Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση επισης, οτι μεχρι πριν 2-3 χρονια, τα καρτοκινητα της wind ειχαν by fefault απενεργοποιημενα τα data για νεες ενεργοποιησεις. Αυτο ασφαλως περιλαμβανει και τις αλλαγες ρομ.

Ετσι, η ενεργοποιηση γινοταν με wifi, ενω στην συνεχεια αν καποιος ηθελε, ανοιγε data. Η μονη εταιρεια που ενεργοποιουσε αμεσα data ηταν η vodafone. Ομως καποια στιγμη ακολουθησε και η wind, βλεποντας ευκολο κερδος.

Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έκανα και εγώ,χθες, αναφορά στην Q για χρέωση 1€ χωρίς να το έχω ενεργοποιήσει και μου είπαν ότι καταγράφηκε η αναφορά μου με αριθμό τάδε και θα το προωθήσει στο αρμόδιο τμήμα.

Εάν η απάντηση είναι αρνητική τότε όπως λες αναλυτικό λογαριασμό και καταγγελία

 

Ήρθε σήμερα η απάντηση και φυσικά ήταν τυποποιημένη:

“Σας ενημερώνουμε ότι μετά από έλεγχο της γραμμής σας δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση”:lol:

Ζήτησα άμεσα αναλυτική κατάσταση χρεώσεων όσον αφορά τα δεδομένα περιήγησης και αναλόγως πάλι πράττουμε.

 

Πάντως νομίζω οτι πρέπει να μαζευτούμε και να στείλουμε μαζικά τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ για να μαζευτούν λίγο.:mad:

 

Εγώ την καταγγελία μου θα την κάνω, αλλά πρώτα να δω την απάντησή τους στην αναλυτική κατάσταση που ζήτησα, είπαν σε 5 εργάσιμες μέρες θα έχω απάντηση.

 

Ήρθε η απάντηση και παρόλο που επιμένουν ότι δεν έγινε λάθος χρέωση μου επιστρέφουν το 1€!!!:lol::lol::lol:

 

Πάντως, εκτός από αυτό το συμβάν, έχω κάνει τρελή οικονομία με την Q. Έδινα 50€ έως 75€ το μήνα σε συμβόλαια κοτε και τώρα, μαζί με την προσφορά του ΠΘ και τα 100' με 3€, έχω βάλει από 30€ σε κάθε κάρτα μέσα σε 4 μήνες και έχω υπόλοιπο 12€ στην μια και 18€ στην άλλη!

Link to comment
Share on other sites

Το προφιλ για τα mms υπάρχει και είναι ενεργό ή όχι?

 

Το έχω διαβάσει πάλι αυτό σχετικά με το προφίλ των mms. Πως γίνεται να σε χρεώνουν για αποστολή mms χωρίς να έχεις στείλει. Ή αντίθετα με κλειστά τα δεδομένα, είναι δυνατόν η συσκευή από μόνη της να ενεργοποιήσει το Internet για τη λήψη ενός mms;

Link to comment
Share on other sites

βλέπω το show με τις ανεξηγητες χρεωσεις internet daily συνεχιζεται και στο τοπικ "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Wind". Γεια σου ρε WIND. Μηπως να μαζευτουμε οσοι ειχαμε το θεμα και να παμε στα κεντρικα της wind γιατι αμα περιμενουμε απο την ιδια η απο την εεττ σωθηκαμε.
Link to comment
Share on other sites

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η υπηρεσία mobile internet daily παρέχεται από το δίκτυό μας σε όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής και συμβολαίου που δεν είναι εγγεγραμμένοι σε πρόγραμμα με ενσωματωμένη χρήση internet .Συγκεκριμένα ,πρόκειται για ένα ¨ημερήσιο πάσο¨ (με κόστος 1 ευρώ) το οποίο παρέχει 20MB ανά ημέρα χρήσης και επιτρέπει την πλοήγηση στο internet από τη συσκευή ,πρόσβαση σε email, χρήση εφαρμογών κ.λ.π. Τέλος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι Για απενεργοποίηση της υπηρεσίας mobile internet daily μπορείτε να καλέσετε στο 1231. Ευχαριστούμε.

