Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ζητησα ακουστικα και στη φωτο που μου εστειλε φαινεται να ειναι beats... τωρα ποσο μουφα ειναι θα δειξει :P Η παραγγελια εγινε 24/7 και περιμενω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εγω το παραγγειλα σημερα απο coolicool και περιμενω να μου το στειλουν.το εχει παρει αλλος απο coolicool?με nl post το στελνουν η dhl?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το Sygic για το gps? Προτιμάς το iGO?

Επίσης έχεις δοκιμάσει το lenovo super camera για βελτίωση της φωτογραφικής?

Το ειχα δοκιμασει ελαχιστα

Ουσιαστικα θα ελεγα πως δεν το εχω δοκιμασει γιατι ο χρονος που το περιεργαστηκα ηταν ελαχιστος, μιας και το iGO με ειχε βολεψει απο το προηγουμενο τηλςφωνο και με ειχε βγαλει ασπροπροσωπο και σε ταξιδι στα Βαλκανια (που το θεωρω αρκετα challenging :p )

 

Εφαρμογη καμερας χρησιμοποιω της Lenovo ( την εκδοση 3.5.6 που ειναι σταθερη και χωρις μπαγκς), αφου εχω δοκιμασει το a better camera και την mx camera

Εγω ζητησα ακουστικα και στη φωτο που μου εστειλε φαινεται να ειναι beats... τωρα ποσο μουφα ειναι θα δειξει :P Η παραγγελια εγινε 24/7 και περιμενω..

Μαιμουδες ειναι φυσικα ( εχουν περασει καμια 10ρια ζευγαρια απο τα χερια μου μιας και αυτα στελνουν τα κινεζομαγαζα οταν ζητας ακουστικα)

 

Διαφερουν τα earpads ομως απο ζευγαρι με ζευγαρι/παρτιδα με παρτιδα

Αυτα που ειχα παρει με αλλα τηλεφωνα απο το minideal ηταν μαλακοτερα και πιο βολικα στο αυτι

Αυτα που ηρθαν απο vickmall ηταν πιο σκληρα τα earpads και πιο αβολα στο αυτι

 

Την δουλεια την κανουν αριστα απο πλευρας ποιοτητας ηχου και κατασκευης, με βολευει πολυ το πλακε καλωδιο... ΑΛΛΑ....

Δεν ειναι συμβατα με το τηλεφωνο μας :p

Ειναι για ΟΜΤΡ ενω το f1 ειναι CTIA

 

Αυτο πρακτικα σημαινει οτι δεν δουλευει το κουμπακι στις κλησεις, ακους υποκοφα τον αλλο και σε χαμηλοτερη ενταση και ο συνομιλητης σου σε ακουει επισης χαμηλοτερα

 

Αρα αν θελεις να τα χρησιμοποιησεις, παρε απο ebay ανταπτορα/προεκταση ή αλλα ακουστικα

 

Εγω περιμενω τους ανταπτορες και μεχρι να ερθουν εχω ενα ζευγαρι απο ενα παλιο Blackberry που μου χουν ξεμεινει

Link to comment
Share on other sites

το lenovo super camera απο που το κατεβαζουμε? στο play store δεν το βρισκω...

Google it... :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πατηστε το ρημαδοκουμπι της αναζητησης στο φορουμ ή ακομα και μεσα στο νημα...

 

Καταληγουμε καθε φορα να συζηταμε ασχετα πραγματα και μαλιστα κατ' επαναληψην...

 

Και εμενα μου αρεσει φυσικα βα βριακω ετοιμα, αλλα λιγο ψαξιμο δεν εβλαψε κανεναν

Μην περιμενετε παντα τους αλλους να κανουν το ψαξιμο για σας

 

Ετσι και τα νηματα δεν θα ξεχειλωνουν με τα ιδια και τα ιδια ασχετα και θα ειναι πολυ πιο ευκολο να βρισκουμε κατι οταν το χρειαζομαστε ;)

 

Ειδικα για την συγκεκριμενη εφαρμοφη, γινεται αναφορα σε δεκαδες νηματα μεσα στο φορουμ και τουλαχιστον 4-5 μεσα στο παρον :(

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αν σας εβαλα σε διαδικασια να γραψετε για παρτη μου.... δεν ειμαι εξπερτ του android... αλλα δεν ειμαι και τυπος που θα κατσω να διαβασω 30 σελιδες πισω για να βρω μια εφαρμογη...ζητησα να μου πειτε απο που κατεβαζω την εφαρμογη και μονο..... με ενα λινκ σε προηγουμενο ποστ θα ειχε ληξει και εγινε μεσανατολικο....θελετε να βοηθησετε ΟΚ ευχαριστω δεν θελετε και παλι ΟΚ και ξανα σας ευχαριστω... πιο πολλα τα λογια...
Link to comment
Share on other sites

το lenovo super camera απο που το κατεβαζουμε? στο play store δεν το βρισκω...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665714

 

συγνωμη ρε παιδια αν σας εβαλα σε διαδικασια να γραψετε για παρτη μου.... δεν ειμαι εξπερτ του android... .

