Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το καλο να το δεχθεις κ εσυ,να ανταλλαζουμε αποψεις :D

 

edit: και η αναφορα μηνυματος που ειχε αναφερθει σε προηγουμενο post,λειτουργει κανονικα. απλα πρεπει να την ενεργοποιησεις. δε σ ρχεται με μηνυμα, αλλα μια φουσκιτσα εμφανιζεται κ λεει οτι παραδοθηκε...βεβαια εγω για μηνυματα χρησιμοποιω ενα app οποτε εκει δεν εχω αναφορα.

 

elenitaaaaa

οποτε μπορεσεις περιμενουμε απο σενα ενα ολοκληρωμενο review του κινητου σου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ευχαριστως,απλα πειτε μ τι ακριβως θελετε να κοιταξω. ακομα προσπαθω να συνηθισω την συσκευη. ειναι το πρωτο μου android. κ δοκιμαζω εφαρμογες.σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενη!
Link to comment
Share on other sites

πολυ ευχαριστως,απλα πειτε μ τι ακριβως θελετε να κοιταξω. ακομα προσπαθω να συνηθισω την συσκευη. ειναι το πρωτο μου android. κ δοκιμαζω εφαρμογες.σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενη!

?

1)ποιοτητα οθονης ,?φωτεινη οθονη?πως φαινεται η οθονη στον ηλιο?

2) μικροφωνο και ακουστικο ?ακους και σε ακουνε καλα οταν κανεις κλησεις? (κλασσικο προβλημα πολλων κινεζικων να μην ακουσ δυντατα η να μην σε ακουνε δυνατα )

3)κολληματα -επανεκινησεις?

4)μπαταρια?

5)gps

6)φωτογραφικη μηχανη? αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο απο εσωτερικο και εξωτερικο χωρο.

7)κατι που σε χαλαει με την μεχρι τωρα συμβιωση σου με το κινητο?

 

ευχαριστω..............

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Και ρε παιδες για το 015 που μιλαμε εδω, βλεπω οτι δεν εχει paypal. Εγω δεν εχω αλλα και ουτε θελω πιστωτικη. Τι κανω; Εσεις πως το εχετε παραγγειλει; Με ποιο τροπο δηλάδη; Και σας ειχε μεσα ολα αυτα που λεει; 2 μπαταριες, θηκη δερματινη, card reader, στυλακι για να πατας την οθονη κτλ.;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

?

1)ποιοτητα οθονης ,?φωτεινη οθονη?πως φαινεται η οθονη στον ηλιο?

2) μικροφωνο και ακουστικο ?ακους και σε ακουνε καλα οταν κανεις κλησεις? (κλασσικο προβλημα πολλων κινεζικων να μην ακουσ δυντατα η να μην σε ακουνε δυνατα )

3)κολληματα -επανεκινησεις?

4)μπαταρια?

5)gps

6)φωτογραφικη μηχανη? αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο απο εσωτερικο και εξωτερικο χωρο.

7)κατι που σε χαλαει με την μεχρι τωρα συμβιωση σου με το κινητο?

 

ευχαριστω..............

φιλια

 

 

λοιπον...ξεκιναω

1) η οθονη ειναι εχει ρυθμιση για φωτεινοτητα.,.... απο πολυ σκοτεινη, μεχρι παρα πολυ φωτεινη. εγω το εχω λιγο μετα τη μεση.

2)και ακουω κ με ακουνε πολυ καλα... ακομα και το headset που ειχε μεσα λειτουργει αψογα...

3)δεν μ εχει κολλησει μεχρι τωρα, δεν εχει κανει επανεκκινηση

4)η μπαταρια κραταει οσο λεει μεσα... με συνεχη χρηση κραταει 7-8 ωρες. χθες που δεν προλαβα να πολυ ασχοληθω, μου κρατησε απ το πρωι,μεχρι το βραδυ (συνολικα ομως ασχοληθηκα παλι 7-8 ωρες σιγουρα)

5) το gps δεν το δουλευω. μονο τοποθεσια προσπαθησα να βρω μεσω facebook,να δω αν δουλευει, κ την βρηκε σε δευτερολεπτα

6) φωτογραφιες θα βγαλω κ θα ανεβασω αυριο

7)αυτο π με χαλαει ειναι το wifi.σε αποσταση π επρεπε να πιανει κ μαλιστα καλο σημα(σε θεση που εχω netbook, tablet με ασυρματη καρτα δικτυου,το παλιο μου samsung wave, και ολα πιανουν καλο σημα), λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας. αλλα κ παλι εχω πολλα ΜΒ στη συνδεση οποτε δε με προβληματιζει. παει σφαιρα με τα ΜΒ μου.θα δοκιμασω καμια εφαρμογη να δω μηπως βελτιωθει το σημα.....δεν υπαρχει κατι αλλο π να μ κανε αρνητικη εντυπωση. για ενα κινητο των 150€ ειναι αριστο.

