Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.nextgentel.no/brukerveiledning/tips/wlan/ST585_front.jpg

 

To 585 ειναι μια καλη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν 40 μέρες έκανα αίτηση στην vivodi για το πρόγραμμα δίοδος. Μου είπανε ότι σε 25 εργάσιμες η σύδεση θα έχει ενεργοποιηθεί αλλά τπτ.

σε σας πόσες meres έκανε να ενεργοποιηθεί ή σύνδεση

 

Έχω ενα speedtouch 300 (που το έδινε ο ote μόλις έφερε τισ συνδέσεις dsl στην ελλάδα) θα έχω πρόβλημα με αυτό;

 

 

αν ναι προτείνετε μου κανά Modem ευχαριστώ

 

Kαλα φιλε περιμενε...Εμενα εκανε ο ξαδερφος μου και μετα απο 30 εργασιμες τον πηραν τηλεφωνο και του ειπαν οτι θα παρει αλλες 30 εργασιμες...Καλα κρασια...Περιμενε...

Link to comment
Share on other sites

:) το μόνο που με παρηγορεί είναι πως έρχονται τα χριστουγεννα και θα φύγω με συμφέρει να ενεργεγοποιηθεί μετά.

 

πριν κάνω αίτηση τους είπα (επειδή θα λειπω τα Χριστούγεννα πως θα με ενημέρώσετε;) και ο τυπάς μου είπε μην φοβάσαι θα έχει ενεργοποιηθεί πριν τα Χρισούγεννα...

 

 

 

Βασικά η βλακεία μου είναι που τα έχω προπληρώσει....

 

 

ΑΣΧΕΤΟ:ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα , Ζωγράφου

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εδω και δυο χρονια περιπου το προγραμμα Max της Vivodi...αυτη τη στιγμη εχω ταχυτητα 2mbit και φετος σε αντιθεση με αλλες χρονιες δεν μου αναβαθμησαν τη συνδεση μονοι τους...χρειαζεται να κανω καποια δηλωση,ε?σε ποση ταχυτητα θα μου την αναβαθμισουν και ποσο θα ειναι πραγματικη ταχυτητα που θα εχω?επειδη εχω modem-router ADSL 1 τωρα θα χρειαστω καινουργιο...εχετε καποιο να προτεινετε?:rolleyes:
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αναβαθμιστείς σε 10 mbps, αλλά με το ρούτερ σου δεν θα τρέχει προς το παρόν, οπότε μπορείς να τους ζητήσεις να στην ρυθμίσουν αρχικά στα 4 mbps μέχρι να αλλάξεις ρούτερ.

 

Όσο για τεχνικά, δε μπορώ να σου προτείνω κάποιο συγκεκριμένο εγώ... λίγο πιο πάνω αναφέρει κάποιος το Speedtouch 580 νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εδω και δυο χρονια περιπου το προγραμμα Max της Vivodi...αυτη τη στιγμη εχω ταχυτητα 2mbit και φετος σε αντιθεση με αλλες χρονιες δεν μου αναβαθμησαν τη συνδεση μονοι τους...χρειαζεται να κανω καποια δηλωση,ε?σε ποση ταχυτητα θα μου την αναβαθμισουν και ποσο θα ειναι πραγματικη ταχυτητα που θα εχω?επειδη εχω modem-router ADSL 1 τωρα θα χρειαστω καινουργιο...εχετε καποιο να προτεινετε?:rolleyes:

Δεν ξερω φιλε μου αν κατεχεις πολλα απο ρουτερ και γενικα απο adsl κτλ.

Για μενα καλο ειναι να παρεις το 585 που το υποστηριζει και η vivodi και ετσι δεν θα εχεις κανενα προβλημα..

Στειλε τους ενα e-mail και πες τους να σου κανουν αναβαθμιση στο max 10.

