Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@deliopoulos: Εμείς που έχουμε την δική σου σταθερή και ωραία JHDCNBL39.0.50109, μένουμε ακόμα σε αυτήν ε?? Δεν είναι καιρός για πειραματισμούς και restart....:lol:

 

Όπως το γράφεις!!! Ακόμα υπάρχουν πολλά bugs στις πειραματικές εκδόσεις MIUI 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους.

 

επειδη εχω κανει διαφορες βλακειες με το root και δε μου τρεχουν καποιες εφαρμογες ετοιμαζομαι για format.

 

Θελω οπωσδηποτε aosp πληρως λειτουργικη. αυτη που φοραω ειανι αυτη. Υπαρχει αλλη νεοτερη? που να μην εχει και το bug Με τηνα υτοματη περιστροφη...

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56554&d=1423228824

Link to comment
Share on other sites

Αυτή Για μένα η καλύτερη που έχω δοκιμάσει :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/beta-jotikirom-v1-3-firm-5-2-3-aosp.92703/

 

Λειτουργεί και ο φωτισμός των πλήκτρων:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμενα!περιμενω το εν λογω κινητο και θα ηθελα να παραγγειλω τα xiaomi pistons.τα οποια τα βρηκα στο focalprice http://www.focalprice.com/MI0174X/Xiaomi_3.5_mm_In_ear_Earphones_with_Microphone_1.1M_Cable_Brown.html?Currency=EUR θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι τα γνησια γιατι τα βλεπω πολυ φθηνα..αλλιως να μ πειτε απο που να παραγγειλω!ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

@riki: Στο account μου στο basketbuild βρίσκεται ήδη η τελευταία MIUI6 που βασίζεται στην έκδοση 5.2.6 WCDMA. (Πάντα backup πριν από οποιαδήποτε αναβάθμιση.)

 

Επίσης ίσως ανεβάσω άλλη μια MIUI5 που θα βασίζεται στην JHDMIBL40.0 (αν και δε καταλαβαίνω το λόγο που εμφανίστηκε νέα v5 στο κινέζικο forum).

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Xiaomi Redmi note (ακόμη και μεταχειρισμένο, δεν έχω κανένα πρόβλημα) αλλά κάπου διάβασα ότι πολλά αρχεία βίντεο δεν τα παίζει!!!!! Αληθεύει;;;; εγώ θέλω τον ελεύθερο χρόνο μου να βλέπω κάποια ταινία από το ιντερνετ…. Δεν ασχολούμαι πολύ με τα κινητά και ομολογώ ότι είμαι αρκετά αρχάριος.

Ενδιαφέρομαι για 2 sim, 2 ραμ, με δυνατότητα microSD για περισσότερο αποθηκευτικό χώρο και φυσικά γρήγορο gps και καλή μηχανή φωτογραφική.

Τι λέτε για αυτό το κινητό;;;;;;

Αν έχετε κάποιο μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση (ελληνικό μενού κλπ….) μπορείτε να μου απαντήσετε με μέσω pm…..

Link to comment
Share on other sites

Ότι βίντεο και να του έχω δοκιμάσει το παίζει, εσύ που το είδες γραμμένο;; μέχρι και kodi που του έβαλα το παίζει μια χαρά με όλα τα γνωστά hellenic Tv, Genesis.

Αλλά φίλε μου θα πάρεις κινητό να βλέπεις ταινίες;; μάλλον ταμπλετ θέλεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε δεν ενδιαφέρομαι για ταμπλετ και αυτό με αυτή την μεγάλη οθόνη είμαι στο μάξιμουμ. Απλά θέλω ένα κινητό που χαλαρά όταν μετακινούμε με τρένο (για την δουλειά μου) να βλέπω καμιά ταινία περνώντας η ώρα και φυσικά να μην σέρνετε σε κάποιες εφαρμογές και να έχω ένα αξιοπρεπές gps για το αμάξι όταν οδηγώ….

Αν το βρω σε μεταχειρισμένο, τι να προσέξω πέρα από τα βασικά;;;;;;; τι να δώσω έμφαση;;;;

:!::!::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι σε όλα τέλειο δεν θα έχεις κανένα θέμα, να δεις μόνο μην είναι χτυπημενο.

Έχεις βρει κάποιο σε αγγελια ;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@riki: Στο account μου στο basketbuild βρίσκεται ήδη η τελευταία MIUI6 που βασίζεται στην έκδοση 5.2.6 WCDMA. (Πάντα backup πριν από οποιαδήποτε αναβάθμιση.)

 

Επίσης ίσως ανεβάσω άλλη μια MIUI5 που θα βασίζεται στην JHDMIBL40.0 (αν και δε καταλαβαίνω το λόγο που εμφανίστηκε νέα v5 στο κινέζικο forum).

 

Έχει γίνει κάποια βελτιωση σε σχέση με την προηγούμενη ;;

Αυτή την περνάμε μέσα από τον updater ; ή καλύτερα να γίνει καθαρή εγκατάσταση ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε δεν ενδιαφέρομαι για ταμπλετ και αυτό με αυτή την μεγάλη οθόνη είμαι στο μάξιμουμ. Απλά θέλω ένα κινητό που χαλαρά όταν μετακινούμε με τρένο (για την δουλειά μου) να βλέπω καμιά ταινία περνώντας η ώρα και φυσικά να μην σέρνετε σε κάποιες εφαρμογές και να έχω ένα αξιοπρεπές gps για το αμάξι όταν οδηγώ….

Αν το βρω σε μεταχειρισμένο, τι να προσέξω πέρα από τα βασικά;;;;;;; τι να δώσω έμφαση;;;;

:!::!::wacko:

Φιλέ μου σου έχω στείλει μνμ. Αν ενδιαφερεσαι πουλάω το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 5.2.6 v6 του συμφορουμίτη μας.

