Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημήτρη καλημέρα εγώ πάντως δεν είχα ποτέ το πρόβλημα που περιγράφεις με το hotmail. Πάντα μου κατεβάζει τα νέα email μόνο και όχι όσα έχω στο inbox.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε μια βοηθεια!

Εχει η αδερφη μου το iPhone 3G 8GB! Mου λεει οτι αν ψαχνω iphone μου δινει το δικο της και κραταει εκεινη το HD!

Επειδη βλεπω και ολοι εχετε παρει το 3GS, το 3G ειναι πολυ χειροτερο; Εχει τις ιδιες δυνατοτητες με το 3GS?

Στο 3G μεχρι ποια εκδοση γινεται jailbreak? Βγηκε της 3.1.2?

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγακι ποιο αργο το 3G...εχει βεβαια κ καποιες διαφορες...http://www.apple.com/iphone/compare-iphones/

τα παιδια που ειχαν 3G κ τωρα εχουν 3GS θα σου πουν αναλυτικα..!

Link to comment
Share on other sites

Το 3G είναι εμφανώς πιο αργό από το 3GS,εκεί που θα έχεις ένα θέμα με το 3G ίσως είναι το multitasking λόγω της πολύ μικρότερης ram που έχει.Γενικά σαν ταχύτητα και λειτουργίες λογικά θα σου φανεί καλύτερο από το HD(μπορεί και να είναι απλά η αίσθηση του καινούριου και να μην είναι πραγματικά καλύτερο).Jailbreak κάνει σε όλα τα iphone το blackrain.Σε ένα κινητό σαν το Iphone τα 8 gb χωρητικότητας είναι μάλλον λίγα και θα το διαπιστώσεις πάρα πολύ γρήγορα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από άτομα που είχαν και τα 2 αναφορές δείχνουν ότι ο δέκτης GPS στο 3G είναι υποδεέστερος του 3GS (πάντα συγκριτικά μεταξύ των δύο).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

φίλε Φάνη καλημέρα,

 

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά, αν έρχεσαι από HD καλύτερα να πας σε 3GS...

 

κάτι άλλο τώρα...

τρέχω τον iphone-explorer, και ενώ είναι j/b η συσκευή κανονικά δεν με αφήνει να μπω στο κανονικό root, αλλά στο μουσαντέ, δλδ στο media...

μήπως κάποιο καλό παιδί ξέρει κάτι που δεν ξέρω εγώ;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε μια βοηθεια!

Εχει η αδερφη μου το iPhone 3G 8GB! Mου λεει οτι αν ψαχνω iphone μου δινει το δικο της και κραταει εκεινη το HD!

Επειδη βλεπω και ολοι εχετε παρει το 3GS, το 3G ειναι πολυ χειροτερο; Εχει τις ιδιες δυνατοτητες με το 3GS?

Στο 3G μεχρι ποια εκδοση γινεται jailbreak? Βγηκε της 3.1.2?

 

Πριν πάρω το 3gs κρατησα για κανά μήνα ένα 3g 8αρι καινούργιο.

Διαθέτει όλα τα πλεονεκτήματα touching & scrolling, την ευκολία χρήσης των iPhone αλλά η μνήμη δεν επαρκεί για πολλά και θα έχεις πρόβλημα στα προγράμματα πλοήγησης όπου μόνο το sygic & tomtom δουλεύουν απροβληματιστα.

Τέλος θεωρώ ότι το HD είναι πιο γρήγορο από το 3G.

Σίγουρα αν το πάρεις μετά από λίγο καιρό θα θελήσεις να αγοράζεις το 3gs

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν βρω κανενα 3GS εχει καλως....αλλιως παιρνω καμια βδομαδα το 3G της αδερφης μου και βλεπουμε!

 

Παω να φλασαρω καμια ρομ τωρα........ χεχε!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

 

εγω Δημητρη εκανα αυτο που λες με την προωθηση και οκ αλλα και παλι δεν με ενδιεφερε γιατι τα mails μου τα βασικα ειναι Gmail.

