Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω πολλους φορτιστες και γνησιους samsung κλπ και αποτι βλεπω το ιδιο κανει με ολους.

Παντως πολυ πιθανο οπως ειπες μετα απο καποιες μερες να στρωσει καπως η μπαταρια, θα δειξει.

Τωρα εφτιαξα λιγο το ακουστικο (μεσω engineer mode) γτ ητανε πολυ χαμηλα αλλα και παλι δε βλεπω ιδιαιτερη διαφορά.

 

 

 

Επειδη δεν καταλαβα, το πιο βασικο προβλημα που λες, ειναι αυτο με τις 2 σιμ? Η καποιο αλλο?

Επισης το recovery που εβαλες εδω ειναι το δικο σου ετσι? Και κατι τελευταιο, στη rom που εφτιαξες, τι εχεις βελτιωσει, δλδ εννοω μπορεσες να φτιαξεις καθολου το θεμα της μπαταριας καθως και το θεμα με τις 2 sim (που προσωπικα αυτα θεωρω τα μειον της συσκευης εκτος κι αν εχεις δει εσυ και καποια αλλα)

 

Ευχαριστω!

 

sd καρτα εχεις βαλει? Δεν μπορεις να βαλεις εκει εκτος απο usb τιποτα.Η αλαγη [τι δειχνει]που κανει η μπαταρια οταν κανεις restart εννοεις.Με την ρομ απλα θα εχεις αλλο τηλ σε πολλα πραγματα και λειτουργιες[camera lib ktlp] .Κοιτα μονο μην εχει προβλημα η μπαταρια σου γιατι εγω ποτε δεν ειχα,2 μερες ανετα κρατα.Επειδη αλαξα τηλ και αυριο θα το χαρισω θα ανεβασω την τελευταια ρομ μου και εαν θες την ποσταρω για ολους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εχω βαλει 16αρα αλλα την χρησιμοποιω μονο για φωτο music κλπ και δεν δοκιμασα να βαλω κατι αλλο εκει εξαλλου 2 μερες το εχω, του περασα καμμια 40αρια εφαρμογες και ολες μπηκαν στην εσωτερικη.

Η μπαταρια δε νομιζω να εχει καποιο θεμα αφου και απο τις αλλες συσκευες που δοκιμασα τα ιδια γινονται.

Αμα ειναι τοσο καλη η rom που εφτιαξες και διορθωσες τα βασικα θεματακια ποσταρε να την βαλουμε κι εμεις να δουμε πως παει! Ευχαριστουμε εκ των προτερων!

 

Ps ελπιζω μονο να μην εστειλε αλλη φουρνια ο κινεζος και εχουμε κανα brick, ελπιζω οι συκευες να ειναι ακριβως ιδιες, υπαρχει τροπος να το σιγουρεψουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω βαλει 16αρα αλλα την χρησιμοποιω μονο για φωτο music κλπ και δεν δοκιμασα να βαλω κατι αλλο εκει εξαλλου 2 μερες το εχω, του περασα καμμια 40αρια εφαρμογες και ολες μπηκαν στην εσωτερικη.

Η μπαταρια δε νομιζω να εχει καποιο θεμα αφου και απο τις αλλες συσκευες που δοκιμασα τα ιδια γινονται.

Αμα ειναι τοσο καλη η rom που εφτιαξες και διορθωσες τα βασικα θεματακια ποσταρε να την βαλουμε κι εμεις να δουμε πως παει! Ευχαριστουμε εκ των προτερων!

 

Ps ελπιζω μονο να μην εστειλε αλλη φουρνια ο κινεζος και εχουμε κανα brick, ελπιζω οι συκευες να ειναι ακριβως ιδιες, υπαρχει τροπος να το σιγουρεψουμε αυτο?

Δεν μπορεις να πας τιποτα στη sd ουτε apps ουτε απο dropbox πανε ολα στην εσω.Με την δικη μου εχεις ρομ 2.8 περιπου για apps και sd ,intern sd no:D.Πρωτα θα κανεις backup την δικη σου ρομ και μετα την αλλη,παντα αυτο ειναι κανονας στην αλαγη οποιας ρομ

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Vamvakoulas:

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Μπορείς να μου προτείνεις μερικούς samsung s4 mini 1:1 ?

Το gps είναι offline ή χρειάεσαι να είσαι online? Υπαρει κάποιος τρόπος να λειτουργήσει καλά?

