Jump to content

Sony Xperia M2


S0LvE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ όμορφο κινητό το οποίο δανείζεται μερικά χαρακτηριστικά απο το μεγαλύτερο αδερφάκι του το Ζ2. :)

Χαρακτηριστικά:

 

Βάρος

148 γραμμάρια

 

Διαστάσεις

139,6 x 71,1 x 8,6 χιλιοστά

 

Μπαταρία

 

Χρόνος ομιλίας: Έως 14 ώρες 14 λεπτά.

Χρόνος αναμονής: Έως 693 ώρες

Χρόνος ακρόασης μουσικής: Έως 56 ώρες 49 λεπτά.

Χρόνος αναπαραγωγής βίντεο: Έως 8 ώρες 25 λεπτά.

Μπαταρία (ενσωματωμένη) 2300 mAh

 

Καμερα και βίντεο

 

  • Geotagging
  • Image stabiliser
  • Red-eye reduction
  • Scene recognition
  • Send to web
  • Smile Shutter™
  • Sony Exmor RS for mobile image sensor
  • Touch capture and focus
  • Image playback, supported formats: BMP, GIF, JPEG, PNG, WBMP
  • Video recording, supported formats: 3GPP, MP4
  • Video playback, supported formats: 3GPP, MP4
  • HDR for pictures
  • Quick Launch
  • 8 megapixel camera with photo flash and auto focus
  • 4 x digital zoom
  • White balance
  • Self-timer
  • Front-facing camera (VGA)

 

Διασκέδαση

 

  • "Movies" application
  • 3D and motion gaming
  • 3D surround sound
  • Hangouts™*
  • Sony Entertainment Network (selected markets only)
  • YouTube™*
  • “WALKMAN” application
  • Facebook™ application*
  • Twitter™ application*
  • Clear Audio+, Clear Bass, Clear Phase™ and Clear stereo
  • TrackID music recognition*
  • xLoud Experience – audio filter technology from Sony
  • Audio recording, supported formats: 3GPP, MP4, AMR
  • Audio playback, supported formats: MP3, 3GPP, MP4, ADTS, AMR, SMF, XMF, OTA, RTTTL, RTX, iMelody, WAV, OGG, FLAC
  • Dynamic normaliser
  • PlayMemories*
  • FM Radio with RDS

 

Προεγκατεστημένες εφαρμογές

 

  • Google Chrome*
  • Google Play*
  • Google Voice Search*
  • Google search*
  • Google Maps for Mobile with Street view and Latitude*
  • Web browser (WebKit)

 

Συνδεσιμότητα και επικοινωνία

 

  • aGPS
  • Bluetooth 4.0 wireless technology
  • Native USB tethering
  • Smart Connect
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync®, Facebook™, Google™, Microsoft® and SyncML™*
  • Multiple IM
  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • Xperia Link
  • Wi-Fi and WiFi Hotspot functionality
  • Noise suppression
  • Voice enhancement
  • GLONASS*
  • HD Voice
  • Friends application
  • Handwriting recognition
  • NFC
  • DLNA Certified
  • ANT+™ sport, fitness, health support

 

Σχεδιασμός και οθόνη

 

  • 4.8”, 16,777,216 colours, 540 x 960 pixels
  • Gesture input
  • STAMINA mode
  • Touch gesture – multi-touch, up to 10 fingers supported
  • Screenshot capturing
  • Pan & zoom
  • Face detection
  • Shake control
  • Illumination effect

 

Μνήμη

 

  • RAM: 1GB
  • Flash memory: Up to 8 GB***
  • Expansion slot: microSD™ card, up to 32 GB

 

Δίκτυα

  • (D2305) UMTS HSPA+ 850 (BandV), 900 (Band VIII), 2100 (Band I) MHz
  • (D2305) GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • (D2306) UMTS HSPA+ 850 (Band V), 1700 (Band IV), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz
  • (D2306) GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • (D2303) UMTS HSPA+ 900 (Band VIII), 850 (Band V), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz
  • (D2303) GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz

 

 

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-m2-black-1240x840-60271196b119d9cf8cac50e166e7c71f.jpg

 

