Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα email με το ελληνικό κατάστημα, ευχαριστώ

 

δεν υπαρχει ελληνικο καταστημα. απο εκει σου το στελνουν

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και από εμένα,

 

Έπειτα από προσεχτική ανάγνωση του thread, έχω καταλήξει σε:

 

http://www.aliexpress.com/item/Cheaper-GPS-3G-MTK6589-Quad-core-1-6GHz-galaxy-S4-Android-4-2-4-7-IPS/962479726.html

 

και

 

http://www.aliexpress.com/store/product/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/829861_1262513832.html

 

Απ'ότι κατάλαβα, το δεύτερο το έχει πάρει ο stargreek και η elenitaaa. Το πρώτο έχει καμία διαφορά με το δεύτερο; Και γιατί η διαφορά στην τιμή; Επίσης βλέπω ότι το 015 το έχουν αγοράσει καμια 40αρια άτομα ενώ το άλλο πολύ λιγότεροι. Τι θα με συμβουλεύατε;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στην τιμή ειναι απο λάθος του Κινέζου που δεν ενεργοποιεί την εκπτωση που εχει συνηθως. To 015 που παρηγγειλα εγω και ενας αλλος φιλος με HK post κολλησε και περιμενουμε να δουμε τι θα γίνει. Αν βρεις καποιον πωλητη καλυτερα με ΕΜS. Μπορεις να βρεις και αλλους που εχουν το ιδιο μοντελο εκτος απο αυτους του δυο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Geminimax, απ'ότι βλέπω, το 015 το πουλάει η εταιρία Hongkong jinxiangxiang Technology co,ltd ενώ το άλλο η Innovation Electronic Technology Co.,LTD. Άρα, μιλάμε για διαφορετικά κινητά σωστά; Οπότε εξ'ού και η διαφορά στην τιμή.

 

Ωστόσο περιμένω να δω τι εννοούσε ο stargreek που έγραψε οτι απογοητεύτηκε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει απογοητευτεί. Το αντίθετο μάλιστα. Αυτός είναι ο τρόπος που γράφει ο stargreek
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κινητά έχουν αυτοι οι δυο Κινέζοι, απλα στις περιγραφες βαζουν διαφορετικα ονοματα. Ο stargreek το εγραψε μάλλον ειρωνικά... Σου λέει με 150ευρω πόσο καλύτερο κινητό να πάρεις... Το μόνο πρόβλημα για αυτά τα κινητά ειναι οτι θέλουν φλασαρισμα στη ROM, root κλπ. για να δουλεψουν καλυτερα το gps, η camera, η μνημη, κλπ Και βλεπω σε αλλα forum οτι σε πολλους κατι δε εχει παει καλα και τα εχουν brickarei και τρεχουν και δεν φτανουν...
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ελληνικο καταστημα. απο εκει σου το στελνουν

 

Κάποιος ανέφερε ότι υπάρχει Έλληνας εισαγωγέας. τώρα κατάστημα ηλεκτρονικό αν είναι δεν το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στην αντίληψη μου και αυτό αλλά δεν ξέρω περισσοτερα.

https://www.facebook.com/SmartphonesTabletsGr?hc_location=timeline

 

Φαρμακειο πολυτελειας το νο1 s6 40 ευρω ακριβοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επαιρνα και εγω ποτε απο εκεί, οχι λογω οτι πουλαει 50ευρω ακριβότερα, απλα επειδή δεν τον ξέρω τον πωλητή.

Έβαλα το λινκ επειδή αναφέρει οτι για σήμερα το έχει σε προσφορά 175ευρω, νομίζω λογική τιμή για κάποιον που δεν θέλει να περιμένει 1 μήνα με HK post και αν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Ποσό χάλια δηλαδή είναι η honk Kong Post; κλαιμε τα λεφτά μας; θα περιμένουμε μήνες; ή θα μας έρθει κανονικά;
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Του αδελφού μου, με HK post, σε 15 μερες του είχε έρθει ενα αλλο κινητο. Σε μενα μετά απο 15 μέρες ακομα γράφει posted. Αυτο που καταλαβαίνω ειναι οτι εχουν πρόβλημα με τισ μπαταριες στο HK post και το πακετο μετα απο έλεγχο επιστρέφεται στον αποστολεα. Δεν θα μπορούσαν να κρατάνε τα πακέτα κανα μηνα πριν τα στειλουν γιατι δεν νομιζω να εχουν τοσο μεγάλες αποθήκες και να τα στοιβαζουν... Μεχρι 10 μερες και μετα νομιζω οτι τα πακετα φευγουν. Για να αργει τόσο πολυ, κατι αλλο συμβαίνει με HK post.
Link to comment
Share on other sites

Το ems όμως ρε παιδιά κινδυνεύει με τελωνείο και δασμούς... και εγώ παρήγγειλα το 015 από όπου και ο gemini και είμαι σε φάση posted 23rd october και έχω ξενερώσει, κυρίως γιατί το πήρα για την αδερφή μου και κοντεύουμε να παραλάβουμε θήκες και ζελατίνες και όχι κινητό...αν ποτέ έρθει...
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει λογικά. Και παλιότερα έχω πάρει με ΗΚ ΠΟΣΤ και ερχόταν Νορμάλ.
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

και εγώ παρήγγειλα το 015 από όπου και ο gemini και είμαι σε φάση posted 23rd october και έχω ξενερώσει, κυρίως γιατί το πήρα για την αδερφή μου και κοντεύουμε να παραλάβουμε θήκες και ζελατίνες και όχι κινητό...αν ποτέ έρθει...

 

το ιδιο ειχα παθει κ εγω. ειχαν ερθει ολες οι θηκες, οι ζελατινες, κ το κινητο αφαντο...

αλλα μην τα λες φωναχτα αυτα , γιατι υπαρχουν καποιοι που στραβωνουν αν πεις το παραμικρο αρνητικο για το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

στραβώνει μόνο όποιος θέλει να στραβώσει!!! εγώ όσο και αν έχω αγχωθεί με το θέμα ταχυδρόμησης-παραλαβής, θεωρώ ότι το κινητό είναι μια χαρά και δεν μετανιώνω για την επιλογή μου...ειδικά τώρα που και εσύ λες ότι αξίζει!!! που θα πάει, θα λυθεί το θέμα και θα τα πάρουμε όλοι στα χέρια μας με το καλό!!!
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το δεχθεις κ εσυ,να ανταλλαζουμε αποψεις :D

 

edit: και η αναφορα μηνυματος που ειχε αναφερθει σε προηγουμενο post,λειτουργει κανονικα. απλα πρεπει να την ενεργοποιησεις. δε σ ρχεται με μηνυμα, αλλα μια φουσκιτσα εμφανιζεται κ λεει οτι παραδοθηκε...βεβαια εγω για μηνυματα χρησιμοποιω ενα app οποτε εκει δεν εχω αναφορα.

Edited by elenitaaaaa
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...