Jump to content

Sony Xperia M2


S0LvE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια, στα SMS παρότι είναι τσεκαρισμενη η αναφορά παράδοσης κλπ και οπτικά δεν φαίνεται τίποτα, ακόμα κι αν δουλεύω με ή χωρις εξοικονόμηση μπαταρίας. Έχω Βοδαφον οποτε δεν ξερω γιατί δεν έχω ούτε ειδοποιήσεις για τα γραπτά, επίσης θυμάμαι παλια είχε widget SMS η δουν αλλα τωρα τίποτα, βοηθήστε...

 

Μόλις παραδοθεί το μήνυμα σου βγάζει ενα μεγάλο "ν"διπλα απο την ώρα αποστολής. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες, πατας´ παρατεταμενα επάνω στο μήνυμα και σου ανοίγει παράθυρο με τις λεπτομέρειες του μηνύματος, συμπεριλαμβανομένης και της παράδοσης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έρχεται και αδιάβροχη έκδοση ---> https://www.youtube.com/watch?v=f3Kc4jiFEtI&feature=youtu.be

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις προς κατοχους

η μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση κλειστο wifi ? με wifi ποσο?

η μουσικη με ακουστικα καλη?

με την υπερθερμνση τι γινεται?

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μηνύματα το είδα αλλά περίμενα κάτι περισσότερο, ωστοσο widgets sms όπως παλιά δεν έχω και που μπορώ να το αναζητήσω αν δεν έχει βγάλει κάτι η Σόνυ?
Link to comment
Share on other sites

έχει ψωνήσει κανείς από το συγκεκριμένο eshop http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/sony/xperia-m2-lte-d2303/ ??

το έχει σε καλή προσφορά για λίγο ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πιθανό θέμα λογισμικού. Στην αρχική οθόνη δεν μπορώ να αυξομειώσεων ένταση του ήχου παρά μονο όταν πάω στο μενού, μηπως φταίει κάτι? Επισης τσεκάρισμα την επιλογή απόδοση σημείου για καλύτερο ήχο αλλα είναι σκομα χάλια...
Link to comment
Share on other sites

έχει ψωνήσει κανείς από το συγκεκριμένο eshop http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/sony/xperia-m2-lte-d2303/ ??

το έχει σε καλή προσφορά για λίγο ακόμα

 

Από εκεί πήρα το δικό μου. Κανένα πρόβλημα με την συνδιαλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ήρθε ακόμα, είδα μόνο ότι έχει την 4.3 ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις προς κατοχους

η μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση κλειστο wifi ? με wifi ποσο?

η μουσικη με ακουστικα καλη?

με την υπερθερμνση τι γινεται?

 

με το stamina ενεργο κραταει 4-5 μερες

με κλειστο και συνεχως online ειτε με wifi ειτε με 3G 1,5-2 μερες

 

μετριος ηχος. ενα νοκια που ειχα της κακιας ωρας ειχε ποιο δυνατο ηχο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απο διάρκεια μπαταρίας με το stamina είναι η καλύτερη επιλογή...
Link to comment
Share on other sites

Πώς αφαιρούμε το logo του ξένου παρόχου κινητής τηλεφωνίας από την οθόνη έναρξης του κινητού; Τις εγκατεστημένες εφαρμογές;

 

(Επίσης θα πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του θέματος βγάζοντας το [Προς Κυκλοφορία])

Link to comment
Share on other sites

Πώς αφαιρούμε το logo του ξένου παρόχου κινητής τηλεφωνίας από την οθόνη έναρξης του κινητού; Τις εγκατεστημένες εφαρμογές;

 

(Επίσης θα πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του θέματος βγάζοντας το [Προς Κυκλοφορία])

Πρεπει να φλασαρεις μια "καθαρη" ρομ με το φλαστουλ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί όταν γράφω ένα sms στα ελληνικά μου λέει ότι χρησιμοποιώ ειδικούς χαρακτήρες και μου δίνει μόνο 70 γράμματα αντί για 160??
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί όταν γράφω ένα sms στα ελληνικά μου λέει ότι χρησιμοποιώ ειδικούς χαρακτήρες και μου δίνει μόνο 70 γράμματα αντί για 160??

Γιατι εχεις παρει συσκευη παραεισαγωγης.

δες στις ρυθμισεις αν εχει επιλογη για εξοικονομηση κοστους και τικαρε το.

