Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως δεν τις χανει :rolleyes:

 

Περίεργο.Πολλοί παραπονιούνται πάντως.Ποια rom είχες πριν περάσεις την 3.17?Έκανες clean install?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο για την γυναικα μου,

Βλεπω ολοι να καταλληγετε στο vickmall, θεωρειται καλυτερο/γρηγοροτερο απο τα αλλα (minideal/to2c) ή απλα λογω χαμηλοτερων τιμων? To xiaomishop ειναι original μαγαζι? να προτιμησω απο εκει μηπως?

Να επιλέξω multilanguage ή θα εχει θεματακια? Αν θελω να βαλω μετα την ελληνικη Miui το update ειναι σχετικα ευκολο μεσω sd? Προφανως θα χασω και τα OTA updates ετσι ε?

Οι δερματινες θηκες (nilkin) που δινουν στο vickmall ειναι καλες? Εχει δοκιμασει κανεις? Ή προτεινετε να παρω την hard case σε συνδιασμο με tempered glass? (γιατι δεν εχω δει πουθενα να αναφερεται καποια προστασια gorilla glass κτλ, εχει ?)

Αν και κανω αρκετες αγορες απο Ebay κτλ, προφανως η διαδικασια απο τους Κινεζους εχει γινει πλεον ρουτινα και δεν χρειαζεται να αναφερω τιποτα ετσι?

 

 

Επειδη οπως προειπα το κινητο δεν θα ειναι για εμενα και δεν θελω να ξαναασχοληθω (αντε να ασχοληθω με κανενα update τωρα στην αρχη 1 φορα) με αυτο με updates/φλασαρισματα κτλ, θα εχω σταθερη λειτουργεια χωρις bugs/κολληματα/επαννεκινησεις κτλ με την multilanguage? Αξιζει ως επιλογη με βασικο το παραπανω κριτηριο?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για το link το ξέρω ότι υπάρχει ο launcher απλά δεν ξέρω αν κάθεται σε miui.. Για αυτό ρωτάω σε αυτό το θέμα.

 

Όλοι οι Launcher μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι φοβερά νέα. Αρα μπορώ να το κανω να έχει το experience ενός οποιοδήποτε αλλου android..δεν έχω δοκιμάσει miui και δεν θέλω να λεω χωρίς να γνωρίζω αλλά θα ήθελα να έχω την ασφάλεια του pure android σε κάθε περίπτωση. Από maps και αλλα apps λογικά όλα κανονικά ε; βλέπω ότι όλοι λένε για κάποια θέματα με μειλ...αυτο είναι για την build in όχι για το Gmail app έτσι; και με κάποια εναλλακτική λύνεται...;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι φοβερά νέα. Αρα μπορώ να το κανω να έχει το experience ενός οποιοδήποτε αλλου android..δεν έχω δοκιμάσει miui και δεν θέλω να λεω χωρίς να γνωρίζω αλλά θα ήθελα να έχω την ασφάλεια του pure android σε κάθε περίπτωση. Από maps και αλλα apps λογικά όλα κανονικά ε; βλέπω ότι όλοι λένε για κάποια θέματα με μειλ...αυτο είναι για την build in όχι για το Gmail app έτσι; και με κάποια εναλλακτική λύνεται...;

 

Σίγουρα με κάποιον άλλον launcher αλλάζεις κάπως το ui, αλλά όχι εντελώς. Θα έχεις και miui. Αν θέλεις όμως να ξεφύγεις εντελώς από miui υπάρχουν AOSP ROMS.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.Πολλοί παραπονιούνται πάντως.Ποια rom είχες πριν περάσεις την 3.17?Έκανες clean install?
3.13, 3.15, 3.16.1, 3.17.

Ποτε Clean Install, παντα τη μια πανω στην αλλη :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με "καιει" το θεμα.. Εχω δοκιμασει nokia και ericsson ακουστικα, ειναι συμβατα με την αποψη οτι ακουω και ακουγομαι (δουλευει το μικροφωνο κανονικα) αλλα ο ηχος στα ακουστικα ειναι απιστευτα χαμηλος - θαμπος, ακομα και στο τερμα της εντασης. Παρατηρησα οτι πρεπει να κραταω το κουμπι αποδοχης της κλησης των ακουστικων και ακουγεται καμπανα μετα.. Αλλα ποσο βολικο ειναι να κρατας ενα κουμπι πατημενο για να ακους καθαρο ηχο? Αν βρει κανενας λυση στο θεμα ή συμβατα ακουστικα ας ενημερωσει παρακαλω.. Δεν ειναι και για πολλα λεπτα ομιλιας στο χερι η "παντοφλιτσα" μας :P

 

Χρειάζεται ένα CTIA to OMTP adapter. Αυτό το καλώδιο κάνει τη δουλειά, είναι επίχρυσο και τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο για την γυναικα μου,

Βλεπω ολοι να καταλληγετε στο vickmall, θεωρειται καλυτερο/γρηγοροτερο απο τα αλλα (minideal/to2c) ή απλα λογω χαμηλοτερων τιμων? To xiaomishop ειναι original μαγαζι? να προτιμησω απο εκει μηπως?

Να επιλέξω multilanguage ή θα εχει θεματακια? Αν θελω να βαλω μετα την ελληνικη Miui το update ειναι σχετικα ευκολο μεσω sd? Προφανως θα χασω και τα OTA updates ετσι ε?

Οι δερματινες θηκες (nilkin) που δινουν στο vickmall ειναι καλες? Εχει δοκιμασει κανεις? Ή προτεινετε να παρω την hard case σε συνδιασμο με tempered glass? (γιατι δεν εχω δει πουθενα να αναφερεται καποια προστασια gorilla glass κτλ, εχει ?)

