Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάνεις τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Το θέμα είναι να κάνεις αναβάθμιση χωρίς να είσαι αναγκασμενος κάθε φορά να κάνεις full wipe.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντιμετωπίζω προβλήματα με τη v40 και τον chrome.

κολάει και ενίοτε κάνει και restart το κιν.

δοκίμασα clear data και uninstall και πάλι τα ίδια.

έχει κανείς άλλος παράξενα θέματα?

 

πχ αν ανοίξω το gsmarena στην desktop έκδοση κολάει σχεδόν άμεσα.

το ίδιο μου κάνει μετά απο λίγο και με το site του eshop.

Μοιάζει σαν memory leak αλλά δεν ξέρω τι να υποθέσω αν δεν συμβαίνει σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα τώρα τα τσέκαρα και τα ανοίγει κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει ένα πρόβλημα με το chrome σε μένα δεν είναι συνεχές, αλλά υποψιάζομαι ότι οφείλεται στον ίδιο λόγω κάποιον αλλάγών που έχει κάνει η google. Θα το δούμε στην επόμενη stable ρομ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

λογικα ο chrome φταιει.

 

και σε εμενα το ειχε κανει πολυ λιγες φορες αλλα σε συγκεκριμενες σελιδες, οταν ειχα την 4.2 aosp.

 

 

Πλεον ειμαι με την 4.4 aosp και το κινητο παει παρα πολυ καλα. Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα, και διορθωθηκε και το bug με την αυτοματη περιστροφη που ειχα στην 4.2

Link to comment
Share on other sites

Εμφάνιστηκε κιτρινάδα(μόνο σε άσπρο φόντο) στο κάτω μέρος της οθόνης.Δεν είμαι ο μόνος παθών σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες, έπεσε το κινητό μου κάτω, με την οθόνη δυστυχώς να κοιτάζει προς το πάτωμα του γραφείου..... ιδού τα αποτελέσματα....

 

[ATTACH]57468[/ATTACH]

 

[ATTACH]57469[/ATTACH]

 

Ευτυχώς όμως, το Tempered Glass Screen Protector έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει, αποδεικνύοντας ότι τα αξίζει και με το παραπάνω!!!!

Όσο για την οθόνη του κινητού, είναι σαν καινούργια!!! Φυσικά και αντικατέστησα άμεσα το σπασμένο glass protector με ένα άλλο, έχοντας και ένα 3ο ακόμα για πάσα παρόμοια πιθανότητα στο μέλλον... (φτου φτου) :)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος οι διακοπές για τους κινέζους!!! Οι αναβαθμίσεις επέστρεψαν! Όπως πάντα η εβδομαδιαία beta MIUI6 στο account μου στο basketbuild. Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

AOSP (Lollipop look)

http://www.movilesdualsim.com/tema/android-lollipop-4-4-2-descarga.95645/

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου λόγω ατυχήματος αποδήμησε.

Υπάρχουν 3 θήκες για το κινητό και η μπαταρία.Όποιος τα θέλει όλα μαζί ας στείλει pm για να συνεννοηθούμε για την τιμή-αποστολή :)

Link to comment
Share on other sites

 

Τη δοκίμασες Σωκράτη;

Τι λέει;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασες Σωκράτη;

Τι λέει;

 

Γιώργο την έχω βάλει και την επεξεργαζομαι. Η πρωτη εντύπωση ήταν πολύ καλή, με όμορφα εφέ κύλισης, αλλά αρχίζουν και εμφανίζονται προβλήματα. Στο gravity box κάποια πράγματα δεν λειτουργούν. Η φωτογραφική μηχανή έχει θέμα, με fc στο βίντεο. Το gps δεν βλέπω να κλειδώνει δορυφόρους.

Αυτά έχω δει μέχρι τώρα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο την έχω βάλει και την επεξεργαζομαι. Η πρωτη εντύπωση ήταν πολύ καλή, με όμορφα εφέ κύλισης, αλλά αρχίζουν και εμφανίζονται προβλήματα. Στο gravity box κάποια πράγματα δεν λειτουργούν. Η φωτογραφική μηχανή έχει θέμα, με fc στο βίντεο. Το gps δεν βλέπω να κλειδώνει δορυφόρους.

