Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30,000 και κατι ψιλα βγαζουμε με την miui v5!

Moλις μου ηρθε και η εξτρα μπαταρια http://www.antelife.com/original-2500mah-lithium-ion-battery-for-coolpad-f1-black.html (το κουφο ειναι οτι ο κινεζος μου εστειλε και δωρο μια θηκη για jiayu) ,δεν γινοταν με μια μπαταρια γιατι η μικρη της επινε το αιμα με τα που και τα μου και αντε 2-3 ωρες για να φορτισει,τωρα η δετυρη θα μπαινει στον εξωτερικο φορτιστη και ποτε ξανα "αχχχχ εμεινα απο μπαταρια"!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρον. Για βάλε και governor: performance και min/max στην μέγιστη συχνότητα. Reboot, τσέκαρε ότι στο battery είναι απενεργοποιημένο το power saving και τρέξε Antutu. Αν βγάλει παραπάνω σημαίνει ότι δεν κάνει καλό scaling το cpu και αργεί να φορτώσει. Αν βγάλει τα ίδια, δεν ξέρω, ίσως έχει βάλει κάποιο script ή έχει κάνει κάποια βλακεία ο developer (σε προσπάθεια να βελτιώσει τη διάρκεια της μπαταρίας ίσως, δεν έχω παρακολουθήσει τι αλλαγές έκανε).

 

το performance θετει ετσι κι αλλιως την cpu να τρεχει στο max οτι και να βαλεις.Στο τηλεφωνο αυτο δεν θα προτεινα performance,αυτο ειναι setting για παλιες συσκευες που ζοριζονταν με τα βαρια παιχνιδια και apps.Θα καιει πολυ μπαταρια,θα ανεβαζει θερμοκρασιες και θα ζοριζει την cpu χωρις λογο.Με τετοια cpu που εχει αυτο το τηλ το βαζεις σε εναν πιο οικονομικο και συντηρητικο governor,πχ smartass v2 (αν τον βρεις να τον υποστηριζει καμια custom).Με cpu 8 x 1.7ghz δεν υπαρχει περιπτωση να ζοριστει το τηλεφωνο πουθενα για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο Vickmall με αυτο το ταχυδρομειο

Free shipping - Netherland Post-Registered Airmail

 

Ποσες μερες θα κανει? Δεν πιστευω να περασει τιποτε τελωνεια.

Link to comment
Share on other sites

Free shipping ειναι χωρις αλητείες courier στυλ dhl, ups, FedEx κτλ. Συνεπως το πολυ κανα μηνα. Εμενα απο minideal εκανε 15 μερες. Δεν περνας τελωνειο μην ανησυχεις, μονο τα βρωμοκουριερ εχουνε θεμα.

 

( τα κουριερ χρεωνουν τρελα τον εκτελωνισμο, συνεπως εκτελωνιζουν με το ζορι και τις οδοντογλυφιδες. Πχ FedEx αξια 120 ευρω δεμα μου χρεωσαν 80 ευρω εξοδα εκτελωνισμου και μετα εφαγα αλλα 100 απο φορους-τελωνειο)

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

το performance θετει ετσι κι αλλιως την cpu να τρεχει στο max οτι και να βαλεις.Στο τηλεφωνο αυτο δεν θα προτεινα performance,αυτο ειναι setting για παλιες συσκευες που ζοριζονταν με τα βαρια παιχνιδια και apps.Θα καιει πολυ μπαταρια,θα ανεβαζει θερμοκρασιες και θα ζοριζει την cpu χωρις λογο.Με τετοια cpu που εχει αυτο το τηλ το βαζεις σε εναν πιο οικονομικο και συντηρητικο governor,πχ smartass v2 (αν τον βρεις να τον υποστηριζει καμια custom).Με cpu 8 x 1.7ghz δεν υπαρχει περιπτωση να ζοριστει το τηλεφωνο πουθενα για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον

 

Το ξέρω, προσωρινά είπα να το βάλει για να δουλεύει 100% ο επεξεργαστής και να τρέξει Antutu...

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο Vickmall με αυτο το ταχυδρομειο

Free shipping - Netherland Post-Registered Airmail

 

Ποσες μερες θα κανει? Δεν πιστευω να περασει τιποτε τελωνεια.

 

Και εγώ από Vickmall με SG, μου έστειλαν track number σήμερα, για να δούμε ποιός θα παραλάβει πρώτος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει σχετικο τοπικ σχετικο με αγορες αποστολες κτλ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Vickmall με SG, μου έστειλαν track number σήμερα, για να δούμε ποιός θα παραλάβει πρώτος!

 

Σου έκαναν κανενα δωρο?

Link to comment
Share on other sites

Ποιό frosted glass screen protector μου συστηνετε ρε παιδια? Πολλά απο οτι βλεπω στο thread βγηκαν μουφα με κακό κοψιμο η/ και κακη εφαρμογη.

 

Επισης αμα βαλω, θα χωραει μετα στην κλασσικη θηκη σιλικονης?

