Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:thanks:

 

Παίζει καπου οδηγός να αρχίσω το διάβασμα?

 

* οδηγός για πρώτη δημοτικού σε τέτοια θέματα.....:lol:

Κατεβάσεις από εδώ την ρομ..

http:// https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note/

 

Και έπειτα ακολουθείς αυτό τον οδηγό..

http:// https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5118-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-GTV-X-XX-ROM-%CE%BC%CE%B5-Root-TWRP-recovery/

 

Και όταν τελειώσεις από την διαδικασία reboot την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οσους έχουν παραγγείλει με Multi υπάρχει λόγος όταν το παραλάβουμε να περάσουμε την hellas GTV 3.16.1 ?

 

Ρωτώ αν είναι να αρχίσω απο τώρα το διάβασμα για το πως την περνάμε κτλ.

Εμένα όταν ήρθε με multi rom από vickmall, μια χαρά ρόλαρε το κινητό, δεν είχε ούτε μία κινέζικη εφαρμογή, και σε σχέση με την ελληνική που έβαλα μετά και δούλεψα 2 ολόκληρες μέρες η multi πήγαινε καλύτερα, πιό άνετα, πιο smooth.

Επιπλέον η μετάφραση ήταν σωστότατη στην multi (με εξαίρεση κάποια ελάχιστα που έχουν μείνει στα αγγλικά, στα υπόλοιπα που έχουν μεταφραστεί έχει γίνει αξιοπρεπής δουλειά). Τέλος το κύριο μειονέκτημα στην συσκευή μου ήταν η απαράδεκτα υψηλή δέσμευση ram με το καλημέρα (με φρεσκοανοιγμένο το κινητό μετά από reboot, και χωρίς καμία εφαρμογή να τρέχει δέσμευε 1000mb ram).

Με λίγα λόγια εγώ προσωπικά από την εμπειρία μου με την ελληνική rom δεν θα την πρότεινα σε κανέναν, σορρυ αν στεναχωρώ κάποιους αλλά αυτή είναι άποψή μου. Αν κάποιος σώνει και καλά θέλει ελληνικά θα του πρότεινα την multi αλλιώς την original αγγλοκινέζικη την οποία θεωρώ καλύτερη σε κάθε τομέα έναντι των άλλων δύο.

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Με το v967s θα ελεγα παραπλησια,οσο για το αλλο δεν παιρνω ορκο,και φυσικα δεν το δοκιμασα.....:)

Xωρίς να έχω δει ακόμη την οθόνη του redmi note μου αλλά έχοντας πολύ καιρό το v967s και έχοντας δει και άλλες οθόνες απο 5" εώς 6" ανάλυσης 720p ειναι σαφώς ανώτερες σε απεικόνιση και ευκρίνεια απο την όποια 5αρα qhd οθόνη.Aπλά καμμία σχέση.Αν τώρα του redmi ειναι τόσο χάλια,το δικό μου πωλείται απο τώρα :lol:

Και απο ρομ για όποιον θέλει κάτι άλλο εκτός απο miui βλέπω ότι σήμερα εμφανίστηκε μια ακόμη με όνομα tatoo v2 http://www.needrom.com/mobile/tatoo-v2/

με το πρόβλημα της σύνδεσης usb που έχουν και άλλες non miui roms αλλά προσωπικά δε με πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς κάποιο καλο προγραμμα τύπου Adblocker που να δουλεύει και στις εφαρμογές μας?

 

 

Ναι, το adaway. Είναι το μόνο που δοκίμασα και όντως λειτούργησε, δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλα. Σε αρχείο apk το πέρασα γιατί δεν υπάρχει στο Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το adaway. Είναι το μόνο που δοκίμασα και όντως λειτούργησε, δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλα. Σε αρχείο apk το πέρασα γιατί δεν υπάρχει στο Playstore.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

υπαρχει και το minminguard φιλε για εμενα ανωτερο του adaway.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το minminguard φιλε για εμενα ανωτερο του adaway.

