Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά θέλω να πάρω 2 τέτοια κινητά για 2 φίλους και ως γνωστών μην γίνω ρεζίλι και δεν λειτουργούν σωστά να τους βάλω την aosp? αυτή βλέπω λέτε είναι η πιο σταθερή...δώστε και link κάποιος αν μπορεί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά θέλω να πάρω 2 τέτοια κινητά για 2 φίλους και ως γνωστών μην γίνω ρεζίλι και δεν λειτουργούν σωστά να τους βάλω την aosp? αυτή βλέπω λέτε είναι η πιο σταθερή...δώστε και link κάποιος αν μπορεί

 

Εγω εχω βαλει την AOSP v.1 (οχι την pure) σε φιλο και εδω και 2 μηνες δεν μου εχει κανει κανενα παραπονο.

 

Μονο θεμα, οτι δεν μπορεις να κανεις update τον Nova Launcher.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ σαν αγράμματος ποια η διαφορά τής coolpad F1 8297W AOSP με την coolpad F1 8297W PURE-AOSP ?

 

στην coolpad F1 8297W AOSP έχει

AOSP V1.0-by jonzalvo (163 dls)

Recovery coolpad F1 8297W (108 dls)

AOSP-V1.1-by-jonzalvo (240 dls)

AOSP-V2.0 -by-jonzalvo (200 dls)

ποιο από ολα κατεβάζουμε ?

ενώ στην coolpad F1 8297W PURE-AOSP έχει

Links:

PURE-AOSP- V1.0 (49 dls)

Recovery coolpad F1 8297W (72 dls)

PURE-AOSP- V2.0 (257 dls)

ποιο από ολα κατεβάζουμε ?

αυτές η ROM έχουν ελληνικά μέσα ?

η διαδικασία ειναι αυτή στην σελίδα 12?

 

ευχαριστω

Edited by bandirs
Link to comment
Share on other sites

Οποτε AOSP θα κουμπωσω και γω οταν το παρω με το καλο.. Εξ'αλλου και η AOSP απ' οτι ειπωθηκε βελτιωνει παρα πολυ την φωτογραφικη σε σχεση με την stock που το στελνουν οι κινεζοι, ετσι δεν ειναι ?

 

 

 

 

 

 

Αυτό δεν νομίζω πως ισχύει.

 

Πάντως σε προηγούμενες σελίδες εχω ανεβάσει αρκετές φωτογραφίες που δείχνουν την ποιοτητα των φωτογραφιών μεταξύ των Lenovo camera , a better camera , miui , και της aosp.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρέλαβα κι εγώ την Πέμπτη το coolpad f1. Του πέρασα αρχικά την miui γιατί δεν μου άρεσε το interface της στοκ rom.

Τελικά ούτε η miui μου άρεσε και πέρασα την aosp του jonsalvo v2.0 η οποία είναι πάρα πολύ καλή και γρήγορη και έχει και nova launcher. Έχω το πρόβλημα που έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα post : μετά από restart χάνονται όλες οι εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα sd.

Απ'ότι διάβασα στα post δεν βρήκαν κάποια λύση και πολλοί πήγαν σε άλλες rom.

Έχετε βρει κάποια aosp rom που να μην έχει αυτό το θέμα?

Αν μπορείτε στείλτε μου κάποιο link για να κατεβάσω κάποια τελευταία έκδοση.

Έχω δει και την pure aosp αλλά δεν ξέρω. Αξίζει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να εχεις τις εφαρμογες περασμενες στην sd?

Δεν σου επαρκει ο αοοθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου για να τις εγκαταστησεις εκει?

Ειναι περιπου 6γιγα αυτος ο χωρος?

 

Και μια αλλη ερωτηση

Οταν αλλαξες ρομ, την καρτα σδ την φορμαρες ή εχει μεσα ολα τα υπολημματα των εφαρμογων που αναφερεις?

 

Γιατι σε μενα, που ειχα αφησει την καρτα sd αφορμαριστη και απλα περασα απο τη μια ΡΟΜ στην αλλη,το προβλημα το ειχε παρουσιασει μονο στην εφαρμογη του gazzetta, αλλα αφου την μετεφερα στη μνημη του τηλεδωνου ολα καλα

 

Αν εχεις καθαρη την sd με φορματ ( και μετα ξαναπερνα οτι αρχεια θελεις εκει μεσα), δεν δημιουργειται κανενα πεοβλημα με τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να εχεις τις εφαρμογες περασμενες στην sd?