Επίσημη ιστοσελίδα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να είχε φωτογραφική μηχανή άνω των 8 megapixel. Ελπίζω να έρθει σε λογική τιμή στην Ελλάδα, πάντως με αρέσει σαν κινητό. Έχουμε πληροφορίες για την μπαταρία του?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έρθει με τιμή χαμηλότερη των 250 ευρώ. Νομίζω πως για την κατηγορία του είναι μια καλή πρόταση από τη Sony.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα είναι αδιάβροχο ? Φαίνεται ωραίο και το σκέφτομαι σαν δεύτερο όταν βγει
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν είναι αδιάβροχο. Αν θυμάμαι καλά, σε ένα βιντεάκι στο YouTube που είχα δει, έλεγε ότι η microUSB είναι ακάλυπτη επειδή δε χρειάζεται, καθότι δεν είναι αδιάβροχη η συσκευή.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής είναι τετραπύρηνος ARM Cortex A7... Ο οποίος είναι χειρότερης αρχιτεκτονικής απο τον Krait αν δεν κάνω λάθος..Αλλά και πάλι ο Snapdragon 400 που έχει το S4 Mini είναι διπύρηνος αλλά Krait ενώ αυτός αν και cortex Α7 ειναι τετραπύρηνος..τέλος πάντων μένει να το δούμε από κοντά για να βγάλουμε σαφή συμπεράσματα..Σε review που είδα λένε ότι απο πίσω ειναι πλαστικό και όχι γυαλί..λογικό βέβαια δεν έιναι η premium σειρά της Sony..Σε αρχική τιμή από 260Ε και κάτω θα είναι πολύ τίμιο πόσο μάλλον όταν θα πέσει η τιμή του στα σκρουτζομάγαζα :D
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ ότι στα _279€ τον Απρίλιο θα κοστίζει στην Γερμανία. Μακάρι να αξίζει τα λεφτά της η συσκευή για να το πάρω.Το έψαξα από δω και από εκεί αλλά και δεύτερο κινητό την Sony προτιμώ
Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα χαρακτηριστικά του είναι άξιος αντικαταστάτης του xperia Μ.... αλλά με δύο εκδοχές επεξεργαστών θα έρθει; Άλλο και τούτο... μου θυμιζεί την φάση με τις οθόνες των Ζ1... βάλε και καμιά IPS οθόνη ρε SONY , αμάν δηλαδή με αυτές τις TFT...

 

πάρτε και μερικά βιντεάκια..

 

 

 

techblog.gr -->

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου και στο gsmarena λεει οτι ειναι tft και οχι ips lcd..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σημείωσα πως η τεχνολογία είναι η ίδια. LCD οθόνες χρησιμοποιεί η Sony. Αλλάζει το panel (IPS με καλύτερες γωνίες θέασης) και τα λαμπάκια (μέθοδος φωτισμού με TFT ή LED).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά δεν θα έρθει σε δίκαρτο όπως και ο προκάτοχός του;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα ερθει σε 2καρτο λογο μαλον δεν πουλησε οσο ηθελε η sony ελλαδα αλα μπορει να ερθει απο παρα εισαγωγη οπως εγινε και με το xperia neo υπομονη και βλεπουμε αν και για 130 ευρω μια χαρα ειναι το M με 2 καρτες που το θελω για 3 κινητο το δευτερο μου θα ειναι το Ζ1 η Ζ1 compact εκτος και αν μεχρι το σεμπτεβριο βγει z2 compact γιατι εχω την Ζ και δεν σκεφτομαι να την αλαξω καν

 

θα πανε ως εξης

Ζ

Ζ1 η compact

Μ Dual η m2 dual προς το παρων μενω μονο με το Ζ ωστε μεχρι τον σεμπτεμβριο να εχουν πεσει η τιμες και θα εχουν ερθει νεα μοντελα της sony

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα ερθει σε 2καρτο λογο μαλον δεν πουλησε οσο ηθελε η sony ελλαδα αλα μπορει να ερθει απο παρα εισαγωγη οπως εγινε και με το xperia neo υπομονη και βλεπουμε αν και για 130 ευρω μια χαρα ειναι το M με 2 καρτες που το θελω για 3 κινητο το δευτερο μου θα ειναι το Ζ1 η Ζ1 compact εκτος και αν μεχρι το σεμπτεβριο βγει z2 compact γιατι εχω την Ζ και δεν σκεφτομαι να την αλαξω καν