 

τωρα οσον αφορα το 3G/3GS οι διαφορες ειναι στην επεξεργαστικη ισχυ στην λανθανουσα μνημη kai στα γραφικα καθως επισης και στην καμερα.....

 

αν καποιος γνωριζει ακριβως τι θελει πιστευω οτι και το 3G ειναι καλη επιλογη ακομα.

Για καμμια φωτογραφια λιγα τραγουδακια και γενικα συνδεση με το ιντερνετ ειναι ακομα καλη λυση αλλα παραμενει ακριβο...

οποτε δεν ξερω κατα ποσο δικαιολογηται η διαφορα τιμης...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

....τρέχω τον iphone-explorer, και ενώ είναι j/b η συσκευή κανονικά δεν με αφήνει να μπω στο κανονικό root, αλλά στο μουσαντέ, δλδ στο media...

μήπως κάποιο καλό παιδί ξέρει κάτι που δεν ξέρω εγώ;

 

Αυτό συμβαίνει επειδή, λόγω blackra1n, δε ξεκινάει το afc2 service.

 

Η λύση είναι να εγκαταστήσεις από cydia το "afc2add".

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Με αντίστοιχο iPod touch συν ένα απλό τηλέφωνο

έχεις δυο συσκευές με ότι συνεπάγεται

κερδίζεις πολύ σε κόστος

χάνεις αρκετές δυνατότητες

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παντως το Milestone το οποιο θα ειναι μαλλον διαθεσιμο και στην Ιταλια (αρα και σε μας) συντομα,εχει...

 

1400αρα μπαταρια...

οθονη capacitice 480x854 multitouch 3,7''

max storage 32GB.

image stabilization...

flash xenon...

full qwerty για να γραφεις ενω κινησαι(εν κινησει δεν μπορεις ανετα να γταψεις με το iPhone)

HSDPA 10,2Mbps...

Android 2.0

μεταλλικη κατασκευη...

 

τωρα αν αυτο στοιχιζει κατω απο 500Ε μου λετε αν αξιζει η οχι...;

χεχεχε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παντως το Milestone το οποιο θα ειναι μαλλον διαθεσιμο και στην Ιταλια (αρα και σε μας) συντομα,εχει...

 

1400αρα μπαταρια...

οθονη capacitice 480x854 multitouch 3,7''

max storage 32GB.

image stabilization...

flash xenon...

full qwerty για να γραφεις ενω κινησαι(εν κινησει δεν μπορεις ανετα να γταψεις με το iPhone)

HSDPA 10,2Mbps...

Android 2.0

μεταλλικη κατασκευη...

 

τωρα αν αυτο στοιχιζει κατω απο 500Ε μου λετε αν αξιζει η οχι...;

χεχεχε...

 

Είπαμε, μην ενθουσιαζόμαστε πριν την κυκλοφορία, στο χαρτί όλα καλά είναι - για διάβασε εδώ ...

http://www.engadget.com/2009/10/30/motorola-droid-review/

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενων posts που συζητήσαμε για την κάμερα του iphone και τις δυνατότητές της,σας προτείνω ένα προγραμματάκι σαν απόδειξη ότι μπορεί η κάμερα του iphone να είναι κατώτερη από άλλων κινητών αλλά έχει κάποια προγραμματάκια που κάνουν και το καλύτερο φωτογραφικό κινητό να "ντρέπεται".

Το προγραμματάκι αυτό είναι το VintageMaker.Τι κάνει?Τραβάει βίντεο στε στυλ κάμερας της δεκαετίας του '20.Δοκιμάστε το και θα ξετρελαθείτε.Δεν θα θέλετε μετά να ξανατραβήξετε "κανονικό" βίντεο.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω πως ενθουσιαστικα...

 

απλα αναφερω τα χαρακτηριστικα του...

 

τωρα αν αυτα ενθουσιαζουν αλλαζει... :p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

............κάτι άλλο τώρα...

τρέχω τον iphone-explorer, και ενώ είναι j/b η συσκευή κανονικά δεν με αφήνει να μπω στο κανονικό root, αλλά στο μουσαντέ, δλδ στο media...