Δεν σου επαρκει ο αοοθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου για να τις εγκαταστησεις εκει?

Ειναι περιπου 6γιγα αυτος ο χωρος?

 

Και μια αλλη ερωτηση

Οταν αλλαξες ρομ, την καρτα σδ την φορμαρες ή εχει μεσα ολα τα υπολημματα των εφαρμογων που αναφερεις?

 

Γιατι σε μενα, που ειχα αφησει την καρτα sd αφορμαριστη και απλα περασα απο τη μια ΡΟΜ στην αλλη,το προβλημα το ειχε παρουσιασει μονο στην εφαρμογη του gazzetta, αλλα αφου την μετεφερα στη μνημη του τηλεδωνου ολα καλα

 

Αν εχεις καθαρη την sd με φορματ ( και μετα ξαναπερνα οτι αρχεια θελεις εκει μεσα), δεν δημιουργειται κανενα πεοβλημα με τις εφαρμογες

 

Τις έχω στην sd γιατί είναι 32gb και έχει άπειρο χώρο και χρησιμοποιώ πολύ το βιβλία play και φτάνει σε μέγεθος σχεδόν 1gb και δεν υπάρχει λόγος να γεμίσω την εσωτερική μνήμη. Την κρατάω για τις εφαρμογές που δεν έχουν επιλογή μεταφοράς στην κάρτα sd.

Όταν άλλαξα rom έκανα φορμάτ στην κάρτα sd μέσα από το κινητό και ήταν "καθαρή¨.

Έχεις να προτείνεις κάποια άλλη έκδοση της aosp? Τι λέει η pure aosp?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το spotify στην ROM που στέλνει προεγκατεστημένη το to2c; Δυστυχώς το offline sync δεν λειτουργει και προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη με το customer support του spotify εδώ και δέκα μέρες. Σας το λέω για όσους θέλουν να αφήσουν την custom ROM που έρχεται μαζί με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Τις έχω στην sd γιατί είναι 32gb και έχει άπειρο χώρο και χρησιμοποιώ πολύ το βιβλία play και φτάνει σε μέγεθος σχεδόν 1gb και δεν υπάρχει λόγος να γεμίσω την εσωτερική μνήμη. Την κρατάω για τις εφαρμογές που δεν έχουν επιλογή μεταφοράς στην κάρτα sd.

Όταν άλλαξα rom έκανα φορμάτ στην κάρτα sd μέσα από το κινητό και ήταν "καθαρή¨.

Έχεις να προτείνεις κάποια άλλη έκδοση της aosp? Τι λέει η pure aosp?

 

Ευχαριστώ

 

Εγω δοκιμασα τις MIUI/Pure AOSP v2.0/AOSP v2.0 (30/6/2014) και κατεληξα στην τελευταια γιατι:

1. Ειναι ported απο ΡΟΜ της coolpad και οχι απο το Zoppo οπως η 2η (ειναι και μικροτερη σε μεγεθος)

2. Εχει νεοτερη εκδοση του gravitybox που το χρησιμοποιω και του Nova (νομιζω,δεν θυμαμαι σιγουρα)

 

Στην χρηση διαπιστωσα πως αυτη που χρησιμοποιω ειναι η καλυτερη απο τις 2 (MIUI εφαγε ακυρο αμεσα) και εχει λιγο καλυτερη καταναλωση μπαταριας

Το μονο σπαστικο σε αυτην που χρησιομποιω ειναι πως οταν απανεργοποιεις το flight mode, ανοιγει ταυτοχρονα και το GPS, αλλα η αληθεια ειναι πως δεν εκατσα να ψαξω πως να το σταματησω αυτο.Καποια στιγμη που θα ξεβαρεθω μπορει και να το κανω.Προς το παρον εχω το νου μου και απενεργοποιω το GPS ταυτοχρονα με την απενεργοποιηση της λειτουργιας πτησης :O

Συνηθισα πλεον και ειναι μια μηχανικη κινηση για μενα

 

Και εγω εχω 32αρα καρτα μνημης, αλλα τις εφαρμογες τις περναω ολες στην μνημη του τηλεφωνου.

