Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για οσους θελουν σημα καμπανα, και δεν ειναι ικανοποιημενοι απο το iphone 4, οριστε η συσκευη :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ρε Χριστόφορε, να σε ρωτήσω κάτι; Αφού στο γράμμα που έστειλε η apple, ήταν σαφής, όποιος έχει πρόβλημα με τη συσκευή του, να τη δώσει πίσω και να πάρει τα λεφτά του, γιατί δεν την δίνεις πίσω, και άμα φτιάξει το θέμα της κεραίας την ξαναγοράζεις;

 

 

Ελα φιλε. το πηρα πισω και πηρα 2η συσκευη. και αυτη τα ιδια οποτε αυτο βλεπω να κανω. να το δωσω να φευγει....

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω ξεχάσει προ πολλού την αλλαγή του 3GS σε 4, ιδίως μετά από κάποια μηνύματα του ελ Κώστα! Τουλάχιστον για το 2010 θα παραμείνει στην κατοχή μου το «ταπεινό» 16άρι μου!!! :happy:

 

Και καλα κανεις.

Η πραγματικοτητα ειναι οτι το Leo μου πλεον το χρησιμοποιω σαν απλο κινητο εκτος οταν βρισκομαι στο αυτοκινητο η καπου που δεν μπορω να εχω το ipad. Να φανταστεις τον τελευταιο καιρο η μοναδικη φορτιση που του κανω ειναι στο αυτοκινητο οταν πηγαινω και οταν ερχομαι απο το γραφειο.

 

οποτε τι να το κανεις το 4;

 

Μια χαρα ειναι το 3GS με JB για οσα χρειαζεσαι.

 

επισης σταματησε να πονα η πλατη μου :lol: καθε βραδυ καθομουν στο γραφειο για να χαζευω στο ιντερνετ, τωρα ειμαι στον καναπε η στο μπαλκονι και ολα γινονται μια χαρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

H Apple κυκλοφορεί το iOS 4.1 beta στους developers

 

Πηγη iphonetech.gr :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και καλα κανεις.

Η πραγματικοτητα ειναι οτι το Leo μου πλεον το χρησιμοποιω σαν απλο κινητο εκτος οταν βρισκομαι στο αυτοκινητο η καπου που δεν μπορω να εχω το ipad. Να φανταστεις τον τελευταιο καιρο η μοναδικη φορτιση που του κανω ειναι στο αυτοκινητο οταν πηγαινω και οταν ερχομαι απο το γραφειο.

 

οποτε τι να το κανεις το 4;

 

Μια χαρα ειναι το 3GS με JB για οσα χρειαζεσαι.

 

επισης σταματησε να πονα η πλατη μου :lol: καθε βραδυ καθομουν στο γραφειο για να χαζευω στο ιντερνετ, τωρα ειμαι στον καναπε η στο μπαλκονι και ολα γινονται μια χαρα.

 

Κώστα με το ίδιο σκεπτικό αποφάσισα και εγώ να προσανατολιστώ προς το iPad. Ακριβώς όπως τα λες. Αρχικά jailbreak στο ipad για να δούμε τι και τι θα αγοραστεί. Μετά, στήσιμο εξ αρχής, καθαρό με αγορασμένα τα χρήσιμα...

 

Και τέλος, jailbreak στο iPhone για να μοιράζω την σύνδεση ανά πάσα στιγμή, είτε στο MacBook είτε στο iPad. Γιατί το 3G και δεύτερη σύνδεση δεν κάνω... Μου φαίνεται πολύ, ιδίως τώρα.

Και μετά, όπως και εσύ, το τηλέφωνο θα αρχίσει να αποκτά χρήση κυρίως τηλεφώνου! Ενώ πολλές χρήσεις θα αρχίσει να «κερδίζει» το iPad!:D:D

Link to comment
Share on other sites

H Apple κυκλοφορεί το iOS 4.1 beta στους developers

 

Πηγη iphonetech.gr :cool:

 

μεσα σε αυτο θα ειναι και το fix update;

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε αυτο θα ειναι και το fix update;

 

Ποιος ξερει ? Μαλλον θα το μαθουμε συντομα ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Απλά γελάω...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Απλά μην περιμένετε θαύματα απο το software update και πολύ περισσότερο μην περιμένετε πως θα μειωθεί το φαινόμενο του death grip. Απο ότι φαίνεται στο καινούριο baseband ενσωματονεται ο καινούριος αλγόριθμος υπολογισμού της ένδειξης της έντασης του σήματος και τίποτα περισσότερο. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

http://www.9to5mac.com/node/19658

 

και τωρα αυτο!