Θέλω μια διευκρίνηση απ'οποιον ξέρει,για την τελευταία πρόταση. Η κλήση στο 1231 απενεργοποιεί μόνο το mobile internet daily ή γενικά τα δεδομένα από πλευράς wind? Μέχρι τώρα νόμιζα οτι γινόταν το 2ο. Είναι δυνατόν να είναι απενεργοποιημένο το mobile internet daily και να μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο ιντερνετ που θα δουλεύει κανονικά μετά?

Το έχω διαβάσει πάλι αυτό σχετικά με το προφίλ των mms. Πως γίνεται να σε χρεώνουν για αποστολή mms χωρίς να έχεις στείλει. Ή αντίθετα με κλειστά τα δεδομένα, είναι δυνατόν η συσκευή από μόνη της να ενεργοποιήσει το Internet για τη λήψη ενός mms;

Τι να σου πω και εγω απο άλλον το διάβασα...Έτσι οπως το θέτεις μάλλον δεν είναι δυνατόν να ενεργοποιείται το ιντερνετ κατ'αυτόν τον τρόπο...Το άλλο που σκέφτηκα είναι μήπως κάποιες συσκεύες κανουν αυτόματα έλεγχο για αναβαθμίσεις (κυρίως τα μη smartphone) με την μέθοδο ΟΤΑ (over the air) χρησιμοποιώντας προφίλ wap ή mms. Ειδικά το wap σαν προφίλ υπάρχει σχεδόν σε όλα τα τηλέφωνα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα, πριν από αρκετό καιρό πρόβλημα με τη χρέωση daily internet για συνεχόμενες ημέρες, άφησα σαν τελευταία λύση την απενεργοποίηση των δεδομένων από τη Wind. Με την προσφορά του. 1GB με ανανέωση 10€, ζήτησα πάλι την ενεργοποίηση. Έκανα 3 τηλέφωνα στο τμήμα εξυπηρέτησης και περίμενα 2 ημέρες για να το ενερνοποιήσουν.
Link to comment
Share on other sites

γενικά τα δεδομένα από πλευράς wind? Μέχρι τώρα νόμιζα οτι γινόταν το 2ο.

 

γενικά τα δεδομένα από πλευράς wind

 

μην το ψαχνετε,δεν ειναι το mms,εχει να κανει με τις κεραιες ολων των εταιριων και πως επικοινωνει το smartphone με αυτες

κατι παιζει εκει που δεν ειμαι τεχνικος να το εξηγησω που θεωρειται σαν κινηση δεδομενων και τσουπ η χρεωση,οι εταιρειες το ξερουν και το εκμεταλευονται,αποδειξη οτι σε ενημερωνει την αλλη ημερα επιτηδες,και φυσικα ηδη εχεις χρεωθει την επομενη ημερα,και παει λεγοντας,επισης δεν ειναι πακετο,για αυτο και δεν φαινεται στον λογαριασμο μας,ειναι .....εως 20mb ,τουλαχιστον ετσι λενε τα ξανθα της wind,,επισης δεν μπορουμε να κανουμε κατι οπως π.χ sms οπως ειναι στην cosmote

θεωρω οτι η wind πρεπει να κανει κατι ΤΩΡΑ με αυτο το θεμα,αρκετα εχει κουρασει

απο την αλλη βεβαια δινει τοσα πολλα που πλεον ειμαστε αδικαιολογητοι εαν δεν εχουμε data πακετο αλλα νταξ ...οπως το θελει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

στην οικογένεια έχουμε έξυπνα τηλέφωνα

 

έχω βάλει στο Apn ένα έξτρα χαρακτήρα.... δεν μπαίνουν με τίποτα στο ίντερνετ....

 

πως τα καταφέρετε εσείς και χρεωνεστε δεν ξέρω....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

στην οικογένεια έχουμε έξυπνα τηλέφωνα

 

έχω βάλει στο Apn ένα έξτρα χαρακτήρα.... δεν μπαίνουν με τίποτα στο ίντερνετ....

 

πως τα καταφέρετε εσείς και χρεωνεστε δεν ξέρω....

Εσύ είσαι ο έξυπνος και όλοι οι υπόλοιποι....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ο έξυπνος και όλοι οι υπόλοιποι....

Συ είπας!......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

στην οικογένεια έχουμε έξυπνα τηλέφωνα

 

έχω βάλει στο Apn ένα έξτρα χαρακτήρα.... δεν μπαίνουν με τίποτα στο ίντερνετ....