6 γιγα ειναι ρε συ...για να τα γεμισεις πρεπει να εχεις περασμενα παιχνιδια

Με εφαρμογες μονο δεν γινεται, εκτος και αν εχεις περασμενες καμια 200αρια ταυτοχρονα εγκατεστημενες

 

 

Για την εφαρμογη βιβλια google play που λες, θελω να σε ρωτησω το εξης

Η εφαρμογη αυτη καθ'εαυτη καταλαμβανει 1 γιγα?

Ή μηπως τα βιβλια που κατεβαζεις σου ανεβαζουν ετσι τον καταλαμβανομενο χωρο?

Αν ισχυει το δευτερο, τοτε δες αν μπορεις να επιλεξεις τα αρχεια που κατεβαζει η εφαρμογη (δλδ τα βιβλια) να αποθηκευονται στην sd και να μην εχεις ολοκληρη την εφαρμογη εκει?

 

Οπως για παραδειγμα κανουν τοσες αλλες εφαρμογες

Για πλοηγηση χρησιμοποιω το iGO και εχω την εφαρμογη στο τηλεφωνο, αλλα τους χαρτες στην sd

Το ιδιο και με την εφαρμογη καμερας, οπου οι φωτο και τα βιντεο αποθηκευονται στην sd

 

Αδυνατω να πιστεψω πως η εφαρμογη που λες δεν δινει την δυνατοτητα επιλογης για το που θα πηγαινουν να αποθηκευονται τα βιβλια που κατεβαζεις.

Για τσεκαρε το

 

Οσο για την καμερα, που αναφερθηκε νωριτερα

Σε ολες τις custom roms ειναι καλυτερη απο την official με την οποια ερχετε μεχρι στιγμης το τηλεφωνο στα χερια μας (την 15 δλδ)

Οι τελευταιες official τις οποιες ομως εχουν μονταρει οι κινεζοι (αρα πρακτικα παλι custom ειναι), εχουν καλυτερη καμερα απο ολες τις υπολοιπες custom (MIUI/AOSP/ColorOS/LEWA OS, κ.ο.κ)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα τις MIUI/Pure AOSP v2.0/AOSP v2.0 (30/6/2014) και κατεληξα στην τελευταια γιατι:

1. Ειναι ported απο ΡΟΜ της coolpad και οχι απο το Zoppo οπως η 2η (ειναι και μικροτερη σε μεγεθος)

2. Εχει νεοτερη εκδοση του gravitybox που το χρησιμοποιω και του Nova (νομιζω,δεν θυμαμαι σιγουρα)

 

Στην χρηση διαπιστωσα πως αυτη που χρησιμοποιω ειναι η καλυτερη απο τις 2 (MIUI εφαγε ακυρο αμεσα) και εχει λιγο καλυτερη καταναλωση μπαταριας

Το μονο σπαστικο σε αυτην που χρησιομποιω ειναι πως οταν απανεργοποιεις το flight mode, ανοιγει ταυτοχρονα και το GPS, αλλα η αληθεια ειναι πως δεν εκατσα να ψαξω πως να το σταματησω αυτο.Καποια στιγμη που θα ξεβαρεθω μπορει και να το κανω.Προς το παρον εχω το νου μου και απενεργοποιω το GPS ταυτοχρονα με την απενεργοποιηση της λειτουργιας πτησης :O

Συνηθισα πλεον και ειναι μια μηχανικη κινηση για μενα

 

Και εγω εχω 32αρα καρτα μνημης, αλλα τις εφαρμογες τις περναω ολες στην μνημη του τηλεφωνου.

6 γιγα ειναι ρε συ...για να τα γεμισεις πρεπει να εχεις περασμενα παιχνιδια

Με εφαρμογες μονο δεν γινεται, εκτος και αν εχεις περασμενες καμια 200αρια ταυτοχρονα εγκατεστημενες

 

 

Για την εφαρμογη βιβλια google play που λες, θελω να σε ρωτησω το εξης

Η εφαρμογη αυτη καθ'εαυτη καταλαμβανει 1 γιγα?

Ή μηπως τα βιβλια που κατεβαζεις σου ανεβαζουν ετσι τον καταλαμβανομενο χωρο?

Αν ισχυει το δευτερο, τοτε δες αν μπορεις να επιλεξεις τα αρχεια που κατεβαζει η εφαρμογη (δλδ τα βιβλια) να αποθηκευονται στην sd και να μην εχεις ολοκληρη την εφαρμογη εκει?

