόβλημα άξιο αναφοράς . Αντίθετα , είμαι πολύ ικανοποιημένος ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι η χρήση του τηλεφώνου είναι επαγγελματική , με ότι αυτό σημαίνει ( πολλές ώρες ομιλίας , gps , mail , internet κλπ ) . Αν δε η αυτονομία του μου έβγαζε και δεύτερη μέρα θα ήταν εκτός συναγωνισμού για τη δικιά μου χρήση .

Μια ερώτηση έχω μόνο ... που μπορεί να φανεί και αστεία για κάποιους ...

Πώς αφαιρούμε εφαρμογές ή παιχνίδια που δεν χρησιμοποιούνται πια για να μην επιβαρύνουμε το τηλέφωνο ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας , είμαι κάτοχος του 930 εδώ και 10 μήνες περίπου και έχω να πώ ότι δεν είχα στο διάστημα αυτό κανένα πρόβλημα άξιο αναφοράς . Αντίθετα , είμαι πολύ ικανοποιημένος ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι η χρήση του τηλεφώνου είναι επαγγελματική , με ότι αυτό σημαίνει ( πολλές ώρες ομιλίας , gps , mail , internet κλπ ) . Αν δε η αυτονομία του μου έβγαζε και δεύτερη μέρα θα ήταν εκτός συναγωνισμού για τη δικιά μου χρήση .

Μια ερώτηση έχω μόνο ... που μπορεί να φανεί και αστεία για κάποιους ...

Πώς αφαιρούμε εφαρμογές ή παιχνίδια που δεν χρησιμοποιούνται πια για να μην επιβαρύνουμε το τηλέφωνο ;

 

Καλησπέρα.

Πας στη λίστα εφαρμογών, μετά πατάς παρατεταμένα την εφαρμογή που θες να αφαιρέσεις και πατάς εκεί που λέει "κατάργηση".

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να σβήσεις πολλές εφαρμογές πας ρυθμίσεις/έλεγχος αποθήκευσης/τηλέφωνο/ εφαρμογές-παιχνιδια και εκεί επιλέγεις πόσες θες να καταργήσεις. Edited by niotheros
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τις γνώσεις σας. Θέλω να πουλήσω το 930 που έχω, άλλα επειδή ήταν δώρο δεν έχω απόδειξη. Το τηλ είναι κατασκευής Φεβρουαρίου του 2015. Το ερώτημα είναι πως θα πίσω τον όποιο αγοραστή για την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τις γνώσεις σας. Θέλω να πουλήσω το 930 που έχω, άλλα επειδή ήταν δώρο δεν έχω απόδειξη. Το τηλ είναι κατασκευής Φεβρουαρίου του 2015. Το ερώτημα είναι πως θα πίσω τον όποιο αγοραστή για την εγγύηση;

 

Δεν χρειάζεσαι την απόδειξη για την εγγύηση. Έχει το IMEI γραμμένο πάνω στο κουτί και μπορεί να ελέγξει το υπόλοιπο της εγγύησης σε ένα Nokia Center. Και εγώ έτσι το πήρα, χωρίς απόδειξη, αλλά όταν χρειάστηκε το πήγα στο nokia care και όλα καλά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τις γνώσεις σας. Θέλω να πουλήσω το 930 που έχω, άλλα επειδή ήταν δώρο δεν έχω απόδειξη. Το τηλ είναι κατασκευής Φεβρουαρίου του 2015. Το ερώτημα είναι πως θα πίσω τον όποιο αγοραστή για την εγγύηση;

 

Από τη στιγμή που είναι κατασκευής Φεβρουαρίου του 2015 στην χειρότερη έχει 2 χρόνια εγγύηση από αυτήν την ημερομηνία οπότε δεν έχεις κάποιο πρόβλημα. Επίσης μπορείς από το επίσημο site της Nokia να αποδείξεις ότι έχει μέχρι σήμερα κανονικά εγγύηση στη χώρα μας. Νομίζω αυτά σου αρκούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω εγώ κάτι που μπορεί να φαινεται χαζό. Έχω ένα Lumia 930, το οποίο είναι στην έκδοση 8.10.14219.341. Απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι η πιο πρόσφατη της cosmote. Είδα όμως στην πρώτη σελίδα οτι υπάρχει και μια country variant. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τη flashαρω; Ακόμη, πως ενεργοποιούμε τη λειτουργία τύπου Swype στο πληκτρολόγιο;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω εγώ κάτι που μπορεί να φαινεται χαζό. Έχω ένα Lumia 930, το οποίο είναι στην έκδοση 8.10.14219.341. Απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι η πιο πρόσφατη της cosmote. Είδα όμως στην πρώτη σελίδα οτι υπάρχει και μια country variant. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τη flashαρω; Ακόμη, πως ενεργοποιούμε τη λειτουργία τύπου Swype στο πληκτρολόγιο;

 

Swype πληκτρολόγιο μόνο μόλις πάρουμε τα 10 θα έχει και ελληνικό, σε αυτή που είσαι τώρα δουλεύει μόνο στα αγγλικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω εγώ κάτι που μπορεί να φαινεται χαζό. Έχω ένα Lumia 930, το οποίο είναι στην έκδοση 8.10.14219.341. Απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι η πιο πρόσφατη της cosmote. Είδα όμως στην πρώτη σελίδα οτι υπάρχει και μια country variant. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τη flashαρω; Ακόμη, πως ενεργοποιούμε τη λειτουργία τύπου Swype στο πληκτρολόγιο;

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - 9. Πώς μπορώ να φλασάρω στη συσκευή μου rom άλλης χώρας (να της αλλάξω firmware) ή να την κάνω unbranded;.

Για το swipe όπως απαντήθηκε ήδη προς το παρόν υπάρχει μόνο στα αγγλικά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...