Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός ο 1.2 είναι γενικά δυνατός ή τείνει προς lag, εφόσον η ρομ είναι σωστή πάντα; Ξέρουμε από τα παιδιά που το πγραν αν το gps είναι σωστό?

 

Ο άτιμος ο ebay ειναι κ 30ευρω κατω κ μεσολαβεί κ paypal!

Edited by nuntius
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εχω αυτο εδω και ειναι το καλυτερο value for money...

εχει και air view & gesture control

HDC-Galaxy-S4 quad core

 

θα σου βγει 165 περιπου μαζι με το γρηγορο ταχυδρομειο. EMS

Link to comment
Share on other sites

 

Ο πρωτος ειναι αυτος για τον οποιο μιλαμε σελιδες τωρα (εχω παραγγειλει και γω καποια κομματια και περιμενω) και δεν εχει καμια σχεση με τον δευτερο, οποιος ειναι πολυ χαμηλοτερος σε αναλυση, δεν ειναι 1:1 αλλα αρκετα μεγαλυτερος, εχει σιγουρα ψευτικα specs καμερας κλπ, και στο ali τον χτυπας ισως και κατω απο 115-120 ευρω.

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, vamvakoulas... πάω πάσο...με έχετε ξεστραβώσει... κάνω τώρα απευθείας παραγγελία... και θα σας πω νεώτερα!!! hope i won't be the γκαντέμης της ιστορίας :p

 

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο εδω και ειναι το καλυτερο value for money...

εχει και air view & gesture control

HDC-Galaxy-S4 quad core

 

θα σου βγει 165 περιπου μαζι με το γρηγορο ταχυδρομειο. EMS

 

Απο "HDC" (τα εισαγωγικα τα βαζω γτ δε ξερω κατα ποσο εινα υπαρκτη αυτη η εταιρεια) ο καλυτερος ειναι ο legend και ο legend2 που ερχεται, αλλα συμφωνα με συγκρισεις, ο ΝΟ1 S6 ειναι καλυτερος. Ας ελπισουμε πως αυτος που περιμενουμε αρκετοι απο εδω και που μας προτεινε ο stargreek (που εχει ασχοληθει πολυ με το θεμα) ειναι ο καλυτερος ολων.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο εδω και ειναι το καλυτερο value for money...

εχει και air view & gesture control

HDC-Galaxy-S4 quad core

 

θα σου βγει 165 περιπου μαζι με το γρηγορο ταχυδρομειο. EMS

Aν σου φαίνεται οκ τότε μάλλον θα έχει όντως mtk6589 και 1gb ram που ειναι καλά χαραστηριστικά.Γιατι να έχει 2gb ram πραγματικά σε αυτά τα χρήματα και κλώνος είναι απίθανο να συμβαίνει.Αν θέλεις βάλε απο το play store το πρόγραμμα cpu identifier και πες μας τι στοιχεία γράφει για την cpu και την ραμ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο ειναι το HDC Galaxy S4 Spark και ειναι για τα μπαζα ,τουλαχιστον αυτο που εκανα τεστ ενος φιλου.Το εχω παραλαβει εδω και καιρο αλλα λογο ενος απροβλεπτου θεματος ενος αρωστου ανθρωπου που με απασχολισε 1 εβδομαδα δεν εγραψα τιποτα.Οποιος θελει ρωτα η το βλεπει Συνταγμα ειμαι καθημερινα.Δουλευει τελεια σε ολα με την ρομ του φιλου,ενα εχω παρατησει οτι εχει λιγο μα λιγο χειροτερη καμερα σε σχεση με αυτο που ειχα δοκιμασει.Σε ερωτηση που εκανα μου ειπαν οτι ειναι θεμα ρομ και θα αποκατασταθει στην επομενη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο ειναι το HDC Galaxy S4 Spark και ειναι για τα μπαζα ,τουλαχιστον αυτο που εκανα τεστ ενος φιλου.Το εχω παραλαβει εδω και καιρο αλλα λογο ενος απροβλεπτου θεματος ενος αρωστου ανθρωπου που με απασχολισε 1 εβδομαδα δεν εγραψα τιποτα.Οποιος θελει ρωτα η το βλεπει Συνταγμα ειμαι καθημερινα.Δουλευει τελεια σε ολα με την ρομ του φιλου,ενα εχω παρατησει οτι εχει λιγο μα λιγο χειροτερη καμερα σε σχεση με αυτο που ειχα δοκιμασει.Σε ερωτηση που εκανα μου ειπαν οτι ειναι θεμα ρομ και θα αποκατασταθει στην επομενη ρομ

 

καλημερα κι απο εμενα.

σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το κινητο αλλα θελω μια διευκρινηση σχετικα με καποια θεματα που εχει με τη μαμα ρομ. Αναφορα μηνυματων και σωστη χρηση της micro sd λυνεται με την ρομ του stargreek; Αν ναι υπαρχει καπου η συγκεκριμενη ρομ; Αν υπαρχει καπου με donate ευχαριστως θα την δοκιμαζα (αν το παραγγειλω τελικα).

Με την ευκαιρια ευχαριστουμε stargreek για τον χρονο που αφιερωνεις :)

 

p.s. αν μπορεις ν ανεβασεις καπου κανενα δειγμα photo/video θα μουν ευγνωμον .

Περαστικα στο ατομο.

Edited by chris_a
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμενα.

σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το κινητο αλλα θελω μια διευκρινηση σχετικα με καποια θεματα που εχει με τη μαμα ρομ. Αναφορα μηνυματων και σωστη χρηση της micro sd λυνεται με την ρομ του stargreek; Αν ναι υπαρχει καπου η συγκεκριμενη ρομ; Αν υπαρχει καπου με donate ευχαριστως θα την δοκιμαζα (αν το παραγγειλω τελικα).

Με την ευκαιρια ευχαριστουμε stargreek για τον χρονο που αφιερωνεις :)

 

p.s. αν μπορεις ν ανεβασεις καπου κανενα δειγμα photo/video θα μουν ευγνωμον .

Περαστικα στο ατομο.

Για φωτο δεν μπορω να ανεβασω τωρα αλλα ειναι οκ απλα ηταν καλυτερες στο ιδιο δικο του που ειχα δοκιμασει.video παρα πολυ καλο και με τελειο ηχο ακομη και στο σκοταδι .Με την μαμα rom δεν θα εχεις προβληματα αλλα με την αλλη απλα εχεις αλλο κινητο και με εξτρα λειτουργιες.Η αναφορα μηνυματων δεν ηταν προβλημα της μαμας ρομ αλλα απο το GravityBox app - Xposed module.Την ρομ οταν το παρεις στα χερια σου ανεβαζω καπου το backup μου η την ιδια και σου δινω λινκ,ελπιζω να εχεις το ιδιο μην εχεις προβλημα μετα το flash

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Για φωτο δεν μπορω να ανεβασω τωρα αλλα ειναι οκ απλα ηταν καλυτερες στο ιδιο δικο του που ειχα δοκιμασει.Με την μαμα rom δεν θα εχεις προβληματα αλλα με την αλλη απλα εχεις αλλο κινητο και με εξτρα λειτουργιες.Την ρομ οταν το παρεις στα χερια σου ανεβαζω καπου το backup μου η την ιδια και σου δινω λινκ,ελπιζω να εχεις το ιδιο μην εχεις προβλημα μετα το flash

 

σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

ρωτησα γιατι καπου ειχε αναφερθει οτι υπαρχουν αυτα τα προβληματα.

Γενικα το κινητο πως παει; ειναι ικανοποιητικο το 1gb ram που εχει η στο multitasking μπορει να laggarei;

Μαλλον θα το παραγγειλω οταν πληρωθω :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι η καινουργια ρομ ειναι 4.3

 

μαλιστα ενδιαφερον. νομιζω πρωτη φορα διαβαζω εδω στο forum για ρομ 4.3 σε κινεζικο και κλωνο ;)

Link to comment
Share on other sites

Για φωτο δεν μπορω να ανεβασω τωρα αλλα ειναι οκ απλα ηταν καλυτερες στο ιδιο δικο του που ειχα δοκιμασει.video παρα πολυ καλο και με τελειο ηχο ακομη και στο σκοταδι .Με την μαμα rom δεν θα εχεις προβληματα αλλα με την αλλη απλα εχεις αλλο κινητο και με εξτρα λειτουργιες.Η αναφορα μηνυματων δεν ηταν προβλημα της μαμας ρομ αλλα απο το GravityBox app - Xposed module.Την ρομ οταν το παρεις στα χερια σου ανεβαζω καπου το backup μου η την ιδια και σου δινω λινκ,ελπιζω να εχεις το ιδιο μην εχεις προβλημα μετα το flash

Δηλαδή σε αυτή την συσκευή,δεν μπορείς να βάλεις gravitybox; Και όταν λες 4.3 ειναι κανονική 4.3 ή σαν το real os 4.2.9 hdc :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις το Star N9500 αξιζει η μακρια;
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε αυτή την συσκευή,δεν μπορείς να βάλεις gravitybox; Και όταν λες 4.3 ειναι κανονική 4.3 ή σαν το real os 4.2.9 hdc :p

 

Μου βαζεις δυσκολα για το εαν ειναι κανονική 4.3 ,δεν ξερω να το απαντησω αλλα για να το λες ισως ξερεις παραπανω απο μενα.Στην καινουρια ρομ δουλευει απροβληματιστα το gravitybox.Απο οτι μου ειπαν κατι γινονταν οταν τσεκαρες για να εχεις 160 χαρακτηρες στα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο οτι μου ειπαν κατι γινονταν οταν τσεκαρες για να εχεις 160 χαρακτηρες στα μηνυματα