Τα βασικά προβλήματα παραμένουν.Ο φωτισμός υπολειτουργεί,εμφανίζεται το κλασικό error με τα gapps,το ξεκλείδωμα με το mi-band δεν λειτουργεί :( .

Σχετικά καλύτερη σε σχέση με την προηγούμενη που προκαλούσε πολλά προβλήματα(έχανε την sd).

Φαίνεται πως οι developers της miui βαριούνται πολύ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για το error που εμφανίζει στα gapps:

Ρυθμίσεις-> Λογαριασμοί-> Όλα-> Google-> user@gmail.com και απενεργοποίηση του συγχρονισμού com.android.browser.provider.BrowserProviderProxy

 

Γενικά δε βλέπω σχεδόν καμία διόρθωση σε bugs, παρά ενσωμάτωση εβδομαδιαίων αλλαγών.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτη η εφαρμογη δουλευει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol.free

 

Την δοκιμασα και δεν μου γυριζει την καρτα 2 σε 3g..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η εφαρμογή δουλεύει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol.free

 

Την δοκίμασα και δεν μου γυρίζει την κάρτα 2 σε 3g..

 

Ποια έκδοση "φοράς"; Δεν έχουν όλες οι εκδόσεις την ίδια δυνατότητα!

"Selecting the active 3G slot depends on the actual phone hardware, so it shouldn't work in all Phones"

Πάντως εάν η έκδοση σου το υποστηρίζει, πηγαίνεις Dual Sim Control Free -> Data Connection -> Set SIM2 as 3G

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση "φοράς"; Δεν έχουν όλες οι εκδόσεις την ίδια δυνατότητα!

"Selecting the active 3G slot depends on the actual phone hardware, so it shouldn't work in all Phones"

Πάντως εάν η έκδοση σου το υποστηρίζει, πηγαίνεις Dual Sim Control Free -> Data Connection -> Set SIM2 as 3G

 

Οπως ειπα και αλλες φορες εχω την multi και την free εκδοση του συγκεκριμενου προγραμματος που η επιλογες για επιλογη sim για 3G δεν ειναι μπλοκαρισμενες. Πηγαινω στην παραπανω διαδρομη και θετω την Sim2 as 3G αλλα δεν αλλαζει κατι, μονο G και E πιανει..Εκτος και εαν εκεινη την συγκεκριμενη στιγμη επιανε μονο 2G αλλα δεν νομιζω οτι παιζει κατι τετοιο..

Σε εσενα πχ δουλευει το παραπανω προγραμμα, βαζοντας την SIM2 3G, δουλευει?

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εάν η multi έχει υποστήριξη για 3G και στις 2 κάρτες. Εάν δεν έχουν ενσωματώσει κάποιο mod τότε μάλλον δεν υπάρχει υποστήριξη.

 

Στις εκδόσεις MIUI5 που έχω ανεβάσει υπάρχει υποστήριξη 3G και στις 2 κάρτες με την βοήθεια της εφαρμογής Dual Sim Control Free και λειτουργεί κανονικά.

Στις εκδόσεις MIUI6 υπάρχει υποστήριξη 3G και στις 2 κάρτες με την βοήθεια της εφαρμογής Dual Sim Control Free, όμως δε λειτουργούν τα δεδομένα στην δεύτερη κάρτα (πρόβλημα των beta εκδόσεων).

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εάν η multi έχει υποστήριξη για 3G και στις 2 κάρτες. Εάν δεν έχουν ενσωματώσει κάποιο mod τότε μάλλον δεν υπάρχει υποστήριξη.

 

Στις εκδόσεις MIUI5 που έχω ανεβάσει υπάρχει υποστήριξη 3G και στις 2 κάρτες με την βοήθεια της εφαρμογής Dual Sim Control Free και λειτουργεί κανονικά.

Στις εκδόσεις MIUI6 υπάρχει υποστήριξη 3G και στις 2 κάρτες με την βοήθεια της εφαρμογής Dual Sim Control Free, όμως δε λειτουργούν τα δεδομένα στην δεύτερη κάρτα (πρόβλημα των beta εκδόσεων).

 

Αρα εαν βαλω την δικη σου ROM δεν θα εχω προβλημα ετσι? Που βρισκω την πιο σταθερη σου εκδοση (σε ΜIUI5 λογικα..)?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να παρω το κινητο. ...το μονο που με προβληματίζει ειναι οτι έχει έκδοση android 4.2.2...οταν το παρω θα εχει επιλογη για αναβαθμιση λογισμικου σε κιτ κατ? ΟΤΑ αναβαθμιση λεγεται αυτο νομίζω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικως δεν θελω να πειραζω το κινητο... Θελω να παιρνω αναβαθμισεις της εταιρειας. ..

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάρεις μπορείς να του περάσεις την ελληνική ρομ και θα είσαι ΟΚ. Κιτ κατ ρομ έχει βγει αλλά είναι σε beta σταδιο ακόμα.

Για να έχεις τις αναβαθμίσεις από την μαμα xiaomi πρέπει να αφησεις την αγγλοκινεζικη ρομ αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, τα παιδιά εδώ έχουν κάνει τρομερη δουλειά στην μετάφραση.

 

Το βασικό πρόβλημα είναι που θα το βρεις να το αγοράσεις ;;

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πρόβλημα είναι που θα το βρεις να το αγοράσεις ;;

 

Αυτό πήγα να ρωτήσω και με πέτυχες κατακέφαλα :) Παίζει να βρεθεί πουθενά; Έχει κανείς δει κάτι κάπου έξω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...