Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικό μου (015) οπως και άλλων όπως είδα, ειναι απο τις 23/10 στο ταχυδρομείο της Κίνας περιμένοντας την σειρά του για να αποσταλεί. Δεν μπορώ να προτείνω κάποιο γιατι οι Κινέζοι γράφουν οτι νάναι στα χαρακτηριστικά και βάζουν μπερδεμένες φωτογραφίες. Το FCT δείχνει να πουλάει κλώνους, όλων των τύπων, (Legend, spark, s1.No6 κλπ.) αλλά δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτό και τι θα σου στείλει τελικά. Οι Κινέζοι που τα δημοσιεύουν στα διάφορα ηλl. καταστήματα, πολλές φορές δεν ξέρουν τι πουλάνε και δεν τα έχουν πιάσει καν, στα χέρια τους. Απλά βάζουν οτι δουν απο τους άλλους. Αυτο που θέλω να πω είναι οτι, και να το ψάξεις πολύ, αυτοι θα σου στείλουν όποια παρτίδα έχει η αποθήκη. Μπορεί και καλύτερη απο αυτην στις φωτο, μπορεί και χειρότερη. Μπορεί να παραγγείλεις με το γνήσιο Logo και να σου έρθει χωρίς Logo. Αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ, ειναι η απαγόρευση στην αποστολή 2 μπαταριών. Βλέπω να κολλάνε τα πακέτα μας για πολλές μέρες εκεί ή στην καλύτερη να παραλάβουμε με 1 μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok επειδη δεν θελω να σε πεισω για κατι η νεκροψια θα το δειξει.Ενα μονο θα πω αλλο τι δειχνει αλλο τι εχει

 

Αρχηγε στη πεινα με εχεις ουτε ενα μηνυμα.Τιποτα καινουργιο κολπακι να προσθεσω εχουμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι τότε για αγορά κινέζικου. Δε κυκλοφορουν Ελλάδα για να μπορείς να τα δεις άπο κοντά και να τα συγκρίνεις

 

υπαρχει μαγαζι την ελλαδα(179€) αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψω ! :X

Edited by NJOKER
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μαγαζι την ελλαδα(179€) αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψω ! :X

Ε αν δε γινεται να το γραψεις εδω για στειλτο μας σε pm παρακαλω

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ε αν δε γινεται να το γραψεις εδω για στειλτο μας σε pm παρακαλω

 

εχεις πμ! αν ειναι στην αθηνα το μαγαζι ,ας κανει καποιος τον κοπο να παει να το δει!

Link to comment
Share on other sites

εχεις πμ! αν ειναι στην αθηνα το μαγαζι ,ας κανει καποιος τον κοπο να παει να το δει!

 

Φιλιππιαδα ειναι οχι Αθηνα! :D Και γιατι λεει MTK MT6575A 1.2GHz processor δεν ειναι 6589, ειναι πιο παλιος;

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

:worry:ας περιμενουμε την γνωμη αυτων που ξερουν καλυτερα!λογικα ειναι πιο παλιος!
Φιλιππιαδα ειναι οχι Αθηνα! :D Και γιατι λεει MTK MT6575A 1.2GHz processor δεν ειναι 6589, ειναι πιο παλιος;
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απλά παλιός.αρχαίος είναι..ειναι μονοπύρηνος επεξεργαστής,πιο παλιός και απο τον ηδη παλιό διπύρηνο 6577
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ξεκινησα ηδη την διαδικασια dispute γτ οι κινεζοι ειναι οτι να ναι. Εδω και μια βδομαδα ο κινεζος κανει τον κινεζο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4976461#post4976461

 

Για οτιδηποτε νεοτερο θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες το http://www.aliexpress.com/item/Cheaper-GPS-3G-MTK6589-Quad-core-1-6GHz-galaxy-S4-Android-4-2-4-7-IPS/962479726.html μπορούμε να το παραγγείλουμε από κάπου που να έχει paypal????

Επίσης έχει τα logo κανονικα ???

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο μέχρι να δούμε οτι ξεκίνησαν τα πρώτα πακέτα γιατι βλέπω να υπάρχει πρόβλημα με τις αποστολές...

Τα Logo τα έχει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο μέχρι να δούμε οτι ξεκίνησαν τα πρώτα πακέτα γιατι βλέπω να υπάρχει πρόβλημα με τις αποστολές...