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα κανω backup την δικια μου πρωτα και μετα θα περασω την δικια σου (δεν το εχω ξανακανει αλλα θα ακολουθησω τον οδηγο απλο φαινεται). Σε περιπτωση ομως που εχουμε διαφορετικες συσκευες (μικρη πιθανοτητα αλλα υπαρχει) και brickaρει η συσκευη, υπαρχει τροπος να ξαναπερασω την δικαι μου image? Και κατι τελευταιο επειδη βλεπω οτι ξερεις πολλα, αν τραβηξω το δικο μου recovery θα το παρει οπως ειναι τωρα φτιαγμενο (μαζι με τα apps τους launcher κλπ) ή θα ειναι οπως ητανε σε στοκ μορφη?
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα κανω backup την δικια μου πρωτα και μετα θα περασω την δικια σου (δεν το εχω ξανακανει αλλα θα ακολουθησω τον οδηγο απλο φαινεται). Σε περιπτωση ομως που εχουμε διαφορετικες συσκευες (μικρη πιθανοτητα αλλα υπαρχει) και brickaρει η συσκευη, υπαρχει τροπος να ξαναπερασω την δικαι μου image? Και κατι τελευταιο επειδη βλεπω οτι ξερεις πολλα, αν τραβηξω το δικο μου recovery θα το παρει οπως ειναι τωρα φτιαγμενο (μαζι με τα apps τους launcher κλπ) ή θα ειναι οπως ητανε σε στοκ μορφη?

 

οταν φλασαρεις το new recovery πατωντα vol+ kai power ταυτοχρονα οταν ειναι κλειστο το κινητο μπαινεις σε recovery mode οπως και τωρα αλλα το recovery που εχεις τωρα δεν σε αφηνει να κανει backup rom or flash from sd zip.Εαν εισαι ροοτ απλα κατεβαζεις απο το store ayto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox και κανεις up recovery και backup imei για να το εχεις στην sd εαν για καποιο λογο το χασεις καποια στιγμη.εαν οχι με τον οδηγο φλασ τοολ

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που σας ενοχλω αλλα μετα απο ρεσετ του κινιτου εχασα τα μαιλ οπου τα ξανα πηρα με προγραμμα αλλα δεν εχω σημα καθολου!!! και το θεμα ειναι πως την καρτα; sim την βλεπει!!! ξερεις κανεις τπτ η να παει για καδο σκουπιδιον? ευχαριστω κ παλι συγνωμη!!!!:dash::dash::dash:
Link to comment
Share on other sites

οταν φλασαρεις το new recovery πατωντα vol+ kai power ταυτοχρονα οταν ειναι κλειστο το κινητο μπαινεις σε recovery mode οπως και τωρα αλλα το recovery που εχεις τωρα δεν σε αφηνει να κανει backup rom or flash from sd zip.Εαν εισαι ροοτ απλα κατεβαζεις απο το store ayto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox και κανεις up recovery και backup imei για να το εχεις στην sd εαν για καποιο λογο το χασεις καποια στιγμη.εαν οχι με τον οδηγο φλασ τοολ

 

Το Mobileuncle MTK Tools το χρησιμοποιω για ολα τα MTK και ειναι πολυ καλο μπορεις να κανεις παπαδες απο εκει. (εχω φτιαξει το gps και το speaker σε αυτο το τηλ). Απλα ακομα δεν ειχα παρει back up, θα το δοκιμασω να το κανω οταν εχω χρονο. Να σε ρωτησω, στην δικια σου rom εχεις διορθωσει τον dialer για τις 2 sim? Για τα sms παντως εκανα μια δοκιμη καιδουλευει μια χαρα ο gosms για dualsim.

 

Vamvakoulas:

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Μπορείς να μου προτείνεις μερικούς samsung s4 mini 1:1 ?

Το gps είναι offline ή χρειάεσαι να είσαι online? Υπαρει κάποιος τρόπος να λειτουργήσει καλά?

Ευχαριστώ και πάλι

 

Νομιζω ειπα και παραπανω φιλε μου, ο δικαρτος ειναι ο F9192 και ο μονοκαρτος ειναι ο 1:1 με MTK6572 που μπορεις να βρεις στο ali.