 

 

μαζί σου

Edited by bandirs
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω και συγνωμη αν ημουν λιγο αποτομος αλλα το βρισκω λιγο αδικο να μου βαζετε παγο επειδη ειμαι ασχετος και δεν εχω χρονο να διαβασω ολο το νημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητησα ακουστικα και στη φωτο που μου εστειλε φαινεται να ειναι beats... τωρα ποσο μουφα ειναι θα δειξει :P Η παραγγελια εγινε 24/7 και περιμενω..

 

Τα ακουστικά δεν είναι φυσικά beats αλλά εντελώς μούφα, η απόδοση τους είναι κάτω του μετρίου, άσε που μπαίνει δύσκολα το βύσμα με κίνδυνο να σου κάνει ζημιά στη συσκευή. Χάρισε τα σε κάποιο εχθρό σου.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, πιο πολυ για το σπιτι τα ηθελα .. Ευτυχως δεν τα πληρωσα..

Ψαχνω για αλλα ηδη μετα απο αυτα που μου απαντησε το αλλο παιδι για omtp-ctia, τα οποια δεν ηξερα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά με το gps και το google maps τι γίνεται; λειτουργούν; είμαι ενα βήμα πρίν την εγκατάσταση της miui ... στη στοκ ούτε youtube λίστες δεν μπορώ να ακούσω με το που μπάινω στη λίστα με πετάει απο την εφαρμογή.... Επίσης όσοι έχουν βάλει τι miui πείτε καμιά αξιόλογη εφαρμογή . στο νήμα λίγες σελίδες πριν βρήκα το greenify που μου άρεσε πάρα πολύ και το super camera της lenovo ... εξίσου πολύ καλό... τίποτα άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αν σας εβαλα σε διαδικασια να γραψετε για παρτη μου.... δεν ειμαι εξπερτ του android... αλλα δεν ειμαι και τυπος που θα κατσω να διαβασω 30 σελιδες πισω για να βρω μια εφαρμογη...ζητησα να μου πειτε απο που κατεβαζω την εφαρμογη και μονο..... με ενα λινκ σε προηγουμενο ποστ θα ειχε ληξει και εγινε μεσανατολικο....θελετε να βοηθησετε ΟΚ ευχαριστω δεν θελετε και παλι ΟΚ και ξανα σας ευχαριστω... πιο πολλα τα λογια...

 

χιλια ευχαριστω και συγνωμη αν ημουν λιγο αποτομος αλλα το βρισκω λιγο αδικο να μου βαζετε παγο επειδη ειμαι ασχετος και δεν εχω χρονο να διαβασω ολο το νημα.

 

Ουτε και εγω ειμαι εξπερτ του ανδροιντ σε καμια περιπτωση και ουτε ισχυριστηκα κατι τετοιο φυσικα...

Προσπαθω να βοηθησω οπου και οποτε μπορω

Δεν εγινε μεσανατολικο και φυσικα επαναλαμβανω θελω (για μενα μιλαω παντα) να σε βοηθησω, οπως και οποιονδηποτε, κατι που φαινεται και απο τα ποστ μου

 

Αυτο που εγραψα ειναι πως επειδη κανεις μας δεν εχει χρονο για να ψαχνει οχι 30, αλλα ουτε 5 σελιδες, το κανεις μιοα αναζητηση μεσα στο νημα ή και στο φορουμ φυσικα, σε γλυτωνει και εσενα αλλα και εμας απο πολυ χρονο και κοπο

Επειδη δεν το κανουμε αυτο ομως, το παρον νημα εχει φτασει αισιως στις 100+ σελιδες

Αυτο το κανει ακομα πιο δυσχρηστο και αποτρεπει τον οποιονδηποτε απο το ψαξει

 

Για αυτο υπαρχει το κουμπακι της αναζητησης, για να γλυτωνουμε χρονο και κοπο ολοι μας και οχι μονο εσυ ή εγω

