Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

160 χαρακτήρες για μήνυμα δεν έχουμε;

 

Εχουμε εχουμε :lol:

Ρυθμισεις - δικτυο+ - συνολο χαρακτηρων sms βαλε μειωμενο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

Απο χτες ειμαι και εγω κάτοχος ενός Lumia 930, από την προσφορά του Γερμανού, μετά από τα 920 και 925. Ήθελα να ρωτήσω κάτι...Στηνοντας το κινητο εκανα κανονικά ότι έπρεπε από το bαckup των ρυθμισεων που ειχα στα προηγούμενα. Πέρασα και την denim που μου εβγαλε για ενημέρωση, αλλα έχω ενα σημαντικό θέμα.

Δεν μπορώ να λάβω κανενα notification από καμία εφαρμογή εκτός από τηλεφωνο μηνυμα και τους λογαριασμούς των email. Viber, Whatsapp, messenger, skype, facebook και οτι τελοσπαντων θα έπρεπε να κανει Push notification δεν λειτουργει. Ερχονται μονο αν μπω μέσα στην εφαρμογη. Τι μπορει να φταίει?

Να πω απλά οτι σκεφτηκα μηπως δεν εχει περαστει σωστα η denim και το εστεισα εκ νεου απο την αρχη με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα και παλι τιποτα.

Είναι νεκρό από άποψη ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

Απο χτες ειμαι και εγω κάτοχος ενός Lumia 930, από την προσφορά του Γερμανού, μετά από τα 920 και 925. Ήθελα να ρωτήσω κάτι...Στηνοντας το κινητο εκανα κανονικά ότι έπρεπε από το bαckup των ρυθμισεων που ειχα στα προηγούμενα. Πέρασα και την denim που μου εβγαλε για ενημέρωση, αλλα έχω ενα σημαντικό θέμα.

Δεν μπορώ να λάβω κανενα notification από καμία εφαρμογή εκτός από τηλεφωνο μηνυμα και τους λογαριασμούς των email. Viber, Whatsapp, messenger, skype, facebook και οτι τελοσπαντων θα έπρεπε να κανει Push notification δεν λειτουργει. Ερχονται μονο αν μπω μέσα στην εφαρμογη. Τι μπορει να φταίει?

Να πω απλά οτι σκεφτηκα μηπως δεν εχει περαστει σωστα η denim και το εστεισα εκ νεου απο την αρχη με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα και παλι τιποτα.

Είναι νεκρό από άποψη ειδοποιήσεων

 

Πηγενε ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις και ενέργειες και δες αν τα έχεις ενεργά. Επίσης την πρώτη φορά που θα πάρεις ειδοποίηση δεν θα ακούγετε κάτι από την δεύτερη και μετά λειτουργεί.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ολα ενεργα.. Απλα αποσο θυμαμαι και απο τα προηγουμενα lumia αν δεν σου ερθει ειδοποιηση απο καποια εφαρμογη δεν μπορεις να αλλαξεις τις ρυθμισεις ανα εφαρμογη. Οι default επιλογες που εχει στο κεντρο ειδοιποιησεων ειναι για τηλεφωνο μηνυματα mail κλπ. Με την πρωτη ειδοποιηση που θα ερθει από τις εφαρμογες που ανεφερα παραπανω τοτε μπορεις να κανεις τροποποιησεις.. Ετσι λοιπον αν δεν μου ερχεται καμια εδιοποιηση δεν μπορω να παραμετροποιησω τις ειδοποιησεις. Οποτε μεχρι στιγμης δεν μπορω να κανω κατι στις υπολοιπες εφαρμογες. τι προβλημα μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εχουμε :lol:

 

 

Ρυθμισεις - δικτυο+ - συνολο χαρακτηρων sms βαλε μειωμενο!

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενεργα.. Απλα αποσο θυμαμαι και απο τα προηγουμενα lumia αν δεν σου ερθει ειδοποιηση απο καποια εφαρμογη δεν μπορεις να αλλαξεις τις ρυθμισεις ανα εφαρμογη. Οι default επιλογες που εχει στο κεντρο ειδοιποιησεων ειναι για τηλεφωνο μηνυματα mail κλπ. Με την πρωτη ειδοποιηση που θα ερθει από τις εφαρμογες που ανεφερα παραπανω τοτε μπορεις να κανεις τροποποιησεις.. Ετσι λοιπον αν δεν μου ερχεται καμια εδιοποιηση δεν μπορω να παραμετροποιησω τις ειδοποιησεις. Οποτε μεχρι στιγμης δεν μπορω να κανω κατι στις υπολοιπες εφαρμογες. τι προβλημα μπορει να ειναι?

Δοκιμασες να εγκαταστησεις παλι viber,whatsapp κτλ???

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να εγκαταστησεις παλι viber,whatsapp κτλ???

 

Μολις το εκανα και αυτό.

Αλλα και πάλι τιποτα. Παίζει να είναι θέμα hardware αυτο η ειναι ασχετο και εχει σχέση μονο με το soft?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα και αυτό.

Αλλα και πάλι τιποτα. Παίζει να είναι θέμα hardware αυτο η ειναι ασχετο και εχει σχέση μονο με το soft?

