Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς εδώ (Καλαμάτα) δεν φτάνει το ιδιόκτητο δίκτυο της vivodi ακόμα.

Δεν ξέρω τι με συμφέρει να κάνω....

 

Εαν εισαι ευχαριστημενος, καθησε να συμπληρωσης το 12 μηνο, εαν ειναι υποχρεωτικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς εδώ (Καλαμάτα) δεν φτάνει το ιδιόκτητο δίκτυο της vivodi ακόμα.

Δεν ξέρω τι με συμφέρει να κάνω....

 

Να ελέγξεις πότε αναμένεται διαθεσιμότητα από εναλλακτικούς (π.χ. δες στη forthnet για πιθανή ημερομηνία)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια φόρμουλα να βάλει κάποιος το 9μηνο πακέτο που είναι κανονικά για νέους χρήστες, χωρίς να διακόψει;

 

Μετα απο τηλ. επικοινωνία με την Vivodi μου είπαν οτι μπορώ να πάρω το 9μηνο Cube και αυτόματα, όταν ενεργοποιηθεί το Cube, θα κοπεί η υπάρχουσα σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τηλ. επικοινωνία με την Vivodi μου είπαν οτι μπορώ να πάρω το 9μηνο Cube και αυτόματα, όταν ενεργοποιηθεί το Cube, θα κοπεί η υπάρχουσα σύνδεση.

 

Ωραια παρε και μην το πεις του παπα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τηλ. επικοινωνία με την Vivodi μου είπαν οτι μπορώ να πάρω το 9μηνο Cube και αυτόματα, όταν ενεργοποιηθεί το Cube, θα κοπεί η υπάρχουσα σύνδεση.

 

:blink:

Ζήτησέ το εγγράφως αυτό που σου είπαν με e-mail στο customerservice @ vivodi.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στην Vivodi δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Άλλα μου είπαν στο τηλ. (δηλ. οτι με το που θα ενεργοποιηθεί το 9μηνο Cube θα κοπεί η αορίστου χρόνου) και άλλα στο email που μου έστειλαν, οτι δηλ. δεν θα μου ενεργοποιήσουν το Cube επειδή είμαι ήδη συνδρομητής , άσχετα και αν ακόμη διακόψω την σύνδεση.

ΜΠΡΑΒΟ.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στην Vivodi δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Άλλα μου είπαν στο τηλ. (δηλ. οτι με το που θα ενεργοποιηθεί το 9μηνο Cube θα κοπεί η αορίστου χρόνου) και άλλα στο email που μου έστειλαν, οτι δηλ. δεν θα μου ενεργοποιήσουν το Cube επειδή είμαι ήδη συνδρομητής , άσχετα και αν ακόμη διακόψω την σύνδεση.

ΜΠΡΑΒΟ.....

 

Θεώρησε ότι τα γραπτά ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι η συμφωνια με ολους,οπου εχει μπει cub δεν μπορει να ξαναενεργοιηθει αλλο cub, πας σε αλλα προγραμματα και εαν δεν τους ενημερωσεις διακοπη αλλαγη η συνεχεια παραμενεις στο αοριστου χρονου.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εχω ακουσει εδω και καιρο οτι η vivodi θα αναβαθμιζε τις συνδεσεις της...εχω το προγραμμα Maxx της vivodi και αν και εχω ακουσει οτι θα η αναβαθμιση θα γινοταν εδω και πολυ καιρο δεν εχει γινει ακομη τιποτα.γιατι?περισυ μου την ειχαν αναβαθμισει μονοι τους απο 512 σε 2048...και μια αλλη ερωτηση:ξερετε μεχρι τι ταχυτητα σηκωνουν τα rooter με dsl1(τετοιο εχω)?
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για να έχω σταθερή σύνδεση, με αφήσανε προς το παρόν και μέχρι να αλλάξω router στα 4 Mbps

 

μονοι τους τα ενεργοποιησαν τα 4mbit ή εκανες καποια ενεργεια?μεχρι 4Mbps μαλλον πιανει με rooter ADSL1?οποιος ξερει ας πει...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εχω ακουσει εδω και καιρο οτι η vivodi θα αναβαθμιζε τις συνδεσεις της...εχω το προγραμμα Maxx της vivodi και αν και εχω ακουσει οτι θα η αναβαθμιση θα γινοταν εδω και πολυ καιρο δεν εχει γινει ακομη τιποτα.γιατι?περισυ μου την ειχαν αναβαθμισει μονοι τους απο 512 σε 2048...και μια αλλη ερωτηση:ξερετε μεχρι τι ταχυτητα σηκωνουν τα rooter με dsl1(τετοιο εχω)?

 

μονοι τους τα ενεργοποιησαν τα 4mbit ή εκανες καποια ενεργεια?μεχρι 4Mbps μαλλον πιανει με rooter ADSL1?οποιος ξερει ας πει...