 

Άρχισαν τα όργανα !!!!

 

Καλημέρα σ όλους !!!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tην καλημερα μου @all

Στη ζωη μου μεχρι τωρα, εχω μαθει να θεωρω σαν σοβαρα τα παντα, μεχρι να αποδειχθει με στοιχεια οτι κατι ειναι οντως αστειο. Οπως, εχω μαθει και να γελαω με καθε τι σοβαρο, οταν φυσικα αποδειχθει με στοιχεια οτι ειναι οντως αστειο. :shifty:

Υπομονη λοιπον και καθε τι θα παρει τη θεση που του αρμοζει. Βιαστικες κινησεις, η κρισεις ειναι πιθανον να μας φερουν σε δυσκολη θεση, οποια και αν ειναι αυτη :worry:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους αγαπητούς φίλους! :)

 

Αν υπάρχει κάτι που δεν θα ήθελα με τίποτα, είναι να ήμουν στην θέση του S.Jobs αυτή τη στιγμή. Αν είναι μια φορά δύσκολο να ομολογήσει κάποιος CEO ένα πιθανολογούμενο κατασκευαστικό λάθος που έχει γίνει σε μια τεράστια παραγωγή, είναι χιλιάδες φορές δυσκολότερο να αντιμετωπίσει την δυσπιστία της κοινής γνώμης. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, και καθ'όλη τη διάρκεια των τελευταίων ωρών μου έρχεται διαρκώς στο μυαλό η λαϊκή ρήση "καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα".

 

Πάντως με κάθε επιφύλαξη, θα στοιχημάτιζα πως ούτε απόσυρση των iPhone 4 πρόκειται να ανακοινωθεί, και ελπίζω ούτε bumpers να μοιραστούν. Θα τολμούσα να προβλέψω πως θα επιχειρηθεί να εξηγηθούν κάποια τεχνικά αυτονόητα, αλλά πολύ φοβούμαι πως με την έξαρση της αμφισβήτησης που παρατηρείται τις τελευταίες ημέρες θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνουν δεκτές μόνο εξηγήσεις. Ίδωμεν... :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

αυτό ξαναπέστο Θάνο, και καλημέρα σε όλους :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.οχι οτι σας νοιαζει αλλα μολις περασα android στο λεο μου και λειτουργει......αψογα!μολις εκανα και λογαριασμο στο android market!σε διπλο ταμπλο.και τσεκαρα μηνυματα κληση wi fi κτλ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.οχι οτι σας νοιαζει αλλα μολις περασα android στο λεο μου και λειτουργει......αψογα!μολις εκανα και λογαριασμο στο android market!σε διπλο ταμπλο.και τσεκαρα μηνυματα κληση wi fi κτλ

 

Καλημέρα Τόλη ! Τώρα που θα το δει ο Δημήτρης θα σου πω εγώ!!!!

Αντε περιμένουμε εντυπώσεις ....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Τόλη ! Τώρα που θα το δει ο Δημήτρης θα σου πω εγώ!!!!

Αντε περιμένουμε εντυπώσεις ....

 

μιχαλη το ψαχνω ακομη.ειναι εκδοση desire 2.1 αν καταλαβα.δουλευει αρκετα καλα και πιστευω σιγα σιγα να δουλεψει σχεδον τελεια.το τρεχω απο την καρτα μνημης.εννοειται εχει προβληματα πχ η καμερα δεν δουλευει.στο ιντερνετ ομως σερφαρεις μια χαρα.και στελνεις μηνυμα και παιρνεις τηλεφωνο.αυτα προς το παρον,ειμαι και κατερινη και το εριξα στα μπανια οποτε δεν μενει και πολυς χρονος για τετοια....

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρέα! Εχώ χαθεί τον τελευταίο καιρό καθώς είμουν σε μίνι - διακοπές στην Πάτρα. Προσπαθώ όμως να ενημερώνομαι για τα κοινά. ;)

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον foxx σχετικά με την θέση που βρίσκεται ο Jobs αλλά και την αντίστοιχη πολιτική που έχει επιλέξει να ακολουθήσει από εδώ και πέρα. Βέβαια κοντός ψαλμός αλληλούια.

