Jump to content

Sony Xperia M2


S0LvE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ υψηλή η τιμή. Με 100 ευρώπουλα παραπάνω σε σκρουτζομάγαζο τσιμπάς το Z1 compact.

 

Αρχή είναι ακόμα..θα πέσει και άλλο...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ υψηλή η τιμή. Με 100 ευρώπουλα παραπάνω σε σκρουτζομάγαζο τσιμπάς το Z1 compact.

 

Χαχαχα καλα ρε συ Παναη δεν ειναι και 20 ευρω παραπανω.. ειναι 100 ολοκληρα ευρω.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ υψηλή η τιμή. Με 100 ευρώπουλα παραπάνω σε σκρουτζομάγαζο τσιμπάς το Z1 compact.

Βγαίνει dual sim το Ζ1c? Μια χαρά είναι το κινητό, την τιμή του περιμένω εγώ (στα μαγαζιά-επιδότηση)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Hands-on review

 

 

Gaming review

 

 

Το κινητάκι είναι ότι πρέπει για την mid-range κατηγορία, στέκεται άνετα.. επίσης μπορεί να σταθεί στα ίσα απέναντι στο vfm Moto G παίδες!!

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μεταφέρονται ούτε στο ελάχιστο εφαρμογές από την εσωτ. μνήμη στην microSD με αποτέλεσμα λόγω του μικρού εσωτερικού χώρου αποθηκεύσεως κάποια στιγμή το κινητό να φουλάρει... για αυτό όποιος το πάρει ας κάνει κατευθείαν το root. Αυτά τα ολίγα.:)

 

Camera review

 

 

μέτρια η οχτάρα κάμερα..

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έφτασε στα καταστήματα στα 242Ε -->http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-M2-Black.aspx

 

Πολύ καλή τιμολόγηση κατ' εμέ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω reviews απο εξωτερικο κ λενε για υπερθερμανση του κινητου.... δε ξερω .... μ αρεσει πολυ
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,, δείτε λίγο και το LG L90,, το βρήκα στο πλαίσιο,, νομίζω ότι έχει τα ίδια χαρακτηριστικα με το Μ2 και είναι πιο οικονομικό.
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι πιο όμορφο το Μ2.. το μόνο αρνητικό είναι τα bezel και η επίσης όχι καλής ανάλυσης οθόνη.

 

Δείτε και ένα συγκριτικό με το L90 ---->

 

συγκριτικό και με το moto G ----->

 

Hands-on από τους techmaniacs --->

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα στο πλαισιο ειδα το κινητο. μ αρεσε τοσο............ εβαλα τα ακουστικα μ, το walkman ηταν πολυ δυνατο σε ποιοτητα. να δουμε μηπως βγαλει κολληματα το κινητο ... και να δουμε τη μπαταρια..

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο το νημα εχουμε για το τηλεφωνο? γιατι δεν βλεπω κινηση:-)
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι πιο όμορφο το Μ2.. το μόνο αρνητικό είναι τα bezel και η επίσης όχι καλής ανάλυσης οθόνη.

 

Δείτε και ένα συγκριτικό με το L90 ---->

 

συγκριτικό και με το moto G ----->

 

Hands-on από τους techmaniacs --->

Μια άσχετη ερώτηση,στο βίντεο με το l 90 παίζει ένα παιχνίδι racing,και στρίβει το αμάξι με το τιμόνι κάτω αριστερά στην οθόνη.

Μήπως ξέρει κανείς, πιο παιχνίδι είναι αυτό που βγάζει τιμόνι στην οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση,στο βίντεο με το l 90 παίζει ένα παιχνίδι racing,και στρίβει το αμάξι με το τιμόνι κάτω αριστερά στην οθόνη.

Μήπως ξέρει κανείς, πιο παιχνίδι είναι αυτό που βγάζει τιμόνι στην οθόνη ?

 

To asphalt 8 είναι .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

To asphalt 8 είναι .

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε..

Θέλει πληρωμή όμως..όχι ότι είναι πολλά τα χρήματα..

Αξίζει όμως ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα στο πλαισιο ειδα το κινητο. μ αρεσε τοσο............ εβαλα τα ακουστικα μ, το walkman ηταν πολυ δυνατο σε ποιοτητα. να δουμε μηπως βγαλει κολληματα το κινητο ... και να δουμε τη μπαταρια..

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-xperia-m2/gsmarena_005.jpg

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αγοράσει... αλλά από μια ματιά που του έριξα στα καταστήματα μπορώ να πω πως συνολικά είναι μια μετρια πρόταση . Μεγάλη οθόνη , καλή η οχτάρα φωτογραφική , omni balance σχεδίαση,πιάνει 4G το μονόκαρτο , ΑΛΛΑ πολύ μεγάλα bezel ρε γμτ... αυτό με χαλάει.

