Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia egw exw kanei aithsh sthn vivodi edw kai ena xrono apo31/11/2006 kai akoma perimenw.

Kserei kaneis ti ginetai????

 

Δεν σκέφτηκες ότι ένας χρόνος είναι μεγάλο διάστημα, και είναι καιρός να ακυρώσεις και να επιλέξεις κάποια άλλη εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

den kaigomai na valw internet gi ayto kai den polyasxolithika.Alla thn aithsh thn plhrwsa omws 15 euro kai symvainei ayto kai stou spitiou 1 xrono kai stou grafeiou 8 mhnes.

 

Εχεις το ρεκορ αναμονης συνδεσης,για πιο προγραμμα εκανες, μηπως εχεις τηλεφωνο που σε καλουν και δεν σε βρισκουν η αλλαξες τηλεφωνο,κατι συμβαινει καλεσε τους.

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw exw kanei aithsh sthn vivodi edw kai ena xrono apo31/11/2006 kai akoma perimenw.

Kserei kaneis ti ginetai????

 

*A_gamer καθαρίζει λαιμό του και τρίβει μάτια του... :blink:

 

Τι να σου πω φίλε μου. Έχεις μεγάλη υπομονή... θα σου πρότεινα όμως (αφού πρώτα δεις τι λένε) να ακυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

den kaigomai na valw internet gi ayto kai den polyasxolithika. kai symvainei ayto kai stou spitiou 1 xrono kai stou grafeiou 8 mhnes.

 

Αστο κανένα χρόνο ακόμα αφού δεν βιάζεσαι. :wacko:

 

Alla thn aithsh thn plhrwsa omws 15 euro

 

Οι αιτήσεις δεν κοστίζουν κάτι, εσύ τι ακριβώς πλήρωσες και που; :worry:

Link to comment
Share on other sites

O Φιλος μας πληρωσε 15 ευρω για την αιτηση που εκανε διοτι την εκανε με εξωτερικο συνεργατη της vivodi.

Τον καλεσανε και του ειπανε για τα προγραμματα της vivodi.

Δεν καλεσε ο ιδιος το 13880..

Τα 15 ευρω πανε στον κουριερ που τους παει την αιτηση οταν ειναι απο εξωτερικο συνεργατη!!

Link to comment
Share on other sites

O Φιλος μας πληρωσε 15 ευρω για την αιτηση που εκανε διοτι την εκανε με εξωτερικο συνεργατη της vivodi.

Τον καλεσανε και του ειπανε για τα προγραμματα της vivodi.

Δεν καλεσε ο ιδιος το 13880..

Τα 15 ευρω πανε στον κουριερ που τους παει την αιτηση οταν ειναι απο εξωτερικο συνεργατη!!

 

Εστω ετσι, ο εξωτερικος συνεργατης δεν τον ενημερωνει για την προοδο τις αιτησης?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι πως να τον ενημερωσει?

Μονο το 13880 μπορει να ενημερωσει εναν πελατη για την πορεια της αιτησης του και μονο..

Εδω ο ανθρωπος περιμενει 8 μηνες αλλα προφανως δεν τον ενδιαφερει και τοσο..

Link to comment
Share on other sites

Δε τολμώ να ρωτήσω τι έγιναν τα 15 ευρώ...

 

Όσο για τη δικιά μου περίπτωση, τι να πω... Ύστερα από 3,5 + χρόνια συνδρομητής στη vivodi, πέρνω το καπελάκι μου και φεύγω γιατί η στάση της είναι Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Η.

 

Το vood που δίνουν είναι επιεικώς για τα σκουπίδια...

Το Σεπτέμβρη και ενώ είχε λήξει το προπληρωμένο 2mbps πακέτο, καλώ το cc για να ενημερωθώ τι θα γίνει αφού λήγει η συνδρομή μου. Μου λένε το απίστευτο πως αν μείνω στα 2mbps θα πληρώνω 70 ευρωπουλάκια το μήνα, αλλά αν αναβαθμίσω στα 10mbps (maxxx) όπως το ονομάζουν - γιατί μόνο ονομαστική είναι αυτή η ταχύτητα- θα πληρώνω μόνο 25! Έτσι λοιπόν στέλνω fax με ότι ζητούσαν και αιτούμαι αλλαγή πακέτου.

Ταυτόχρονα κράτησα το πρόγραμμα DSL Phone στο οποίο είμαι εδώ και ένα χρόνο περίπου.

 

Όντως την επόμενη μέρα, o router κλειδώνει στα 8,2 mbps περίπου.

Όμως το πανηγύρι αρχίσει στο τέλος του μήνα..Ανοίγ το λογαρισμού που μου στέλνουν και βλέπω τις παρακάτω χρεώσεις:

2 φορές να αναγράφεται μηνιαίο τέλος πρόσβασης ταχύτητας 2048 /640 x 70 ευρώ + 2 x τελος DSL Phone + τηλ που έκανα = 170 ευρώ!!!