 

Οπως για παραδειγμα κανουν τοσες αλλες εφαρμογες

Για πλοηγηση χρησιμοποιω το iGO και εχω την εφαρμογη στο τηλεφωνο, αλλα τους χαρτες στην sd

Το ιδιο και με την εφαρμογη καμερας, οπου οι φωτο και τα βιντεο αποθηκευονται στην sd

 

Αδυνατω να πιστεψω πως η εφαρμογη που λες δεν δινει την δυνατοτητα επιλογης για το που θα πηγαινουν να αποθηκευονται τα βιβλια που κατεβαζεις.

Για τσεκαρε το

 

Οσο για την καμερα, που αναφερθηκε νωριτερα

Σε ολες τις custom roms ειναι καλυτερη απο την official με την οποια ερχετε μεχρι στιγμης το τηλεφωνο στα χερια μας (την 15 δλδ)

Οι τελευταιες official τις οποιες ομως εχουν μονταρει οι κινεζοι (αρα πρακτικα παλι custom ειναι), εχουν καλυτερη καμερα απο ολες τις υπολοιπες custom (MIUI/AOSP/ColorOS/LEWA OS, κ.ο.κ)

 

CrazyAnt ήσουν απόλυτα σαφής, λεπτομερής και κατανοητός. Σε ευχαριστώ πολύ.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες. Όσον αφορά τα βιβλία play θυμάμαι ότι το είχα

ψάξει και δεν μπορούσα να βάλω τα βιβλία σε διαφορετικό φάκελο απ'ότι ήταν το πρόγραμμα.

Θα το ξαναψάξω κιόλας.

Μπορείς να μου στείλεις ένα link για να κατεβάσω και να περάσω την aosp v2.0 (30/6/2014)?

Αυτό είναι σωστό ? http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-8297w-aosp/

Εκεί που λέει AOSP-V2.0 -by-jonzalvo (201 dls) ?

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την καμερα, που αναφερθηκε νωριτερα

Σε ολες τις custom roms ειναι καλυτερη απο την official με την οποια ερχετε μεχρι στιγμης το τηλεφωνο στα χερια μας (την 15 δλδ)

Οι τελευταιες official τις οποιες ομως εχουν μονταρει οι κινεζοι (αρα πρακτικα παλι custom ειναι), εχουν καλυτερη καμερα απο ολες τις υπολοιπες custom (MIUI/AOSP/ColorOS/LEWA OS, κ.ο.κ)

 

Οσο για τη καμερα οπως λες υπαρχει τροπος να τη βελτιώσουμε πραγματικα!

Δες λιγο το post 1494,παιζει κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτη ειναι

Αν προσεξεις κιολας (προς ολους οσους κατα καιρους ρωτανε ποια ΡΟΜ ειναι ποια), η AOSP v2.0, ειναι listed στο needrom με ημερομηνια 07/06/2014, δηλαδη 6/7/2014 (γιατι χρησιμοποιουν την αμερικανικη μορφη ημερομηνιας)

Ενω η PURE AOSP v2.0, περαν του διαφορετικου ονοματος μιας και εμπεριεχει και το PURE στον τιτλο, ειναι δημοσιευμενη 4/6/2014

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις αυτην την θηκη

Δειχνει πολυ εντυπωσιακη στις φωτογραφιες, αλλα δεν ξερω πως φαινεται πραγματικα το τηλεφωνο με αυτην κουμπωμενη πανω

Οπως και το τι λεει απο ποιοτητα κατασκευης και προστασια

Αν καποιος την εχει, ας ανεβασει μια φωτογραφια του τηλεφωνου αν ειναι ευκολο και ας σχολιασει στα παραπανω ερωτηματα αν δεν του ειναι κοπος :)

Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτη ειναι

Αν προσεξεις κιολας (προς ολους οσους κατα καιρους ρωτανε ποια ΡΟΜ ειναι ποια), η AOSP v2.0, ειναι listed στο needrom με ημερομηνια 07/06/2014, δηλαδη 6/7/2014 (γιατι χρησιμοποιουν την αμερικανικη μορφη ημερομηνιας)

Ενω η PURE AOSP v2.0, περαν του διαφορετικου ονοματος μιας και εμπεριεχει και το PURE στον τιτλο, ειναι δημοσιευμενη 4/6/2014

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις αυτην την θηκη

Δειχνει πολυ εντυπωσιακη στις φωτογραφιες, αλλα δεν ξερω πως φαινεται πραγματικα το τηλεφωνο με αυτην κουμπωμενη πανω

Οπως και το τι λεει απο ποιοτητα κατασκευης και προστασια

Αν καποιος την εχει, ας ανεβασει μια φωτογραφια του τηλεφωνου αν ειναι ευκολο και ας σχολιασει στα παραπανω ερωτηματα αν δεν του ειναι κοπος :)

 

Καλη ειναι αλλα στην ουσια δε προστατευει,για μενα...

