Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν εχω το 015 αλλα αυτο http://www.aliexpress.com/item/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/1262513832.html

νομιζω ειναι το ιδιο. ουτε εδω λεει micro sim. η sim μου ομως δεν χωρουσε.

ναι εχει logo samsung. μεχρι κ στη θεση της μπαταριας εχει το αυτοκολλητο της samsung

 

Mαλλον το δικο μας ειναι γνησιο και οχι το αλλο το ακριβο:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πραγματικα ειμαι ενθουσιασμενη.θα το μελετησω σημερα κ αυριο θα πατησω οτι το δεχτηκα. τωρα κανω το antutu test!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ok αντε να το χαρεις.Ο stargreek παντος να ξερεις το εχει κανει πολυ καλυτερο και πιο γρηγορο και με καλη ενφανιση Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον το δικο μας ειναι γνησιο και οχι το αλλο το ακριβο:lol:

Προσέξτε μόνο μη το κάνετε root και γράψει ο knox μετρητής :lol::lol::lol::lol::lol:

Τα δικα μου κομματια εφυγαν σημερα μεσω EMS. Ειδωμεν

Θελω να πιστευω οτι σε 10-14 μερες θα τα εχω στα χερια μου

Περιμένω με αγωνία να μου πεις την "λυπητερή" απο το τελωνείο και αν ειναι λογικό ποσό,σκέφτομαι να προχωρήσω και εγώ στην παραγγελία.Γιατι με hk post το βλέπω να το παραλαμβάνω καλή πρωτοχρονιά...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε μόνο μη το κάνετε root και γράψει ο knox μετρητής :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Θα σου πω ενα μυστικο αυτο ειναι http://www.etotalk.com/samsung-i9502_p3769.html :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε ακομα για το νο 15 κινητο που γραφει οτι ειναι 1,6 ghz 6589t γιατι το antutu toy einai mono 13500? Αυτο το πιανω και περισσοτερο απο αυτο με το star s5 που ειναι απλο 6589,εκτος αν μιλαμε για αλλο κινητο οποτε πειτε μου γιατι με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ήδη γραφτεί ότι παρά τα όσα γράφει εκει,τα πραγματικά χαρακτηριστικά του κινητού είναι mtk6589 1,2ghz και 1gb ram
Link to comment
Share on other sites

Εχει ήδη γραφτεί ότι παρά τα όσα γράφει εκει,τα πραγματικά χαρακτηριστικά του κινητού είναι mtk6589 1,2ghz και 1gb ram

 

δεν το διαβασα αυτο,τοτε ποια ειναι η διαφορα του με το Νο1 s6?

 

http://www.merimobiles.com/no-1-s6-quad-core-android-4-2-5-0-inch-hd-3g-wcdma-gsm-smartphone_p/meri7724.htm

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με αγωνία να μου πεις την "λυπητερή" απο το τελωνείο και αν ειναι λογικό ποσό,σκέφτομαι να προχωρήσω και εγώ στην παραγγελία.Γιατι με hk post το βλέπω να το παραλαμβάνω καλή πρωτοχρονιά...

 

Δεν υπαρχει τελωνειο φιλε μου. Οι πιθανοτητες να περασει τελωνειο με EMS ειναι οσες εχεις και με απλο ή registered ταχυδρομειο. Με low invoice, μικρο πακετο κλπ δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Εχω φερει αρκετες χιλιαδες σε πραγματα. Τελωνειο σιγουρα, πληρωνεις με DHL, FEDEX, UPS κλπ ιδιωτικες.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ενα μυστικο αυτο ειναι http://www.etotalk.com/samsung-i9502_p3769.html :lol::lol::lol:

 

γι αυτο οταν ανοιγει λεει 9502??αχαααα :shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαστε κάποια φωτο παιδία..να πειστουμε κ μεις...θέλω πολύ να το δω..