 

@ktsak

Κύριε Πτέραρχε μήπως μπορείτε να μου δώσετε το link με τον εξελληνισμένο οδηγό για να τον περάσω στο αντίστοιχο section. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους αγαπητούς φίλους! :)

 

Αν υπάρχει κάτι που δεν θα ήθελα με τίποτα, είναι να ήμουν στην θέση του S.Jobs αυτή τη στιγμή. Αν είναι μια φορά δύσκολο να ομολογήσει κάποιος CEO ένα πιθανολογούμενο κατασκευαστικό λάθος που έχει γίνει σε μια τεράστια παραγωγή, είναι χιλιάδες φορές δυσκολότερο να αντιμετωπίσει την δυσπιστία της κοινής γνώμης. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, και καθ'όλη τη διάρκεια των τελευταίων ωρών μου έρχεται διαρκώς στο μυαλό η λαϊκή ρήση "καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα".

 

Πάντως με κάθε επιφύλαξη, θα στοιχημάτιζα πως ούτε απόσυρση των iPhone 4 πρόκειται να ανακοινωθεί, και ελπίζω ούτε bumpers να μοιραστούν. Θα τολμούσα να προβλέψω πως θα επιχειρηθεί να εξηγηθούν κάποια τεχνικά αυτονόητα, αλλά πολύ φοβούμαι πως με την έξαρση της αμφισβήτησης που παρατηρείται τις τελευταίες ημέρες θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνουν δεκτές μόνο εξηγήσεις. Ίδωμεν... :)

Θανο εχω δεν δινω πολυ σημασια στα blogs.

Αυτο που παρατηρω ομως, ειναι οτι μετα την ελευση του iphone 4, αυξηθηκαν κατα πολυ σε ολη την υφηλιο, τα σημεια με προβληματικο σημα που δικαιολογουν το No service η την κακη συνομηλια.

Μενει να δουμε τι ακριβως συμβαινει γιατι τουλαχιστον εγω, τα τελευταια χρονια σπανια συναντω μερη οπου δεν μπορω να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

......................

@ktsak

Κύριε Πτέραρχε μήπως μπορείτε να μου δώσετε το link με τον εξελληνισμένο οδηγό για να τον περάσω στο αντίστοιχο section. ;)

 

Καλημερα Αρτεμη. Μαλλον αυτον εννοουσες "Πώς να συγχρονίσετε ασύρματα το iPhone σας με το iTunes" που θα τον βρεις εδω :cool:

 

Οσο για τους υπολοιπους, μην βιαζεστε, η Παρασκευη ειναι κοντα. Εγω δεν κανω καμια προβλεψη, δεν μαρεσουν εξαλλου οι προβλεψεις, περιμενω να ακουσω και να διαβασω και μετα θα μπορω να σχολιασω. Δεν μαρεσει να παιρνω θεση χωρις στοιχεια ;)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Τόλη ! Τώρα που θα το δει ο Δημήτρης θα σου πω εγώ!!!!

Αντε περιμένουμε εντυπώσεις ....

 

Μιχαλη αστον να παιδευεται :happy: ειναι νωρις ακομη για αυτα στο λεο.Τολη τα εχω δοκιμασει αιωνες πριν σε wm(απο το Htc tytn :wacko:) αλλα και στο λεο απο τα πρωτα τους βηματα .δεν ειναι παρα μονο για να ψαρωνεις του αδαεις :lol:

 

την καλημερα μου σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη αστον να παιδευεται :happy: ειναι νωρις ακομη για αυτα στο λεο.Τολη τα εχω δοκιμασει αιωνες πριν σε wm(απο το Htc tytn :wacko:) αλλα και στο λεο απο τα πρωτα τους βηματα .δεν ειναι παρα μονο για να ψαρωνεις του αδαεις :lol:

 

την καλημερα μου σε ολους :)

 

αφου ειπαμε ειμαι ρουκι!αλλα σε λεο τωρα εκανε εμφανιση.ασε να παιδευομαι μωρε τι να κανω.καλουτσικα δουλευει.να επαιρνε και τηλεφωνο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...