Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε όμως πως αυτοί που γνωρίζουν λένε πως τα καλύτερα μήλα είναι τα ...ξυνόμηλα. :)

Ξυνομηλο η οχι θελουμε να λειτουργει σωστα και απροβληματιστα οχι μερικως :lol: :lol:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι βέβαιος πως όλοι μας αυτό θέλουμε Σπύρο. :)

Αν όμως παρακολουθείς την εξέλιξη των πραγμάτων θα έχεις διαπιστώσει πως κάθε χρόνο με το που κυκλοφορεί το νέο μήλο περνάει πρώτα τη φάση του "ξυνόμηλου" πριν τελικά "ωριμάσει" και πέσει (μέσα στην τσέπη μας). :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωσή να το διορθώσουν χωρίς να αλλάξουν κατι επάνω στη συσκευή ? αφου υπάρχει σχεδιαστικό λάθος

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

......

 

οπως καταλαβες δεν μας ενδιαφερει η αποψη σου γιατι εισαι ανυποφορος.

εισαι Ihater ακομα και με MBP/iPad/iphones δεν ξερεις να χρησιμοποιεις το κινητο και ακομα και στο Λονδινο πηγες επιτηδες κατω απο γεφυρες για να μην εχεις σημα. :shifty:

 

επισης σε συμβουλευω να αλλαξεις κρατος και να πας πχ στο κρατιδιο της Αθηνας οπου ολοι εχουν σημα.

οι υπολοιποι ειμαστε κατωτερου Θεου. :)

 

ΥΓ.το πιο εκλπηκτικο ειναι οτι Ο,ΤΙ και να λεει Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εχει γινει τοση πλυση εγκεφαλου που θα το παρουν ολοι γιατι θα εχουν πεισει τον εαυτο τους πως δεν τους χρειαζεται και να τηλεφωνουν... ;)

AΝ εκθειαζες το σημα και ελεγες ποσο ντουπερ ουαου ειναι το κινητο ισως να σε παιζαμε με τα κουβαδακια μας...

τωρα δεν σε θελουμε στην ομαδα μας... :D

 

placebo effect...

περαστικα μας...

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω μια απο τα ιδια μια φορά ειπα να παρω το μηλο και ξυνο θα βγει , περιμένουμε τις μετρησεις με ανυπομονησία

 

οντως ξυνο μας βγηκε.

παντος δεν μπορω να φανταστο να εκανε τοσο μεγαλο λαθος η εταιρια

τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

οπως καταλαβες δεν μας ενδιαφερει η αποψη σου γιατι εισαι ανυποφορος.

εισαι Ihater ακομα και με MBP/iPad/iphones δεν ξερεις να χρησιμοποιεις το κινητο και ακομα και στο Λονδινο πηγες επιτηδες κατω απο γεφυρες για να μην εχεις σημα. :shifty:

 

επισης σε συμβουλευω να αλλαξεις κρατος και να πας πχ στο κρατιδιο της Αθηνας οπου ολοι εχουν σημα.

οι υπολοιποι ειμαστε κατωτερου Θεου. :)

 

ΥΓ.το πιο εκλπηκτικο ειναι οτι Ο,ΤΙ και να λεει Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εχει γινει τοση πλυση εγκεφαλου που θα το παρουν ολοι γιατι θα εχουν πεισει τον εαυτο τους πως δεν τους χρειαζεται και να τηλεφωνουν... ;)

AΝ εκθειαζες το σημα και ελεγες ποσο ντουπερ ουαου ειναι το κινητο ισως να σε παιζαμε με τα κουβαδακια μας...

τωρα δεν σε θελουμε στην ομαδα μας... :D

 

placebo effect...

περαστικα μας...

:lol:

 

υποκλινομαι!!! :)

 

εγω οτι βλεπω γραφω, αν αυτο ξενιζει μερικους προβλημα τους.... ε δεν μπορω να πεφτει η κληση και να λεω ενταξει μωρε σιγα ειμαι κατω απο την ομπρελλα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Θανο και να το χαρεις οσο μπορεις :)

Μακαρι το σημα του να ειναι οκ γιατι ειναι και κριμα να τα σκασεις και να χανεις και κλησεις κι απο πανω λιγω χαμηλου σηματος....

 

Καλο μεσημερι σε ολη την παρεα , ζεστη σημερα και δουλευω και σε λιγο οποτε :ninja: πικρα !! Δεν εχει και θαλασσα να κανουμε κανενα μπανακι ..

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.το πιο εκλπηκτικο ειναι οτι Ο,ΤΙ και να λεει Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εχει γινει τοση πλυση εγκεφαλου που θα το παρουν ολοι γιατι θα εχουν πεισει τον εαυτο τους πως δεν τους χρειαζεται και να τηλεφωνουν... ;)

AΝ εκθειαζες το σημα και ελεγες ποσο ντουπερ ουαου ειναι το κινητο ισως να σε παιζαμε με τα κουβαδακια μας...