Τα gps τους δεν δουλευουν καλα, αν θελεις καλο gps κοιτα για κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με πανικοβάλλεται! Εγώ πήρα το κλώνο αυτό επειδή ήτανε dual sim και θέλω να το λειτουργώ έτσι. Δηλαδή λέτε ότι εάν δεν βάλουμε την βελτιωμένη ρομ του stargreek δεν θα λειτουργήσει με δύο κάρτες; Θα βλέπω μόνιμα τη μία;
Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου μια χαρα λειτουργει με 2 καρτες. Απλα οταν σε καλουν και γενικα στον dialer δεν σου δειχνει σε ποια απο τις 2 καρτες σε καλεσανε. Με τα sms η κατασταση διορθωνεται με το go sms αλλα για dialer δεν εχω βρει κατι. Βεβαια περιμενουμε και την customια του φιλου stargreek που λογικα εχει διορθωσει τα οποια προβληματα υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μερικές απορίες διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύνατα. Εκτος απο το οτι 1)δεν μπορεις να επιλέξεις απο ποια SIM παίρνεις τηλέφωνο, 2) δεν μπορείς να δεις σε ποιά SIM σε παίρνουν τηλέφωνο, 3) ισως τα προηγούμενα γίνονται και στα μηνύματα, 4)δεν μπορεις να περασεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, 5) δεν εχει καλό GPS, 6) μπλέκεις οπως ενα φίλος, με flashαρίσματα, που μπορεί να σε βάλουν σε μπελάδες, 7) η μπαταρία κάνει σκαμπανεβάσματα και δεν ξέρεις πραγματικά πόσο θα σου κρατήσει, 8) οι κάμερες που έχει είναι μέτριες με πολύ θόρυβο, 9) η εγγύηση που δίνει, είναι μόνο οταν επιστραφεί στην Κινα, 10) πρέπει να διαβάζω κάθε μέρα, διάφορα forum και να παρακαλάω για βοήθειες η κάποια καινούρια ROM, και δεν ξέρω τι αλλο ακομη μπορει να βγάλει η συσκευη, Τελικά είναι μια πάρα πολύ καλή αγορα.....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μερικές απορίες διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύνατα. Εκτος απο το οτι 1)δεν μπορεις να επιλέξεις απο ποια SIM παίρνεις τηλέφωνο, 2) δεν μπορείς να δεις σε ποιά SIM σε παίρνουν τηλέφωνο, 3) ισως τα προηγούμενα γίνονται και στα μηνύματα, 4)δεν μπορεις να περασεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, 5) δεν εχει καλό GPS, 6) μπλέκεις οπως ενα φίλος, με flashαρίσματα, που μπορεί να σε βάλουν σε μπελάδες, 7) η μπαταρία κάνει σκαμπανεβάσματα και δεν ξέρεις πραγματικά πόσο θα σου κρατήσει, 8) οι κάμερες που έχει είναι μέτριες με πολύ θόρυβο, 9) η εγγύηση που δίνει, είναι μόνο οταν επιστραφεί στην Κινα, 10) πρέπει να διαβάζω κάθε μέρα, διάφορα forum και να παρακαλάω για βοήθειες η κάποια καινούρια ROM, και δεν ξέρω τι αλλο ακομη μπορει να βγάλει η συσκευη, Τελικά είναι μια πάρα πολύ καλή αγορα.....

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την μαμα ρομ.Απλα μιλαμε εδω για βελτιωσεις. η εγγύηση ειναι οτι εχουν ολα τα κινεζικα και ειναι πολυ τιμιο για τα χρηματα που κανει.Δεν ξανα γραφω τετοια θεματα[ρομ] για να μην σας μπερδευω,μιας και αυριο δεν θα εχω πλεον το κινητο

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μερικές απορίες διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύνατα. Εκτος απο το οτι 1)δεν μπορεις να επιλέξεις απο ποια SIM παίρνεις τηλέφωνο, 2) δεν μπορείς να δεις σε ποιά SIM σε παίρνουν τηλέφωνο, 3) ισως τα προηγούμενα γίνονται και στα μηνύματα, 4)δεν μπορεις να περασεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, 5) δεν εχει καλό GPS, 6) μπλέκεις οπως ενα φίλος, με flashαρίσματα, που μπορεί να σε βάλουν σε μπελάδες, 7) η μπαταρία κάνει σκαμπανεβάσματα και δεν ξέρεις πραγματικά πόσο θα σου κρατήσει, 8) οι κάμερες που έχει είναι μέτριες με πολύ θόρυβο, 9) η εγγύηση που δίνει, είναι μόνο οταν επιστραφεί στην Κινα, 10) πρέπει να διαβάζω κάθε μέρα, διάφορα forum και να παρακαλάω για βοήθειες η κάποια καινούρια ROM, και δεν ξέρω τι αλλο ακομη μπορει να βγάλει η συσκευη, Τελικά είναι μια πάρα πολύ καλή αγορα.....