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα η rom..........:)

 

Δοκιμάστε την V2 του laek . Θα βγάλει και update V2.1 με διορθωμένο ήχο. Η μπαταρία απλά απογειώθηκε. Σε deep sleep 9 ωρών κατά την διάρκεια της νύχτας η μπαταρία δεν έπεσε ούτε 1% !! Αλλά και με χρήση πιστεύω ότι είναι αρκέτα καλή.

Link to comment
Share on other sites

30,000 και κατι ψιλα βγαζουμε με την miui v5!

Moλις μου ηρθε και η εξτρα μπαταρια http://www.antelife.com/original-2500mah-lithium-ion-battery-for-coolpad-f1-black.html (το κουφο ειναι οτι ο κινεζος μου εστειλε και δωρο μια θηκη για jiayu) ,δεν γινοταν με μια μπαταρια γιατι η μικρη της επινε το αιμα με τα που και τα μου και αντε 2-3 ωρες για να φορτισει,τωρα η δετυρη θα μπαινει στον εξωτερικο φορτιστη και ποτε ξανα "αχχχχ εμεινα απο μπαταρια"!

Και μενα 30490 antutu με miui 4.8.23!

Επισης μου ηρθε και η μπαταρια απο antelife κι εμενα με πρασινη σιλικονατη θηκη(δεν ξερω ποιου μοντελου) .

Κατι αλλο τωρα,μου βγαζει αναβαθμιση σε 4.8.31 τωρα,τι κανουμε?

Αν ξερει καποιος ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την V2 του laek . Θα βγάλει και update V2.1 με διορθωμένο ήχο. Η μπαταρία απλά απογειώθηκε. Σε deep sleep 9 ωρών κατά την διάρκεια της νύχτας η μπαταρία δεν έπεσε ούτε 1% !! Αλλά και με χρήση πιστεύω ότι είναι αρκέτα καλή.

 

δοκιμασα την ν2 του λαεκ..

πηρε δρόμο με την μια. Πολυ κακός ηχος, δεν μπορεσα να τον σωσω ουτε με τον θείο..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και μενα 30490 antutu με miui 4.8.23!

Επισης μου ηρθε και η μπαταρια απο antelife κι εμενα με πρασινη σιλικονατη θηκη(δεν ξερω ποιου μοντελου) .

Κατι αλλο τωρα,μου βγαζει αναβαθμιση σε 4.8.31 τωρα,τι κανουμε?

Αν ξερει καποιος ας μου πει!

 

Πολύ απλά δεν την κάνεις. Αν κάνεις update θα γεμίσει το τηλέφωνο σου κινεζιές και πιθανόν θα χάσεις και το root. Oπότε μείνε καλύτερα εκεί που είσαι.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την ν2 του λαεκ..

πηρε δρόμο με την μια. Πολυ κακός ηχος, δεν μπορεσα να τον σωσω ουτε με τον θείο..

 

σημερα ειπε οτι θα βγαλει την v2.1 αλλα ακομα τιποτα.

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

κουφο ειναι οτι ο κινεζος μου εστειλε και δωρο μια θηκη για jiayu !

 

Επισης μου ηρθε και η μπαταρια απο antelife κι εμενα με πρασινη σιλικονατη θηκη(δεν ξερω ποιου μοντελου) !

 

Τις θήκες τις βάζουν για ξεκάρφωμα μιας και απαγορεύεται η μεταφορά μπαταρίας εκτός κινητού τηλεφώνου ή συσκευής. Δηλώνουν στην μεταφορική ότι πρόκειται για θήκη και περνάει φεύγει το δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση; Ξερετε σε 720p και 1080p ποσα FPS Video βγαζει;

Στα 17 στο 1080p.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

δοκιμασα την kitkat Jonvalvo τελευταια εκδοση στο needrom. δεν μπορω να ενεργοποιησω το multiuser. ενω φτιαχνει καινουριο χρηστη δεν μου τον εμφανιζει στην καινουρια οθονη. εχει κανεις καταφερει να το δουλεψει?

 

κανενας παιδια? ξερει καμια ρομ που να δουλεθει το Multiple users?

Link to comment
Share on other sites

Στα 17 στο 1080p.

 

Μονο 17? :O το cmos της sony ειναι ικανο να βγαλει 60fps και το κινητο βγαζει 17? Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Μονο 17? :O το cmos της sony ειναι ικανο να βγαλει 60fps και το κινητο βγαζει 17? Γιατι;

Ναι εχεις δικαιο,30 καρε το δευτερολεπτο λεει στις λεπτομεριες τωρα που το κοιταξα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικαιο,30 καρε το δευτερολεπτο λεει στις λεπτομεριες τωρα που το κοιταξα.:)

 

Aρα βγαζει 30 και αναμενουμε βελτιωση σε drivers για παραπανω και αν ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Aρα βγαζει 30 και αναμενουμε βελτιωση σε drivers για παραπανω και αν ετσι;

Παντως ακομα και ετσι μια χαρα τα βλεπω τα videos που βγαζει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...