Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Συμφορουμιτες... Δοκιμασε κανεις την v.3 του leak.17???

 

http://www.needrom.com/download/aosp-4-4-v2-multilanguage-laek-17/

 

την κατεβασα αλλα θα την περασω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχει. Το rebrand του στην Ινδία έχει και δεν νομίζω να άλλαξαν κάτι στο hardware από το F1. Μένει να δούμε αν η ρομ τους δώσει τη δυνατότητα σε όλους να έχουμε OTG. :p

 

Φιλε μου που το ειδες οτι η εκδοση της Ινδιας εχει OTG?

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα αλλα θα την περασω αυριο.

Μωρε, κ εγω την κατεβασα... αλλα ειχα ψιλοβολευτει με την v.2.1 κ αν δεν εχει μεγαλες διαφορες, δεν ξερω αν αξιζει να αλλαχτει η rom...

Αναμενουμε την αναφορα σου λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Το χει παραγγείλει κάποιος αυτές τις μέρες από vickmall ? Παρόλο την διαβεβαίωση "της" selina ότι είναι σε stock και θα αποσταλλεί σήμερα ούτε tracking no. ούτε καμμιά φωτό είδα

 

Το αγόρασα χθες Κυριακή 14/9 13:10.......σήμερα Δευτέρα 15/9 στις 20:00 μου έστειλε η selina το Tracking Number....φώτο τηλεφώνου δεν έστειλε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου που το ειδες οτι η εκδοση της Ινδιας εχει OTG?

 

Σε ένα video review για το Micromax Canvas Nitro A310 , το οποίο είναι το Coolpad F1 στην Ινδία. Μπορεί να έκανε και λάθος αυτός που έκανε το video, θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μωρε, κ εγω την κατεβασα... αλλα ειχα ψιλοβολευτει με την v.2.1 κ αν δεν εχει μεγαλες διαφορες, δεν ξερω αν αξιζει να αλλαχτει η rom...

Αναμενουμε την αναφορα σου λοιπον....

 

θα περιμενω να δω σε τι αναφερεται ο λεακ V3 CHANGES NOT UPDATED YET, TOMORROW I WILL DO IT. και μετα θα την περασω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει ακομα OTG.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες Κυριακή 14/9 13:10.......σήμερα Δευτέρα 15/9 στις 20:00 μου έστειλε η selina το Tracking Number....φώτο τηλεφώνου δεν έστειλε.

 

Μου έστειλε κι εμένα τελικά λίγο μετά τις 20:05 το Tracking No, χωρίς φωτό επίσης. Πάντως στο paypal δε φαίνεται κάποιο update στο status, πέρα απ την πληρωμή. Κι εγώ Κυριακή 14/9, απόγευμα.

 

Όσο για το κινητό ελπίζω να έρθει όπως πρέπει χωρίς προβλήματα κι ας αργήσει και λίγο.

 

Ήμουνα μεταξύ του F1, xiaomi 1s και lenovo s660. Ελπίζω να έκανα την σωστή επιλογή.

Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη .για να καταλαβω.ποιον ενδιαφερει ποτε αγορασε καποιος και ποτε θα του ερθει.νομιζω οτι στο φορουμ πρεπει να συζηταμε για το λογισμικο του και τα προβληματα που παρουσιαζει το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Χαμηλοτερης ποιοτητας φωτογραφιες με την v3 μου φαινεται...1-2mb κατω απο την 1.1 το μεγεθος.
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη .για να καταλαβω.ποιον ενδιαφερει ποτε αγορασε καποιος και ποτε θα του ερθει.νομιζω οτι στο φορουμ πρεπει να συζηταμε για το λογισμικο του και τα προβληματα που παρουσιαζει το κινητο.

Ναι ρε παιδια αν ο καθενας που παραγγελνει το τηλ. ποσταρει "το πηρα και'γω" κ.τ.λ θα πιασουμε τις 1000 σελιδες με μπουρδες,γραφουμε για ρομ,προβληματα και accesories!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη .για να καταλαβω.ποιον ενδιαφερει ποτε αγορασε καποιος και ποτε θα του ερθει.νομιζω οτι στο φορουμ πρεπει να συζηταμε για το λογισμικο του και τα προβληματα που παρουσιαζει το κινητο.

 

Ναι ρε παιδια αν ο καθενας που παραγγελνει το τηλ. ποσταρει "το πηρα και'γω" κ.τ.λ θα πιασουμε τις 1000 σελιδες με μπουρδες,γραφουμε για ρομ,προβληματα και accesories!

 

Εχετε απόλυτο δίκιο.....παρασύρθηκα από την ερώτηση και επειδή ήταν φρέσκο....απάντησα....Επρεπε να το αγνοήσω ή να στείλω p.m.

Καλό είναι να μιλάμε μόνο για ρομ,προβλήματα κτλ.....και τα υπόλοιπα να αγνοούνται .....Ζητώ συγνώμη.

Υπάρχει τρόπος να διαγραφούν όλα τα άσχετα post και να μείνουν ΜΟΝΟ αυτά που ενδιαφέρουν?

Εγώ είμαι διαθετιμένος και έχω τον χρόνο να διαβάσω και τις 215 σελίδες και να επισημάνω τα άσχετα (#ΧΧΧΧ).....να τα δώσω σε κάποιον έτοιμα για να σβηστούν.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με τον κερνελ στη v.3 έχει υπ όψιν κανεις; άρχισα να βαριέμαι την κιτ κατ των Ισπανών.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που βαλατε την ν3,πως τα παει?

