Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το ξερω (το κατάλαβα) γιατι και χρονο προς ολους εχω και sms και δεν κανει τιποτα. Ευχαριστώ για παντος για την απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προχθς το βραδυ κλεινω τα δεδομένα 00:15 περιπου τελειωσαν τα mb ειχα 0,29 € μεσα καταλαβα οτι θα μου στειλει μήνυμα για 1€ δεν βαζω κάρτα έρχεται τελικα μήνυμα οτι με πηρε το 1€ και πηγα στο 0 υπόλοιπο αν βαλω τωρα καρτα θα μου παρει και αλλα 70 λεπτά;

 

για βάλε και πες μας.... εγώ λέω ότι θα σου πάρει 0.71!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα online 8,97 εχω δεν μου πηρε ακομα κατι αλλο. Μια ερώτηση πως μπορω να βαλω φωτο απο το my f2go εδω; δηλαδή να σας δειξω το υπόλοιπο πως το κανετε;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κ εγω ειχα ενα διαστημα F2G...απλα σβηστε τα κ ρυθμιστε να μην χρησιμοποιει τιποτα δεδομενα κινητης.Αμα θελετε βαλτε και το mobiwol απο το playstore και θα εχετε εσεις τον ελεγχο των εφαρμογων ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με χρήση δεδομένων.

Υπάρχουν τέσσερα καρτοκινητά στο σπίτι.

Το μονο που χρεώνεται μια φορα στους 2-3 μήνες με ένα άκυρο μήνυμα για 1 euro είναι αυτό που διαθέτη wind νουμεράκι.

 

Εγώ προσωπικά έχω βγάλει ένα συμπέρασμα αλλα δεν έχω αποδείξεις.

Δυστυχώς το συμπέρασμα είναι ότι υπάρχει λάθος από την πλευρά τις εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με χρήση δεδομένων.

Υπάρχουν τέσσερα καρτοκινητά στο σπίτι.

Το μονο που χρεώνεται μια φορα στους 2-3 μήνες με ένα άκυρο μήνυμα για 1 euro είναι αυτό που διαθέτη wind νουμεράκι.

 

Εγώ προσωπικά έχω βγάλει ένα συμπέρασμα αλλα δεν έχω αποδείξεις.

Δυστυχώς το συμπέρασμα είναι ότι υπάρχει λάθος από την πλευρά τις εταιρίας

 

Το συμπέρασμα σου περί υπαιτιότητας της Wind είναι σωστό αλλά δεν πρόκειται για απλό λάθος...

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να είμαι κομψός.

Μερικές βόλτες σε forum και στο fb έχουν επιβεβαιώσει την τακτική.

Σε κάποιους που αφιέρωσαν πολύ χρόνο από την ψυχική τους υγεία τα επιστρέφουν αλλα δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο γιατί το λάθος με μαθηματική ακρίβεια θα ξανά συμβεί επιβεβαιωμένα.

Και το τραγικό είναι ότι δεν συμβαίνει μονο σε smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να είμαι κομψός.

Μερικές βόλτες σε forum και στο fb έχουν επιβεβαιώσει την τακτική.

Σε κάποιους που αφιέρωσαν πολύ χρόνο από την ψυχική τους υγεία τα επιστρέφουν αλλα δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο γιατί το λάθος με μαθηματική ακρίβεια θα ξανά συμβεί επιβεβαιωμένα.

Και το τραγικό είναι ότι δεν συμβαίνει μονο σε smartphones.

 

Η τελευταία σου πρόταση είναι ακριβώς η επιβεβαίωση του τί συμβαίνει...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε wind F2G νούμερο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Ενώ έχω τα δεδομένα στο κινητό μου κλειστά χρεώνομαι 1 ευρώ κάθε μέρα τις τελευταίες μέρες για χρήση ίντερνετ. Τα δεδομένα είναι σίγουρα κλειστά καθώς το έλεγχα κάθε φορά που μου ερχόταν το μήνυμα χρέωσης. Επίσης, ο μετρητής δεδομένων του κινητού μου αναφέρει ότι δεν έχει γίνει χρήση δεδομένων την περίοδο που έγινε χρέωση. Τελικά αναγκάστηκα να καλέσω στη WIND και να απενεργοποιήσω πλήρως τα δεδομένα από το συγκεκριμένο νούμερο. Στη συνομιλία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπε η υπάλληλος ότι έβλεπε το κινητό να μπαίνει συνέχεια στο ίντερνετ (ενώ εγώ είχα κλειστά τα δεδομένα).