τωρα δεν σε θελουμε στην ομαδα μας... :D

 

placebo effect...

περαστικα μας...

:lol:

 

Works both ways Δημήτρη.

 

Μπορεί και είναι και Munchausen by proxy..

Link to comment
Share on other sites

λες να ειναι ετσι...;

 

μπορει...

παντως στο εξωτερικο ειναι βεβαιο οτι σχετικα με την apple λιγο Angelman το εχουν ολοι...αρκει να δει καποιος τις 1000σελιδες σε ιταλικο φορουμ του τοπικου ᾽᾽περιμενωντας το ΑιΦον4᾽᾽

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τους αδικείς;

 

Ακόμη και το consumer reports την δίνει ως την καλύτερη συσκευή της αγοράς, χωρίς να την προτείνει, και ακολουθεί το 3GS.

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα δεν ειναι οξυμωρο...;

 

καλητερη συσκευη αλλα δεν την προτεινουμε...;

 

απο την μια ετσι... απο την αλλη αλλιως.... :lol:

 

τεσπα!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εμεις ολοι κρεμομαστε απο τι θα μας πουν ολοι αυτοι που ειτε αρνητικο ειτε θετικο ακποιο σκοπο εξυπηρετουν και τα γραφουν?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε αυτοί βρε παιδιά. Εμείς κακώς δίνουμε τόση σημασία τόσο στα αρνητικά όσο και στα υπερθετικά που διαβάζουμε. Σχεδόν πάντοτε η πραγματικότητα απέχει πολύ από τα δύο άκρα και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Τα τελευταία 10-12 χρόνια με την έξαρση της "ιδιωτικής τεχνικής δημοσιογραφίας" στο web έχουμε πήξει στις υπερβολές τις ανοησίες και το διαρκές αναμάσημα κάθε αποφθεύγματος λογής - λογής "επιστημόνων" και κομπογιαννιτών. :lol: Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εμπιστεύομαι και τον Νικο και τον Χριστοφορο αλλά και τον Θανο που αν τυχόν διαπιστώσει τίποτα περίεργα, θα γίνει ο χειρότερος πολέμιος.

 

Επίσης δεν ξέρουμε αν Χριστοφορος ήταν στο Βελγιο και ο Νίκος στην Κύπρο πόσο θα άλλαζαν οι απόψεις τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ρε Κωστα. εμεις γραφουμε οτι βλεπουμε.... οντος καλυτερα τα πραγματα τωρα που μενω στο κεντρο της πολης. αλλα μολις βγω προς το χωριο εχω προβλημα. με το 3gs στο γραφειο στο πατρικο μου δεν εχω προβλημα. με το 4αρι μωλις το ακουμπησω χανω το σημα. αν το αφησω στο τραπεζι μιλαω μια χαρα. ειναι οντος προβλημα η επαφη της αντεννας με το χερι πως να το κανουμε δηλαδη; αν ειχε εστω μια γραμμη να τηλεφωνησω οπως το 3gs δεν θα με πειραζε!

 

για μενα (χωρις να ειμαι ειδικος) ηταν , ειναι και θα ειναι ( αν δεν το φτιαξουν) προβλημα hardware.. ειναι πασιμφανες ρε παιδια.

 

χθες - σημερα οι μετοχες της apple εκαναν μεγαλη βουτια προς τα κατω, ειναι καιρος να ερθει η αντιδραση της apple. τελικα το θεμα ολο και μεγαλωνει αντι να εξασθενει οπως προεβλεπαν μερικοι...

Edited by christoforos258
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ρε Κωστα. εμεις γραφουμε οτι βλεπουμε.... οντος καλυτερα τα πραγματα τωρα που μενω στο κεντρο της πολης. αλλα μολις βγω προς το χωριο εχω προβλημα. με το 3gs στο γραφειο στο πατρικο μου δεν εχω προβλημα. με το 4αρι μωλις το ακουμπησω χανω το σημα. αν το αφησω στο τραπεζι μιλαω μια χαρα. ειναι οντος προβλημα η επαφη της αντεννας με το χερι πως να το κανουμε δηλαδη; αν ειχε εστω μια γραμμη να τηλεφωνησω οπως το 3gs δεν θα με πειραζε!

 

για μενα (χωρις να ειμαι ειδικος) ηταν , ειναι και θα ειναι ( αν δεν το φτιαξουν) προβλημα hardware.. ειναι πασιμφανες ρε παιδια.

 

χθες - σημερα οι μετοχες της apple εκαναν μεγαλη βουτια προς τα κατω, ειναι καιρος να ερθει η αντιδραση της apple. τελικα το θεμα ολο και μεγαλωνει αντι να εξασθενει οπως προεβλεπαν μερικοι...