 

πως τα καταφέρετε εσείς και χρεωνεστε δεν ξέρω....

 

Και εάν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα του κινητού τι κάνεις; Απλώς σβήνεις τον extra χαρακτήρα και έχεις κανονικά Internet; Εκτός και δεν χρησιμοποιείς καθόλου το internet στο κινητό, αλλά μόνο wifi. Οπότε σε αυτή την περίπτωση, ζητάς από τη Wind την απενεργοποίηση και όλα εντάξει. Έχω διαβάσει και εγώ σχεδόν όλα τα posts με το προβλημα αυτό και μιας και είμαι και εγώ παθών, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι υπάρχουν δύο λύσεις. Η έχουμε τελείως απενεργοποιημένα τα δεδομένα από τη Wind, ή βάζουμε συνέχεια πακέτο internet. Εμένα μάλιστα, με έχει βολέψει πολύ το blender και όσο θα υπάρχει θα το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιω από το κινητό και βάζω έναν χαρακτήρα, αν χρειαστεί το ενεργοποιώ και αφαιρώ τον χαρακτήρα.... με αυτήν την δικλειδα ασφαλείας δεν έχω χρεωθεί ποτέ ούτε εγώ ούτε κανένα από τα τηλέφωνα που διαχειριζομαι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση για την Χρεωση του 1 Ευρω για Ιντερνετ. Εχω διαγραψει τελειως το προφιλ των mms και απο τοτε σταματησε η ημερισια χρεωση. Δεν ξερω τελικα αν καπου εκει γινεται το μπερδεμα.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

βλέπω το show με τις ανεξηγητες χρεωσεις internet daily συνεχιζεται και στο τοπικ "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Wind". Γεια σου ρε WIND. Μηπως να μαζευτουμε οσοι ειχαμε το θεμα και να παμε στα κεντρικα της wind γιατι αμα περιμενουμε απο την ιδια η απο την εεττ σωθηκαμε.

 

Το "show" με τις ανεξήγητες χρεώσεις συνεχίζεται και στην κάρτα vodafone που έχω. Ελπίζω αυτό να μειώσει λίγο την εμπάθειά σου προς τη wind και να δεις ότι και οι άλλοι τα ίδια κάνουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιω από το κινητό και βάζω έναν χαρακτήρα, αν χρειαστεί το ενεργοποιώ και αφαιρώ τον χαρακτήρα.... με αυτήν την δικλειδα ασφαλείας δεν έχω χρεωθεί ποτέ ούτε εγώ ούτε κανένα από τα τηλέφωνα που διαχειριζομαι

 

τα έξυπνα τηλέφωνα θέλουν κι έξυπνους χρήστες.... τα αυτονόητα εννοώ!

Τώρα οι υπόλοιποι ας έχουν ιστορίες συνομωσίας

Link to comment
Share on other sites

Το "show" με τις ανεξήγητες χρεώσεις συνεχίζεται και στην κάρτα vodafone που έχω. Ελπίζω αυτό να μειώσει λίγο την εμπάθειά σου προς τη wind και να δεις ότι και οι άλλοι τα ίδια κάνουν.

 

Και οι αλλοι τα ιδια κανουν αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. Μετρα αντιστοιχα ποστ στην Wind και στο αντιστοιχο νημα της Vodafone και μετα ελα πες μου περι εμπαθειας. Γιατι δεν εχει αντιστοιχα υπηρεσια με END DAY οπως η κοσμοτε; Ειναι τοσο δυσκολο δεν νομιζω. Εμπαθεια μαλλον μπορει να εχεις εσυ προς το προσωπο μου μιας και μονο τα δικα μου ποστ σχολιαζεις και οχι αλλων που γραφουν για το ιδιο θεμα, και οχι εγω για την Wind.

 

Edit. Δεν μου λες που γραφονται τα παραπονα για το ιδιο θεμα αδικαιολογητες χρεωσεις ιντερνετ daily, στο νημα της βοντα γιατι οσο και αν ψαχνω δεν βρισκω. Μην μου γραψεις τιποτα σε στυλ πριν 2 χρονια ειχε γραψει καποιος στην σελιδα 105 απο τις 985 για το ιδιο θεμα. ΟΧΙ πως υπερασπιζομαι ειδικα την βοντα που την αντιπαθω κιολας, αλλα στην wind γινεται χαμος στο "καλυψη προβληματα", "τα παντα για την Qcard", τωρα και στο "τα παντα για το καρτοκινητα". Τα περι εμπαθειας δεν περνανε πια και τα επιστρεφω σε οσους τα εκφενδονιζουν. Και δεν εχω βοντοφον.