 

Γιατί γίνεται αυτή η χρέωση; Φταίει το κινητό μου (LG G2 , έκδοση Android 4.4.2) ή είναι πρόβλημα του δικτύου της WIND;

Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμματακι ισως σου εκανε τη ζημια. Για ελεγξε τωρα που απεκλεισες μεσω wind τα δεδομενα αν θα στο ξανακανει;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε wind F2G νούμερο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Ενώ έχω τα δεδομένα στο κινητό μου κλειστά χρεώνομαι 1 ευρώ κάθε μέρα τις τελευταίες μέρες για χρήση ίντερνετ. Τα δεδομένα είναι σίγουρα κλειστά καθώς το έλεγχα κάθε φορά που μου ερχόταν το μήνυμα χρέωσης. Επίσης, ο μετρητής δεδομένων του κινητού μου αναφέρει ότι δεν έχει γίνει χρήση δεδομένων την περίοδο που έγινε χρέωση. Τελικά αναγκάστηκα να καλέσω στη WIND και να απενεργοποιήσω πλήρως τα δεδομένα από το συγκεκριμένο νούμερο. Στη συνομιλία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπε η υπάλληλος ότι έβλεπε το κινητό να μπαίνει συνέχεια στο ίντερνετ (ενώ εγώ είχα κλειστά τα δεδομένα).

 

Γιατί γίνεται αυτή η χρέωση; Φταίει το κινητό μου (LG G2 , έκδοση Android 4.4.2) ή είναι πρόβλημα του δικτύου της WIND;

 

Αν καθισεις να διαβασεις απο την αρχη το thread καθως και πολλες απο τις τελευταιες σελιδες του θεματος Τα πάντα για την Q card, θα διαπιστωσεις οτι μονο προβλημα του κινητου σου δεν θα ειναι απο τη στιγμη που εχεις κλειστο το κουμπακι με τα data.

 

Καποιο προγραμματακι ισως σου εκανε τη ζημια. Για ελεγξε τωρα που απεκλεισες μεσω wind τα δεδομενα αν θα στο ξανακανει;

 

Προφανως και πλεον δεν θα χρεωνεται απο τη στιγμη που εχει απενεργοποιησει πληρως το internet σε αυτο το νουμερο. Τη ζημια ομως δεν θα την εκανε καποιο προγραμματακι του κινητου αλλα καποιο προγραμματακι του συστηματος της wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε wind F2G νούμερο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Ενώ έχω τα δεδομένα στο κινητό μου κλειστά χρεώνομαι 1 ευρώ κάθε μέρα τις τελευταίες μέρες για χρήση ίντερνετ. Τα δεδομένα είναι σίγουρα κλειστά καθώς το έλεγχα κάθε φορά που μου ερχόταν το μήνυμα χρέωσης. Επίσης, ο μετρητής δεδομένων του κινητού μου αναφέρει ότι δεν έχει γίνει χρήση δεδομένων την περίοδο που έγινε χρέωση. Τελικά αναγκάστηκα να καλέσω στη WIND και να απενεργοποιήσω πλήρως τα δεδομένα από το συγκεκριμένο νούμερο. Στη συνομιλία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπε η υπάλληλος ότι έβλεπε το κινητό να μπαίνει συνέχεια στο ίντερνετ (ενώ εγώ είχα κλειστά τα δεδομένα).

 

Γιατί γίνεται αυτή η χρέωση; Φταίει το κινητό μου (LG G2 , έκδοση Android 4.4.2) ή είναι πρόβλημα του δικτύου της WIND;

 

Και σε μένα έχει τύχει με την ίδια συσκευή και τους έστειλα screenshot της μηδενικής κίνησης δεδομένων από το τηλέφωνο στη σελίδα τους στο facebook και πιστώθηκαν τα χρήματα. Θεωρώ ότι είναι πρόβλημα της wind και όχι του τηλεφώνου και αδυνατώ να πιστέψω ότι εφαρμογή ανοίγει μόνη της τα δεδομένα και δεν καταγράφεται καμιά κίνηση δεδομένων στους μετρητές

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τώρα που έκλεισα τα δεδομένα μέσω wind δεν με ξαναχρέωσε. Βέβαια έτσι και αλλιώς δεν θα με ξαναχρέωνε γιατί έβαλα 10 ευρώ κάρτα και μου έδωσε δώρο 1024mb οπότε θα κατανάλωνε από εκεί. Απλά αναρωτιόμουν αν το πρόβλημα εντοπίζεται στο κινητό ή στο δίκτυο. Δηλαδή αν έχει εμφανιστεί ξανά το φαινόμενο με κλειστά δεδομένα να μπαίνει το κινητό στο ίντερνετ. Από τη στιγμή που συμβαίνει και σε άλλους με wind μάλλον είναι πρόβλημα της wind.

 

Τους έστειλα και εγώ στο Facebook και μου είπαν να κλείσω τα δεδομένα (ενώ τους είχα αναφέρει 3 φορές ότι τα είχα κλειστά) οπότε κατάλαβα ότι δεν θα βγάλω άκρη και τα απενεργοποίησα πλήρως από τη στιγμή που αυτή την περίοδο δεν τα χρειάζομαι καθόλου.

