Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εχω ενεργοποιησει ηδη αλλα και παλι δεν ειναι ροοτ...Πως να περασω την ελληνικη αφου δεν μπορω να μπω στο recovery?

Με volume up +power δεν μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με volume up +power δεν μπαίνει?

 

με το ροοτ ckecker λεει οτι ειναι unroot..με volume up + power ειναι σαν να παταω volume down+power (5-6 κινεζικες σειρες που λενε κατι) και οταν παω volume down+power τοτε ψευτο-μπαινει σε recovery ,μου δειχνει μονο το σημα του android και δεν εχει επιλογες...

 

[ATTACH]47873[/ATTACH]

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα από vickmall στο χρόνο ρεκόρ των 13 ημερών!
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι καινούργια trancsend class 10 (σε USB card reader παίζει κανονικά). Μόλις δοκίμασα και σε ένα virtual machine Win 7 που έχω, με τα ίδια προβλήματα. Βλέπει σην αρχή τα files και στις 2 κάρτες (internal & SD), αλλά όταν πάω να κάνω copy σταματάει και παίρνω error. Νομίζω όμως ότι στα virtual machines οι guests χρησημοποιούν τους driver του host (δηλαδή στην περίπτωσή μου τα Win 7 χρησημοποιούν τους drivers του Win 8 x64). Θα το δοκιμάσω αύριο στη δουλειά σε ένα καθαρό Win 7 και θα ενημερώσω.

 

Επίσης παρατήρησα ότι πηγαίνοντας στα developer options και βγάζοντας off τα Windows Animation Scale & Trasition Animation Scale η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά (χωρίς όμως και πάλι να μπορεί να συγκριθεί με το άψογο Nexus 4 που είχα).

Τι να το κάνεις όμως; Να βγάζεις off τα ωραία εφέ για να ρολλάρει πιο καλά δε λέει.

 

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι, δεν το αντέχω γι αυτό και το ψάχνω.

Να το στείλω πίσω; Και με τι δικαιολογία;

 

Η AOSP που προτείνεις είναι δοκιμασμένη; Έχει προβλήματα;

Τελικά το copy/paste απο PC σε SD είναι θέμα driver. Σε Win 7 παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι ροοτ?ggtaxo

 

Ναι, μου ήρθε με multi και root. Τώρα περνάω εφαρμογές.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή που μεταφέρει αρχεία στην sd ποια είναι;

Δε σου απαντώ απλά με το όνομα της εφαρμογής, σου στέλνω όλη τη διαδικασία γιατί να μάθεις και πώς λειτουργεί το app.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5963-Hongmi-Note-FolderMount-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%86%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84/

Link to comment
Share on other sites

πρώτη εντύπωση ???? :)

 

Χεχε! Με προλαβες, ήμουν έτοιμος να γράψω πρώτες εντυπώσεις! :D

 

Λοιπόν, δοκίμασα μέχρι στιγμής GPS, Wifi και έμεινα μακάκας! Το GPS κλείδωσε πρώτη φορά μέσα σε 10" και με πολύ καλή ακρίβεια!!! Τo wifi είναι επίσης αρκετά δυνατό.

Οθόνη απίστευτη! Έχω και το Hongmi και μπορώ να πω ότι είναι στα επίπεδα που την περίμενα, με πολύ όμορφα χρώματα!

Εννοείται ότι το κινητό πάει σφαίρα και δε μασάει τα... cazzi του. :p

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χεχε! Με προλαβες, ήμουν έτοιμος να γράψω πρώτες εντυπώσεις! :D

 

Λοιπόν, δοκίμασα μέχρι στιγμής GPS, Wifi και έμεινα μακάκας! Το GPS κλείδωσε πρώτη φορά μέσα σε 10" και με πολύ καλή ακρίβεια!!! Τo wifi είναι επίσης αρκετά δυνατό.

Οθόνη απίστευτη! Έχω και το Hongmi και μπορώ να πω ότι είναι στα επίπεδα που την περίμενα, με πολύ όμορφα χρώματα!