 

Ναι ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ισχύει γενικά αυτό που λες σε όλα τα mtk; Δεν έχω πρόβλημα ούτε στο v967s αλλά δεν είχα ούτε και στο w7s.Εχεις δοκιμάσει τον κλώνο που συζητάμε εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θελω και εγω να παρω ενα s4 clone εχω διαβασει ολα τα λινκ γυρω απο τους κλωνους του σ4 και εχω βρει 3-4 σαιτ που εχουν καμια 10αρια μπορει να λεω και λιγα κινητα και η αληθεια ειναι οτι ειναι μπερδεμα... Εγω μαζευω λεφτα εχω και ενα s3 32 gb (εχω δουλεψει και το original s4 και ξερω πως ειναι) το οποιο θα το πουλησω θα παρω τον κλωνο και του χρονου λεω να παρω μια και καλη το s5 αρα αυτο που ζηταω απτο κινεζο που λεω να παρω ειναι 1)Να εχει αξιοπρεπη ιντερνετ-wifi . 2)Να εχει νορμαλ σημα gps βαζοντας του και το gps test απτο μαρκετ που να μην χανετε καθε λιγο (το sygic θα του βαλω). 3)Να παιζει flash player πολυ σημαντικο για μενα αυτο. 4) Να εχει το μενου της σαμσουνγκ που να μπορω να κανω αποκρυψη εφαρμωγων και να μπορω να φτιαξω το μενου οπως θελω εγω. Τωρα αν εχει s - gesture air view κλπ κολπα η να γραφει το λογοτυπο της σαμσουνγκ δεν λεω καλα ολα αυτα αν νυπαρχουν αλλα δεν με νιαζουν ιδιαιατερα αν δεν τα εχει οπως και η αναλυση η αν δεν ειναι τετραπυρηνο η 2πυρηνο η αν εχει καλη καμερα η οχι μικρο το κακο εγω θελω τα 4 βασικα που σου ειπα !!!

Και εδω ερχετε το ερωτημα ποιο απο ολα αυτα που υπαρχουν λετε σαν καλυτερο που εχει και λογοτυπα και ολα τα αλλα http://www.aliexpress.com/store/product/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/829861_1262513832.html σωστα?? Ποιο αλλο μπορω να παρω ισως ποιο φθηνο που να εχει αυτο που θελω η δεν αξιζει τι λες ?? Εχω βρει π.χ και αυτα : http://www.chinapadmall.com/review/product/list/id/459/ . η π.χ το ΝΟ.1 S6 η s6 plus η http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend-Dual-Sim η π.χ αυτο για ποιο φθηνο http://www.fastcardtech.com/HDC-S4-GT-i9500-Pro κλπ κλπ ποια ειναι η γνωμη σας ??? Ευχαριστω!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θελω και εγω να παρω ενα s4 clone εχω διαβασει ολα τα λινκ γυρω απο τους κλωνους του σ4 και εχω βρει 3-4 σαιτ που εχουν καμια 10αρια μπορει να λεω και λιγα κινητα και η αληθεια ειναι οτι ειναι μπερδεμα... Εγω μαζευω λεφτα εχω και ενα s3 32 gb (εχω δουλεψει και το original s4 και ξερω πως ειναι) το οποιο θα το πουλησω θα παρω τον κλωνο και του χρονου λεω να παρω μια και καλη το s5 αρα αυτο που ζηταω απτο κινεζο που λεω να παρω ειναι 1)Να εχει αξιοπρεπη ιντερνετ-wifi . 2)Να εχει νορμαλ σημα gps βαζοντας του και το gps test απτο μαρκετ που να μην χανετε καθε λιγο (το sygic θα του βαλω). 3)Να παιζει flash player πολυ σημαντικο για μενα αυτο. 4) Να εχει το μενου της σαμσουνγκ που να μπορω να κανω αποκρυψη εφαρμωγων και να μπορω να φτιαξω το μενου οπως θελω εγω. Τωρα αν εχει s - gesture air view κλπ κολπα η να γραφει το λογοτυπο της σαμσουνγκ δεν λεω καλα ολα αυτα αν νυπαρχουν αλλα δεν με νιαζουν ιδιαιατερα αν δεν τα εχει οπως και η αναλυση η αν δεν ειναι τετραπυρηνο η 2πυρηνο η αν εχει καλη καμερα η οχι μικρο το κακο εγω θελω τα 4 βασικα που σου ειπα !!!