 

Θα μπορούσες να κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές, αλλά αυτή τη φορά μην κάνεις επαναφορά απο backup. Θα μπορούσαν κάποια δεδομένα απο το backup να είναι κατεστραμένα, ίσως απο error κατά τη διαδικασία του backup. Δοκίμασε το και έτσι, αν δε βαριέσαι βασικά, γιατί είναι και λίγο χρονοβόρο να τα ξαναπερνάς όλα απο την αρχή, ένα - ένα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές, αλλά αυτή τη φορά μην κάνεις επαναφορά απο backup. Θα μπορούσαν κάποια δεδομένα απο το backup να είναι κατεστραμένα, ίσως απο error κατά τη διαδικασία του backup. Δοκίμασε το και έτσι, αν δε βαριέσαι βασικά, γιατί είναι και λίγο χρονοβόρο να τα ξαναπερνάς όλα απο την αρχή, ένα - ένα.

 

Λες ε? θα το προσπαθησω ρε φιλε... οχι τπτ αλλο με κραζουν φιλοι μου που εχουν το 535 και δουλευει καμπανα στις ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Βάλ' το για φόρτιση, άνοιξε το wi-fi και πες σε κάποιον να σου στείλει μήνυμα στο viber (ενώ έχεις κλειστή την εφαρμογή), λογικά πρέπει να σου έρθει ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Λες ε? θα το προσπαθησω ρε φιλε... οχι τπτ αλλο με κραζουν φιλοι μου που εχουν το 535 και δουλευει καμπανα στις ειδοποιησεις

μηπως έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας στο on?

Link to comment
Share on other sites

μηπως έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας στο on?

 

Απενεργοποιημενο το battery saver μεχρι το 20% και οι συγκεκριμενες εφαρμογες σε λειτουργια ''να επιτρεπεται παντα'' οποτε δεν παιζει κατι τετοιο...

το προσπαθησα με ολους μου τους φιλους κα δεν μπορω να λαβω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναστήσε το με το Nokia Software Recovery Tool για να είσαι σίγουρος ότι όλα είναι οκ. Μήν κάνεις επαναφορά το backup των εφαρμογών και καλά ξεμπερδέματα...

Επίσης σιγουρέψου ότι η ώρα, time zone κλπ της συσκευής είναι οκ...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν θέλει με τίποτα να λειτουργήσει το facebook beta το έχω στο batery saver ανοικτό έχω και τα κουτάκια όλα τσεκαρισμένα από τις ρύθμισις τις εφαρμογής και τίποτα δεν έρχεται παρα μονο άμα το ανοίξω εγώ μου έσπασε τα νεύρα σήμερα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν θέλει με τίποτα να λειτουργήσει το facebook beta το έχω στο batery saver ανοικτό έχω και τα κουτάκια όλα τσεκαρισμένα από τις ρύθμισις τις εφαρμογής και τίποτα δεν έρχεται παρα μονο άμα το ανοίξω εγώ μου έσπασε τα νεύρα σήμερα

 

δοκίμασε το κανονικό Facebook

 

btw μπορεί να έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση διάρκειας μπαταρίας στις ρυθμίσεις

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου απορία με το rich capture είναι πως γίνετε να το έχω πάντα ενεργό γιατί κάθε φορά που πάω να βγάλω φωτο είναι απενεργοποιημένο, και δεν γίνεται κάθε φορά να το ενεργοποιώ μόνος μου. Υπάρχει ρύθμιση να το κάνει αυτόματα?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η εξοικονόμηση είναι απενεργοποιημένη όλα τα άλλα δουλεύουν facebook messenger,viber,Skype,6tag αλλά το facebook τίποτα το έσβησα και πάλι τίποτα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου απορία με το rich capture είναι πως γίνετε να το έχω πάντα ενεργό γιατί κάθε φορά που πάω να βγάλω φωτο είναι απενεργοποιημένο, και δεν γίνεται κάθε φορά να το ενεργοποιώ μόνος μου. Υπάρχει ρύθμιση να το κάνει αυτόματα?

 

Όντως απορία μου και εμένα αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα. Μετά το 920 και το Xperia Z3. Πολύ ευχαριστημένος.

 

Και μία παρένθεση, η φωτογραφική του είναι κλάσεις ανώτερη του ανταγωνισμού. Ερωτεύτηκα. :)

Edited by mourloz
Panasonic GD90, Ericsson T29, Sony Ericsson T630, Sony Ericsson W350i, Nokia 7200, Νokia N80, iPhone 3G, Motorola Atrix, Nokia ExpressMusic 5220, Nokia Lumia 920, Sony Xperia Z3, Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το 930 από γερμανό και είναι τις κοσμοτέ η έκδοση που φοράει μου προτείνεται να την αλλάξω και να βάλω την καθαρή Country variant λέτε να είναι πιο σταθερή η άλλη από τις κοσμοτέ? μου ζητάνε 15 euro για αλαγη Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα και είναι Wind IT. Με το που πάω σπίτι κάθομαι να κάνω το debrand, με τον τελειο οδηγό του Θωμά, και θα βάλω μάλλον Φιλανδικό CV...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα και είναι Wind IT. Με το που πάω σπίτι κάθομαι να κάνω το debrand, με τον τελειο οδηγό του Θωμά, και θα βάλω μάλλον Φιλανδικό CV...

 

Καλορίζικο! :)

Φιλανδικό CV και φυσικά τη Lumia Camera 5.

Περιμένουμε δείγματα στο τόπικ των φωτογραφιών! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα και είναι Wind IT. Με το που πάω σπίτι κάθομαι να κάνω το debrand, με τον τελειο οδηγό του Θωμά, και θα βάλω μάλλον Φιλανδικό CV...

 

Με το που πας σπίτι αλλάζεις avatar.....:lol:

Καλορίζικο τρελέ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...