Ειναι τι θες.

 

any, αν βελτιωθεί με καποιο τροπο και η καμερα μετα ολα ειναι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μετά απο 23 μέρες αναμονής παρέλαβα.... η στοκ λέει build number : 4.2.015.P0.140321.8297W.... Γενικά δεν το έχω τεστάρει ακόμη αλλά μου φαίνεται πραγματικά γρήγορο , στιβαρό , εργονομικό και όμορφο. Το πιο σημαντικό πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να μπώ στο play store .... το πατάω ανοίγει μου δείχνει οτι πάει να φορτώσει κάτι αλλα δεν κάνει τπτ όση ώρα και να το αφήσω... Τι ακριβώς γίνεται ? το έχει πάθει κανένας... ? τελικά αξίζει να βάλω miui 4.1.6.16 ή υπάρχει κάτι καλύτερο; Αρχικά ας λύσω το πρόβλημα με το playstore για να πάρω ένα backup και μετά βλέπουμε... περιμένω την βοήθεια σας...
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να μπώ στο play store .... το πατάω ανοίγει μου δείχνει οτι πάει να φορτώσει κάτι αλλα δεν κάνει τπτ όση ώρα και να το αφήσω... Τι ακριβώς γίνεται ? το έχει πάθει κανένας... ?

 

To αφησες μερικα λεπτα να κανει αναβαθμιση το play store?

Δεν εχει παρατηρηθει/αναφερθει απο αλλον αδυναμια να μπει στο play store

 

τελικά αξίζει να βάλω miui 4.1.6.16 ή υπάρχει κάτι καλύτερο;

 

Ανα 10 ποστ γινεται μια αναλογη ερωτηση και ακολουθει μια αντιστοιχη αναλυση 2-3 σελιδων απο ολους μας :mad:

Κανε τον κοπο και διαβασε τα προηγουμενα ποστ για να μπορεσεις να διαμορφωσεις την δικη σου αποψη και να δοκιμασεις την ΡΟΜ που θελεις

Τι απο αυτα που διαβασες δηλαδη δεν σε καλυπτει και ρωτας τοσο γενικα και αοριστα για την επιλογη ΡΟΜ?

2 σελιδες πισω να διαβασεις, υπαρχει αρκετη πληροφορια...:O

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση το play store πως το κάνω? το άφησα πόση ώρα να προσπαθήσει αλλα τίποτα... όσο αφορά τις ρομς θα ρίξω ένα μάτι στο νήμα να δώ τι γίνεται και θα πειραματιστώ... αλλά χωρίς play store δεν μπορώ να κάνω τπτ...
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση το play store πως το κάνω? το άφησα πόση ώρα να προσπαθήσει αλλα τίποτα... όσο αφορά τις ρομς θα ρίξω ένα μάτι στο νήμα να δώ τι γίνεται και θα πειραματιστώ... αλλά χωρίς play store δεν μπορώ να κάνω τπτ...

 

πηγαινε ρυθμισεις -> εφαρμογες, μετα στην τελευταια καρτελα "ολες οι εφαρμογες" κανε σκρολ προς τα κατω βρες το play store, το επιλεγεις, πατας "αναγκαστικη διακοπη" και επελεξε "διαγραφη δεδομενων" (clear data) και μετα ξανα-τρεξτο.

Το play store θα κανει αναβαθμιση μονο του εφοσον το εκτελεσεις για πρωτη φορα..

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια έγινε... ευχαριστώ... τώρα πως παίρνω ένα full back up.. έβαλα το titanium * root και άνοιξε , που αυτό σημαίνει οτι είμαι ροοτ όπως το ζήτησα απο κίνα δηλαδή... απλά μου λεει για το usb debugging που δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα ρε ****το... επίσης πρίν ανατρέξω στη γνωστή σελίδα 12 έχετε να μου προτείνετε να κάνω κάτι άλλο; ή είμαι εντάξει;
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια έγινε... ευχαριστώ... τώρα πως παίρνω ένα full back up.. έβαλα το titanium * root και άνοιξε , που αυτό σημαίνει οτι είμαι ροοτ όπως το ζήτησα απο κίνα δηλαδή... απλά μου λεει για το usb debugging που δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα ρε ****το... επίσης πρίν ανατρέξω στη γνωστή σελίδα 12 έχετε να μου προτείνετε να κάνω κάτι άλλο; ή είμαι εντάξει;