Αυτά έχω δει μέχρι τώρα.

 

Άρα περιμένουμε να διορθωθούν τα bugs.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου λόγω ατυχήματος αποδήμησε.

Υπάρχουν 3 θήκες για το κινητό και η μπαταρία.Όποιος τα θέλει όλα μαζί ας στείλει pm για να συνεννοηθούμε για την τιμή-αποστολή :)

 

απο πτωση την επαθε?? η σου τα φτυσε σιγα σιγα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να συναντώ ένα πολύ ενδιαφέρον bug!

 

Αν κτυπήσει το ξυπνητήρι, στο τέλος της επόμενης κλήσης, αρχίζει και παίζει πάλι ο ήχος του ξυπνητηριού. Δεν εμφανίζεται πουθενά η εφαρμογή που το προκαλεί, και έτσι, για να το σταματήσω, πρέπει να κάνω reboot!

 

Καμία ιδέα??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να συναντώ ένα πολύ ενδιαφέρον bug!

 

Αν κτυπήσει το ξυπνητήρι, στο τέλος της επόμενης κλήσης, αρχίζει και παίζει πάλι ο ήχος του ξυπνητηριού. Δεν εμφανίζεται πουθενά η εφαρμογή που το προκαλεί, και έτσι, για να το σταματήσω, πρέπει να κάνω reboot!

 

Καμία ιδέα??:blink:

 

να μη σε παιρνουν τηλεφωνο οταν ξυπνας :D

 

 

περιεργο bug εντελως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να συναντώ ένα πολύ ενδιαφέρον bug!

 

Αν κτυπήσει το ξυπνητήρι, στο τέλος της επόμενης κλήσης, αρχίζει και παίζει πάλι ο ήχος του ξυπνητηριού. Δεν εμφανίζεται πουθενά η εφαρμογή που το προκαλεί, και έτσι, για να το σταματήσω, πρέπει να κάνω reboot!

 

Καμία ιδέα??:blink:

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων. Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Όλα/Ρολόι

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστημένη μιά εφαρμογή , αλλά έχει χαθεί το εικονίδιό της , και φυσικά δεν μπορώ να την τρέξω .

Πως , που , θα βρω να βγάλω ένα εικονίδιό της στην επιφάνεια εργασίας .

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστημένη μιά εφαρμογή , αλλά έχει χαθεί το εικονίδιό της , και φυσικά δεν μπορώ να την τρέξω .

Πως , που , θα βρω να βγάλω ένα εικονίδιό της στην επιφάνεια εργασίας .

Μήπως είναι widget και έχει πάει στην SD; Αν ναι, βάλτο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Αλλιώς απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι widget και έχει πάει στην SD; Αν ναι, βάλτο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Αλλιώς απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

Οχι δεν είναι widget . Εχω ήδη κάνει απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση γιά να έχω το εικονίδιο ενεργοποίησης της εφαρμογής , αλλά αυτό είναι γελοίο .

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι widget . Εχω ήδη κάνει απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση γιά να έχω το εικονίδιο ενεργοποίησης της εφαρμογής , αλλά αυτό είναι γελοίο .

Ποιο είναι γελοίο;:p

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να συναντώ ένα πολύ ενδιαφέρον bug!

 

Αν κτυπήσει το ξυπνητήρι, στο τέλος της επόμενης κλήσης, αρχίζει και παίζει πάλι ο ήχος του ξυπνητηριού. Δεν εμφανίζεται πουθενά η εφαρμογή που το προκαλεί, και έτσι, για να το σταματήσω, πρέπει να κάνω reboot!

 

Καμία ιδέα??:blink:

 

Μου το έκανε και εμένα και έσπαγε νεύρα. Μετά από full wipes και επανεγκατάσταση της ρομ σταμάτησε.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι γελοίο;:p

Το να μην έχει σαν κάθε android ένα εικονίδιο "εφαρμογές" , να παρουσιάζονται οι εφαρμογές και πατώντας πάνω τους να βγαίνει στην επιφανεια εργασίας .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...