Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Johner, δεν απαντάνε ποτέ στα email

 

Εμένα απάντησαν μετά από καμιά εβδομάδα :X Και μάλιστα μου έδωσαν και μια εντελώς άκυρη απάντηση στο ερωτημά μου που ούτε καν ίσχυε η απάντηση τους :lol:

 

Τι να κάνουμε όμως... έχει το καλύτερο cost/performance ratio... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απάντησαν μετά από καμιά εβδομάδα :X Και μάλιστα μου έδωσαν και μια εντελώς άκυρη απάντηση στο ερωτημά μου που ούτε καν ίσχυε η απάντηση τους :lol:

 

Τι να κάνουμε όμως... έχει το καλύτερο cost/performance ratio... :rolleyes:

Μιλάς για θεωρητικό performance γιατί στην ουσία...

Πως να ξεχάσω οτι είχα dsl και όταν έπιανα πάνω από 2kb/s ένιωθα άρχοντας.

Εγώ δεν θα πρότεινα σε κανέναν φίλο μου να βάλει vivodi, πραγματικά θα μπλέξει, όπως έμπλεξα και εγώ. Για εξυπηρέτηση πελατών δεν το συζητάμε, άθλια κατάσταση. Ελπίζω σύντομα να γίνει η διακοπή μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν μια εταιρία που θέλετε να λέγεται σοβαρη να μην έχει απαντήσει σε mail που έχω στείλει από την παρασκευή;;;

Vivodi κύριοι...

Επίσης γνωρίζετε σε πόσες μέρες θα έχει διακοπεί η σύνδεσή μου; Έστειλα fax το σάββατο.

 

Αρχές χρονιάς μου είχαν πει για Full LLu ότι τέλος εκάστοτε μηνός γίνεται η διακοπή. Δεν γνωρίζω αν ισχύει το ίδιο για εκτός Full LLu.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη μου λέτε τέτοια! :cry: Μόλις πριν 10 μέρες υπέγραψα το συμβόλαιο! Αν είναι έτσι με τη Vivodi τί θα κάνω; :worry: Μα καλά είναι τόσο off; Είναι δυνατόν; :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι με τη Vivodi τί θα κάνω; :worry:

Yπομονή...

Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα τη γα***ες. Απλά δεν έχει κανείς διάθεση να ασχοληθεί μαζί σου σε αυτή την εταιρία.

Εγώ μια αίτηση διακοπής έκανα και "μελετούν" το θέμα μου εδώ και 5 μέρες.

Μου είπαν οτι όταν το μελετήσουν θα με πάρουν τηλέφωνο, αλλά πιστεύω οτι αν δεν τους πάρω εγώ δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη μου λέτε τέτοια! :cry: Μόλις πριν 10 μέρες υπέγραψα το συμβόλαιο! Αν είναι έτσι με τη Vivodi τί θα κάνω; :worry: Μα καλά είναι τόσο off; Είναι δυνατόν; :mad:

 

Αν δεν είσαι Β. Ελλάδα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Και αν πήρες Full LLu ένας λόγος παραπάνω για να μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι Β. Ελλάδα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Και αν πήρες Full LLu ένας λόγος παραπάνω για να μην ανησυχείς.

Είτε βόρεια είτε νότια Ελλάδα, το cc είναι το ίδιο χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Paidia ti na pw..... :O

 

Exw 4 mhnes peripou vivodi kai douleyei apsoga!!! :D

 

To monadiko problem synevh xthes , opou meiwthike to download speed mou :(

 

Me ena thlefwnaki se 15 leptakia eixe lythei to problem kai twra pali ola douleyoun roloi!!!! ;)

 

Poly kalh eksyphrethsh apo to thlefoniko tmhma, me syndesan kateytheian me texniko kai ola lythikan!

 

PS. Elpizw na mhn eimai h eksairesh tou kanona , alla den exw kanena apolytws parapono apo thn vivodi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μίλησα με cc και από αυτά που μου είπαν βγαίνει το συμπέρασμα πως η σύνδεση θα πραγματοποιηθεί μετά από 37 !!!!! :blink: μέρες από την υπογραφή του συμβολαίου! Είναι βέβαια Full LLU αλλά είναι δυνατόν να "παίρνει" τόσο πολύ; Δηλαδή τόσο "κόλλημα" :mad: δημιουργεί, ξέρετε ποιός; Είμαι θεσσαλονίκη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε.

