Jump to content

Sony Xperia M2


S0LvE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα (το dual sim...)!

 

Ωραία η πρώτη επαφή. Γρήγορο με ωραία οθόνη.

Από αύριο που θα το χρησιμοποιήσω και με κάρτες (πρέπει να "κόψω" τις υπάρχουσες) περισσότερες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα (το dual sim...)!

 

Ωραία η πρώτη επαφή. Γρήγορο με ωραία οθόνη.

Από αύριο που θα το χρησιμοποιήσω και με κάρτες (πρέπει να "κόψω" τις υπάρχουσες) περισσότερες εντυπώσεις.

 

απο που και ποσο?

το θελω και γω dual sim αλλα δε το βρηκα πουθενα

Link to comment
Share on other sites

απο που και ποσο?

το θελω και γω dual sim αλλα δε το βρηκα πουθενα

 

270 euro

http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/sony/xperia-m2-dual-sim-d2302-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

Πέμπτη έβαλα την παραγγελία, Δευτέρα το είχα στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

270 euro

http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/sony/xperia-m2-dual-sim-d2302-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

Πέμπτη έβαλα την παραγγελία, Δευτέρα το είχα στα χέρια μου.

 

καλορίζικο το M2 dual Που όπως βλέπω έχει και microSD μέχρι 32 GB . Σε τι χρώμα το πήρες ?

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο το M2 dual Που όπως βλέπω έχει και microSD μέχρι 32 GB . Σε τι χρώμα το πήρες ?

 

Λευκό είχε, λευκό πήρα.

 

Αλλού είναι το πρόβλημα... Ακόμα δεν κατάλαβα τι εννοεί η Sony όταν γράφει το παρακάτω:

Handle calls on both SIM cards

Dual SIM smartphones come with many advantages. They allow you to separate work from play – and handle your calls more cost-efficiently. With our new dual SIM feature you can talk on one SIM, and still receive calls from the other, instead of going to voicemail. This gives you the option of putting the first call on hold while answering the one coming in. And as a result, you’ll never miss a call. You activate the dual SIM feature when you set up your phone. If you add your second SIM card later, you can always access the setup guide from the Settings menu.

 

Εγώ διαπιστώνω ότι όταν μιλάω με την μία sim η άλλη γίνεται ανενεργή. Δεν δέχεται κλήση και φαίνεται το κινητό απενεργοποιημένο. Όπως ακριβώς γινόταν και με το προηγούμενό μου, το Samsung Galaxy Grand Duos.

 

Άρα το "ταυτόχρονα ενεργό" δεν είναι τίποτα περισσότερο από την ενεργοποίηση της εκτροπής. Όπως γινόταν και στα υπόλοιπα κινητά.

 

Τζίφος dual active... εκτός και αν με ξεφεύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

270 euro

http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/sony/xperia-m2-dual-sim-d2302-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

Πέμπτη έβαλα την παραγγελία, Δευτέρα το είχα στα χέρια μου.

 

ειναι πολλα τα 270

προτιμω με 1 sim με 185 ευρω που το βρηκα :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλα τα 270

προτιμω με 1 sim με 185 ευρω που το βρηκα :p

 

Για μια δεύτερη υποδοχή sim χρεώνεσαι άλλα 100 ευρώ; Αίσχος. Κανένα κατάστημα (public, πλαίσιο) δεν το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. πήρα ενα Μ2 σήμερα απο ενα skroutzομαγαζο. λεει οτι διαβάζει την κάρτα sim, κάνει επανεκίνηση αλλα τίποτα. δεν πιστεύω οτι είναι θέμα software. σε τέτοιες περιπτώσεις δικαιούμε αντίκατασταση ή πρέπει να το πάω στο service?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. πήρα ενα Μ2 σήμερα απο ενα skroutzομαγαζο. λεει οτι διαβάζει την κάρτα sim, κάνει επανεκίνηση αλλα τίποτα. δεν πιστεύω οτι είναι θέμα software. σε τέτοιες περιπτώσεις δικαιούμε αντίκατασταση ή πρέπει να το πάω στο service?

Παε αυριο απο κει του το δειχνεις απο κοντα και κανονικα κανει αντικατασταση επιτοπου. Λεει οτι εχει doa στο site;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παε αυριο απο κει του το δειχνεις απο κοντα και κανονικα κανει αντικατασταση επιτοπου. Λεει οτι εχει doa στο site;

 

όχι δεν λέει κάτι τέτοιο. οπότε δικαιούμε άμεση αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν λέει κάτι τέτοιο. οπότε δικαιούμε άμεση αντικατάσταση?

Ειναι λιγο περιεργο το θεμα το συγκεκριμενο..

αν το καταστημα κανει αντικατασταση doa, τοτε δεν θα χεις θεμα πιστευω.