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια διευκρίνηση απ'οποιον ξέρει,για την τελευταία πρόταση. Η κλήση στο 1231 απενεργοποιεί μόνο το mobile internet daily ή γενικά τα δεδομένα από πλευράς wind? Μέχρι τώρα νόμιζα οτι γινόταν το 2ο. Είναι δυνατόν να είναι απενεργοποιημένο το mobile internet daily και να μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο ιντερνετ που θα δουλεύει κανονικά μετά?

 

Απενεργοποιει γενικα το ιντερνετ. Οχι μονο το daily.

Link to comment
Share on other sites

γενικά τα δεδομένα από πλευράς wind

 

μην το ψαχνετε,δεν ειναι το mms,εχει να κανει με τις κεραιες ολων των εταιριων και πως επικοινωνει το smartphone με αυτες

κατι παιζει εκει που δεν ειμαι τεχνικος να το εξηγησω που θεωρειται σαν κινηση δεδομενων και τσουπ η χρεωση,οι εταιρειες το ξερουν και το εκμεταλευονται,αποδειξη οτι σε ενημερωνει την αλλη ημερα επιτηδες,και φυσικα ηδη εχεις χρεωθει την επομενη ημερα,και παει λεγοντας,επισης δεν ειναι πακετο,για αυτο και δεν φαινεται στον λογαριασμο μας,ειναι .....εως 20mb ,τουλαχιστον ετσι λενε τα ξανθα της wind,,επισης δεν μπορουμε να κανουμε κατι οπως π.χ sms οπως ειναι στην cosmote

θεωρω οτι η wind πρεπει να κανει κατι ΤΩΡΑ με αυτο το θεμα,αρκετα εχει κουρασει

απο την αλλη βεβαια δινει τοσα πολλα που πλεον ειμαστε αδικαιολογητοι εαν δεν εχουμε data πακετο αλλα νταξ ...οπως το θελει ο καθενας.

Ακόμα και το gps λαμβάνει δεδομένα.

Το απαράδεκτο ,για εμένα ,είναι η ενημέρωση της επόμενης μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το gps λαμβάνει δεδομένα.

Το απαράδεκτο ,για εμένα ,είναι η ενημέρωση της επόμενης μέρας.

Το gps λαμβάνει δεδομένα μόνο αν έχεις αφήσει τα data ανοιχτά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και οι αλλοι τα ιδια κανουν αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. Μετρα αντιστοιχα ποστ στην Wind και στο αντιστοιχο νημα της Vodafone και μετα ελα πες μου περι εμπαθειας. Γιατι δεν εχει αντιστοιχα υπηρεσια με END DAY οπως η κοσμοτε; Ειναι τοσο δυσκολο δεν νομιζω. Εμπαθεια μαλλον μπορει να εχεις εσυ προς το προσωπο μου μιας και μονο τα δικα μου ποστ σχολιαζεις και οχι αλλων που γραφουν για το ιδιο θεμα, και οχι εγω για την Wind.

 

Edit. Δεν μου λες που γραφονται τα παραπονα για το ιδιο θεμα αδικαιολογητες χρεωσεις ιντερνετ daily, στο νημα της βοντα γιατι οσο και αν ψαχνω δεν βρισκω. Μην μου γραψεις τιποτα σε στυλ πριν 2 χρονια ειχε γραψει καποιος στην σελιδα 105 απο τις 985 για το ιδιο θεμα. ΟΧΙ πως υπερασπιζομαι ειδικα την βοντα που την αντιπαθω κιολας, αλλα στην wind γινεται χαμος στο "καλυψη προβληματα", "τα παντα για την Qcard", τωρα και στο "τα παντα για το καρτοκινητα". Τα περι εμπαθειας δεν περνανε πια και τα επιστρεφω σε οσους τα εκφενδονιζουν. Και δεν εχω βοντοφον.