Όσο για το τελωνείο νομιζω πως και με dhl η fedex να σταλεί δεν υπάρχει τελωνείο.!και αυτό γιατί έχει η Ελλάδα έχει συνάψει συμφωνία για αφαίρεση ολων τον δασμών απο την Κίνα και μονο..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαστε κάποια φωτο παιδία..να πειστουμε κ μεις...θέλω πολύ να το δω..

Όσο για το τελωνείο νομιζω πως και με dhl η fedex να σταλεί δεν υπάρχει τελωνείο.!και αυτό γιατί έχει η Ελλάδα έχει συνάψει συμφωνία για αφαίρεση ολων τον δασμών απο την Κίνα και μονο..!!

απο τι θες φωτο; να σ ανεβασω :) φωτο απο την καμερα του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το τελωνείο νομιζω πως και με dhl η fedex να σταλεί δεν υπάρχει τελωνείο.!και αυτό γιατί έχει η Ελλάδα έχει συνάψει συμφωνία για αφαίρεση ολων τον δασμών απο την Κίνα και μονο..!!

 

Α μαλιστα να το ξερουμε για να πληρωνουμε κατι παραπανω και να το εχουμε πολυ καιρο

Link to comment
Share on other sites

απο τι θες φωτο; να σ ανεβασω :) φωτο απο την καμερα του κινητου;

 

Ναι απο όλο το πακέτο εννοώ..!! Οτι μπορείς ανέβασε να το δουμε κ ζωντανά!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο όλο το πακέτο εννοώ..!! Οτι μπορείς ανέβασε να το δουμε κ ζωντανά!

 

δεν μπορω με τιποτα να τραβηξω screenshot :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις και κρατήσεις το power + volume down για 2" δε βγάζει screenshot;

 

αα ετσι ναι.... δοκιμαζα κατι π ειδα στο ιντερνετ : home + power. και δεν επιανε..

Link to comment
Share on other sites

αα ετσι ναι.... δοκιμαζα κατι π ειδα στο ιντερνετ : home + power. και δεν επιανε..

 

Καλοριζικο το κινητο μπραβο σου ηρθε σχετικα καλα :D !!!Και εγω εκανα το ιδιο στο δικο μου και δεν επιανε αλλα ετσι βγαζει κανονικα!! Εμενα το antutu μου εβγαλε 28222 σαν νουμερο!!Θα προσπαθησω να το βγαλω και εγω ολο το πακετο διαφορες φωτο για να δουν τα παιδια!!Δοκιμασες το gps σου κλειδωνει σημα γιατι εμενα δεν κλειδωνε και επρεπε να το κανω root και μετα μια διαδικασια για να ποιανει και τωρα ολα καλα!!!Και κατι ακομη το δικο σου ραδιο εχει??Εμενα οχι βεβαια εγω εχω τον επεξεργαστη της media tek MT6589 δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο! :wacko: Επισης στην αρχικη οθονη εβαλα κατα λαθος 5 σελιδες αντι 3 που ηθελα και καθε φορα που παω να σβησω μια σελιδα αδεια μου λεει οτι δεν λειτουργει το touch wiz και δεν με αφηνει να παρει...Τι πρεπει να κανω δηλαδη επαναφορα εργωστασιακων για να φτιαξει η υπαρχει και καποιος αλλος τροπος και αν κανω επαναφορα μπορει να δημιουργισω προβλημα βρε παιδια στο κινητο η οχι?? Τι λετε παιδια εγω μπορω να βαλω ραδιο στο κινητο μου αν δεν εχει και επεισεις υπαρχει καποιο εκτος τους οδηγους για τα mediatek απτο φορουμ εδω καποιο αλλο σαιτ με updates και διαφορα αλλα κολπα?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

αα ετσι ναι.... δοκιμαζα κατι π ειδα στο ιντερνετ : home + power. και δεν επιανε..

 

αυτο με το air gesture δουλευει μια χαρα. αυτο με το smart stay ή εγω το κανω λαθος ή δεν γινεται(το βιντεο συνεχιζει να παιζει ακομα κ να κοιταω το πισω μερος του κινητου)!