 

Θα το δοκιμασω τώρα γιατί το adaway το βλέπει σαν ύποπτο και το διαγράφει

 

Το δοκιμασία αλλά δεν κανει κάτι:(

Edited by Pater77
Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να έχω δει ακόμη την οθόνη του redmi note μου αλλά έχοντας πολύ καιρό το v967s και έχοντας δει και άλλες οθόνες απο 5" εώς 6" ανάλυσης 720p ειναι σαφώς ανώτερες σε απεικόνιση και ευκρίνεια απο την όποια 5αρα qhd οθόνη.Aπλά καμμία σχέση.Αν τώρα του redmi ειναι τόσο χάλια,το δικό μου πωλείται απο τώρα :lol:

Και απο ρομ για όποιον θέλει κάτι άλλο εκτός απο miui βλέπω ότι σήμερα εμφανίστηκε μια ακόμη με όνομα tatoo v2 http://www.needrom.com/mobile/tatoo-v2/

με το πρόβλημα της σύνδεσης usb που έχουν και άλλες non miui roms αλλά προσωπικά δε με πειράζει

Συμφωνώ Χρήστο. Μια χαρά είναι η οθόνη του Redmi Note, και βέβαια όπως λες κι εσύ καμιά σχέση με την qhd.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να έχω δει ακόμη την οθόνη του redmi note μου αλλά έχοντας πολύ καιρό το v967s και έχοντας δει και άλλες οθόνες απο 5" εώς 6" ανάλυσης 720p ειναι σαφώς ανώτερες σε απεικόνιση και ευκρίνεια απο την όποια 5αρα qhd οθόνη.Aπλά καμμία σχέση.Αν τώρα του redmi ειναι τόσο χάλια,το δικό μου πωλείται απο τώρα :lol:

Και απο ρομ για όποιον θέλει κάτι άλλο εκτός απο miui βλέπω ότι σήμερα εμφανίστηκε μια ακόμη με όνομα tatoo v2 http://www.needrom.com/mobile/tatoo-v2/

με το πρόβλημα της σύνδεσης usb που έχουν και άλλες non miui roms αλλά προσωπικά δε με πειράζει

Δεν εννοουσα για απεικόνιση-ευκρίνεια,αυτο ειναι αυτονοητο νομιζω.

Μια χαρα θα κανεις την δουλεια σου φιλε μου,δεν εχει θεμα η οθονη,απλα και εγω θα την ηθελα ενα κλικ πιο φωτεινη,και το λευκο κομματακι πιο ....λευκο.Αλλα αυτο για τα δικα μου μάτια.

Αλλα επαναλαμβανω στα λεφτα που εδωσες ειναι οκ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το viber στην 3.16.1.Ενώ λαμβάνω κανονικά το activation code μου βγάζει συνέχεια ότι είναι λάθος.Άλλος παθών?

Fixed.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, βγήκε 3.17 για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Για το Redmi Note δεν έχει ανέβει ακόμα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου συνεχίζει να lag-άρει.

Είχα την original english/chinese v23, rooted με Nova και Next launcher. Λάγκαρε αρκετά.

Χθες πέρασα την original english/chinese v25, και μετά έκανα factory reset & clear cache. Μετά root και πέρασμα εφαρμογών. Πάλι λαγκάρει.

 

Επίσης ('οπως είχε αναφέρει και κάποιος άλλος), δεν μου κάνει copy files απο PC σε SD (και ανάποδα) όταν είναι συνδεδεμένο στο PC. ('Εχω Win 8.1 update 1 64bit). Ελπίζω ναι είναι οι drivers το πρόβλημα και όχι hardware του κινητού. Θα δοκιμάσω και σε ένα virtual machne Win 7 που έχω.

 

Είναι αγορασμένο από vickmall και δείχνει original. Το serial που τσέκαρα λέει ότι είναι original και τα specs σε Antutu & CPU-Z δείχνουν σωστά.

 

Υπάρχει καμιά AOSP καλή και τεσταρισμένη;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου συνεχίζει να lag-άρει.

Είχα την original english/chinese v23, rooted με Nova και Next launcher. Λάγκαρε αρκετά.

Χθες πέρασα την original english/chinese v25, και μετά έκανα factory reset & clear cache. Μετά root και πέρασμα εφαρμογών. Πάλι λαγκάρει.