 

Να πάω και να μετρήσω τα σχόλια στο νήμα της vodafone; :rolleyes: Και οι δύο ξέρουμε ότι αυτό δεν πρόκειται να το κάνω. Δε θα χάσω το χρόνο μου μετρώντας σχόλια. Σχολιάζω τα "μόνο" τα δικά σου σχόλια, γιατί είναι "σεντόνια" και ενώ έχεις κάνει ( αν θυμάμαι καλά ) τις κινήσεις που πρέπει να κάνει όποιος χρεώνεται χρεώσεις από υπηρεσίες που δε χρησιμοποίησε, συνεχίζεις και γράφεις τα ίδια και τα ίδια. Έκανες αυτά που έπρεπε και τώρα περιμένεις τα αποτελέσματα. Μόλις έχεις αποτελέσματα, ξαναγράψε. Επίσης, δεν έχω σχολιάσει σχόλια άλλων, γιατί δεν έχουν την ίδια έκταση με τα δικά σου.

 

Όσο για τη vodafone. Επέτρεψέ μου να ξέρω καλύτερα, αφού έχω μια κάρτα της και τη χρησιμοποιώ, αν και δε νομίζω για πολύ ακόμα. Η vodafone, λοιπόν, σε μια αγορά εφαρμογής που έκανα, αποφάσισε να μου χρεώσει επιπλέον χρηματικό ποσό ( δε θυμάμαι το ύψος του ), πέραν της αξίας της εφαρμογής και του αντίστοιχου φπα της. Σκέφτηκα, τυχαίο θα είναι το γεγονός ή δε θα θυμάμαι ακριβώς το υπόλοιπό μου. Όλα αυτά συνδεδεμένος στο wifi στο σπίτι μου. Σημείωση: Για να "δει" το κατάστημα εφαρμογών την κάρτα και να γίνει η χρέωση, πρέπει να είναι στη επιλογή 3g ή 4g η συσκευή και να είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα. Πριν λίγες μέρες, πάλι με την ίδια συσκευή και την ίδια κάρτα, σκέφτηκα να κάνω άλλη μια αγορά εφαρμογής. Αυτή τη φορά, όμως, ήλεγξα το υπόλοιπό μου ακριβώς πριν κάνω την αγορά μου. Η συσκευή σε 3g, αλλά κλειστά τα δεδομένα, και συνδεδεμένη στο ίδιο wifi. Επίσης, πηγαίνω μέχρι το τελευταίο στάδιο στο κατάστημα, της επιβεβαίωσης της αγοράς, το βάζω στο background, και πηγαίνω να ανοίξω την κίνηση των δεδομένων. Εδώ, να επαναλάβω ότι είμαι συνδεδεμένος ήδη σε wifi, που έχει προτεραιότητα, έναντι του δικτύου κινητής στα smartphones. Με το που ανοίγω τα δεδομένα, βλέπω δίπλα στην ένδειξη H να "ανάβει" η ένδειξη της κίνησης δεδομένων, που σημαίνει ότι, με ένα "μαγικό" τρόπο, η vodafone ακύρωσε την προτεραιότητα που έχει το wifi και ενεργοποίησε τα δεδομένα. Και σαν επιβεβαίωση, μου ήρθε και το ενημερωτικό μήνυμα της χρέωσης του 1 ευρώ. Τέλος, αν η wind έχει μία φορά κακή κάλυψη, η vodafone έχει 10, στις περιοχές που κινούμαι τουλάχιστον και ενώ με την πρώτη έχω τις μισές μπάρες και πάνω μπάρες σε H, μέσα στο σπίτι, με τη vodafone έχω μόνο 2g και H μιας μπάρας μόνο στο μπαλκόνι. Και δεν τίθεται θέμα πυκνοκατοικημένης περιοχής, οι δρόμοι είναι μεγάλοι και μένω αρκετά ψηλά στην πολυκατοικία. Αυτό που θα κάνω είναι ό,τι και παλαιότερα. Ποτέ αριθμό από vodafone, για κανένα λόγο. Ο δεύτερος αριθμός που χρησιμοποιώ από το συγκεκριμένο "φαρμακείο", μετά από πολλά χρόνια από τον πρώτο, και ο τελευταίος. Ναι, για 'μένα χειρότερη από τους 3, είναι η vodafone.