Επομενως θεωρω αδικο το να με κατηγορεις οτι δεν θελω να σε βοηθησω

 

Το μονο που ειπα σε εσενα οπως και σε αλλους, ειναι να κανεις μια αναζητηση μεσα στο νημα και σαν γενικοτερη πρακτικη, μια αναζητηση μεσα στο φορουμ (και σε καθε φορουμ), μηπως αυτο που ψαχνεις υπαρχει ηδη.Μ<ε αυτον τον τροπο λειτουργουν τα φορουμ ;)

Γιατι εγω προσωπικα θελω να μοιραζομαι την οποια γνωση εχω ή αποκομισα, κατι που κανω.Γιατι αυτη ειναι και η λογικη των φορουμ

 

Με αυτον τον τροπο δεν θα ποσταρουμε ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια και το νημα δεν θα ξεχειλωνει.

Ετσι θα ειναι πιο ευχρηστο και θα μπορουμε να βρισκουμε αυτο που θελουμε πιο ευκολα και πιο γρηγορα

Ειδικα για την εφαρμογη που ρωτησες, μια αναζητηση στο google θα σου ελυνε τοπ προβλημα σου μεσα σε δευτερολεπτα...Αφου βλεπεις πως δεν υπαρχει μεσα στο playstore, το αυτοματο επομενο βημα ειναι να ψαξεις 5" στο google...

Δεν ειναι παρα πολυ ευκολο κατι τετοιο? :)

 

Αν τωρα θεωρεις πως η προτροπη μου να κανεις μια αναζητηση, πριν ρωτησεις για κατι που εχει αναφερθει εκατονταδες φορες μεσα στο φορουμ και δεκαδες μεσα στο παρον νημα, ενδειξη αδιαφοριας, τοτε παω πασο :confused:

 

Και εμενα μου αρεσει να τα βρισκω ετοιμα ολα και να ψαχνουν αλλοι για εμενα φυσικα.Δεν το παιζω αγιος...

Προσπαθω ομως να κανω μια αναζητηση πρωτα μηπως και γλυτωσω και εγω απο χαμενο χρονο

 

Το μονο ευκολο να ξερεις, ειναι να μην σου απαντησω τπτ και ενδεχομενως και καποιοι αλλοι

Αυτο θα εχει το εξης αποτελεσμα: Δεν θα λαβεις απαντηση και μαλλον θα ξαναρωτησεις και θα ξενερωσεις θεωρωντας δικαιως πως σε γραφουν και σε αγνοουν...

Επειδη ομως και εγω περασα απο την θεση σου και μαλιστα σε εποχες που σε αγνοουσαν στα φορουμ για μερες, σου λεω τι κατα τη γνωμη μου θα κανει και τη δικη σου ζωη, αλλα και των υπολοιπων ευκολοτερη

Αν σου φαινεται χρησιμο αυτο κρατα το, αλλιως πεταξε το :)

 

 

 

μαζί σου

 

Εσυ δλδ εισαι ο Ζορο υπερασπιστης των αδυνατων και εμεις ολοι οι κακοι δυναστες που δεν θελουμε να βοηθσουμε τον κοσμο, ετσι?:shifty:

 

Tελικά με το gps και το google maps τι γίνεται; λειτουργούν; είμαι ενα βήμα πρίν την εγκατάσταση της miui ... στη στοκ ούτε youtube λίστες δεν μπορώ να ακούσω με το που μπάινω στη λίστα με πετάει απο την εφαρμογή.... Επίσης όσοι έχουν βάλει τι miui πείτε καμιά αξιόλογη εφαρμογή . στο νήμα λίγες σελίδες πριν βρήκα το greenify που μου άρεσε πάρα πολύ και το super camera της lenovo ... εξίσου πολύ καλό... τίποτα άλλο ;

 

GPS δουλευει ρολοι

Υπαρχει και οδηγος μεσα στο φορουμ για tweaking ωστε να συγχρονιζει τσακ μπαμ

Ειναι 1.5 λεπτο υποθεση η ολη διαδικασια

Τα google maps στην τελευταια τους εκδοση εχουν καποιο προβλημα.Μπορεις να κατεβασεις καποια παλαιωτερη εκδοση αν τα χρειαζεσαι (εκδοση 8.χχχ) η οποια παιζει κομπλε, απλα θα πρεπει να προσεξεις και να μην την αναβαθμισεις

Επισης με την εκδοση που ερχεται η εφαρμογη μεσα στις AOSP, παιζει κανονικα αρκει να μην της κανεις update που σου ζηταει κατευθειαν

Εγω δεν της εχω κανει και παιζει κομπλε.