Eισαι στο ιδιόκτητο δικτυο σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι νεο κοσμο ποτε θα δω Internet απο Vivodi?Εχω μπει ηδη στον 2ο μηνα αναμονης.Εχω κανω αιτηση για το Telefonet+.Ο προηγουμενος ενοικιαστης ειχε κοψει εντελως το τηλεφωνο?Αυτο δεν ειναι καλο?(Δεν μπλεκει καθολου ο οτε δηλαδη)
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν μπλεκει ο οτε απλα το καλωδιο που σου φερει η vivodi ειναι απο οτε οπως και ολα τα καλωδια!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε μου αν κατεχεις πολλα απο ρουτερ και γενικα απο adsl κτλ.

Για μενα καλο ειναι να παρεις το 585 που το υποστηριζει και η vivodi και ετσι δεν θα εχεις κανενα προβλημα..

Στειλε τους ενα e-mail και πες τους να σου κανουν αναβαθμιση στο max 10.

Eισαι στο ιδιόκτητο δικτυο σωστα?

 

 

οχι,κατεχω λιγα απο rooter kai adsl...εχω ενα U.S.Robotics τωρα αλλα ειναι για adsl 1...αυτο που μου προτεινεις θεωρειται καλο μοντελο?μπορεις να μου στειλεις link απο καποιο site να το δω?τι εννοεις το υποστηριζει η vivodi?υποαρχουν router που δεν ειναι συμβατα με το δικτυο της vivodi?:confused:

χρειαζεται να βρω καποια δηλωση για το mail που θα στειλω για την αναβαθμηση?σε ποια διευθυνση θα το στειλω?

ναι στο ιδιοκτητο δικτυο ειμαι...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το 530 speedtouch πρέπει να πάρω καινούριο;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου το συνδέσανε ακόμα περιμένω 2μήνες σχεδον και μου είπανε σε 25 τηα συνδεθεί

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου το συνδέσανε ακόμα περιμένω 2μήνες σχεδον και μου είπανε σε 25 τηα συνδεθεί

 

Απο vivodi παρε το ρουτερ το vood ναχεις το κεφαλι σου υσηχο,εχω το ιδιο 7 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

οχι,κατεχω λιγα απο rooter kai adsl...εχω ενα U.S.Robotics τωρα αλλα ειναι για adsl 1...αυτο που μου προτεινεις θεωρειται καλο μοντελο?μπορεις να μου στειλεις link απο καποιο site να το δω?τι εννοεις το υποστηριζει η vivodi?υποαρχουν router που δεν ειναι συμβατα με το δικτυο της vivodi?:confused:

χρειαζεται να βρω καποια δηλωση για το mail που θα στειλω για την αναβαθμηση?σε ποια διευθυνση θα το στειλω?

ναι στο ιδιοκτητο δικτυο ειμαι...

Λεγοντας το υποστηριζει εννοω οτι αμα παρεις την τεχνικη υποστηριξη της vivodi και σε ρωτησουνε τι εξοπλισμο εχεις και πεις

speedtouch 585 θα σου πουνε τα παντα για αυτο.

Να ανοιξεις πορτες να το κανεις ασυρματο να βαλεις κλειδι ασφαλειας κτλ.

Αμα εσυ εχεις linkys για παραδειγμα θα σου πουνε εμεις δεν το υποστηριζουμε μονο βασικες ρυθμισεις μπορω να σας δωσω.

Για αυτο στο ειπα.

Τα speedtouch γενικα θεωρουντε απο τα καλυτερα router που υπαρχουνε.

Εσυ αποφασίζεις εγω για παράδειγμα εχω linkys και ειμαι πολυ ευχαριστημένος.

 

εγώ έχω το 530 speedtouch πρέπει να πάρω καινούριο;

 

Τι αιτηση εχεις κανει στην vivodi φιλε μου?

Μην παρεις vood φυσικα θα το μετανιωσεις δικια μου γνωμη παντα.