 

Τέλος, γράφεις για τη vodafone σα να ξέρεις, βασισμένος σε αυτά που έχεις διαβάσει, ενώ εσύ δεν έχεις κάποια προσωπική εμπειρία. Σου προτείνω να πάρεις ένα δωρεάν νουμεράκι, από τα όμορφα κορίτσια που είχαν βγάλει στο κέντρο και τα μοίραζαν, την προηγούμενη φορά που πήγα κέντρο για δουλειές, έτσι ώστε να κρίνεις ιδίοις όμμασι.

 

P.S.1: Κοίτα που έγραψα κι εγώ σεντόνι σαν κι εσένα...

P.S.2: Επειδή είναι κουραστικά τα τεράστια posts, ας διαγράψει κάποιος moderator το δικό μου, αφού πρώτα μείνει μια με δύο μέρες το πολύ, για να προλάβεις να το διαβάσεις.

P.S.3: Επίσης, επειδή μέχρι να γράψω το post, με έκανε "πέταξε" το myphone, είδα και posts που αναφέρουν ότι το ίδιο γίνεται και στο what's up, αλλά αυτό το προσπέρασες...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

όποιος ξέρει πως λειτουργεί ενα smartphone, δεν έχει εξτρά καταλαθος χρεώσεις! Δυστυχώς το 80%+ των κατόχων smartphone το έχουν αποκτήσει χωρίς να ξέρουν τα βασικά... Και πάνω απο 50% το εχουν χωρις σκοπό να μπουν στο ιντερνετ. Είναι όπως στα Τζιπ: πολλοί τα έχουν με λάστιχα δρομου, πολλοι τα κολλανε σε αστειες λάσπες και λιγοι δεν κολλανε πουθενά ;)
Link to comment
Share on other sites

όποιος ξέρει πως λειτουργεί ενα smartphone, δεν έχει εξτρά καταλαθος χρεώσεις! Δυστυχώς το 80%+ των κατόχων smartphone το έχουν αποκτήσει χωρίς να ξέρουν τα βασικά... Και πάνω απο 50% το εχουν χωρις σκοπό να μπουν στο ιντερνετ. Είναι όπως στα Τζιπ: πολλοί τα έχουν με λάστιχα δρομου, πολλοι τα κολλανε σε αστειες λάσπες και λιγοι δεν κολλανε πουθενά ;)

 

Πες τα ρε φίλε!! Γεια στο στόμα σου!! Πόσο αλήθεια είναι αυτό που λες... Από όσους γνωστούς και φίλους που έχω και διαθέτουν σμαρτφον κανείς δεν ξέρει τις λειτουργίες του ακριβώς (σιγά μη διαβάσω το μάνιουαλ, η δικαιολογία) με αποτέλεσμα να κάνουν διάφορες λαλακίες.. Αυτό το εκμεταλεύονται διάφορες εταιρίες και προκύπτουν οι "λάθος" χρεώσεις! Εγώ που έχω 3 νούμερα Q (τα 2 για 5 χρόνια περίπου, και όχι σμαρτφον κινητά), ποτέ δεν μου ήρθε λάθος χρέωση.. Και τέλος να πω την προσωπική μου άποψη, επειδή έχω παρατηρήσει και γω να κράζουν περισσότερο την wind για τις λάθος χρεώσεις, εικάζω πως τελευταία συνέχει "τραβάει" κόσμο από τις άλλες 2 εταιρίες, λόγω ότι είναι η πιο φθηνή πλέον, εξού και το πρόβλημα.. Το πρόβλημα μας είναι ένα : ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ με συνέπεια να μην ξέρουμε, και να βρίσκουμε την εύκολη δικαιολογία : λάθος χρέωση της εταιρίας!

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Το gps λαμβάνει δεδομένα μόνο αν έχεις αφήσει τα data ανοιχτά.

που ανοιγουν μονα τους κρυφα οταν εχεις δωσει αδεια σε οποιαδηποτε εφαρμογη να το κανει

Link to comment
Share on other sites

που ανοιγουν μονα τους κρυφα οταν εχεις δωσει αδεια σε οποιαδηποτε εφαρμογη να το κανει

δηλαδή έχεις κινητό που ανοίγει μόνο του τα δεδομένα;;;....

 

αν είναι να μας το πεις να μην το αγοράσουμε :D

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...