 

Αν και 540p ανάλυσης , η οθόνη δεν φαίνεται να πιξελιάζει (λόγω τεχνολογίας IPS πιστεύω) βέβαια μην περιμένεις κρυστάλλινη απεικόνιση σε στυλ Ζ1,Ζ2 αλλά είναι πιστεύω ικανοποιητική.

 

Το δίκαρτο είναι μια συμφέρουσα πρόταση αν και δεν εισάγεται επίσημως στην ευρώπη.. (ίσως θα υπάρχει πρόβλημα με κάλυψη εγγύησης από την ΣΟΝΥ σε περίπτωση βλάβης)

 

Ορίστε και οι τιμές των σκρουτζομάγαζων για το μονόκαρτο (συμφέρει γιατί γλιτώνεις μέχρι και 80Ε αν το πάρεις από μεγάλο κατάστημα)

http://www.skroutz.gr/s/4847185/Sony-Xperia-M2-LTE-8GB.html

 

Hands-on

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το μίνι review.Ναι όντως και εγώ το εχω παρατηρήσει ότι έχει μεγάλα bezel.Αποτι βλέπω δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ανταγωνιζεται τα moto g, lg g2 mini , s4 mini (κολλαει ομως και δν το συνιστω) οποτε ριξε μια ματια και σε αυτα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ για το μίνι review.Ναι όντως και εγώ το εχω παρατηρήσει ότι έχει μεγάλα bezel.Αποτι βλέπω δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος το κινητο.

Έχει κυκλοφορήσει λίγο καιρό και για αυτό δεν το έχουν πολλοί αλλά όπως φαίνεται έχει καλή τιμή με καλά χαρακτηριστικά .Τα μεγάλα bezel είναι το τελευταίο που κοιτάω σε ένα smartphone .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πού μπορούμε να βρούμε το dual;

Στο skroutz εμφανίζει ότι το έχει η cosmodata. Η cosmodata έχει μόνο το απλό...

 

Υπάρχει κανένα site, έστω και εξωτερικού, που να έχει τη διπλή έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να βρούμε το dual;

Στο skroutz εμφανίζει ότι το έχει η cosmodata. Η cosmodata έχει μόνο το απλό...

 

Υπάρχει κανένα site, έστω και εξωτερικού, που να έχει τη διπλή έκδοση;

 

Και γω φιλε μου το εψαχνα το dual στην cosmodata και τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι φερνουν μονο το μονοκαρτο και οτι ειναι λαθος του σκρουτζ που το δειχνει dual. Τελικα το βρηκα απο αγγελια και ειναι πολυ καλο στις λειτουργιες του γενικα και εχει και δυνατο ηχειο!!!@

Link to comment
Share on other sites

Και γω φιλε μου το εψαχνα το dual στην cosmodata και τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι φερνουν μονο το μονοκαρτο και οτι ειναι λαθος του σκρουτζ που το δειχνει dual. Τελικα το βρηκα απο αγγελια και ειναι πολυ καλο στις λειτουργιες του γενικα και εχει και δυνατο ηχειο!!!@

 

Αυτό και το Τ2 είναι τα πρώτα επώνυμα δίκαρτα που είναι dual sim active.

Θέλω να το αγοράσω και δεν το βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το T2 ultra http://www.skroutz.gr/s/4847592/Sony-Xperia-T2-Ultra-Dual-8GB.html και λογικά θα έρθει και σε περισσότερα καταστήματα . Το m2 dual μου αρέσει περισσότερο επειδή είναι πιο όμορφο αλλά δεν έχει έρθει ακόμα αυτό σε ελληνικά καταστήματα
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το T2 ultra http://www.skroutz.gr/s/4847592/Sony-Xperia-T2-Ultra-Dual-8GB.html και λογικά θα έρθει και σε περισσότερα καταστήματα . Το m2 dual μου αρέσει περισσότερο επειδή είναι πιο όμορφο αλλά δεν έχει έρθει ακόμα αυτό σε ελληνικά καταστήματα

 

Το εχω παρει το t2 ultra και αν εξαιρεσεις το μεγεθος ειναι εκπληκτικο κινητο σε ολα του. Σε μπαταρια σε smooth ταχυτατο σε browsing και με data πολυ λεπτο και παναλαφρο για 6 ιντσες. Αλλα ειναι παντοφλιτσα για οσους εχουν προβλημα με το μεγεθος. Το μονο μειον που εχει ειναι η ενταση του ηχειου ειναι χαμηλη οπως στα περισσοτερα sony!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...