 

Έχω να σου προτείνω να διαβάσεις γενικά για το Android. Αυτά που ρωτάς δείχνουν ότι δεν είσαι καθόλου εξοικειωμένος με το αντικείμενο. Οπότε ότι απορία έχεις ψάξτη στο Google και προτίμησε αποτελέσματα από το XDA forum. Δεν είναι σωστό να συζητιούνται τέτοια πράγματα στο θέμα του εκάστοτε κινητού εκτός αν πρόκειται για κάτι συγκεκριμένο με αυτό το κινητό.

 

Τεσπα, Setting-About Phone-Click αρκετές φορές πάνω στο Build Number-Ξεκλειδώνει το Developer Options και εκεί μέσα είναι το USB Debugging. Αλλά το θέμα είναι να μάθεις να ψαρεύεις, αν με πιάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια έγινε... ευχαριστώ... τώρα πως παίρνω ένα full back up.. έβαλα το titanium * root και άνοιξε , που αυτό σημαίνει οτι είμαι ροοτ όπως το ζήτησα απο κίνα δηλαδή... απλά μου λεει για το usb debugging που δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα ρε ****το... επίσης πρίν ανατρέξω στη γνωστή σελίδα 12 έχετε να μου προτείνετε να κάνω κάτι άλλο; ή είμαι εντάξει;

 

Το usb debugging το βρίσκεις στις επιλογές για προγραμματιστες. Πήγαινε ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο και πάτα 8-10 φορές στον αριθμό έκδοσης. Θα εμφανιστεί ένα νέο μενού (επιλογές για προγραμματιστες όπου εκεί είναι ο εντοπισμός σφαλμάτων η usb debugging). Για full backup θα πρέπει να περάσεις είτε cwm η twrp recovery και να πάρεις απο εκεί (δες και το ποστ 12 του παρόντος thread)

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

εχω android από την έκδοση froyo αν την θυμάσαι απλά είχα μείνει με το αθάνατο neo v και πήδηξα στο coolpad... ολα καλά λοιπόν ευχαριστώ... είμαι έτοιμος οπότε για την miui....!!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Οπως για παραδειγμα κανουν τοσες αλλες εφαρμογες

Για πλοηγηση χρησιμοποιω το iGO και εχω την εφαρμογη στο τηλεφωνο, αλλα τους χαρτες στην sd

Το ιδιο και με την εφαρμογη καμερας, οπου οι φωτο και τα βιντεο αποθηκευονται στην sd

 

(MIUI/AOSP/ColorOS/LEWA OS, κ.ο.κ)

 

Έχεις δοκιμάσει το Sygic για το gps? Προτιμάς το iGO?

Επίσης έχεις δοκιμάσει το lenovo super camera για βελτίωση της φωτογραφικής?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την mini 4.6.16, από την official που είχε όταν το πήρα. Όλα σύμφωνα με τον οδηγό σελίδας 12. Πολύ ευχαριστημενος από αίσθηση λειτουργικοτητα αυτονομία και ήχο.

Το μόνο που παρατήρησα μέχρι στιγμής είναι οτι ενεργοποιειται αυτόματα στο ξαφνικό, συνήθως μετά από κλήση, και δεν σταματατα με τίποτα παρά μόνο με επανεκκίνηση, η ειδοποιηση της αφύπνισης....

Του έτυχε κανενός άλλου αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για την παραγγελία μου στο Vickmall και μου λέει η Selina ότι είναι out of stock και τα δυο χρώματα και περιμένουν στοκ αλλά δεν ξέρουν πότε... Ξενέρα...

 

Ζήτησα να μην βάλουν δώρα μιας και λίγη χρησιμότητα έχουν και car charger έχω ήδη. Ζήτησα πέρα από τη θήκη σιλικόνης και το φιλμ που δίνουν να βάλουν έναν έξτρα φορτιστή και είπε ΟΚ, θα είναι και EU, χωρίς να χρειάζεται plug δηλαδή. Αυτό θεωρώ ότι είναι αρκετά χρήσιμο σαν δώρο (αν δεν μου σκάσει στα μούτρα με την πρώτη φόρτιση... :p).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...