Edited by elenitaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Και ρε παιδες για το 015 που μιλαμε εδω, βλεπω οτι δεν εχει paypal. Εγω δεν εχω αλλα και ουτε θελω πιστωτικη. Τι κανω; Εσεις πως το εχετε παραγγειλει; Με ποιο τροπο δηλάδη; Και σας ειχε μεσα ολα αυτα που λεει; 2 μπαταριες, θηκη δερματινη, card reader, στυλακι για να πατας την οθονη κτλ.;

 

εγω εχω χρεωστικη απο την πειραιως. ετσι το παρηγγειλα. κ ειχε μεσα ολα οσα λεει. αλλα η θηκη δεν κουμπωνει σε ενα σημειο. εχω ομως αλλη παρομοια με ανοιχτο το πανω μερος. το card reader και το στυλο δεν τα δοκιμασα ακομα αλλα ηταν στη συσκευασια. κ φορτιστης κ 2 μπαταριες..

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω χρεωστικη απο την πειραιως. ετσι το παρηγγειλα. κ ειχε μεσα ολα οσα λεει. αλλα η θηκη δεν κουμπωνει σε ενα σημειο. εχω ομως αλλη παρομοια με ανοιχτο το πανω μερος. το card reader και το στυλο δεν τα δοκιμασα ακομα αλλα ηταν στη συσκευασια. κ φορτιστης κ 2 μπαταριες..

 

Παραξενο που σου το εστειλαν με 2 μπαταριες οταν οι ταχυδρομικες εταιριες πλεον δεν τις δεχονται.

Link to comment
Share on other sites

1 μηνα εκανε να μ το στειλει.δοκιμασε με 2 ή 3... κ τελικα μου το εστειλε με ΗΚ post.δεν ξερω πως τα καταφερε..... αν θελετε να βαλω φωτο τη συσκευασια
Link to comment
Share on other sites

1 μηνα εκανε να μ το στειλει.δοκιμασε με 2 ή 3... κ τελικα μου το εστειλε με ΗΚ post.δεν ξερω πως τα καταφερε..... αν θελετε να βαλω φωτο τη συσκευασια

δεν λεω οτι λες ψεματα.αλοιμονο,απλα πως τα καταφερε.....

Link to comment
Share on other sites

,,το ξερω οτι δε με αμφισβητεις.. Απλα για να γινει κ πιο επισημο ανεβαζω φωτο που τραβηξα με το κινητο.

 

edit: η δευτερη μπαταρια ειναι στο κινητο... τραβηξα την φωτο σε κλειστο χωρο, με φλας, κ ετσι οπως καθομαι κρυβω το φως του δωματιου. αρα η αναλυση της καμερας δεν ειναι κ ασχημη....

Edited by elenitaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Αποδεκτή φωτογραφία θεωρώ για κινητό των 150€.Μπορείς να γράψεις την απόσταση που τo wifi σταματά να πιάνει; Ας πούμε στα 3μ με ένα τοίχο (γυψοσανίδα) ανάμεσα,κάνεις δουλειά; Στα πόσα mpbs (πάτα πάνω στο wifi δίκτυο για να το δείξει) συνδέεται;

δεν λεω οτι λες ψεματα.αλοιμονο,απλα πως τα καταφερε.....

Kαι εγώ κατάφερα χωρις να κάτω κάτι ιδιαίτερο να παραλάβω σε 15 ημέρες (7-10 αποστολή,22-10 παραλαβή) με sg post πακέτο με μπαταρίες για zte v967s Μάλλον λόγω φόρτου εργασίας δε προλαβαίνουν να ελέγξουν πλήρως όλα τα πακέτα και κάποια απλά τυχαίνει να περνάνε αν και πλέον βλέπω ότι όλο και περισσότεροι πωλητές,αναφέρουν ότι δε στέλνουν 2η μπαταρία.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

χμ... δεν μπορω να σ απαντησω ακριβως... γιατι εγω παιρνω σημα απ το κατω σπιτι...

οριστε κ δυο ακομη φωτο...

http://s15.postimg.org/qghm6ny93/IMG_20131103_160246_1.jpg

http://s2.postimg.org/pyoe1d4dx/IMG_20100101_080552.jpg

 

edit: η δευτερη φωτο ειναι με συννεφια κ μεσα στο αυτοκινητο.... ενω ηταν σε κινηση...