 

 

Κατ'αρχην

1) Δεν ισχυει διαλεγεις κανονικα

2) Ισχυει

3) Αλλαζεις απλα μια εφαρμογη που ειναι και πολυ καλυτερη

4) Ισχυει αλλα δεν ειναι σοβαρο προβλημα, η εσωτερικη ειναι 10 φορες γρηγοροτερη και χωραει παρα πολλα apps. Και αν δε σουαρεσει φτιαχνεται σχετικα ευκολα.

5) Μετριο οπως σε ολα σχεδον τα κινεζικα

6) Αυτο ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος οπως σε ολες τις συσκευες.

7) Θα δειξει εν καιρο. Σε κινητα 5αρες hd και τετραπυρηνα μην περιμενεις αυτονομια.

8) Το μετρια καμερα ειναι σχετικο, αντικειμενικα η καμερα του ειναι καλη. Αν τη συγκρινεις με του original εκει οντως πασχει.

9) Ισχυει για οτι φερνεις απο Κινα.

10) Δεν ισχυει, μια χαρα λειτουργει κι ετσι. Απλα αν ψαχνεσαι και θες να το κανεις καλυτερο μπορεις να δοκιμασεις και κατι αλλο.

 

Για να κρινεις αν ειναι καλη αγορα φιλε μου, θα σκεφτεις τι επωνυμο μπορεις να παρεις αυτη τη στιγμη με 150-165 ευρω.

Δε νομιζω πως χρειαζεται να σε βοηθησω, η απαντηση ειναι πως οτιδηποτε παρεις θα σου προσφερει πολυ κατω απο τα μισά σε specs απο αυτο.

 

Και αν δε σου αρεσει, μπορεις να επιλεξεις κατι σε επωνυμο κινεζικο με μεγαλη υποστηριξη που ομως δεν θα ειναι κλωνος.

 

Επειδη ομως το topic εδω μιλαει για S4 clones, απο οσους κυκλοφορουν, αυτος εδω μαλλον πρεπει να ειναι ο καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μιλάμε για βελτιώσεις αλλά για (fix) διορθώσεις!!! Δεν μπορώ να πώ, και εγω εντυπωσιάστηκα με το κινητό γι΄αυτο και το παρήγγειλα, αλλά δεν ήξερα οτι εχε ολα αυτα τα bug.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μιλάμε για βελτιώσεις αλλά για (fix) διορθώσεις!!! Δεν μπορώ να πώ, και εγω εντυπωσιάστηκα με το κινητό γι΄αυτο και το παρήγγειλα, αλλά δεν ήξερα οτι εχε ολα αυτα τα bug.

 

Θα γραψω για τελευταια φορα εδω,δεν ξερω τις γνωσεις σου στα κινητα αλλα ολα εχουν bug ακομη και τα πολυ πολυ επωνυμα.Καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

vamvakoulas εγραψε:

Ναι μια χαρουλα ειναι, εχει 2-3 θεματακια αλλα γενικα για τα λεφτα του αψογο.

Απ'οσο εχω ασχοληθει, βλεπω πως η μπαταρια ειναι τραγικη.

Ας ελπισουμε να διορθωθει λιγο η κατασταση με την μπαταρια γτ την ξεφτιλιζει για πλακα.

Τo GPS δεν ειχα χρονο να το τσεκαρω,κατι λοκαρε αλλα πρεπει να ασχοληθω περισσοτερο.

Επαιξα λιγο και με το gps και σεταρα καποιες ρυθμισεις μεσω engineer mode εφτιαξα και το gps.conf

και κλειδωνει τωρα καποιους δορυφορους αλλα ακομα δεν το εχω τεσταρει να δω στην πραξη τι κανει.

Η καμερα του μετρια προς καλή αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη, εχει θορυβο.

Οταν το δουλευεις δικαρτο δεν γνωριζεις σε ποιο νουμερο σε καλουν.

 

elenitaaaaa εγραψε:

αυτο που με χαλαει ειναι το wifi.σε αποσταση που επρεπε να πιανει και μαλιστα καλο σημα λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας.

