Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

έπεσα τυχαία πριν λίγο σε μια δημοσίευση σε άλλο φόρουμ, ημερομηνίας 19 ΜΑρ 2014, όπου παρουσιάζεται το κινητό σαν καινούργιο (με link από το www.gsmarena.com), όπου και αναφέρεται ως τιμή του τα 130$ (για το 1.4GHz - 1GB RAM) και 160$ (για το 1.7GHz - 2GB RAM).

 

Πως γίνεται να έχει πάρει την ανηφόρα η τιμή του και να πωλείται τώρα, το λιγότερο 210$ (η έκδοση 1.7GHz - 2GB RAM), ήτοι αύξηση τιμής 31%?? Μήπως μας έχουν πάρει χαμπάρει οι Κινέζοι? Χαχαχαχα

 

​ΥΓ: Ξέρω το νόμο περί προσφοράς και ζήτησης κλπ.... :)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι βγάζει παράθυρο και λέει να ενεργοποιήσω το GPS δεν ξέρω πως να το στείλω φωτογραφια

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στην ελληνική ρομ τα έχει αυτά:(

 

Φιλέ κατάφερα και το εφτιαξα να δουλεύει προφανος εχεις τη τελευταια κινέζο αγγλική και εβαλες μόνος σου το play store? Αν ναι πες μου να σου πω τι να κανεις...

 

Άκυρο μετα το restart ξανά τα ίδια...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από vickmall, παρέλαβα μέσα σε 15 ημερολογιακες. Μετά το 4χ έχω πάει σοκ με τη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από vickmall, παρέλαβα μέσα σε 15 ημερολογιακες. Μετά το 4χ έχω πάει σοκ με τη μπαταρία

 

Δηλαδή, τι εννοείς?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έπεσα τυχαία πριν λίγο σε μια δημοσίευση σε άλλο φόρουμ, ημερομηνίας 19 ΜΑρ 2014, όπου παρουσιάζεται το κινητό σαν καινούργιο (με link από το www.gsmarena.com), όπου και αναφέρεται ως τιμή του τα 130$ (για το 1.4GHz - 1GB RAM) και 160$ (για το 1.7GHz - 2GB RAM).

 

Πως γίνεται να έχει πάρει την ανηφόρα η τιμή του και να πωλείται τώρα, το λιγότερο 210$ (η έκδοση 1.7GHz - 2GB RAM), ήτοι αύξηση τιμής 31%?? Μήπως μας έχουν πάρει χαμπάρει οι Κινέζοι? Χαχαχαχα

 

​ΥΓ: Ξέρω το νόμο περί προσφοράς και ζήτησης κλπ.... :)

 

εχμ οπως παντα αναφερουν ολα τα σαιτ το ποσο το πουλα ο κατασκευαστης.

 

στην κινα ή ο ιδιος ,κατι τετοιο.

 

στα ελληνικα χερια με μικρο καπελο..

εμπειρικα στα εγραψα οπως τα εχω καταλαβει..ελπιζω να βοηθησα!~

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτομαι να το παραγγειλω ειτε απο to2c ειτε απο to vick..

απο οσα διαβασα ειστε ευχαριστημενοι οσοι το εχετε...μια ερωτηση μονο, λειτουργει κανονικα gps στο κινητο αυτο- ειναι ευκολο να εγκαταστησω προγραμμα+χαρτες?

ευχαριστω

 

υ.γ. η τιμη 200$ μου φαινεται πολυ ικανοποιητικη για ενα τετοιο κινητο, ετσι?

 

υγ2 εχω καποιο σημαντικο λογο να προτιμησω το xiaomi M3?

Edited by vagelisganas
Link to comment
Share on other sites

εχμ οπως παντα αναφερουν ολα τα σαιτ το ποσο το πουλα ο κατασκευαστης.

 

στην κινα ή ο ιδιος ,κατι τετοιο.

 

στα ελληνικα χερια με μικρο καπελο..

εμπειρικα στα εγραψα οπως τα εχω καταλαβει..ελπιζω να βοηθησα!~

 

:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το παιχνιδι Monument Valley. Αφου το εγκατέστησα, το ανοίγω αλλά αμέσως με επαναφέρει στην επιφάνεια εργασίας. Δηλαδή δεν ανοίγει κανονικά να παίξω. Εκανα απεγκατάσταση, και ξανά εγκατάσταση και τα ίδια.

Τι μπορεί να φταίει; Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

(Την Advanced version έχω, με 2GB RAM)

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ κατάφερα και το εφτιαξα να δουλεύει προφανος εχεις τη τελευταια κινέζο αγγλική και εβαλες μόνος σου το play store? Αν ναι πες μου να σου πω τι να κανεις...

 

Άκυρο μετα το restart ξανά τα ίδια...

 

Τρεις μέρες προσπαθώ αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι όταν διαγραφές το play store δουλεύει μετα τίποτα:(

απογοητευτικα και το παρατησα αν το διόρθωση κάποιος ας το αναφέρει να μάθουμε και εμείς:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ανακάλυψα και εγώ με την μονη διάφορα αν διαγράψει το play store κανεις τους χάρτες να δουλέψουν και μετα εγκατάσταση το play store είναι μια χαρά μέχρι όμως να κανεις restart αν κανεις.....παπαλα...
Link to comment
Share on other sites

Το Playstore στην Αγγλο-κινεζική δουλεύει μόνο αν εγκατασταθεί από το mi store.