Αν και κανω αρκετες αγορες απο Ebay κτλ, προφανως η διαδικασια απο τους Κινεζους εχει γινει πλεον ρουτινα και δεν χρειαζεται να αναφερω τιποτα ετσι?

 

 

Επειδη οπως προειπα το κινητο δεν θα ειναι για εμενα και δεν θελω να ξαναασχοληθω (αντε να ασχοληθω με κανενα update τωρα στην αρχη 1 φορα) με αυτο με updates/φλασαρισματα κτλ, θα εχω σταθερη λειτουργεια χωρις bugs/κολληματα/επαννεκινησεις κτλ με την multilanguage? Αξιζει ως επιλογη με βασικο το παραπανω κριτηριο?

 

UP!!!!!!!!!!!!!!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . υπάρχει καμια προταση μαρκα για καρτα sd 32 gb και απο που ?

 

Έχω πάρει αυτή:

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-MICRO-SDHC-45MB-32GB-UHS-I-U1-CLASS-10-300X-PREMIUM-32G-32-G-GB-SD-NEW-/351052775026?pt=US_Memory_RAM_&hash=item51bc603e72

 

Έχω τσεκάρει και το serialNo στο site της transcend usa και είναι γνήσια.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για AOSP ROM με Ελληνικά που να λειτουργεί χωρίς προβλήματα. Ποια μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

εχω θηκη nillkin flip cover και πεταξα το καρτελακι με το μπαρ κοντ και εχω την θηκη μονο πως μπορω να ενεργοποιησω το πορτακι με την εφαρμογη της nillkin?

 

Φαντάζομαι πως όχι, αλλά αν θες στείλε ένα μήνυμα στην NILLKIN και ζήτα καινούριο. Πάντως δεν πρέπει να πετιέται το καρτελάκι γιατί σε κάθε εγκατάσταση, μετά από απεγκατάσταση, πάντα ζητάει τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ένα CTIA to OMTP adapter. Αυτό το καλώδιο κάνει τη δουλειά, είναι επίχρυσο και τσάμπα.

 

Εισαι θεουλης φιλε, να 'σαι καλα που με γλυτωσες και απο τα εξοδα!

Link to comment
Share on other sites

4g ?τωωωωρα ?

 

Τώρα περιμένω να το παραλάβω απο λεπτό σε λεπτό. Μου το έστειλε ενας φίλος σε ενα χωριό που είμαι τώρα με το ΚΤΕΛ. Δεν άντεχα να περιμένω με μέχρι να κατέβω Αθήνα την αλλη βδομάδα :)

 

Αλήθεια τραβάμε κανένα βιντεακι την ώρα που το ανοίγουμε ? Έτσι για να έχουμε ντοκουμέντα σε περίπτωση στραβης ? :blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αποκτήσω

Μπορεί κάποιος να μ πει μια γνωμη?

H camera ειναι καλή

Απο μπαταρία με full χρηση βγάζει μια ημέρα?

GPS κλειδώνει χωρίς Wifi?

SAR ξέρουμε?

έχει κάποιο άλλο γνωστό πρόβλημα?ΤΗΧ!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αποκτήσω

Μπορεί κάποιος να μ πει μια γνωμη?

H camera ειναι καλή

Απο μπαταρία με full χρηση βγάζει μια ημέρα?

GPS κλειδώνει χωρίς Wifi?

SAR ξέρουμε?

έχει κάποιο άλλο γνωστό πρόβλημα?ΤΗΧ!

Φιλε μου σχεδον ολες οι ερωτησεις εχουν απαντηθει. Αν ανατρεξεις μεσα στο νημα, θα τις βρεις ......;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανα car holder της προκοπής για το αμάξι έχει βρεί κανείς?? Κατα προτίμηση απο ebay. Δεν έχω καθόλου εμπειρία από universal car holders, αξίζει σαν αγορά ή σπάνε/δεν στέκονται σωστά, δε βολεύουν κτλ?

 

Για αυτά που βεντουζώνουν στο τζάμι ενδιαφέρομαι. Εχει πάρει κανεις στο παρελθόν κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανα car holder της προκοπής για το αμάξι έχει βρεί κανείς?? Κατα προτίμηση απο ebay. Δεν έχω καθόλου εμπειρία από universal car holders, αξίζει σαν αγορά ή σπάνε/δεν στέκονται σωστά, δε βολεύουν κτλ?

 

Για αυτά που βεντουζώνουν στο τζάμι ενδιαφέρομαι. Εχει πάρει κανεις στο παρελθόν κάτι παρόμοιο?

 

Εχω παρει τετοιο http://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Windshield-Mount-Holder-Bracket-for-iPhone-4-4S-HTC-Smartphone-H3C-/261533623819?pt=UK_Holders_Mounts&hash=item3ce49e660b μια χαρα ειναι :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αποκτήσω

Μπορεί κάποιος να μ πει μια γνωμη?

H camera ειναι καλή

Απο μπαταρία με full χρηση βγάζει μια ημέρα?

GPS κλειδώνει χωρίς Wifi?

SAR ξέρουμε?

έχει κάποιο άλλο γνωστό πρόβλημα?ΤΗΧ!

 

 

για να απαντησω εγώ!

αυτονομία διαβάζω άνετα 1 μέρα με τρελή χρηση

GPS κλειδώνει άμεσα( δεν ξέρω αν έχει βοήθεια απο WIFI)

SAR 0,8 διαβασα

Κάμερα?

άλλα γνωστά θέματα?

 

όταν παραγγείλω από vickmall

ζητάω Multi-language ROM(will root,install google play) ?

Nillkin Tempered Glass αξίζει?

ΤΗΧ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...