Τρωει κολληματα συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να βρω καποια δηλωση για το mail που θα στειλω για την αναβαθμηση?σε ποια διευθυνση θα το στειλω?

 

 

μπορει να βοηθησει καποιος για το πως και που(διευθυνση) θα στειλω το mail για την αναβαθμση?:rolleyes:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

e-mail: customerservice@vivodi.gr

 

ok,thanks για τη βοηθεια...:)

στο mail που θα στειλω θα γραφω απλα ''θελω να μου αναβαθμισετε την συνδεση στο Maxx 10''ονομα,κλπ ή χρειαζεται να βρω καποια δηλωση απο το site?με την αναβαθμηση στο Maxx 10 δεν θα εχω καποια επιπλεον χρεωση,ετσι?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Θα το συντεξεις οπως θελεις εσυ αρκει να βγαινει νοημα τι προγραμμα εχεις τωρα και τι ακριβως θελεις..

Ονοματεπώνυμο τηλεφωνο κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Θα σταλει απο τον κατοχο τις συνδεσης και θα σταλει μαζι και αντιγραφο ταυτοτητος και πια μεταβολη θελει να γινει.Μεσα στο site υπαρχει και αιτηση για την μεταβολη αυτη, η μπορει να καλεση το 13880 να δοθουν οδηγιες και προφορικα.:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε και τοσο η ταυτοτητα γιατι απλα μια αναβαθμιση ειναι εξαλλου ο φιλος ειναι στο ιδιοκτητο δεν ειναι ΑΡΥΣ που παει σε κομβο vivodi.

Αλλα καλο ειναι φιλε μου να την στείλεις να εισαι καλλημενος.

Αμα παρεις τηλεφωνο στο 13880 θα σου πουνε να κανεις αιτηση να παει σπιτι σου courier κτλ για αυτο κατά εμε στειλε το e-mail σου να εισαι οκ..

Αν και τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα καθε αιτημα του πελατη πρεπει να εχει και την ταυτοτητα του μαζι..

Ειχε δικιο ο φιλος!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ήρθε μια απαράδεκτη χρέωση 15 euro, για θέαση ταινιών που ποτε δεν έχω δει.

Μου ήρθε για χρέωση από ταινίες του αυγούστου που λένε ότι είδα, εγώ ποτε δεν έχω δει ταινία από την "βιβοδι", και κανεις άλλος μιας k στον χορό τον υπολογιστών ούτε καθαρίστρια, ούτε κανεις άλλος δεν μπαίνει.

Τω έχουν κάνει k σε άλλους?

Αν ναι "ενημερωστε" k τους υπολοιπους για απατεωνιά τις "βιβοδι".

Αν είμαι ο μονος ok.

Αλλα αν τo έχουν σύστημα....

 

Emena irthe mia aparadekti xreosi 15 euro, gia theasi tenion pu pote den exo dei.

Mu irthe gia xreosi apo tenies tu augustu pu lene oti eida, ego pote den exo dei tenia apo tin vivodi, kai kanis alos mias k ston xoro ton ipologiston oute katharistria, oute kaneis alos den mpeni.

To exun kanei k se alous?

An nai enimeriste k tous ipolipous gia apateonia tis vivodi.

An eimai o monos ok.

Alla an to exun sistima....

Link to comment
Share on other sites

http://www.sdtv.gr/mkportal/images/logotypa/cabletv.jpg

Eιναι σίγουρο οτι κανένας δεν πείραξε τον αποκωδικοποιητή σου φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Στην tv δεν χρειαζετε να εχεις σχεση καποιος απο pc, εαν επιασε το τηλεχειρηστηριο και εκανε δοκιμες κατα λαθος να εβαλε εργο και ειδε,δεν εχω δει παρομοια χρεωση σε κανενα φορουμ για το cabletv,ειμαι 7 μηνες σε αυτο το προγραμμα δεν ειχα κανενα προβλημα η χρεωση στο λογαριασμο μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...