αυτο με το air gesture δουλευει μια χαρα. αυτο με το smart stay ή εγω το κανω λαθος ή δεν γινεται.

 

morfo1967 εγραψε:

Το κινητο απο την μαμα ρομ εχει 2,3 προβληματακια πχ δεν μπορεις να ρυθμισεις την επιβεβαιωση στα μηνυματα,

Δεν μπορεις να χρεισιμοποιησεις την sd που βαζεις,δεν πανε εκει τα αρχεια,δεν εχει voip,

 

sfikas εγραψε:

απο ρεσετ του κινιτου εχασα τα μαιλ οπου τα ξανα πηρα με προγραμμα αλλα δεν εχω σημα καθολου!!!

και το θεμα ειναι πως την καρτα; sim την βλεπει!!! ξερεις κανεις τπτ η να παει για καδο σκουπιδιον?

 

stargreek εγραψε:

γιατι ειναι γραμμενη η ρομ για μια και εχει μονο αλλο μοντεμ για να παιζουν οι 2 σιμ.

δεν ειναι τοσο απλο να το φτιαξεις απλα με εναν dialer πχ κτλπ.Εαν θες αλλη ρομ πχ την δικη μου πρεπει πρωτα να φλασαρεις recovery

sd καρτα εχεις βαλει? Δεν μπορεις να βαλεις εκει εκτος απο usb τιποτα.

Το ποιο βασικο προβλημα δεν το βρηκε κανενας.Με τις δυο σιμ μνματα κλησεις δεν γινεται κατι.

 

vamvakoulas εγραψε:

Επειδη δεν καταλαβα, το πιο βασικο προβλημα που λες, ειναι αυτο με τις 2 σιμ? Η καποιο αλλο?

Αμα ειναι τοσο καλη η rom που εφτιαξες και διορθωσες τα βασικα θεματακια ποσταρε να την βαλουμε κι εμεις να δουμε πως παει! Ευχαριστουμε εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

χωρις παρεξηγηση.. αλλα πως φανταζεσαι ενα κινητο και μαλιστα κλωνο,με 150 ευρω κ ολες αυτες τις δυνατοτητες που εχει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αλοίμονο, κουβέντα κάνουμε, δεν υπαρχει λόγος να παρεξηγηθούμε.

Προσωπικά, για ένα κινητό με τοσα bugs, δεν θα έδεινα καθόλου χρήματα.

Και επειδή οταν το παρήγγειλα δεν τα ήξερα, προσπαθώ να τα αναδείξω για τους υποψήφιους αγοραστές.

Δεν μπορώ να παρακαλάω για καποια ROM που να τα φτιάχνει όλα αυτα... Και δεν μπορώ να καταλάβω την λογική

μερικών ''οτι με 150€ τι περίμενες''... Δεν μπορώ να συμβιβάζομαι με την ψευτιά των Κινέζων..

Νομίζω ότι θα ήταν λογική μια τιμή μέχρι 100€ και πάλι δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα. Μιλάμε για κινητό με Κινέζικη-ανυπαρκτη εγγύηση...

Το οτι δεν έχω τα λεφτά να πάρω ένα γνήσιο δεν ειναι λόγος να συμβιβαστώ με τους προβληματικους κλώνους...

Στο παρελθόν είχα αγοράσει Κινέζικους κλώνους δορυφορικών δεκτων και μιλάμε οτι λειτουργούσαν τέλεια.

Οσοι τους είχαν παρει ηταν απολυτα ευχαριστημένοι. Χωρίς εγγύηση βέβαια, αλλα δουλευανε σχεδόν οπως οι γνήσιοι.

Γιατι να πάρω κατι και να μην δουλεύει σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Αλοίμονο, κουβέντα κάνουμε, δεν υπαρχει λόγος να παρεξηγηθούμε.

Προσωπικά, για ένα κινητό με τοσα bugs, δεν θα έδεινα καθόλου χρήματα.

Και επειδή οταν το παρήγγειλα δεν τα ήξερα, προσπαθώ να τα αναδείξω για τους υποψήφιους αγοραστές.

Δεν μπορώ να παρακαλάω για καποια ROM που να τα φτιάχνει όλα αυτα... Και δεν μπορώ να καταλάβω την λογική

μερικών ''οτι με 150€ τι περίμενες''... Δεν μπορώ να συμβιβάζομαι με την ψευτιά των Κινέζων..