Edited by elenitaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι και εγώ έτοιμος μετά από πολύ ψάξιμο, να αγοράσω. Ευτυχώς που σας βρήκα, δεν έβρισκα πουθενά πληροφορίες για τους κλώνους και δεν ήξερα τι να διαλέξω. Ήμουν έτοιμος για Νο1S6 αλλά τώρα αλλάζω πλάνο, βέβαια δεν το αγοράζω από εκεί που εκτόξευσε την τιμή ο Κινέζος αλλά από το "015". Ο μοναδικός προβληματισμός μου είναι ότι όσοι έχετε παραγγείλει από τον "015" δεν το έχετε πάρει στα χέρια σας και οπότε δεν ξέρουμε εάν είναι ίδιος ο κλώνος σίγουρα με του stargreek. Και το άλλο που με προβήματίζει είναι οι μπαταρίες.. πόσο σας κρατά στους έχοντες;

Ελπίζω να βοηθήσετε και μένα με την καλή την ρομ που γράφετε..

Επίσης να σας πω ότι, ότι κινέζικο τηλέφωνο-tablet έχω πάρει ως τώρα, το έχω αγοράσει με dhl και ποτέ δεν πλήρωσα τελωνείο. Εννοειται ότι δήλωνουν χαμηλότερη τιμή και ότι είναι επισκευή. Δευτέρα παράγγελνα, Παρασκευή μεσημέρι το είχα σπίτι μου. Το πολύ μια εβδομάδα σε σπάνιες περιπτώσεις.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

χμ... δεν μπορω να σ απαντησω ακριβως... γιατι εγω παιρνω σημα απ το κατω σπιτι...

οριστε κ δυο ακομη φωτο...

http://s15.postimg.org/qghm6ny93/IMG_20131103_160246_1.jpg

http://s2.postimg.org/pyoe1d4dx/IMG_20100101_080552.jpg

 

edit: η δευτερη φωτο ειναι με συννεφια κ μεσα στο αυτοκινητο.... ενω ηταν σε κινηση...

 

πολυ ωραιες φωτο (lol βενιζελου, :lol:), μεσα στην εβδομαδα το παραγγελνω κ εγω.

Edited by sakkouk
σημπληρωση σχολιων
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιες φωτο (lol βενιζελου, :lol:), μεσα στην εβδομαδα το παραγγελνω κ εγω.

 

με το καλο να το δεχτειτε ολοι. Μη χαιρομαι μονη μου,,, :D

Καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!! Παιδιά, η κινέζα πολύ κινέζα όμως!!! Της έστειλα να ρωτήσει τι γίνεται με το posted κ γιατί δεν left hong kong ακόμη και μου λέει το κινητό θα έρθει κ ταξιδεύει κ βλακείες. Και της λέω οκ σε πιστεύω αλλά θέλω να μου στείλεις κάποιο update από hong kong post αφού είσαι σίγουρη κ το ξέρεις κ απαντάει ότι μόνο αν φτάσει Ελλάδα θα γίνει οποιαδήποτε ενημέρωση στο tracking number. Αλλά το αντικείμενο ακόμα δν φαίνεται καν να έφυγε. Να την πιστέψω? Δεν ξέρω καν αν της το έστειλαν πίσω λόγω μπαταρίας κ απλά με δουλεύει. Μπορώ να κάνω dispute? Σε πόσο καιρό? Δεν έχω δουλέψει ξανά aliexpress...μόνο ebay, και έχω πελαγώσει!
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!! Παιδιά, η κινέζα πολύ κινέζα όμως!!! Της έστειλα να ρωτήσει τι γίνεται με το posted κ γιατί δεν left hong kong ακόμη και μου λέει το κινητό θα έρθει κ ταξιδεύει κ βλακείες. Και της λέω οκ σε πιστεύω αλλά θέλω να μου στείλεις κάποιο update από hong kong post αφού είσαι σίγουρη κ το ξέρεις κ απαντάει ότι μόνο αν φτάσει Ελλάδα θα γίνει οποιαδήποτε ενημέρωση στο tracking number. Αλλά το αντικείμενο ακόμα δν φαίνεται καν να έφυγε. Να την πιστέψω? Δεν ξέρω καν αν της το έστειλαν πίσω λόγω μπαταρίας κ απλά με δουλεύει. Μπορώ να κάνω dispute? Σε πόσο καιρό? Δεν έχω δουλέψει ξανά aliexpress...μόνο ebay, και έχω πελαγώσει!

 

περίμενε λίγες μέρες ακόμα.Επικρατεί γενικά ένα μπάχαλο στη Κίνα.

 

άσχετο,γράφεις και στο mybike με το ίδιο nick?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

περίμενε λίγες μέρες ακόμα.Επικρατεί γενικά ένα μπάχαλο στη Κίνα.

 

άσχετο,γράφεις και στο mybike με το ίδιο nick?