Edited by spaudi80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τώρα που έκλεισα τα δεδομένα μέσω wind δεν με ξαναχρέωσε. Βέβαια έτσι και αλλιώς δεν θα με ξαναχρέωνε γιατί έβαλα 10 ευρώ κάρτα και μου έδωσε δώρο 1024mb οπότε θα κατανάλωνε από εκεί. Απλά αναρωτιόμουν αν το πρόβλημα εντοπίζεται στο κινητό ή στο δίκτυο. Δηλαδή αν έχει εμφανιστεί ξανά το φαινόμενο με κλειστά δεδομένα να μπαίνει το κινητό στο ίντερνετ. Από τη στιγμή που συμβαίνει και σε άλλους με wind μάλλον είναι πρόβλημα της wind.

 

Τους έστειλα και εγώ στο Facebook και μου είπαν να κλείσω τα δεδομένα (ενώ τους είχα αναφέρει 3 φορές ότι τα είχα κλειστά) οπότε κατάλαβα ότι δεν θα βγάλω άκρη και τα απενεργοποίησα πλήρως από τη στιγμή που αυτή την περίοδο δεν τα χρειάζομαι καθόλου.

 

Τώρα όμως που έχεις την προσφορά με το 1GB, πως θα το χρησιμοποιήσεις αφού έχεις απενεργοποιήσει τα δεδομένα από τη WIND; Θα πρέπει να τους πάρεις πάλι τηλέφωνο για σου το ενεργοποιήσουν; Και κάθε φορά θα γίνεται αυτή η διαδικασία; Είχα και εγώ παρόμοια περίπτωση πριν από έναν περίπου χρόνο, με συνεχή χρέωση για 4 ημέρες. Και εγώ τότε είχα πάρει τηλέφωνο και είχα ζητήσει την πλήρη απενεργοποίηση του internet. Όμως με την προσφορά του 1GB με ανανέωση 10€, ζήτησα πάλι την ενεργοποίηση του internet. Μάλιστα αναγκάστηκα να περιμένω 3 ημέρες μέχρι να αποφασίσουν να μου ενεργοποιήσουν τα δεδομένα στη γραμμή και εννοείται πως τους έπαιρνα τηλέφωνο κάθε μέρα. Τώρα έχω βρει λύση με την ενεργοποίηση του blender. Τον ένα μήνα βάζω 10€, οπότε έχω 300 λεπτά και 1 GB internet και τον άλλο μήνα ενεργοποιώ το blender.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εδω και καιρο, μην πω κανα δυο χρονια, καθε μηνα με χρεωνουν ενα ευρο για mobile χρηση την ημερα αλλαγης μηνα, που ληγει το πακετο μου. Blender μεχρι τωρα.

Χθες λοιπον εληγε το πακετο και επιτηδες το προσεξα παραπανω οτι ειχα ΜΒ και εκλεισα τα δεδομενα απο το κινητο.

Ανανεωνω το πρωι με 10€ και δεν εχω φυγει απο σημειο wifi.

Πριν απο λιγο μου ηρθε παλι το γνωστο μνμ της χρεωσης 1€. Τι στο καλο γινετε?:mad:

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο, μην πω κανα δυο χρονια, καθε μηνα με χρεωνουν ενα ευρο για mobile χρηση την ημερα αλλαγης μηνα, που ληγει το πακετο μου. Blender μεχρι τωρα.

Χθες λοιπον εληγε το πακετο και επιτηδες το προσεξα παραπανω οτι ειχα ΜΒ και εκλεισα τα δεδομενα απο το κινητο.

Ανανεωνω το πρωι με 10€ και δεν εχω φυγει απο σημειο wifi.

Πριν απο λιγο μου ηρθε παλι το γνωστο μνμ της χρεωσης 1€. Τι στο καλο γινετε?:mad:

 

Γιατί δεν ανανεώνεις την προηγούμενη μέρα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;Εγώ αυτό κάνω ή αλλάζω το σημείο πρόσβασης σε κάτι άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η ανανέωση , θα στο έπαιρναν το ευρω ετσι κ αλλιως. Εδω παίρνουν 30 λεπτά με καθε ανανέωση κ σου λεει δήθεν οτι μόλις κερδίσατε 120 λεπτά σε σταθερά!
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η ανανέωση , θα στο έπαιρναν το ευρω ετσι κ αλλιως.