Νομίζω ότι θα ήταν λογική μια τιμή μέχρι 100€ και πάλι δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα. Μιλάμε για κινητό με Κινέζικη-ανυπαρκτη εγγύηση...

Το οτι δεν έχω τα λεφτά να πάρω ένα γνήσιο δεν ειναι λόγος να συμβιβαστώ με τους προβληματικους κλώνους...

Στο παρελθόν είχα αγοράσει Κινέζικους κλώνους δορυφορικών δεκτων και μιλάμε οτι λειτουργούσαν τέλεια.

Οσοι τους είχαν παρει ηταν απολυτα ευχαριστημένοι. Χωρίς εγγύηση βέβαια, αλλα δουλευανε σχεδόν οπως οι γνήσιοι.

Γιατι να πάρω κατι και να μην δουλεύει σωστα???

 

Εννοειτε πως συζητηση κανουμε φιλε μου αυτο ελειπε να παρεξηθουμε για τα τηλεφωνα!

 

Οπως σου ειπαν τα παιδια bugs εχουν τα περισσοτερα κινητα άλλα πιο πολλα άλλα λιγότερα. Ναι σιγουρα δεν εχεις υποστηριξη, ομως δεν λαμβανεις υποψην αυτο που ειπαμε πολλες φορες πως παιρνεις ενα κιν με αυτα τα specs σε αυτα τα χρηματα.

 

Οπως ο ιδιος λες αφου δεν εχεις τα χρηματα (και δε μιλαω προσωπικα ετσι αλλα φερνω παραδειγμα) για να παρεις το γνησιο, τοτε ειτε συμβιβαζεσαι με κατι το οποιο ειναι κλωνος εξωτερικα με πολυ καλες επιδοσεις αλλα με μηδεν υποστηριξη και μερικες δυσλειτουργιες, ή καθεσαι (δε μιλαω προσωπικα:) ) στα αυγα σου! Δλδ παιρνεις με τα ιδια χρηματα ενα κινητο επωνυμο των 150 ευρω που κανει τα μισά πραγματα απο οσα κανει ο κλωνος αλλα εχεις υποστηριξη και άμεση εγγυηση. Η μπορεις οπως σου ειπα και παραπανω αντι για κλωνο να παρεις ενα επωνυμο κινεζο βλεπε jiauy,zopo,thl κλπ με καλη υποστηριξη και ισως καλυτερα σαν συνολο απο αυτο τον κλωνο.

 

Τα πραγματα ειναι απλα δεν εχει νοημα να τα κανουμε περιπλοκα :happy: , καλυτερο θα ηταν να συζηταμε για τις διορθωσεις που μπορουμε να φτιαξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν λεώ, εγω δεν έχω χρόνο να μπαίνω και να κατεβάζω προγράμματα για να κάνω σε engineer mode μετατροπές στο gps.conf .

Όλα αυτα μου φαίνονται Κινέζικα και απλά θέλω κατι που παίρνω να δουλεύει απο το εργοστάσιο.

Ουτε εχω την διάθεση να γίνω beta tester σε Rom και κινητά. Προσπαθώ να κάνω πιο επικοδομητικα πράγματα οταν έχω ελεύθερο χρόνο. Εδώ μιλάμε ότι το κινητό με το που το παραλάβατε, ήθελε flasharisma και βλεπω η κουβεντα να κινειται σε αυτο το θεμα απο δω και περα... Και λεω πάλι πως αν το είχα διαβασει στις 20/10 που το παρήγγειλα δεν θα το είχα παραγγήλει.

Ξέρετε πόσοι το αχρήστευσαν με τα απο flasharisma??? Κουράστηκα να διαβαζω για προβλήματα και ROM πριν ακομα το παραλαβω.

Εκανα dispute για να παρω τα λεφτα μου πίσω. Αν τελικα δεν δεχθουν το dispute και μου ερθει, το πουλαω οσο το πηρα χωρις να το ανοιξω καν. Τι αλλο να πω..

Σας λεω και παλι οτι δεν ειμαι beta tester και δεν θα γίνω..