 

Συμφωνω ειναι δραμα η κατασταση με τα ηλεκτρονικα γενικα,τα ρουχα ερχονται πολυ πιο γρηγορα ακομη και με chinapost

Link to comment
Share on other sites

OK, ρε παίδες!!! Οψώμεθα λοιπόν!!! Αλλιώς θα κλέψω της elenitaaaas :lol:

Mybike όχι...πες μου ότι υπάρχει συνωνόματος γμτ!!! Θα με βρεις σε corollaclub, modelteam, birdnest, ps4forums!!! :D

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγώ μήνυμα στην Κινέζα και της είπα οτι αν δεν δω εξέλιξη τις επόμενες μέρες θα κανουμε dispute και εγω, αλλα και οποιος εχει παραγγείλει απο το forum εδω.

Η Κινέζα μου απάντησε σε πολυ χάλια Αγγλικα οτι δεν μου κάνει επιστροφη χρηματων ακόμα και να περιμένω... Το κοιταει πολυ στενα το θεμα. Ενταξει πολυ δουλεμα πεφτει και μας εχουν δεσμεύσει και τα λεφτα. Την αρνητικη δεν την γλυτωνει... Πιστευω οτι τους τα επιστρεφουν, μετα απο καμια βδομαδα η Κινεζα τα ξαναπαει και αν περασει περασε... Και το δικο μου 23/10 κατατεθηκε οπως και της ελενιτας αλλα κόλλησε... Μαλλον το κολπο ειναι οτι την μια μπαταρια πρεπει να την βαζουν μεσα στο κινητο για να μην φαινεται, και οποιες μπαταριες ειναι σκορπιες στο κουτι, κοβονται. Οι Κινεζοι είναι οτι κατσει και οτι ναναι... ελπιζω τουλαχιστον να ειναι καλα τα κινητα.. αν και εχω ξενερωσει..

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το απογευμα προσπαθω να περασω μια νεα ρομ στο κινητο μου MEDIATEK MT6589 S4 CLONE ΜΙΑ ΝΕΑ ΡΟΜ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..εΒΑΛΑ ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΒΑΛΑ 2-3 ΚΛΕΙΔΙΑ δοκιμασα 3-4 flashtool αλλα τιποτα μολις βαζω το κινητο μου βγαζει brom error κλπ κλπ ... τι να φταιει παω να σκασω πονανε τα ματια μου απο την νυστα υπαρχει καποια βοηθεια???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, δηλαδή θέλει να φτάσουμε τις 60 μέρες για να επιστρέψει τα λεφτά;
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατι τετοιο αφησε να εννοηθεί... Μπορει να σκεφτεται οτι σε κανα μηνα ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα και να σταλει.. Την προστατεύει το aliexpress αφου τις δινει 60 μερες περιθώριο για να παραλάβουμε... Αν δεν δω αλλαγη στο status θα κανω dispute την αλλη βδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγώ μήνυμα στην Κινέζα και της είπα οτι αν δεν δω εξέλιξη τις επόμενες μέρες θα κανουμε dispute και εγω, αλλα και οποιος εχει παραγγείλει απο το forum εδω.

Η Κινέζα μου απάντησε σε πολυ χάλια Αγγλικα οτι δεν μου κάνει επιστροφη χρηματων ακόμα και να περιμένω... Το κοιταει πολυ στενα το θεμα. Ενταξει πολυ δουλεμα πεφτει και μας εχουν δεσμεύσει και τα λεφτα. Την αρνητικη δεν την γλυτωνει... Πιστευω οτι τους τα επιστρεφουν, μετα απο καμια βδομαδα η Κινεζα τα ξαναπαει και αν περασει περασε... Και το δικο μου 23/10 κατατεθηκε οπως και της ελενιτας αλλα κόλλησε... Μαλλον το κολπο ειναι οτι την μια μπαταρια πρεπει να την βαζουν μεσα στο κινητο για να μην φαινεται, και οποιες μπαταριες ειναι σκορπιες στο κουτι, κοβονται. Οι Κινεζοι είναι οτι κατσει και οτι ναναι... ελπιζω τουλαχιστον να ειναι καλα τα κινητα.. αν και εχω ξενερωσει..

 

παιδια μη φοβαστε γιατι στο ο πωλητης τα λεφτα τα παιρνει μονο αφου παρετε το κινητο κ πειτε οτι ειναι ολα οκ. εγω τον δικο μ παντως, αφου τον πιεσα (22/10)γιατι δεν λειτουργουσε για 10 μερες το τελευταιο tracking που μου δωσε, του δωσα διορια μια μερα,,,,, κ την επομενη (23/10) δουλευε και 1/11 ηταν σερρες (στο κεντρο διανομης) ... κ κανονικα επρεπε να το παρω σημερα. αλλα κλαφτηκα λιγο κ με λυπηθηκαν.... :lol::lol::lol: στη δουλεια ξετρελαθηκαν ολοι με το κινητο μ κ θελουν να τους παραγγειλω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...