 

Τι λες;Αν εχεις κάνει ανανέωση πακέτου δεν σου τραβανε τίποτα.Είπαμε ότι ειναι "κλέφτες" αλλά όχι και έτσι.Και το θεωρώ μαζοχισμό να σου συμβαίνει κάτι και ενώ υπάρχει τρόπος εσύ να την πατάς ξανά και ξανά.Ακόμα και το Log&win να ενεργοποιήσεις σε καλύπτει για την τελευταία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει την πατάς φίλε;; Έχεις καμία υποχρέωση να ανανεώσεις;; Έχεις καμία υποχρέωση να χρησιμοποιείς δεδομένα;; Ξεκόλλα... Μαγαζί wind εχω
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει την πατάς φίλε;; Έχεις καμία υποχρέωση να ανανεώσεις;; Έχεις καμία υποχρέωση να χρησιμοποιείς δεδομένα;; Ξεκόλλα... Μαγαζί wind εχω

 

Επειδή έχεις μαγαζί wind κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά όσον αφορά αυτά που συζητάμε εδώ ή δεν είσαι ενημερωμένος σωστά.Το 1€ πάντα το "κλέβουν" την τελευταία μέρα του πακέτου,δίκαια ή άδικα δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά.Αν έχεις όμως ενεργό πακέτο δεδομένων που λήγει άλλη μέρα δεν σε χρεώνουν.Το κόλπο με το log&win το κάνω συνέχεια ή αν δεν μπορω να το ενεργοποιήσω τότε αλλάζω σε λανθασμένο σημείο πρόσβασης .

Το καλύτερο θα ήταν να σε ειδοποιούν αν θέλεις να χρεωθεις για χρηση ιντερνετ οπως κάνει η cosmote αν δεν κάνω λάθος.

Επίσης τα Ξεκόλλα στους φίλους σου.Οταν γίνω και εγώ φίλος σου μπορείς να μου το λες :)

 

 

Και κάπου αλλου υπάρχει ολόκληρο θέμα για αυτό το πρόβλημα αλλα δεν το βρίσκω!!:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:!:Εγώ τους πήρα Τηλέφωνο με απειλή ότι θα φύγω από το δύκτιο και σε 5 ώρες πήραν πίσω την χρέωση. :!: Edited by Vasileios
Μεγαλογράμματη γραφή δεν επιτρέπεται στο Myphone.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Την τελευταία φορά με άφησαν χωρίς κάρτα και δε μπορούσα να κάνω κλήση με τα δωρεάν λεπτά. Δηλαδή η λύση είναι πάντα να βρισκόμαστε με ΜΒ ή να αλλάζουμε τις ρυθμίσεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κάπου αλλου υπάρχει ολόκληρο θέμα για αυτό το πρόβλημα αλλα δεν το βρίσκω!!:O

 

Εδω εισαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6318430

Καλα με αυτους που λενε να βαζεις πακετο 2 ευρω η 5 ευρω για να μην σου κλεβει 1 ευρω η wind απλα γελαω, οχι γελαω λιωνω μιλαμε.

Wind η πιο φτηνη κλεφτοκινητη!

Επισης η wind πρεπει να ειναι η μοναδικη εταιρεια παγκοσμιως πιυ χρεωνει mobile ιντερνετ σε κινητα προηγουμενης δεκαετιας που δεν εχουν καν internet, 3g ουτε καν wap (για οσους το θυμουνται). Στο νημα της q εχει πολυ ζουμι για αυτο το θεμα. Πριν εναμισυ χρονο που εγω ξεκινησα το θεμα με τις ψευτικες χρεωσεις μεκοροιδευαν και μου ειπανε μεχρι οτι τα παιρνω απο αλλες εταιρειες για να μπαινω σε φορουμ και να θαβω την wind. Τωρα μετα απο τοσες καταγγελιες μουγκα στην στρουγκα. Τα πραγματα ειναι απλα. Η αλλαζεις εταιρεια η σε κλεβει η wind στη μουρη σου και λες και ευχαριστω η βαζεις με το ζορυ πακετο δεδομενων χωρις να το χρειαζεσαι και οι "φτηνες" χρεωσεις της wind σου κοστιζουν πολυ ακριβα. Ειχα πολυ καιρο να μπω στο τοπικ της wind αλλα βλεπω οτι η wind παιζει το βιολι βιολακι της.

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 5 νούμερα στην οικογένεια και δεν χρεωθήκαμε ΠΟΤΕ το 1€ για internet. Δεν είναι καμία συσκευή android αν έχει σημασία αυτό. Οπότε απολαμβάνουμε τις χαμηλές χρεώσεις της WIND. :cool:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η ανανέωση , θα στο έπαιρναν το ευρω ετσι κ αλλιως. Εδω παίρνουν 30 λεπτά με καθε ανανέωση κ σου λεει δήθεν οτι μόλις κερδίσατε 120 λεπτά σε σταθερά!

Αν το κάνεις σε κατάστημα γίνεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...