Link to comment
Share on other sites

Gemini, βρίσκω λίγο υπερβολικά αυτά που γράφεις. Συζήτηση κάνουμε. Εγώ το πήρα ξέροντας ότι θα έχει κάποια θεματάκια. Κλώνος είναι, ούτε καν επώνυμο κινέζικο. Αν ήθελα, έπερνα το lenovo το π 780 και θα ήμουν ευτυχισμένος.Γιατί ούτε θέματα έχει και μεγάλη αυτονομία έχει. Αλλά δεν τον πήρα γιατί ήθελε κάτι πιο κομψό από μια κομψή παντόφλα όπως είναι το lenovo. Γούστα είναι αυτά. Ούτε εγώ έχω το χρόνο να κάνω βελτιώσεις, αλλά όταν βρω λίγο θα ασχοληθώ να περάσω τη ρομ του stargreek. Εφόσον μου λένε ότι όλα δουλεύουν σχεδόν καλά, θα τα βελτιώσω όταν θα βρω χρόνο. Όσο για τα παρακαλετα, δεν είδα κανέναν να παρακαλά για ρομ. Μόνο όσοι είχαν όρεξη να κάνουν hard reset. Μια φορά το έκανα αυτό σε κινητό μου και μετά κατάλαβα ότι δεν κάνεις έτσι απλά hard reset, γιατί κάτι δεν λειτουργεί μετά.

Αυτή είναι η άποψή μου, ελπίζω να μην σας κούρασα. Συζήτηση κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

gemini εγω προσωπικα δεν το εχω φλασαρει κ δεν το βρισκω απαραιτητο. ισως το φλασαρω για να δω τις βελτιωσεις. το wifi μου δεν πιανει καλα σε καποια σημεια,σε καποια αλλα πιανει πια χαρα, υπ'οψιν ομως... το ρουτερ ειναι σε αλλο σπιτι, στον κατω οροφο. οσο για τα μηνυματα, η εφαρμογη π εχει απ τη μαμα του, εχει αναφορα! κ η μπαταρια εστρωσε με τον καιρο. δεν εχω βαλει ακομα microsd. εχω γεμισει σχεδον τη ρομ με φωτο κ εφαρμογες κ το κινητο δεν κολλαει πουθενα...εμενα δε με ενδιαφερει ουτε το gps,ουτε αν φαινεται σε ποια sim με καλουν,ουτε η καμερα να ειναι αριστη.

εξαρταται τι θελει ο καθενας απ το κινητο του.....εγω με αυτα π εχει ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειπα και παραπανω φιλε μου, ο δικαρτος ειναι ο F9192 και ο μονοκαρτος ειναι ο 1:1 με MTK6572 που μπορεις να βρεις στο ali.

Τα gps τους δεν δουλευουν καλα, αν θελεις καλο gps κοιτα για κατι αλλο.

 

Όσο αφορά τούς κλώνους του S4 MINI σήμερα παρέλαβα ένα s4 mini Cosmo 4 όπως λέγεται και το λίγο που το έχω μπορώ να πω ότι τα πάει Πολύ καλά λέει ότι είναι τετραπυρινο mtk 6589 με 1gb ram αλλά πιστεύω ότι έχουν περασμένη τη Rom αλλά το απόγευμα θα το ψάξω καλύτερα σε αυτό στο antutu μου έδωσε 10930 περισσότερα όμως το απόγευμα.

 

Όσο αφορά τους κλώνους του S4 εγώ είχα ένα N1 S6 και σε ένα παλαιότερο ποστ σας είχα πει ότι είναι ίδιο με αυτό που περιμένατε από ALIEXP και ότι θα είχατε κάποια προβληματάκια αλλά δεν με άκουσε κανείς ευτυχώς όμως που στο N1 S6 έβγαλαν νέες Rom και το κινητό τα πήγαινε μια χαρά σε όλα ιδικά η τελευταία που του πέρασα πριν το δώσω ήταν τέλεια....αυτά για την ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χωρίς να θέλω να σας απογοήτευσω άλλα οι κλώνοι που έχετε παραγγείλει είναι ακριβώς όπως το Ν1 S6 αν τα προσέξετε από την πίσω πλευρά θα το καταλάβετε και θα χρειαστεί να κάνετε ότι έλεγε ένας φίλος πιο πάνω για να έχετε καλό σήμα GPS WIFI όσο για την ακουστικό θα πρέπει να έχετε απόλυτη ησυχία για να ακούσετε ελπίζω να κάνω λάθος σε αυτό που σας γράφω........περιμένω όποιος το πάρει πρώτος να μας πει εντυπώσεις...