 

Επίσης ('οπως είχε αναφέρει και κάποιος άλλος), δεν μου κάνει copy files απο PC σε SD (και ανάποδα) όταν είναι συνδεδεμένο στο PC. ('Εχω Win 8.1 update 1 64bit). Ελπίζω ναι είναι οι drivers το πρόβλημα και όχι hardware του κινητού. Θα δοκιμάσω και σε ένα virtual machne Win 7 που έχω.

 

Είναι αγορασμένο από vickmall και δείχνει original. Το serial που τσέκαρα λέει ότι είναι original και τα specs σε Antutu & CPU-Z δείχνουν σωστά.

 

Υπάρχει καμιά AOSP καλή και τεσταρισμένη;

 

Δεν έχω ακούσει άλλο Note να λαγκάρει.

Μήπως έχεις καμμία χαλασμένη SD Card;

Στα 8,1 υπάρχει πρόβλημα με τους drivers.

Απορώ πως τα αντέχεις.

 

AOSP εδώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατί ενω έχω ανοιχτή μια εφαρμογή την κατεβάζει κάτω μονο του λες και παταω το κεντρικό κουμπί; μου το κανει σε διάφορες εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατί ενω έχω ανοιχτή μια εφαρμογή την κατεβάζει κάτω μονο του λες και παταω το κεντρικό κουμπί; μου το κανει σε διάφορες εφαρμογές...

 

3.16.1 φοράς?

Το χω παρατηρήσει κ εγώ αυτό που λες αλλά μόνο όταν θα πρωτοσετάρω μια εφαρμογή(e-mail,password).Όταν θα βάλω τα στοιχεία μου και πατήσω οκ,θα την ελαχιστοποιήσει για κάποιον άτιμο λόγο.Δεν γίνεται σε όλες τις εφαρμογές βέβαια :)

 

Antuntu τι σκορ παίρνετε?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα σκαλωσε καπως, δηλ ετρεμε λιγο η οθονη οσο ημουν στην επιφ εργασιας. Πατησα το οφ για να κλειδωσει, εσβησε το φως, κλειδωσε, το ξεκλειδωσα και ητανε οκ. Δεν ξερω γιατι εγινε (ειχε μπρικαρει μια φορα και μου το ξεμπρικαρανε με αλλη ρομ κι ολα default). Μηπως φταιει και καποια εφαρμογη που εβαλα; κι αυτο να ειναι δεν ξερω ποια ειναι για να την βγαλω.

 

Εν τω μεταξυ μετα το ξεμπρικαρισμα, δεν μου εχει ενεργοποιημενη την επιλογη permission manager.

Προσπαθω να βαλω default τον chrome , δηλ να παταω ενα λινκ στο φβ και να μου ανοιγει με τον chrome. Δε τα εχω καταφερει, μου ανοιγει μονο με το μωβ του συστηματος. Οποτε υποθετω πως δεν εχω προσβαση , δεν ειναι root. Παω σε antutu, cpuz και στο πεδιο "root", λεει "yes".

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα σκαλωσε καπως, δηλ ετρεμε λιγο η οθονη οσο ημουν στην επιφ εργασιας. Πατησα το οφ για να κλειδωσει, εσβησε το φως, κλειδωσε, το ξεκλειδωσα και ητανε οκ. Δεν ξερω γιατι εγινε (ειχε μπρικαρει μια φορα και μου το ξεμπρικαρανε με αλλη ρομ κι ολα default). Μηπως φταιει και καποια εφαρμογη που εβαλα; κι αυτο να ειναι δεν ξερω ποια ειναι για να την βγαλω.

 

Εν τω μεταξυ μετα το ξεμπρικαρισμα, δεν μου εχει ενεργοποιημενη την επιλογη permission manager.

Προσπαθω να βαλω default τον chrome , δηλ να παταω ενα λινκ στο φβ και να μου ανοιγει με τον chrome. Δε τα εχω καταφερει, μου ανοιγει μονο με το μωβ του συστηματος. Οποτε υποθετω πως δεν εχω προσβαση , δεν ειναι root. Παω σε antutu, cpuz και στο πεδιο "root", λεει "yes".

 

Πολύ πιθανόν να σου την έκανε εφαρμογή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει ο permission manager με τα default apps.?

θα πας settings->apps και στο κάτω μέρος έχει το γραναζακι default apps. από εκεί θα σεταρεις τον Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...