 

ρε Χριστόφορε, να σε ρωτήσω κάτι; Αφού στο γράμμα που έστειλε η apple, ήταν σαφής, όποιος έχει πρόβλημα με τη συσκευή του, να τη δώσει πίσω και να πάρει τα λεφτά του, γιατί δεν την δίνεις πίσω, και άμα φτιάξει το θέμα της κεραίας την ξαναγοράζεις;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης το μέτρο του σημαντικού είναι διαφορετικό για κάθε άνθρωπο και εφόσον πρόκειται για ενήλικες ο καθένας οφείλει να μετρήσει τις ανάγκες του, να βάλει τις προτεραιότητές του και να πράξει ανάλογα αγοράζοντας ή μη αγοράζοντας το οποιοδήποτε προϊόν.

Καλά, να μου πείς ότι είναι θέμα αξιολόγησης των αναγκών το ξεκλείδωτο ή όχι bt, η ύπαρξη ή μη κάρτας μνήμης κλπ να πώ οκ.

Αλλά το σήμα??? Όταν παίρνεις κινητό τηλέφωνο??

 

Αυτό που κατάλαβα από το review του Νίκου είναι ότι υπάρχει θέμα. Και το θέμα προκαλείται από τη θέση της κεραίας. Θεωρητικά, σε όλα τα κινητά επηρεάζεται το σήμα όταν πιάνεις την κεράια τους, όμως συνηθίζεται η κεραία να τοποθετήται σε τέτοια θέση, που συνήθως δεν την ακουμπάς.

Στο i4 συμβαίνει το αντίθετο, δηλαδή η κεραία είναι ακριβώς εκεί που πάνε τα δάκτυλά σου.

Και αυτό είναι λάθος στο σχεδιασμό.

Τώρα, αν η κλήση θα χαθεί ή όχι, αυτό είναι κάτι που εξαρτάται από την ισχύ του σήματος στην πριοχή που βρίσκεσαι.

Είναι επίσης δεδομένο ότι αυτή η κατάσταση επηρεάζει αρνητικά την αυτονομία.

 

Από εκεί και πέρα, ο καθένας προφανώς πράττει όπως νομίζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ddr2

 

Είπα μήπως κάτι διαφορετικό;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

@ddr2

 

Είπα μήπως κάτι διαφορετικό;

 

Χαρά μου που συμφωνούμε:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ζέστη,πολύ ζεστη...

 

Και θα ήταν άξιο εκτίμησης αν κάποιοι έκαναν και λίγες διακοπές.Έστω και με τη συχνότητα που κάνει διακοπές το σήμα του iP4 :p

 

Εννοώ,διακοπές κάπου με σήμα "καμπάνα",για να μην παρεξηγηθώ κιόλας...

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα άρθρο που λίγο πολύ αντικατοπτρίζει και τη δικιά μου εμπειρία με τη συσκευή:

 

http://www.eddale.co/general/on-reception-the-iphone-4-hysteria-the-real-lifelab-test-conundrum

 

Και κάτι ακόμα το οποίο συζητούσαμε και με τον Περικλή κάποια στιγμή:

 

What's more, at this point Apple's sold well over two million iPhone 4s, and we simply haven't heard the sort of outcry from users that we'd normally hear if a product this high-profile and this popular had a showstopping defect. Honestly, it's puzzling -- we know that the phone has an antenna-related problem, but we're simply not able to say what that issue actually means for everyday users.

 

http://www.engadget.com/2010/07/13/yes-the-iphone-4-is-broken-no-the-iphone-4-is-not-broken/

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου υπάρχει πάντα και η θεωρία της αστοχίας υλικού λόγω ανεπαρκούς quality control,σε συνδυασμό με τις φήμες για σιωπηρή απόσυρση/αντικατάσταση των ελαττωματικών παρτίδων.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θάνο καλώς το δέχτηκες το μηχάνημα!

 

Περιμένω, και εγώ, τα δικά σου αποτελέσματα.

 

Και όπως σωστά είπε ο ελ Κώστας:

«Παιδιά εγώ εμπιστεύομαι και τον Νικο και τον Χριστοφορο αλλά και τον Θανο που αν τυχόν διαπιστώσει τίποτα περίεργα, θα γίνει ο χειρότερος πολέμιος.»

 

Δεν πάν να λένε όλοι ότι θέλουν...:shifty:

 

 

Και επίσης, από προχθές άρχισα να παρακολουθώ το νήμα του ιPad εδώ δίπλα... Και ομολογώ κάθε μήνυμα με κάνει και ένα βήμα πιο κοντά στην απόκτησή του! Τόσο πολύ, που δεν ξέρω αν θα αντέξω να το περιμένω από την Voda! :lol:

 

Έχω ξεχάσει προ πολλού την αλλαγή του 3GS σε 4, ιδίως μετά από κάποια μηνύματα του ελ Κώστα! Τουλάχιστον για το 2010 θα παραμείνει στην κατοχή μου το «ταπεινό» 16άρι μου!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...