 

Τους παίρνω τηλ, μου λενε θα κοιτάξουμε σε τι ταχύτητα είστε συνδεδεμένος και θα προχωρήσουμε σε πίστωση. ΟΚ λέω...

 

Τον προηγούμενο μήνα για μία εβδομάδα δεν είχα dsl.. καθόλου όμως όπως και ούτε τηλ... Υστερα από αλλεπάληλα τηλ από το κινητό μου και με χρόνο αναμονής γύρω στα 20'!, έπαιρνα την απάντηση ότι όλα θα είναι Οκ την επόμενη μέρα... .Ωσπου ήρθε ο λογαριασμός ο τελευταίος... Παιδιά, ζητούσαν 270 ευρώ!!!!!! Μη σαν τα πολυλογώ χρεώναν πάλι ταχύτητα 2048/640 και το κορυφαίο ήταν το πάγιο DSL Phone στα 79 ευρώ...Θα κοιτάξω να σκανάρω και τους λογαριασμούς να τα δείτε και μόνοι σας...

 

Τους τα ψελνα 3 μέρες συνέχεια και μετά τους είπα αν δε το φτιάξεται μέχρι αύριο εγώ φεύγω.. Τυχαία φτιάχτηκε το ίδιο βράδυ αλλά πλέον κλειδώνω στα 4 mbps μόνο και το dsl phone, απλά δε δουλεύει. Μέχρι αύριο θα έχω στείλει την αίτηση διακοπής και να παν να πορευτούν και να πολλαπλασιαστούν...

Link to comment
Share on other sites

To λογιστήριο τους ειναι λιγο για τα μπαζα..

Φιλε μου σε αυτην την περιπτωση πας απο το Χαλανδρι μια βολτα να βγαλεις ακρη γιατι απο το τηλεφωνο δεν κανεις δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

είναι απλά τα πράγματα. Μακρυά από τη Vivodi. Τον Σεπτέμβρη του 2004 έπαθαν βλάβη και έμεινα 7 μήνες χωρίς internet. Μου έφαγαν τη ζωή μέχρι να βρω άκρη. Έκανα καταγγελίες στην ΕΕΤΤ [που παίζει τον ρόλο του προστάτη των εταιριών και μόνο τον ΟΤΕ ξέρει να τιμωρεί] και τελικά το μόνο που κατάφερα ήταν να μην πληρώσω τους 7 μήνες. Μου έβγαλαν τον καρκίνο. ΜΑΚΡΥΑ

Link to comment
Share on other sites

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι σαν οτε δεν ειναι κανεις!!

Απλα κανεις δεν θελει να πληρωνει παγια!!

Φυσικα αν εχεις επιχείρηση θα ειναι λαθος να μην εχεις οτε!!

Link to comment
Share on other sites

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι σαν οτε δεν ειναι κανεις!!

Απλα κανεις δεν θελει να πληρωνει παγια!!

Φυσικα αν εχεις επιχείρηση θα ειναι λαθος να μην εχεις οτε!!

 

οτε μα ΠΟΤΕ πια φτανει.Αν δεν ειχαν βγει η εναλλακτικοι με χρονοχρεωση θα ειμασταν ακομη και σε ρυθμο χελωνας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου δεν διαφωνω με αυτο που λες.

Και ειδικα με αυτον τον ανταγωνισμο που υπαρχει στην αγορα οι μονοι κερδισμενοι ειμαστε εμεις οι καταναλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου δεν διαφωνω με αυτο που λες.

Και ειδικα με αυτον τον ανταγωνισμο που υπαρχει στην αγορα οι μονοι κερδισμενοι ειμαστε εμεις οι καταναλωτες.

 

Ειμαστε σιγουρα κερδισμενοι και οσο περισσοτεροι υπαρχουν οι εναλλακτικοι ειναι πιο καλα για εμας τους καταναλωτες, και καλλιτερευουν οι υπηρεσιες που δινουν.:)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Επισης αυτο που πιστευω ειναι τοσοι παροχοι δεν θα αντεξουνε κάποιοι θα κλεισουνε και κάποιοι αλλοι θα συγχωνεύουν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια πολύ συγκεκριμένη ερώτηση...

Είμαι συνδρομητής του ΟΤΕ. Θέλω να ενεργοποιήσω το Φοιτητικό ADSL της Vivodi μέσω του Δίοδος. Μέχρι εδώ κανένα πρόβλημα.

Θέλω όμως να ενεργοποιήσω και το πρόγραμμα της Vodafone για το σπίτι που σου δίνει μερικές ώρες τηλεφωνία δωρεάν αλλά σε αποκόπτει απ' το πάγιο του ΟΤΕ.