Γράφουμε στην αναζήτηση Google και μας το βγάζει (στα κινέζικα)

Θα πρέπει επίσης να εγκατασταθεί το Google Services Framework αλλοιώς δεν δουλεύει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ΑγγλοΚινέζικη.

το playstore μου είναι to 4.8.20 κατεβασμένο απο androidpolice

τα πάντα δουλεύουν κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα ακόμα και μετά απο reboot ακόμα και μετά απο update απο την 23 στη 25 rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια να τα μαζεψουμε λιγο ολα μαζι γιατι αλλιως χανομαστε…

Τι χρειαζεται η original ρομ (κινεζοαγγλικη) και πως τα εγκαθιστουμε, τι η ελληνικη και τι η multilanguage.

Αμα γραφτουν αυτα μια και μονο φορα και σε ενα σημειο δεν θα χρειαζεται καθε φορα να επαναλαμβανει καποιος τα ιδια και τα ιδια.

Και θα σας ευχαριστησω κι εγω εκ των προτερων γιατι σημερα παραγγειλα το τερατακι με original rom και θα χρειαστω βοηθεια βημα,-βημα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ΑγγλοΚινέζικη.

το playstore μου είναι to 4.8.20 κατεβασμένο απο androidpolice

τα πάντα δουλεύουν κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα ακόμα και μετά απο reboot ακόμα και μετά απο update απο την 23 στη 25 rom

 

Για δοκίμασε να πας στο Google maps και να βρεις που είσαι το στίγμα σου χωρίς να ανοιξεις τον δεκτή GPS αυτό είναι το πρόβλημα που έχουμε με την άγγλο κινεζική...

Link to comment
Share on other sites

με βρίσκει , στο περίπου όπως είναι αναμενόμενο.

αλλά ποιος ο λόγος να έχεις κλειστό gps?

να μου πεις κλειστά data, να το καταλάβω για να μην έχεις χρεώσεις. αλλά το gps κλειστό σε χρήση google maps δεν έχει λογική βάση ΙΜΟ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το GPS και με τα data ανοιχτα εμας δεν μας βρίσκει

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να το σιγουρέψεις αυτό γιατί και οι 2 έχουμε αγγλοκινεζικη και βαλαμε μετα το play store αλλά συναντάμε αυτό το θέμα...σοβαρό δεν το λες αλλά γιατί δεν παιζει...;;;;

Link to comment
Share on other sites

σου λέω σίγουρα.

δεν είμαστε παιδιά.

 

εμένα το μόνο που δεν παίζει είναι το "Read Me"= το user manual. αλλά δεν με απασχολεί.

όλα τα άλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!ειμαι καινουργειος στο φορουμ και θελω να παραγκειλω και εγω το αυτο το τηλεφωνο!οι αποριες μου αν και διαβασα ολες τις σελιδες ειναι αρκετες!ας επικεντρωθώ λοιπον στις πιο βασικες και βλεπουμε για την συνεχεια!επειδη ειναι η πρωτη μου φορα σε android και οι γνωσεις μου ειναι ελαχιστες λεω να κανω την παρακατω επιλογη!1)ρουταρισμενο 2) multilanguage3)και να τον ρωτησω αν μπορει να μου περασει την ελληνικη miui απο εδω !ειναι κατι αλλο που πρεπει να ξερω!σας ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων!! η παραγκελια θα γινει απο εδω
Link to comment
Share on other sites

σου λέω σίγουρα.

δεν είμαστε παιδιά.

 

εμένα το μόνο που δεν παίζει είναι το "Read Me"= το user manual. αλλά δεν με απασχολεί.

όλα τα άλλα οκ.

 

Αν θες ποσταρε τα λινκ που χρησιμοποιείς γιατί εμένα δουλεύει το read me αλλά δεν δουλεύουν οι χάρτες με τα data -WiFi και χωρίς GPS

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!ειμαι καινουργειος στο φορουμ και θελω να παραγκειλω και εγω το αυτο το τηλεφωνο!οι αποριες μου αν και διαβασα ολες τις σελιδες ειναι αρκετες!ας επικεντρωθώ λοιπον στις πιο βασικες και βλεπουμε για την συνεχεια!επειδη ειναι η πρωτη μου φορα σε android και οι γνωσεις μου ειναι ελαχιστες λεω να κανω την παρακατω επιλογη!1)ρουταρισμενο 2) multilanguage3)και να τον ρωτησω αν μπορει να μου περασει την ελληνικη miui απο εδω !ειναι κατι αλλο που πρεπει να ξερω!σας ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων!! η παραγκελια θα γινει απο εδω

 

καλο το to2c!αλλα θα προτιμουσα το vickmall...

απο τα υπολοιπα που ρωτησες το μονο που πρεπει να σε απασχολει ειναι αν θα το παρεις με κουτι η οχι!ολα τα υπολοιπα γινονται και εκ των υστερων...αν θελεις βοηθεια εδω ειμαστε/ειμαι..

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να πας στο Google maps και να βρεις που είσαι το στίγμα σου χωρίς να ανοιξεις τον δεκτή GPS αυτό είναι το πρόβλημα που έχουμε με την άγγλο κινεζική...

Κι εδώ με την original αγγλοκινέζικη rom και GPS κλειστό & WiFi ανοιχτό βρίσκει κανονικά την θέση μου (με απόκλιση καμια 30αριά μέτρα, αλλά τη βρίσκει). Δεν νομίζω να είναι θέμα rom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...