 

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες σου για το τηλεφωνο:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μολις διαβασα της 3 τελευταιες σελιδες του εν λογο θεματος και αυτο που εχω να πω ειναι ψυχραιμια!!Κοιταξτε το κινητο ειτε ειναι το 015 η legend η spark (σαν το δικο μου) η το No1 S6 ειναι σχεδον πανο κατο τα ιδια οποτε μην σκατε!!Χαρειτε ενα πολυ ωραιο πολυ ομορφο κινητο με πολυ καλα λεφτα και μην σκατε.Εννοητε οτι εχει διαφορα σε σχεση με το μαμα s4 (το οποιο το ειχα) αλλα εστω και ετσι ειναι αρκετα καλο.Τετραπηρυνο και αρκετα γρηγορο!!!Σε ολους τους τομεις υστερει λιγο σε σχεση με το oritzinal (εκτος της εξωτερικης του εμφανισης που ειναι πραγματικα ιδιο) αλλα ενταξει!!! ;)

 

Η καμερα μετρια αλλα υποφερτη και με το apk snap camera ακομη καλητερη, η οθονη αρκετα φωτεινη με πολυ καλα χρωματα, παιχνιδια-ιντερνετ θα τα χαρειτε το gps δε στην αρχη εχει θεμα αλλα αφου κανετε τον οδηγο απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 ο οποιος ειναι πολυ ευκολος κλειδωνει (μαζι με το εξτρα gps.conf) μεσα 10 -15 δευτερα οπως και ο ηχος του ηχειου και ακουστικου βελτιωνει αρκετα απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 οπως και αν καποιος τα μπερδεψει με την μνημη του κινητου για τον οποιοδιποτε λογο απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996 το ξανακανει οπως ητανε !!!Γενικα ειναι πολυ καλο σε σχεση τιμης-specs (και αριστης εμφανισης για μενα) και οσοι το παραγειλετε και το περιμενετε να σας ερθει πιστευω οτι αξιζει η αναμονη και θα το ευχαριστηθειτε γιατι ειδα κανα 2 γκρινιαζουν και δεν αξιζει να σκατε.

Οποιος θελει ενα καλο (για τα λεφτα του) κινητο που θα κανει και το κομματι του τοτε το περνει με κλειστα τα ματια εμενα προσωπικα οσοι φιλοι συναδελφοι το εχουν δει εχουν παθει την πλακα τους και δεν καταλάβενουν οτι ειναι clone απλα μην τα περιμενετε ολα μερικοι μερικοι και φθηνο και ιδιο με το oritzinal s4 δεν γινετε λιγο να σχολειθητε να του βελτιωσετε απο τους οδηγους του φορουμ 2-3 θεματακια θα ειστε οκ!!! Τελος οσοι θελουν να δοκιμασουν αλλη ρομ πρωτα να εχουν κανει back up την δικια τους για παν ενδεχομενο αυτο και τιποτα αλλο !!! ;)

 

Και μια ερωτηση για μενα!!! Καποιος φιλος που εχει το HDC S4 SPARK με το android 4.2.9 το μονοκαρτο και πριν περασει αλλη ρομ ειχε κανει backup την μαμα ρομ (οχι σαν εμενα που δεν εκανα) αυτην την ρομ που ειχε απο μαμα και ελληνικα και δουλευε και το airgesture κλπ παρακαλω πολυ ας μου στηλει pm για να την παρω γιατι δοκιμασα αρκετες και δεν ημουν ευχαριστημενος και ενω εχω βρει την μαμα απο εδω http://www.needrom.com/mobile/hdc-galaxy-s4-spark/ δεν εχει ελληνικα η τωρα ειμαι με την ρομ του Meso4ever 1.0 απο εδω http://www.htcmania.com/showthread.php?t=675215 η οποια εχει κανει μεγαλο ντορο στους xda και γενικα παει πολυ καλα και με ελληνικα αλλα σε μενα στην δικια μου συσκευη και απο το οτι διαβασα στο xda και σε αλλους που την εχουν δεν δουλευουν οι αισθητηρες γιαυτο ρωταω ανα καποιος στην αρχη ειχε κανει ενα backup να μας την δωσει η και γενικα αν εχετε βρει καποια ρομ για το spark (γιατι δοκιμασα και απο το legend και αλλες και δεν μπορω να της φορτωσω δεν δουλευουν) με ελληνικα και air gesture μαζι παρακαλω ας μας πει !! Ευχαριστω πολυ !!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...