Μπορώ να το κάνω αυτό? Ή θα συναντήσω κάποιο πρόβλημα;Ο αριθμός θα παραμείνει ίδιος και στις δύο περιπτώσεις... και στην σύνδεση του ΑDsl και στην σύνδεση με τη Vodafone.

Δώστε μια βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής του ΟΤΕ. Θέλω να ενεργοποιήσω το Φοιτητικό ADSL της Vivodi μέσω του Δίοδος. Μέχρι εδώ κανένα πρόβλημα.

Θέλω όμως να ενεργοποιήσω και το πρόγραμμα της Vodafone για το σπίτι που σου δίνει μερικές ώρες τηλεφωνία δωρεάν αλλά σε αποκόπτει απ' το πάγιο του ΟΤΕ.

Μπορώ να το κάνω αυτό? Ή θα συναντήσω κάποιο πρόβλημα;Ο αριθμός θα παραμείνει ίδιος και στις δύο περιπτώσεις... και στην σύνδεση του ΑDsl και στην σύνδεση με τη Vodafone.

 

Το φοιτητικό της Vivodi είναι Shared LLU και χρειάζεται τη γραμμή ΟΤΕ για να λειτουργήσει.

Εαν μεταφέρεις με φορητότητα τη γραμμή του ΟΤΕ στο δίκτυο κινητής της Vodafone, δεν θα μπορεί να λειτουργήσει η Shared LLU.

 

Ίσως σε συμφέρει να μην ενεργοποιήσεις τίποτα από τα 2, και να δεις τις λύσεις Full LLU που με €35-40 / μήνα σου δίνουν απεριόριστο Internet + απεριόριστη τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

οτε μα ΠΟΤΕ πια φτανει.Αν δεν ειχαν βγει η εναλλακτικοι με χρονοχρεωση θα ειμασταν ακομη και σε ρυθμο χελωνας.

 

Αμε, αν ο ΟΤΕ δεν εφτιαχνε υποδομες aDSL, οι εναλλακτικοι θα χαλουσαν τα λεφτακια τους για να φτιαξουν ιδιοκτητα... :rolleyes:

 

Δε λες παλι καλα που υπαρχει και αυτος :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εμείς την πληρώσαμε και πάλι την πίτα μέσα από την φορολογία και υψηλούς λογαριασμούς που υπήρχε κατά το μονοπώλιο.
Link to comment
Share on other sites

15/10/07 eixa paei po ta grafei kai plirwsa 150e.

Shmera 2 mhnes meta, mou lene..

 

Xanakaleste mas se peripou 31 meres...

Opws kai mou eipan apoomonoi tousm fisika boreite na erthete kai na sas epistrepsoume ta 150e sas.

 

Egw hdh exw spiti mia 6mhnh adsl forthnet (768) h opoia fisika exei lixei kai enoeite exw perasei se aoristou.

Gia na min gineiikapia paranohsh spiti exw 2 grammes sthn mia eixa thn forthnet pou tha elige kai sthn allh pou tha xrisimopoiousa tha eixa thn vivodi (24mbps) parakalw,,

kai ta eixa sxediasei ola toso teleia. Ena mina pron lixei h Forthnet na exw hdh sthn allh grammh Vivodi.

 

Lew na parw ta xrhmata mou pisw telikos.

Krima pantws, oi idioi na bgazoun monoiitous ta matia tous.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 40 μέρες έκανα αίτηση στην vivodi για το πρόγραμμα δίοδος. Μου είπανε ότι σε 25 εργάσιμες η σύδεση θα έχει ενεργοποιηθεί αλλά τπτ.

σε σας πόσες meres έκανε να ενεργοποιηθεί ή σύνδεση

 

Έχω ενα speedtouch 300 (που το έδινε ο ote μόλις έφερε τισ συνδέσεις dsl στην ελλάδα) θα έχω πρόβλημα με αυτό;

 

 

αν ναι προτείνετε μου κανά Modem ευχαριστώ

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σιγουρα ειναι adsl Modem.

Πρεπει να παρεις adsl2+ Router για να εισαι οκ.

Αλλα κατσε να σε συνδεσουνε πρωτα μην βιαζεσε 40 μερες καλα ειναι μην στο πανε μηνες και τελικα την κανεις για αλλου!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σιγουρα ειναι adsl Modem.

Πρεπει να παρεις adsl2+ Router για να εισαι οκ.

Αλλα κατσε να σε συνδεσουνε πρωτα μην βιαζεσε 40 μερες καλα ειναι μην στο πανε μηνες και τελικα την κανεις για αλλου!!

 

:( δεν με νιάζει αν δεν πιάνω full ταχύτητα

με το speedtouch δεν θα μπορώ να μπαίνω καθόλου internet

τη συσκευή προτείνετε;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...