Εννοείται ότι το κινητό πάει σφαίρα και δε μασάει τα... cazzi του. :p

 

Απο φωτογραφικη φιλε μου? Κ μια σύγκριση με το 1s αν μπορείς στη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφικη φιλε μου? Κ μια σύγκριση με το 1s αν μπορείς στη καμερα.

 

To 1S δεν το έχω. Έχω το απλό Hongmi με τον 6589Τ, αλλά νομίζω έχουν ίδια κάμερα. Ακόμα είμαι στη δουλειά. Μόλις πάω σπίτι, θα βγάλω και με τα δυο και θα ανεβάσω στο photobucket να τις δεις.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει παιδια απο την φ.μηχανη μην περιμενουμε και θαυματα.Με καλο φωτισμο ειναι μια χαρα τα πραματα.:)Στον γνωστο Κινεζικο μεσο ορο βαδιζουμε και εδω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με μενα τελικα ειχα προσβαση στο recovery meny αλλα δεν το ηξερα....δεν πατουσα το power on otan εβγαζε το android.....με volume - kai power on.. εβαλα την ελληνικη rom ...3.17
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όλα καλά, αλλά δε δουλεύει το auto rotation, ενώ είναι επιλεγμένο από το μενού... Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Σκάλωμα είχε φάει. Με τη δεύτερη επανεκκίνηση δούλεψε.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όλα καλά, αλλά δε δουλεύει το auto rotation, ενώ είναι επιλεγμένο από το μενού... Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Σκάλωμα είχε φάει. Με τη δεύτερη επανεκκίνηση δούλεψε.

 

Ναι σε μένα με την multi απο vickmall , που και που σκαλωνε το rotation και έπρεπε να το κλεισω και να το ξαναανοιξω για να επανέλθει. Θέμα rom είναι . με την Ελληνική δεν μου το ξαναεκανε αλλά απέκτησε ενα δυο αλλα θεματακια....

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με μενα τελικα ειχα προσβαση στο recovery meny αλλα δεν το ηξερα....δεν πατουσα το power on otan εβγαζε το android.....με volume - kai power on.. εβαλα την ελληνικη rom ...3.17

 

Μπορείς να μας πεις, με το που το ανοίγεις, σε ποιο σημείο είναι η ραμ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην τελευταια ρομ αγγλικη 25 και οταν παω να εγκαθαστισω καποιες εφαρμογες απο το store μου βγαζει μη επαρκης χωρος ενω το τηλεφωνο εχει 5 gb ελευθερα;Εχει bug η ρομ;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις, με το που το ανοίγεις, σε ποιο σημείο είναι η ραμ?

 

1420 ελευθερα

εγω εχω ενα αλλο προβλημα ..μου εστειλαν ακουστικα αλλα δεν πεζουν καλα θελει μετατροπεα Earphone Converter Adapter convert OMTP to CTIA or CTIA to OMTP 3.5mm to 3.5mm B .αυτο η μετατροπη δεν γινετε μεσο software gravitybox η κατι αλλο ...να αλλαξω την πολικοτητα του βισματος του τηλεφωνου?

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1420 ελευθερα

εγω εχω ενα αλλο προβλημα ..μου εστειλαν ακουστικα αλλα δεν πεζουν καλα θελει μετατροπεα Earphone Converter Adapter convert OMTP to CTIA or CTIA to OMTP 3.5mm to 3.5mm B .αυτο η μετατροπη δεν γινετε μεσο software gravitybox η κατι αλλο ...να αλλαξω την πολικοτητα του βισματος του τηλεφωνου?

 

1420 ελευθερα:blink:

Δεν το ειχα ποτε αυτο το νουμερο βρε.Τι μαγικο εκανες???:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ειπες μολισ το κανω επανεκκινηση μετα θελει την σκουπα .....

Α.......ειπα και εγω,δεν μπορει να ειμαι μονιμα με 1-1,1gb free(στην καλυτερη των περιπτωσεων)και εσυ με 1,4......θα το καψω!!:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα έκδοση έχετε θέματα με το app email? Σας ξεκινάει σε ελαχιστοποίηση;

 

Οχι, μια χαρα ειναι :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...