 

Για εφαρμογες τωρα που ζητας, εχω αναφερει καποιες μερικες σελιδες πισω, αλλα το παρον νημα δεν ειναι για αυτον τον σκοπο :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ME ΟΤΑ UPDΑΤE Η ΤΗΝ OFFICIAL021 ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ROOT!!

 

Τι θα χρειαστουμε:

- Μια SD καρτα ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. Μην δοκιμασετε καλου κακου τιποτα 64αρες κ προσοχη να μην ειναι fake.

- Πολυ μπαταρια, για να μην τυχει κ ξεμεινουμε σε κανα φλασαρισμα κ brickαρουμε την συσκευη (50% κ πανω κομπλε).

- Το κινητο μας να ειναι ROOTED.

- Τα παρακατω προγραμματα:

 

English CWM Recovery: http://d-h.st/KrM

MobileUncle Tools: Google Play Store

Custom Rom (zip): AOSP-V1.1-CoolPad-F1W-by-jonzalvo.zip - 361.41 MB (Συνιστω αυτην)

 

Διαδικασια προετοιμασιας:

- Σωστε οτι αρχειο θελετε να κρατησετε (εικονες κτλ κτλ). Αν θελετε να σωσετε καποια εφαρμογη που εχετε καποιο save η κατι τετοιο τοτε πρεπει να χρησιμοποιησετε καποιο προγραμμα backup εφαρμογων οπως το Titanium Backup (δεν ξερω να την χρησιμοποιω)!!

- Πεταμε το CWM Recovery (recovery.img) του πρωτου download χυμα στην SD καρτα μας (οχι σε φακελο).

- Πεταμε κ το zip file της Custom ROM μας χυμα μεσα στην SD (σε μορφη zip οπως ειναι, δεν ξεζιπαρουμε).

- Ανοιγουμε το MobileUncle Tools κ πηγαινουμε εκει που λεει Recovery Update.

- Διαλεγουμε το recovery.img που υπαρχει στην SD καρτα μας (1η επιλογη).

- Θα ζητησει Reboot να μπει σε Recovery mode. Μπορουμε να μπουμε στο recovery καποια αλλη στιγμη οταν ενεργοποιουμε το τηλεφωνο μας πατωντας VOL+ κ το κουμπι ON/OFF ταυτοχρονα, μεχρι να εμφανιστει το logo του Coolpad. Μετα απο λιγη αναμονη ειμαστε στο Recovery Mode!! Να αναφερω οτι σε αυτο το μενου δεν πιανει η αφη κ πηγαινουμε πανω η κατω στο μενου με τα πλητρα της εντασης κ το Enter ειναι το κουμπι ON/OFF στιγμιαιο πατημα (οχι παρατεταμενα οπως κανουμε για να το ανοιξουμε η να το κλεισουμε)!

 

Διαδικασια backup:

- Πηγαινουμε στο Recovery Mode, στο "backup and restore".

- Παταμε το "backup"

- Περιμενουμε λιγη ωρα μεχρι να γραψει στο τελος "Backup completed". To backup θα κολησει καποια στιγμη στο τελος λεγοντας κατι για MD5, απλα περιμενετε μεχρι να ολοκληρωθει η διαδικασια κ παρετε το μηνυμα παραπανω. Το backup θα τραβηξει ολα τα δεδομενα μας σαν να ειναι μια κανονικη εικονα του συστηματος που εχουμε με ολες τις φωτος, εφαρμογες κτλ κτλ κ θα την αποθηκευσει στην SD καρτα, στον φακελο clockworkmod. Τα αρχεια που θα δημιουργησει ειναι σε περιεργη μορφη οποτε ασχετα αμα εχει τα δεδομενα μας μεσα δεν μπορουμε να τα ανοιξουμε απο το pc!!

 

 

Ρε παιδιά φορμάρω την κάρτα από το κινητό μια 8άρα είναι patriot class 10 (για δοκιμή της miui) ...