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα στην 4mbit γραμμη που διαθετω.

ανοιγοντας explorer και δινοντας μια τυχαια διευθυνση, ενω κανει Load κανονικα.Ξαφνικα κολλαει και σταματαει.Εαν κανω refresh αμεσα, ενδεχετε να την φορτωσει την σελιδα κανονικα.

κανω Ping και μερικες φορες δε περνω reply.Το θεμα ειναι πως για καποιες ωρες, επαιζε μια χαρα η γραμμη διχως προβληματα.Μιλησα με το support και η γραμμη δεν δειχνει να εχει προβλημα.

καμια ιδεα το τι μπορει να φταιει?Εχω βαλει απευθειας το καλωδιο πανω στο λαπτοπ και παλι τα ιδια προβληματα.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@porcupine

 

Modem/Router?

Σύνδεση (ethernet/usb)?

 

παραλειψη σοβαρη :rolleyes:

 

speedtouch 510 ethernet.

 

πηρα ενα Netgear DG834 και η γραμμη παιζει μια χαρα παντως αυτη την στιγμη.

το προβλημα μου ειναι πως ψαχνω να βρω που θα δηλωσω τις προσθετες στατικες διευθυνσεις μου.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς αυτους που εχουν DSLphone, ποσο ηταν το παγιο στον τελευταιο σας λογαριασμο; γιατι εγω αυριο το πρωι θα σκισω νεα τρυπα στα οπισθια της Vivodi :mad:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε.

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα στην 4mbit γραμμη που διαθετω.

ανοιγοντας explorer και δινοντας μια τυχαια διευθυνση, ενω κανει Load κανονικα.Ξαφνικα κολλαει και σταματαει.Εαν κανω refresh αμεσα, ενδεχετε να την φορτωσει την σελιδα κανονικα.

κανω Ping και μερικες φορες δε περνω reply.Το θεμα ειναι πως για καποιες ωρες, επαιζε μια χαρα η γραμμη διχως προβληματα.Μιλησα με το support και η γραμμη δεν δειχνει να εχει προβλημα.

καμια ιδεα το τι μπορει να φταιει?Εχω βαλει απευθειας το καλωδιο πανω στο λαπτοπ και παλι τα ιδια προβληματα.

 

και εγω το ιδιο προβληαμ εχω μερικες φορες (με 2mbit γραμμη) , "νομιζω" οτι φταει το Speedtouch σε μεγαλες ταχυτητες, οταν βαζω το Cisco παιζει αψογα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς αυτους που εχουν DSLphone, ποσο ηταν το παγιο στον τελευταιο σας λογαριασμο; γιατι εγω αυριο το πρωι θα σκισω νεα τρυπα στα οπισθια της Vivodi :mad:

 

Ήταν διπλάσιο από αυτό που θα έπρεπε (16 ευρώ αντί 8). Και είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτό, προφανώς επίτηδες.

 

Υποψιάζομαι ότι το κάνουν ώστε να παίρνουν ένα άτοκο δάνειο από τους πελάτες τους. Αν κάνεις τον πολλαπλασιασμό (8 € x πελάτες DSL PHONE) όλο και κάτι θα βγαίνει. :mad:

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πληρώσεις ότι λέει στο σύνολο ΜΕΙΟΝ € 9,52 που είναι η επιπλέον χρέωση με το ΦΠΑ.

 

Και να τους το επισημάνεις βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται; Από το Σεπτέμβριο του 2004 μπαίνω συνεχώς στο site της Vivodi και βάζω τον αριθμό του τηλεφώνου μου για να μάθω αν τελικά μπήκε κέντρο στη περιοχή μου για Full LLU (θέλω και DSL phone). Η απάντηση που έπερνα ήταν πάντα ή ίδια: "DSL πρόσβαση μόνο μέσω ΟΤΕ". :cry:

Μπένω και σήμερα και ιδού: "Λυπούμαστε αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL στην περιοχή σας. Δοκιμάστε πάλι σε λίγες ημέρες ή επιλέξτε διαφορετικό τηλεφωνικό αριθμό." :(

Μήπως ετοιμάζεται για DSL κόμβο;!!! :w00t:

Η περιοχή μου είναι το Μαρούσι.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται; Από το Σεπτέμβριο του 2004 μπαίνω συνεχώς στο site της Vivodi και βάζω τον αριθμό του τηλεφώνου μου για να μάθω αν τελικά μπήκε κέντρο στη περιοχή μου για Full LLU (θέλω και DSL phone). Η απάντηση που έπερνα ήταν πάντα ή ίδια: "DSL πρόσβαση μόνο μέσω ΟΤΕ". :cry:

Μπένω και σήμερα και ιδού: "Λυπούμαστε αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL στην περιοχή σας. Δοκιμάστε πάλι σε λίγες ημέρες ή επιλέξτε διαφορετικό τηλεφωνικό αριθμό." :(

Μήπως ετοιμάζεται για DSL κόμβο;!!! :w00t:

Η περιοχή μου είναι το Μαρούσι.

