Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο build ID λεει JDQ39.I9500ZHUAMDE μεσα στο τηλεφωνο εχει ενα model gt-i9500 σε αυτοκολλητακι samsung

 

 

http://www.needrom.com/download/s4-i9500gt-jdq39-i9500zhuamde-mt6575_01/

Εδώ κάτι θα βρεις ποια σου κανει με κάθε επιφύλαξη όμως.

http://www.needrom.com/category/others/gt-i9500-i9502/mt6575/

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη είναι αυτή που φοράς ενω στην αλλη σελιδα έχει καποιες rom για το επεξεργαστη σου,

Θέλει προσοχή ποια κανει να βάλεις γιατί μπορεί να μην ξανά ανοίξει το τηλέφωνο, ρωτά κάποιον άλλον εδώ μέσα που έχει το ίδιο τηλέφωνο αν έχει αλλάξει rom

Link to comment
Share on other sites

καλού κακού πάρε πρώτα backup την παλιά ρομ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα! θελω να παρω εναν κλωνο iphone 6.... ειδα το blackview ultra... ειναι καλο? οι θηκες του iphone ταιριαζουν?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παραλάβω θα σου πω.

σε ευχαριστω! ποτε περιπου παραλαμβανεις?

καποιος να μου προτεινει κατι?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω! ποτε περιπου παραλαμβανεις?

καποιος να μου προτεινει κατι?

 

Υποθέτω σε καμια βδομἀδα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Dakele 3 big cola είναι πολύ ενδιαφέρον,ακριβουτσικο βέβαια και δεν ξέρω αν είναι συμβατό με τα δίκτυα της Ελλάδας...
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

Έχω στα χέρια μου ένα κλώνο s5 sm-g900f και είμαι είναι κολ στο logo της Samsung.το μόνο που μπαίνει είναι στην android recovery.Δεν μπορώ να το βάλω ούτε σε download mode ούτε σε fastboot mode.λειτουργεί μόνο ο συνδυασμός vol+ με power και τπτ άλλο.τι μπορώ να κάνω να το ανοίξω ή να περάσω κάποια recovery από υπολογιστή.μάλλον έπαθε soft brick.Υπάρχει γιατρειά ή πέταμα; Επίσης είναι μέσα στην εγγύηση.άραγε αν γράψω στον πωλητή θα το δεχτούν να μου το φτιάξουν και να μου το ξαναστειλουν ή τζάμπα έξοδα;

 

Περιμένω Νέα σας

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα παιδιά, νέο μέλος κι εγώ στην παρέα σας !!!

Έχω στην κατοχή μου ένα S5 SM-G900F κλώνο εδώ και 1 χρόνο περίπου και έχω θέμα με την χωρητικότητα του. Αν και έχω κάρτα SD 16GB, δεν μπορώ να αποθηκεύσω εκεί καμία εφαρμογή, με αποτέλεσμα να είναι σχεδόν άδεια και να είμαι με 2-3 εφαρμογές, όσες μπορούν να χωρέσουν στη μνήμη του τηλεφώνου, χωρίς φυσικά να μπορούν να γίνουν update.....Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα ή έχει αντιμετωπίσει το ίδο πρόβλημα, θα βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

 

Στο ίδιο τηλέφωνο που έχω πάρει έχω αυξήσει την εσωτερική χωρητικότητα σε 2gb προκειμένου να βάζω όσες εφαρμογές θέλω. Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο τοπικ εδώ, ίσως να ξέρει κάποιος άλλος. Αν δεν υπάρχει, googl-αρε το "How To Increase your internal storage using ebrtweak".

Πάντως οφείλω να σου πω πως πριν αρχίσεις τα πειράματα, πρέπει να είσαι root στο κινητό και να κάνεις backup την rom πρώτα..!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κλωνο δεν θα επαιρνα και να μου τον εδιναν δωρεαν,οσοι εχουν αγορασει απο το φορουμ το μετανοιωσαν

 

..Ας μην γινόμαστε απόλυτοι, ειδικά όταν ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

 

Στο ίδιο τηλέφωνο που έχω πάρει έχω αυξήσει την εσωτερική χωρητικότητα σε 2gb προκειμένου να βάζω όσες εφαρμογές θέλω. Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο τοπικ εδώ, ίσως να ξέρει κάποιος άλλος. Αν δεν υπάρχει, googl-αρε το "How To Increase your internal storage using ebrtweak".

Πάντως οφείλω να σου πω πως πριν αρχίσεις τα πειράματα, πρέπει να είσαι root στο κινητό και να κάνεις backup την rom πρώτα..!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

..Ας μην γινόμαστε απόλυτοι, ειδικά όταν ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο..

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αν και θα πρέπει να ξεκινήσω μαθαίνοντας πως να κάνω τα βασικά που αναφέρεις (root,backup....) ,αφού είμαι άσχετος με τέτοια θέματα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω στα χέρια μου ένα κλώνο s5 sm-g900f και είμαι είναι κολ στο logo της Samsung.το μόνο που μπαίνει είναι στην android recovery.Δεν μπορώ να το βάλω ούτε σε download mode ούτε σε fastboot mode.λειτουργεί μόνο ο συνδυασμός vol+ με power και τπτ άλλο.τι μπορώ να κάνω να το ανοίξω ή να περάσω κάποια recovery από υπολογιστή.μάλλον έπαθε soft brick.Υπάρχει γιατρειά ή πέταμα; Επίσης είναι μέσα στην εγγύηση.άραγε αν γράψω στον πωλητή θα το δεχτούν να μου το φτιάξουν και να μου το ξαναστειλουν ή τζάμπα έξοδα;

 

Περιμένω Νέα σας

Ευχαριστώ

 

Αν στο έκανε ξαφνικά και όχι μετά από "πείραγμα", τότε πιθανότατα να είναι θέμα hardware και όχι software.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Καλησπερα και καλη χρονια!Εχω ενα κλωνο S5-G900 ο οποιος με την ρομ που εχει απο την κινα ειναι απαισιος.Το κινητο ειναι πολυ αργο,εγκαθιστα μονο του κατι σαπιες εφαρμογες,και η μπατατια τελειωνει αμεσως(στο κουτι ειχε 2).

Διαβασα αρκετες σελιδες εδω αλλα δεν ειδα καπου να αναφερεται καποια custom ρομ που θα κανει το κινητο πιο υποφερτο :/

Μπορει καποιος να με κατατοπισει μπας και το κρατησω σαν 2η συσκευη?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!Εχω ενα κλωνο S5-G900 ο οποιος με την ρομ που εχει απο την κινα ειναι απαισιος.Το κινητο ειναι πολυ αργο,εγκαθιστα μονο του κατι σαπιες εφαρμογες,και η μπατατια τελειωνει αμεσως(στο κουτι ειχε 2).

Διαβασα αρκετες σελιδες εδω αλλα δεν ειδα καπου να αναφερεται καποια custom ρομ που θα κανει το κινητο πιο υποφερτο :/

Μπορει καποιος να με κατατοπισει μπας και το κρατησω σαν 2η συσκευη?

Ευχαριστω

 

Για το θεμα της μπαταριας, πάρε μια για samsung s5 από μαγαζί και θα είσαι οκ, είναι προφανώς προβληματικές αυτές που σου έστειλαν-κι εγώ είχα θέμα κάποια στιγμή. Για το θέμα της rom, έχεις κάνει factory reset? Ποια rom φοράει το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως και να μη φταίνε η μπαταρίες. Σε αυτές τις συσκευές (κλώνους) η rom είναι ότι να ναι και λογικό είναι τα προβλήματα να μην έχουν τελειωμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...