 

θα πανε ως εξης

Ζ

Ζ1 η compact

Μ Dual η m2 dual προς το παρων μενω μονο με το Ζ ωστε μεχρι τον σεμπτεμβριο να εχουν πεσει η τιμες και θα εχουν ερθει νεα μοντελα της sony

 

Κυκλοφορείς με 3 κινητά;;;:X:X

Επιβάλλεται να έρθει σε δίκαρτο αλλιώς δεν έχει νόημα για μένα... πάω σε κίνα μετά με πολύ δυνατότερα σπεκς αλλά και τιμές.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορείς με 3 κινητά;;;:X:X

Επιβάλλεται να έρθει σε δίκαρτο αλλιώς δεν έχει νόημα για μένα... πάω σε κίνα μετά με πολύ δυνατότερα σπεκς αλλά και τιμές.

 

κυκλοφορο μονο με την Ζ και ενα απλο ουτε καμερα δεν εχει απλως ειπα την cosmote στο Ζ1 η Ζ1c οποιο απο τα 2 διαλεξω και σκεφτομαι να παρω και το Μ η το Μ2 σε dual για να βαλω τα αλα 2 νουμερα που εχω ωστε αν τελειωσει η μπαταρια απο τα Ζ και Ζ1 να εχω το Μ η Μ2 και να μπορω να μιλησω με τους συνεργατες και τους υπολιπους ασε γιατι η πρωην μου οταν εβλεπε κλειστο κινητο νομιζε οτι ειμαι με αλη και εριχνε καταρες και το κακο ειναι οτι εβγεναν ευτηχως χωρισα και υσηχασα απο την γκρινια της νεκροφορα 2 τα ξημερωματα ειδα

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορο μονο με την Ζ και ενα απλο ουτε καμερα δεν εχει απλως ειπα την cosmote στο Ζ1 η Ζ1c οποιο απο τα 2 διαλεξω και σκεφτομαι να παρω και το Μ η το Μ2 σε dual για να βαλω τα αλα 2 νουμερα που εχω ωστε αν τελειωσει η μπαταρια απο τα Ζ και Ζ1 να εχω το Μ η Μ2 και να μπορω να μιλησω με τους συνεργατες και τους υπολιπους ασε γιατι η πρωην μου οταν εβλεπε κλειστο κινητο νομιζε οτι ειμαι με αλη και εριχνε καταρες και το κακο ειναι οτι εβγεναν ευτηχως χωρισα και υσηχασα απο την γκρινια της νεκροφορα 2 τα ξημερωματα ειδα

 

 

κατάλαβα.. όταν λες νεκροφόρα .. σε όνειρο;;; :blink:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Εχω το xperia m dual και είμαι ικανοποιημένος και φυσικά όταν κυκλοφορήσει το m2 dual θα το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m2_dual-6162.php

 

Τελικά βγήκε και σε δίκαρτο, λογικά δεν θα εισαχθεί επισήμως στην ελληνική αγορά (όπως και ο προκάτοχός του) ... για αυτό υπάρχουν και τα on-line καταστήματα.

 

ΥΓ Το sar με ενδιαφέρει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα.. όταν λες νεκροφόρα .. σε όνειρο;;; :blink:

στα κανονικα μποστα μου 2 τα ξυμερωματα και την αλη ημερα ο πατερας μου επεσε και κτηπησε στον κροταφο ευτηχως ειναι καλα μονο απο την γλοσοφαγια της η παλιο γκαντεμο αντε να ερθει σε εισαγωγη απο ευρωπη το m2 να το παρω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα και απο μένα. Εχω το xperia m dual και είμαι ικανοποιημένος και φυσικά όταν κυκλοφορήσει το m2 dual θα το πάρω.

 

Το Μ2 λογικά θα κάνει την διαφόρα όταν σε αυτή τιμή θα μπορείς να έχεις smartphone με τετραπύρηνο επεξεργαστή και σαν design είναι πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες τοσο;

 

Αυτό αναφέρει ο Βλαχάκης.

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-m2-greece-timi-279-euro-6254/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ υψηλή η τιμή. Με 100 ευρώπουλα παραπάνω σε σκρουτζομάγαζο τσιμπάς το Z1 compact.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...