αλλιως κατεβασε το handcent sms να κανεις τη δουλεια σου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φλασαρεις μια "καθαρη" ρομ με το φλαστουλ

 

Και πού μπορώ να βρω καθαρή ρομ?

Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας....

 

τελικά στην ενεργοποιημένη λειτουργία STAMINA ουσιαστικά έχουμε την συσκευή σε εικονική λειτουργία flight mode (wifi/data κλειστά) και λειτουργεί απλά μόνο το τηλέφωνο ως τηλεφωνική συσκευή και επίσης η λήψη μόνο sms? δεν λειτουργεί τίποτα άλλο όσο είναι απενεργοποιημένη η οθόνη; ή μήπως ανά τακτά χρονικά διαστήματα ενεργοποιείτε το wifi/data και κάνει ενημερώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του αφήσεις εσύ ποιες εφαρμογές θες να λειτουργούν και να ενημερώνονται ακόμα και μετά το κλείσιμο της οθόνης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φλασαρεις μια "καθαρη" ρομ με το φλαστουλ

Γεια σας, καλώς σας βρήκα στο myphone. Είμαι νέος κάτοχος του m2. Η συσκευή είναι tim branded (οθόνη υποδοχής με τα λογότυπα της, εφαρμογές, εικόνες κτλ.). Υπάρχει κάποιος τρόπος για de-branding της συσκευής; Ψάχτηκα αρκετά στο ίντερνετ αλλά δεν κατάφερα να βγάλω κάποια άκρη καθότι είμαι παντελώς άσχετος με διαδικασίες "πειράγματος" συσκευών. Πρόκειται για εύκολη διαδικασία ή να απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας....

 

τελικά στην ενεργοποιημένη λειτουργία STAMINA ουσιαστικά έχουμε την συσκευή σε εικονική λειτουργία flight mode (wifi/data κλειστά) και λειτουργεί απλά μόνο το τηλέφωνο ως τηλεφωνική συσκευή και επίσης η λήψη μόνο sms? δεν λειτουργεί τίποτα άλλο όσο είναι απενεργοποιημένη η οθόνη; ή μήπως ανά τακτά χρονικά διαστήματα ενεργοποιείτε το wifi/data και κάνει ενημερώσεις;

 

με τη stamina μείωνει την άσκοπη χρήση μπαταρίας όταν όμως πρώτα ορίζεις εσυ ποιες λειτουργίες θες να χρησιμοποιείς αφού αναγνωρίζει ποιες λειτουργίες δεν θες και τις απενεργοποιεί αυτόματα και ταυτόχρονα έχει και ότι ειδοποιήση θες . Αν μετά ενεργοποίησεις την οθόνη όλα είναι σε πλήρη λειτουργία μετά .

Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας....

 

τελικά στην ενεργοποιημένη λειτουργία STAMINA ουσιαστικά έχουμε την συσκευή σε εικονική λειτουργία flight mode (wifi/data κλειστά) και λειτουργεί απλά μόνο το τηλέφωνο ως τηλεφωνική συσκευή και επίσης η λήψη μόνο sms? δεν λειτουργεί τίποτα άλλο όσο είναι απενεργοποιημένη η οθόνη; ή μήπως ανά τακτά χρονικά διαστήματα ενεργοποιείτε το wifi/data και κάνει ενημερώσεις;

Στην εντελώς αυστηρή της λειτουργία είναι έτσι όπως το λες. Ωστόσο υπάρχει ευελιξία και μπορείς να ορίσεις εξαιρέσεις ώστε να δέχεσαι ενημερώσεις ή να επιτρέπεται να τρέχει κάποιο πρόγραμμα στο παρασκήνιο όπως είπαν και τα παιδιά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω και γω το m2

εχω παρατηρησει οτι το stamina δε μου δουλευει παντα σωστα.

μπορει αν ειναι ενεργοποιημενο να μην ερχονται μυνηματα απο το fb ή skype οπως ειναι φυσιολογικο αλλα πολλες φορες εχει τυχει να ερχονται ακομα και αν ειναι ενεργοποιημενο το stamina

 

εχει παρατηρησει κανεις αλλος το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου ειμαι κατοχος κ εγω του m2 ηθελα ν ρωτησω την 4.4 ποτε θ την παρουμε κ πως ΟΤΑ η θελει pc αγορα απο saturn γερμανιας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...