 

 

 

zerv: πως γινεται να σου βγαλε τοσο πολυ στο antutu??? εμενα μ βγαλε 13562. το ιδιο πηρες;;

το wifi μου, κλειδωνει σημα μονο σχετικα κοντα στο ρουτερ. πχ σε καποια αποσταση, ενω το samsung wave μου(που δε θεωρειται οτι εχει καλο σημα...) συνδεεται κανονικα, ενω αυτο οχι. ραδιοφωνο εχει το δικο μ και δουλευει μια χαρα!

Edited by elenitaaaaa
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το air gesture δουλευει μια χαρα. αυτο με το smart stay ή εγω το κανω λαθος ή δεν γινεται(το βιντεο συνεχιζει να παιζει ακομα κ να κοιταω το πισω μερος του κινητου)!

επισης ολα οσα ειναι στο air view, τα βαζω on, κ οταν ξαναμπαινω στις ρυθμισεις, ειναι παλι off

 

 

 

zerv: πως γινεται να σου βγαλε τοσο πολυ στο antutu??? εμενα μ βγαλε 13562. το ιδιο πηρες;;

 

Οχι δεν εχω παρει το ιδιο εγω εχω ενα που ειναι μαλλον σαν αυτο http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Spark το πειρα μεταχειρο απο εδω γιαυτο δεν ξερω σιγουρα ποιο μοντελο σαν κωδικο ειναι αλλα εχει τον MEDIATEK MT6589 με android 4.2.9 με μια καρτα sim και χωρις ραδιο fm δυστυχως και επισης ουτε εμενα μου λειτουγρει το smart stay μονο air gesture στης σελιδες δεξια αριστερα καταλαβενεις τι εννοω ουτε λειτουργει η εξτρα οθονη με την θηκη του air view γιατι γιατι μηπως θελει αλλο firware update για να στρωσουν ολα αυτα??? :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Aς γράψει ο morfo1967 που έχει πιο νέα ρομ,τι λειτουργεί και τι όχι.Γιατι πολλά από αυτά τα "κόλπα" σε αυτούς τους κλώνους,υπάρχουν απλά για να ψαρώνεις...

zerv: πως γινεται να σου βγαλε τοσο πολυ στο antutu??? εμενα μ βγαλε 13562. το ιδιο πηρες;;

Γίνεται γιατί ειναι καραπειραγμένη η ρομ του για λόγους ψαρώματος προφανώς.:p Κανονικά βγάζει όσο και το δικό σου που ειναι αυτό που βγάζουν πάνω-κάτω όλα τα mtk6589

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Aς γράψει ο morfo1967 που έχει πιο νέα ρομ,τι λειτουργεί και τι όχι.Γιατι πολλά από αυτά τα "κόλπα" σε αυτούς τους κλώνους,υπάρχουν απλά για να ψαρώνεις...

 

Ολα δουλευουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και με την μαμα ρομ ,αλλα αν δεν μπορεις να οδηγης Ferrari μην αγοραζεις η προσπαθησε να μαθεις να οδηγησεις σωστα.Θα ξανα γραψω μονο σε εμπειρο κατοχο που εχει το κινητο.Περισοτερα στο φιλο που το προτεινε.Οσο για τον αλλο φιλο που εχει το sparky απλα θα πω πως δεν εχει σχεση οπως εχω ξαναπει με το κινητο που εχω.Οποιος θελει το apk antutu να του δειχνει 28222 και βαλε να μου πει να το στειλω.Ενα mtk 6777 κλωνο tou stargreek που ειχε και δοκιμασα τοσο εδειχνε

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον διαλεξτε καποιο αλλο μαπα το καρπουζι.......

 

μερικα Screenshots

 

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον διαλεξτε καποιο αλλο μαπα το καρπουζι.......

 

μερικα Screenshots

 

 

Τι έννοιες βρε μάπα το καρπούζι??και διαλεξτε κάποιο άλλο..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...