Τα Logo τα έχει κανονικα.

 

Δεν υπάρχει κάπου αλλού με paypal???

Link to comment
Share on other sites

Ok επειδη δεν θελω να σε πεισω για κατι η νεκροψια θα το δειξει.Ενα μονο θα πω αλλο τι δειχνει αλλο τι εχει

 

stargreek άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι έχεις δίκιο φίλε... 1gb ram έχει τελικά. Άρα να ρωτήσω... Να πάω για το legend hdc ;; ή παίζει και καλύτερος κλώνος;

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

εμενα το δικο μ tracking, στο σαιτ π μου εδωσε αυτος, λεει:

Destination - Greece

The item left Hong Kong for its destination on 26-Oct-2013

 

και στο σαιτ των ελτα:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 26-10-2013

 

Αρα εχει ξεκινήσει. Σωστα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια ξερετε τι σκεφτομαι αν το παραγγειλω απο εδω http://www.aliexpress.com/...962479726.html η απο εδω http://www.fastcardtech.co...laxy-s4-legend λεω να τα παραγγειλω η με EMS η με κουριερ DHL για ποιο γρηγορα γιατι εχω ξεμεινει με ενα ασπρομαυρο κινητο... και για ποιο σιγουρα και ας ειναι ποιο ακριβα..απλα δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι ποιο καλυτερο συν οτι το 2ερο εχει και dhl και paypal..!!!!Απτο ebay το εψαξα ειναι χειροτερα..

Τι λετε ποιο απο τα 2 να παρω και με ποια μεθοδο ems η dhl??Ευχαριστω

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε με dhl ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα πληρωσεις και κερατιατικα (τελωνειο). οποτε επελεξε κατι αλλο. αν κανω λαθος ας με διορθωσουν. φιλικα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε με dhl ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα πληρωσεις και κερατιατικα (τελωνειο). οποτε επελεξε κατι αλλο. αν κανω λαθος ας με διορθωσουν. φιλικα

 

Ναι, συνήθως έτσι γίνεται στις αποστολές με courier από Κίνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συνήθως έτσι γίνεται στις αποστολές με courier από Κίνα.

 

Με Ems πληρωνεις τελωνειο η οχι? Καπου διαβασα πως οχι..Αν δεν πληρωνεις τελωνειο τοτε ας δωσουμε 25€ περιπου και θα εχουμε ems+trucking number και θα ειναι καλυτερα σωστα??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κ εμένα το kingkongpost tracking μου λέει posted 23-10-2013 και το ΕΛΤΑ μου δίνει:

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RC899570665HK

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 23-10-2013 13:20 IPS

 

Σημαίνει ότι επίσης ξεκίνησε;;; (Πείτε ναι πείτε ναι :p )

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κ εμένα το kingkongpost tracking μου λέει posted 23-10-2013 και το ΕΛΤΑ μου δίνει:

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RC899570665HK

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 23-10-2013 13:20 IPS

 

Σημαίνει ότι επίσης ξεκίνησε;;; (Πείτε ναι πείτε ναι :p )

 

23-Oct-2013, The item (RC899570665HK) was posted on 23-Oct-2013 and is being processed for delivery to the addressee.εδω να κοιτας το trak http://www.17track.net καλημερα

Link to comment
Share on other sites

The item (RC899570665HK) was posted on 23-Oct-2013 and is being processed for delivery

σημαίνει όμως ότι έχει φύγει και ταξιδεύει ή το επεξεργάζονται σαν πακέτο; Φοβάμαι μήπως κολλήσει λόγω μπαταριών και γιαυτό ρωτάω...

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

The item (RC899570665HK) was posted on 23-Oct-2013 and is being processed for delivery

σημαίνει όμως ότι έχει φύγει και ταξιδεύει ή το επεξεργάζονται σαν πακέτο; Φοβάμαι μήπως κολλήσει λόγω μπαταριών και γιαυτό ρωτάω...

 

το επεξεργάζονται σαν πακέτο. Οταν γινει The item (RC...........HK) left Hong Kong for its destination τοτε εισαι οκ και σε 2 εβδομαδες περιπου το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ, μακάρι να είναι για καλό...γιατί και της elenitaaa 23 στάλθηκε και ήδη ταχυδρομήθηκε... μακάρι!!! Σε ευχαριστώ, morfo!!!
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...