Διαβασα πιο πανω απο δικο μας χρηστη της ν3 για χειροτερες φωτογραφιες απο την ν2.1 και διαβαζω και στο modaco παλι παραπονα απο χρηστες για πολλα bugs,Proximity sensor calibration doesnt work,noticed notification issue again,problem with mobile tethering,I do not get the message from the bank,slow sdcard !

Αν ισχηουν τα πιο πανω η ρομ θελει ακομη παρα πολυ δουλεια!

Φτιαχνει το ενα χαλανε 2 μου φαινετε ο leak 17!

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με τα comments και στο modaco και παντου ειναι οτι πολλες φορες τα bugs ειναι αποτελεσμα κακου φλασαρισματος και απειριας του χρηστη στο modding του android γενικα.Ο μονος τροπος για να εισαι σιγουρος για ενα bug ειναι να δοκιμασεις την rom μονος σου..! (με το σκεπτικο να ξερεις και συ τι κανεις!)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ ένα coolpad F1 από εδώ.¨ μαζί με τη Nillkin Leather Case.

Το τηλ έχει Ελληνικά και ver. 4.2.2

 

Επειδή είναι λίγο χαοτική η κατάσταση εδώ με τόσα που έχουν γραφτεί μπορεί να βοηθήσει κάποιος για το αν μπορεί το τηλ αυτό να δουλέψει σωστά με τη θήκη αυτήν; (Δηλαδή όταν την έχεις κλειστεί να βλέπεις αυτά που πρέπει από εκεί που είναι διαφανές).

Την αρχική του ROM είναι καλό να της κάνω update?

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με τα comments και στο modaco και παντου ειναι οτι πολλες φορες τα bugs ειναι αποτελεσμα κακου φλασαρισματος και απειριας του χρηστη στο modding του android γενικα.Ο μονος τροπος για να εισαι σιγουρος για ενα bug ειναι να δοκιμασεις την rom μονος σου..! (με το σκεπτικο να ξερεις και συ τι κανεις!)

 

Φιλε αν ειναι καλη και σταθερη η ρομ δεν εινα θεμα φλασαρισματος,οπου υπαρχει καπνος συνηθος υπαρχει και φωτια,αν ειναι να βαλουμε ρομ και να αρχισουμε τα modding για να φτιαξουμε wifi και εντασεις ηχων κ.τ.λ αστο καλυτερα,η miui που φοραω (ν5)π.χ περα απο την κακη καμερα σε ολα τα'αλλα ειναι τελεια,αν δηλ. ειχε και την καμερα απο την ν2.1 του leak 17 θα λεγαμε τελεια ρομ χωρις bugs!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από εσάς περασμένη στο κινητό του την Miui Rom V 23-8 του Jonhikcz1; ( [GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip)

Αν ναι πείτε μια γνώμη για την συγκεκριμένη σε βασικά σημεία (wifi, gps, camera, κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας και γενικά αν παρουσιάζει τίποτα περίεργα bugs) γιατί με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν ειναι καλη και σταθερη η ρομ δεν εινα θεμα φλασαρισματος,οπου υπαρχει καπνος συνηθος υπαρχει και φωτια,αν ειναι να βαλουμε ρομ και να αρχισουμε τα modding για να φτιαξουμε wifi και εντασεις ηχων κ.τ.λ αστο καλυτερα,η miui που φοραω (ν5)π.χ περα απο την κακη καμερα σε ολα τα'αλλα ειναι τελεια,αν δηλ. ειχε και την καμερα απο την ν2.1 του leak 17 θα λεγαμε τελεια ρομ χωρις bugs!

 

Φυσικα και ειναι και θεμα φλασαρισματος,οχι για ολα τα bugs αλλα για πολλα.Οσο καλη και σταθερη και να ειναι η rom αν δεν φλασαρεις οπως πρεπει (διπλα wipes σε cache,data,dalvik,format system,κατα την γνωμη μου και διπλο φλασαρισμα της rom + format sd σε fat32) θα εχεις θεματα και θα νομιζεις οτι ειναι bugs.Θα τα αναφερεις στον dev που την ανεβασε και θα ψαχνεται χανωντας τον χρονο του.

 

Υπαρχουν βεβαια και αληθινα bugs αλλα αρκετα δεν ειναι στην πραγματικοτητα,γι αυτο και βλεπεις οτι αλλος εχει θεματα και αλλος οχι..

 

Μην ξεχασω να αναφερω ''bugs'' που εχουν δημιουργηθει απο titanium restores και buggy xposed modules

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Θεματα με ηχο και καμερα παιζουν παντου παντως...

 

στην v3 λες ?

γιατι εμενα ηχος και φωτογραφιες δουλεουν μια χαρα

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από εσάς περασμένη στο κινητό του την Miui Rom V 23-8 του Jonhikcz1; ( [GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip)

Αν ναι πείτε μια γνώμη για την συγκεκριμένη σε βασικά σημεία (wifi, gps, camera, κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας και γενικά αν παρουσιάζει τίποτα περίεργα bugs) γιατί με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ.

 

Την έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος,wifi σήμα κινητής 3g μόνιμα κλειδωμένο όλα κόμπλε.

Για gps αν και δε το χρησιμοποιώ μου κλειδώνει δορυφόρους στο gps test πολύ γρηγορα(6-8)!

Δεν έχει bugs και είναι ταχύτατη.

Απο μπαταρία μου κρατάει άνετα μια μέρα(περιπου 5 ώρες οθόνη),η κάμερα μου φαίνεται καλη αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ οποτε δεν είμαι και ο κατάλληλος για να απαντήσω(το ίδιο και για την καναλωση μνήμης).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...