 

Στην πρώτη περίπτωση είχες πρόσβαση από ΟΤΕ αλλά δεν είχες από Vivodi

Στην δεύτερη δεν έχεις ούτε από ΟΤΕ ούτε από Vivodi :O

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη περίπτωση είχες πρόσβαση από ΟΤΕ αλλά δεν είχες από Vivodi

Στην δεύτερη δεν έχεις ούτε από ΟΤΕ ούτε από Vivodi :O

 

 

Το κατάλαβα αυτό! :p

Το θέμα είναι τι συμβαίνει!!! :shifty:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αυτό! :p

Το θέμα είναι τι συμβαίνει!!! :shifty:

ότι μάλλον δεν έχει και ο ΟΤΕ πόρτες τώρα στη περιοχή σου;! :p έλεγξε το με το site του ΟΤΕ.

Ήταν διπλάσιο από αυτό που θα έπρεπε (16 ευρώ αντί 8). Και είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτό, προφανώς επίτηδες.

 

Υποψιάζομαι ότι το κάνουν ώστε να παίρνουν ένα άτοκο δάνειο από τους πελάτες τους. Αν κάνεις τον πολλαπλασιασμό (8 € x πελάτες DSL PHONE) όλο και κάτι θα βγαίνει. :mad:

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πληρώσεις ότι λέει στο σύνολο ΜΕΙΟΝ € 9,52 που είναι η επιπλέον χρέωση με το ΦΠΑ.

 

Και να τους το επισημάνεις βέβαια.

μου ήρθε και μενα 16 ευρώ. τους πήρα τηλέφωνο σήμερα:

 

-Καλημέρα, είμαι συνδρομητής dsl & dsl phone και μου ήρθε ο λογαριασμός με πάγιο 16 ευρώ στο dslphone αντί για 8 ευρώ. Μπορείτε να μου πείτε γιατί;

-Πείτε μου σε ποιο όνομα έχετε κάνει την αίτηση.

-ΧΧΧ

-δώστε μου και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας να το κοιτάξουμε και να επικοινωνήσουμε μαζί σας.

-Πότε θα επικοινωνήσετε μαζί μου;

-Από βδομάδα

-69ΧΧΧΧΧΧΧΧ. Επειδή το έργο αυτό το έχω ξαναδεί...

(με διακόπτει)- Όχι όχι κύριε θα σας πάρουμε (αλήθεια! έχουν καταλάβει τι γίνεται :p)

-Όχι πέρα από αυτό (χμμμ), θέλω τώρα να ζητήσω να μη πάρετε τα λεφτά από την πιστωτική μου.

-Θέλετε να διακόψετε την αυτόματη εξόφληση.

-Ναι. μονο για αυτόν τον λογαριασμό. Και όχι μόνο για τα 8 ευρώ, αλλά για όλο το ποσό.

-Θα πρέπει να στείλετε ένα φαξ με τα στοιχεία σας και τον αριθμό της κάρτας στο λογιστήριο.

-Καλά να στείλω τον αριθμό της κάρτας μου με φαξ δεν υπάρχει περίπτωση, αν το πω πουθενά αυτό θα σας πάρει και θα σας σηκώσει... θα στείλω τα στοιχεία μου μόνο και ότι επιθυμώ να μην πληρωθεί ο λογαριασμός αυτός.

-Εντάξει...

-Ευχαριστώ... (κυριακάτικα....)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ότι μάλλον δεν έχει και ο ΟΤΕ πόρτες τώρα στη περιοχή σου;! :p έλεγξε το με το site του ΟΤΕ.

 

Μπήκα σήμερα στο site της Vivodi και μου λέει: "Υπάρχει διαθεσιμότητα ΑDSL μέσω του δικτύου τoυ OTE."

 

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...