Αλλιως, ισως εχεις θεμα με service και λοιπα.

παρε τηλεφωνο αυριο και ρωτα τους αν κανουν αντικατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα και γω και μου βγαζει το ιδιο προβλημα

δε βλεπει τη καρτα sim

 

μηπως ειναι αλλου το προβλημα? μηπως θελει αλλη sim?

 

δε μπορει και τα 2 να ειναι χαλασμενα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα και γω και μου βγαζει το ιδιο προβλημα

δε βλεπει τη καρτα sim

 

μηπως ειναι αλλου το προβλημα? μηπως θελει αλλη sim?

 

δε μπορει και τα 2 να ειναι χαλασμενα

 

Παιδες θελω να πιστευω οτι εχετε τη micro sim και οχι τη μεγαλη την κλασσικη sim. Μηπως τη βαζετε αναποδα; Πρεπει να κανει ενα κλικ και να κουμπωσει οπως η micro sd οταν τη βαλετε. Για κοιταξτε το λιγο.

Link to comment
Share on other sites

το βρηηηηηκα!

 

δε κανει καλη επαφη η καρτα sim επειδη ειναι κομενη με μηχανημα.

 

για να δοκιμασεις, ανοιξε το κινητο, με πατημενη τη sim, με το νυχι προς τα μεσα.

πριν κουμπωσει εντελως και πριν την αφησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να περιμένουμε αναβάθμιση για το κινητο και πείτε μου για τοLte παίζει Καλαματα και Αθήνα?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω το sony experia m2 με μία sim αλλα με προβλημάτισε το γεγονός οτι η μπαταρία του είναι ενσωματωμένη :worry:

Καλεσα την εξυπηρετηση πελατών και με ενημέρωσαν οτι η εγγύηση καλύπτει τη μπαταρία για δύο χρόνια! Μήπως ξέρει κάποιος πόσο θα κοστίσει η αλλαγή της μπαταρίας μετά τη λήξη της εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλα:

 

Το τηλέφωνο το έχω στα χέρια μου. Ως το πρώτο μου android μετά από πολλά χρόνια σε iOS και αρκετούς μήνες σε wp τολμώ να πω πως ειναι μία ευχάριστη έκπληξη για εμένα....

Στο πρόβλημα τώρα.... Ειναι φλασαρισμένο στην κοσμοτέ και κάθε φορά που το ανάβω βγάζει το σήμα της. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτο χωρίς επαναφορές και φλασαρίσματα/ρουταρίσματα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλα:

 

Το τηλέφωνο το έχω στα χέρια μου. Ως το πρώτο μου android μετά από πολλά χρόνια σε iOS και αρκετούς μήνες σε wp τολμώ να πω πως ειναι μία ευχάριστη έκπληξη για εμένα....

Στο πρόβλημα τώρα.... Ειναι φλασαρισμένο στην κοσμοτέ και κάθε φορά που το ανάβω βγάζει το σήμα της. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτο χωρίς επαναφορές και φλασαρίσματα/ρουταρίσματα;

Οχι δεν γινεται. Πρεπει να βρεις μια ROM "καθαρη" και να την φλασαρεις μεσω φλαστουλ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο ελληνικό κατάστημα και πολυ γρήγορο, πάντως εχει πλούσιες δυνστοτητες, δωρεαν θέματα που θα βρω? κατα τα αλλα να περιμένουμε αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

και μένα μου αρέσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και σκέφτομαι να το πάρω.

υπάρχει κάπιο online κατάστημα που να προτείνεται για να μας έρθει πιο φθηνά..??

επίσης υπάρχει τρόπος να το κάνεις root ή είναι νωρίς ακόμα??

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται rooted, πάντως στο sony care μου δείχνει οτι θα πάρει την 4.4 τον Αιολικό κσι εξαρτάται σπο τον πάροδο, σκομα όμως τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

και μένα μου αρέσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και σκέφτομαι να το πάρω.

υπάρχει κάπιο online κατάστημα που να προτείνεται για να μας έρθει πιο φθηνά..??

επίσης υπάρχει τρόπος να το κάνεις root ή είναι νωρίς ακόμα??

ευχαριστώ

 

για τσέκαρε εδώ ---> http://www.skroutz.gr/s/4847185/Sony-Xperia-M2-LTE-8GB.html

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, στα SMS παρότι είναι τσεκαρισμενη η αναφορά παράδοσης κλπ και οπτικά δεν φαίνεται τίποτα, ακόμα κι αν δουλεύω με ή χωρις εξοικονόμηση μπαταρίας. Έχω Βοδαφον οποτε δεν ξερω γιατί δεν έχω ούτε ειδοποιήσεις για τα γραπτά, επίσης θυμάμαι παλια είχε widget SMS η δουν αλλα τωρα τίποτα, βοηθήστε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...