έβαλα το mobile uncle tools , το ανοίγω πηγαίνω στο recovery update διαλέγω τo img που είναι στην sd και μου λέει reboot to recovery .. πατάω όχι και ξαναπατάω στο recovery update αλλά δεν βρίσκω πουθενά το back up and restore όπως λέει ο οδηγός... επίσης πάω να μπώ σε recovery mode με τον τρόπο που λέει ο οδηγος ... δηλαδή πατάω το vol+ kai το power μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο , το αφήνω αλλά τζίφος τπτ....... τι στο καλώ γίνεται...? καποιος ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στο backup and restore και να βρεις το backup, θα πρεπει πρωτα απο ολα να εχει περασει custom recovery

Απο τη στιγμη που δεν εχει γινει το δευτερο, πως περιμενεις να δεις το πρωτο? :p

 

Αν και εχει αναφερθει πολλες φορες, αμα δεν σου περναει η CWM recovery, κατεβασε και περασε την TWRP

Και εγω το αντιμετωπισα σε 2 τηλεφωνα αυτο το θεμα και απλα περασα την TWRP, end of story ;)

 

O Stilios εχει αναφερει και σε ενα ποστ του ποια ειναι η διαδικασια φλασαρισματος μεσω TWRP recovery, γιατι το μενου σε αυτην ειναι λιγο διαφορετικο, οποτε αλλαζουν λιγο οι επιλογες

κανε μια αναζητηση μεσα στο νημα με τον ορο "TWRP"

 

Επισης, εντελως φιλικα, μια συμβουλη/προτροπη

Προσπαθησε να γραφεις λιγο καλυτερα αυτο που θελεις και να αφηνεις κανα κενο, να βαζεις κανα κομα, γιατι ετσι οπως γραφεις χρειαστηκε να διαβασω 3 φορες τις 3 προτασεις σου μεχρι να βγαλω νοημα

Πολυ κουραστικο και συνηθως αποτρεπτικο για οποιονδηποτε να μπει στον κοπο να διαβασει και να απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη απλά έγραφα απο πληκτρολόγιο που δεν πατιόταν όλα τα πλήκτρα και μέχρι να το γράψω έκανα 30 λεπτά ... Υπολογιστής με ΧΡ 12ετίας!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δοκιμάζω και σας λέω!:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εγκατέστησα επιτυχώς ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το κίνητό έγινε ακόμη πιο όμορφο με την miui... Αυτο που δεν βλέπω είναι το playstore επίσης με ποιον τρόπο μπορώ να καταλάβω αν είμαι root ακόμα ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάποιο κινέζικο κινητό... (προερχόμενος από samsung) επίσης δεν έχω ασχοληθεί με root κλπ χωρίς να έχω μελετήσει αρκετά το εν λόγω νήμα... αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι... κατά τη γνώμη σας με ποια ρομ το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάποιο κινέζικο κινητό... (προερχόμενος από samsung) επίσης δεν έχω ασχοληθεί με root κλπ χωρίς να έχω μελετήσει αρκετά το εν λόγω νήμα... αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι... κατά τη γνώμη σας με ποια ρομ το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ριξε μια ματια στις πιο πισω σελεδες φιλε μου εαν θες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάποιο κινέζικο κινητό... (προερχόμενος από samsung) επίσης δεν έχω ασχοληθεί με root κλπ χωρίς να έχω μελετήσει αρκετά το εν λόγω νήμα... αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι... κατά τη γνώμη σας με ποια ρομ το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εμενα με την official.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την official.

 

Λές εε??? για να δούμε.... btw πάντως μου άρεσε πολύ η official του asus zenfone 5....σε μια παρουσίαση που είδα

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάποιο κινέζικο κινητό... (προερχόμενος από samsung) επίσης δεν έχω ασχοληθεί με root κλπ χωρίς να έχω μελετήσει αρκετά το εν λόγω νήμα... αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι... κατά τη γνώμη σας με ποια ρομ το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τα καλυτερα εχουν γραφτει για τις AOSP.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχει κανείς άλλος πρόβλημα σε miui, με την ενεργοποίηση του ήχου της ειδοποίησης στο ξεκάρφωτο;;;

:!:

Δεν εμφανίζει καμία ειδοποίηση στην καρτέλα, δεν σταματά με τίποτα ο default ήχος και αναγκαστικά κάνω reboot..

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με miui του emjot πως μπαίνει ρε παιδιά το playstore της google ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά γράψτε έναν αναλυτικό οδηγό για το τι ακριβώς γίνεται όταν περνάμε άλλη ROM... Εμένα μου χάθηκε το root και δεν βλέπω playstore τον αλλόν τον χτυπάει η αφύπνηση και δεν μπορεί να την σταματήσει χωρίς reboot στον άλλον δεν δουλεύει το gps... Κάποιος που έχει βρει κατι stable ας τραβήξει ενα βιντεάκι ή ας γραψει αναλυτικά και ολοκληρωμένα για το τι χρειάζεται να γίνει. Ευχαριστώ.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...