 

Πρέπει να αιτηθείς την αναβάθμιση σε Maxx 10.

Link to comment
Share on other sites

μονοι τους τα ενεργοποιησαν τα 4mbit ή εκανες καποια ενεργεια?μεχρι 4Mbps μαλλον πιανει με rooter ADSL1?οποιος ξερει ας πει...

 

Εγώ ζήτησα την αναβάθμιση σε Maxx10, αλλά επειδή δεν λειτουργούσε στα 10 Mbps τους ζήτησα να με κατεβάσουν. Με κατέβασαν στα 8 αλλά και πάλι δεν λειτουργούσε και γι' αυτό με πήγαν στα 4 Mbps. Απ' ότι μου είπε ο τεχνικός τους, δεν υπήρχε αντίστοιχο profile για 6 Mbps στο σύστημά τους, ή κάτι άλλο ενδιάμεσο τελοσπάντων και γι' αυτό με πήγανε στα 4Mbps.

 

Αν στείλεις κάποιο e-mail για αναβάθμιση, ζήτησέ τους εξαρχής να σε ρυθμίσουν στα 4 Mbps διότι έχεις ΑDSL1 μόντεμ και δεν θα λειτουργήσει αν σε προγραμματίσουν για τα 10 Mbps. Εγώ είχα μείνει χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ για 4-5 ημέρες και δεν έβγαζα άκρη μαζί τους γιατί τα καμάρια του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών επέμεναν ότι υπήρξε πρόβλημα καλωδίωσης και ότι θα το λύνανε προσεχώς.

 

Ευτυχώς που μίλησα την Τρίτη με κάποιον πωλητή τους που κατέθεσε κάποια οικονομική προσφορά στην εταιρεία που εργάζομαι, για τα νέα τους εταιρικά πακέτα, κι έτσι ασχολήθηκε και βρήκαμε την λύση, διότι θα ήμουν ακόμη χωρίς τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια...απλα νομιζα επειδη στις προηγουμενες αναβαθμησεις δεν ειχα καποια αιτηση ετσι θα ηταν και τωρα...τωρα μαλλον θα αγορασω rooter για adsl 2...

Cakenet η εξυπερηστηση της vidodi ειναι γνωστο οτι ειναι χαλια...γι'αυτο και ρωτησα εδω...αν επαιρνα τηλεφωνο ακομη θα περιμενα στην αναμονη...:mad:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εχω ακουσει εδω και καιρο οτι η vivodi θα αναβαθμιζε τις συνδεσεις της...εχω το προγραμμα Maxx της vivodi και αν και εχω ακουσει οτι θα η αναβαθμιση θα γινοταν εδω και πολυ καιρο δεν εχει γινει ακομη τιποτα.γιατι?περισυ μου την ειχαν αναβαθμισει μονοι τους απο 512 σε 2048...και μια αλλη ερωτηση:ξερετε μεχρι τι ταχυτητα σηκωνουν τα rooter με dsl1(τετοιο εχω)?

 

Τι προσβαση εχεις μεσω shared llu εισαι?

Μεχρι 8 Μb παει το adsl 1.

Ποιο router εχεις το mikrocom?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Λήγει το προπληρωμένο dsl cube που έχω και σκέφτομαι και γω να βάλω το ΜΑΧ10.

 

Η ερώτηση είναι, το SPEEDTOUCH 585I V6 που έχω με καλύπτει για adsl+2 sta 10mbit ή πρέπει να αγοράσω καινούριο router? Μέχρι στιγμής από τη vivodi οι απαντήσεις που έχω πάρει έιναι αντιφατικές (2-1 υπέρ του ότι με καλύπτει)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σε καλύπτει...

Δεν ξερουνε να σου απαντήσουν αν το 585 ειναι adsl 2+??

Για δες και αυτό...

http://www.speedtouch.com/pdf/datasheet585_R53.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια εχει βαλει κανεις σας Διοδος μεσω Vivodi στα 24Μbit? Αν ναι τι ταχυτητες πιανετε και μεσα σε ποσο καιρο σας ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχει βαλει κανεις σας Διοδος μεσω Vivodi στα 24Μbit? Αν ναι τι ταχυτητες πιανετε και μεσα σε ποσο καιρο σας ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια?

 

Δεν παρέχει 24Mbps η Vivodi. 20 μόνο στο cableTV. Αλλίως το μέγιστο μόνο για internet είναι το Maxx10 με 10Mbps/512Kbps από όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρέχει 24Mbps η Vivodi. 20 μόνο στο cableTV. Αλλίως το μέγιστο μόνο για internet είναι το Maxx10 με 10Mbps/512Kbps από όσο θυμάμαι.

 

Εχει και 24 στο φοιτητικο.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...