Και εδω ερχετε το ερωτημα ποιο απο ολα αυτα που υπαρχουν λετε σαν καλυτερο που εχει και λογοτυπα και ολα τα αλλα http://www.aliexpress.com/store/product/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/829861_1262513832.html σωστα?? Ποιο αλλο μπορω να παρω ισως ποιο φθηνο που να εχει αυτο που θελω η δεν αξιζει τι λες ?? Εχω βρει π.χ και αυτα : http://www.chinapadmall.com/review/product/list/id/459/ . η π.χ το ΝΟ.1 S6 η s6 plus η http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend-Dual-Sim η π.χ αυτο για ποιο φθηνο http://www.fastcardtech.com/HDC-S4-GT-i9500-Pro κλπ κλπ ποια ειναι η γνωμη σας ??? Ευχαριστω!!!

φιλε το πρωτο αλλα παρε καλιτερα απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Cheaper-GPS-3G-MTK6589-Quad-core-1-6GHz-galaxy-S4-Android-4-2-4-7-IPS/962479726.html ειναι το ιδιο πιο φτηνα σου στελνω πμ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη ισχύει γενικά αυτό που λες σε όλα τα mtk; Δεν έχω πρόβλημα ούτε στο v967s αλλά δεν είχα ούτε και στο w7s.Εχεις δοκιμάσει τον κλώνο που συζητάμε εδώ;

 

Προφανώς λόγω βιασύνης κατάλαβα κάτι διαφορετικό, σε γενικές γραμμές και σε όσες συσκευές έχω δοκιμάσει (και δεν είναι λίγες) δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα η συγκεκριμένη επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε το πρωτο αλλα παρε καλιτερα απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Cheaper-GPS-3G-MTK6589-Quad-core-1-6GHz-galaxy-S4-Android-4-2-4-7-IPS/962479726.html ειναι το ιδιο πιο φτηνα σου στελνω πμ

 

Aπο κει τα πηρα κι εγω τα εχω πληρωσει καμια βδομαδα και ακομα να μου στειλει η Κινεζα. Αν συνεχισει ετσι θα ζητησα πισω τα λεφτα.

Και μου ειχε πει πως θα τα στειλει το συντομοτερο αλλα δεν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

πηρε η κορη μου ενα clone του s4 αλλα εδω κ 3 μερρες κανει συνεχεια μια δονηση και κολλαει. μετα απο επανεκκινηση σε αφηνει λιγο (30-40 δευτ) να το δουλεψεις αλλα μετα κανει παλι δονηση και οτι πατας σε παει στην αρχη (σαν να ειναι πατημενο το home button).

δεν ξερω τι φταει γμτ..

στο κουτι πανω γραφει μονο GT-I9500 Gh90-21810A

Mια βοηθεια παρακαλω.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι η καινουργια ρομ ειναι 4.3

 

Καλησπέρα !! Από που κατέβασες την νέα rom για να την τεστάρω και εγώ στο Ν1 S6 , έχω τεστάρει μερικές η 0902 από εδώ

http://www.mychinesephone.com/viewtopic.php?f=20&t=245

μου δουλεύει πολύ καλά . Αν μπορέσω τετάρτη θα έρθω από σύνταγμα για να τα δούμε .Αυτά τα κινητά πρέπει να είναι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα

πηρε η κορη μου ενα clone του s4 αλλα εδω κ 3 μερρες κανει συνεχεια μια δονηση και κολλαει. μετα απο επανεκκινηση σε αφηνει λιγο (30-40 δευτ) να το δουλεψεις αλλα μετα κανει παλι δονηση και οτι πατας σε παει στην αρχη (σαν να ειναι πατημενο το home button).

δεν ξερω τι φταει γμτ..

στο κουτι πανω γραφει μονο GT-I9500 Gh90-21810A

Mια βοηθεια παρακαλω.

 

Βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτη και σιγουρέψου ότι πατάει καλά στα pin της συσκευής. Ακόμα δοκίμασε και χωρίς κάρτες sim και κάρτα μνήμης αν έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτη και σιγουρέψου ότι πατάει καλά στα pin της συσκευής. Ακόμα δοκίμασε και χωρίς κάρτες sim και κάρτα μνήμης αν έχεις.

 

φιλε athanaso την εχω βγαλει 100 φορες γιατι οταν κολλαει μονο ετσι ξεκολαει.

εβγαλα κ την καρτα sim και την καρτα μνημης.

εκει που το εχω παρατημενο στο τραπεζι ξαφνικα δονειται και αναβοσβηνει. οταν το πιασει το τρελο πχ αν εισαι στις ρυθμισεις σου γυρναει πισω βημα βημα σαν να πατας το κουμπι back.

oταν δουλευει καλα (20-30 δευτ) ειναι γρηγορο , αλλα μετα παγωνει κ δεν κανει τιποτα

 

ΥΓ. αν το ρουταρω κ περασω αλλη ρομ λες να φτιαξει ? η ειναι προβλημα απο τα κουμπια (κατι πατιεται)?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...