μήπως κάποιο καλό παιδί ξέρει κάτι που δεν ξέρω εγώ;

 

Μετά απο το νεο jailbreak του Geohot με το Blackra1n απενεργοποιείται η υπηρεσία afc2 και δεν είναι δυνατή η πλοήγηση στο root της συσκευής μας μεσω ενός προγράμματος όπως ο iphonebrowser και άλλα παρόμοια! Πλέον η λύση ειναι από cydia να περάσεις το afc2add. Μετά το πέρασμα από Cydia χρειάζεται επανεκκίνηση η οποία θα πάρει αρκετό χρόνο και ενδέχεται να μείνεις στο λογότυπο με το μήλο αρκετά δευτερόλεπτα. Μην ανησυχήσεις. Περιμενε να επανεκκινήσει μόνο του.

Το repo ειναι http://apt.modmyi.com/ :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δε μου αρέσει η αισθητική του....κακά τα ψέμματα,παίζει μεγάλο ρόλο και αυτό στην αγορά μιας συσκευής

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενων posts που συζητήσαμε για την κάμερα του iphone και τις δυνατότητές της,σας προτείνω ένα προγραμματάκι σαν απόδειξη ότι μπορεί η κάμερα του iphone να είναι κατώτερη από άλλων κινητών αλλά έχει κάποια προγραμματάκια που κάνουν και το καλύτερο φωτογραφικό κινητό να "ντρέπεται"

 

Καλά όλα αυτά φίλε μου, αλλά τέτοιου είδους "προγραμματάκια" υπάρχουν για κάθε κινητό, κάθε πλατφόρμα και κάθε φωτογραφική μηχανή. Όταν όμως κρίνουμε και συγκρίνουμε το κάνουμε βάση των χαρακτηριστικών του bare shooting και όχι βάση αποτελεσμάτων post processing. Διότι με αυτή τη λογική σίγουρα η κάμερα ακόμα και του τελευταίου featurephone συνεπικουρούμενη από το ...photoshop κερδίζει τις εντυπώσεις έναντι οποιουδήποτε άλλου. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Φάνη, κάνε μια αναζήτηση στο Youtube για iPhone3G vs iPhone3GS να δεις από μόνος σου τις διαφορές στην ταχύτητα των δύο.

 

Είναι σαφώς ανώτερη αυτή του 3GS, ακόμα και στα πιο απλά πράγματα, όπως το να μπεις να δεις τα μηνύματά σου, τα mail σου, στο ημερολόγιο.

 

 

Και βεβαίως στην τρισδιάστατη απόδοση των γραφικών στα διάφορα παιχνίδια.

 

Και επειδή είχα και το 3G, το ίδιο παιχνίδι, το Crash Racing, στο 3GS, είναι αρκετά καλύτερο.

 

 

Αλλά, μπες και δες. Έχουν κάνει πολλά τέτοια βίντεο διάφοροι.;)

Σε συνέχεια προηγούμενων posts που συζητήσαμε για την κάμερα του iphone και τις δυνατότητές της,σας προτείνω ένα προγραμματάκι σαν απόδειξη ότι μπορεί η κάμερα του iphone να είναι κατώτερη από άλλων κινητών αλλά έχει κάποια προγραμματάκια που κάνουν και το καλύτερο φωτογραφικό κινητό να "ντρέπεται".

Το προγραμματάκι αυτό είναι το VintageMaker.Τι κάνει?Τραβάει βίντεο στε στυλ κάμερας της δεκαετίας του '20.Δοκιμάστε το και θα ξετρελαθείτε.Δεν θα θέλετε μετά να ξανατραβήξετε "κανονικό" βίντεο.

 

Παναγιώτη, θα συμφωνήσω μαζί σου! Εξαρχής είπα ότι τραβάει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες. Τόσο, ώστε προσωπικά, να μην βρίσκω τον λόγο να υπάρχουν και να είναι τόσο διαδεδομένα τα Camera Phones. Και εκεί που είναι το καλύτερο είανι η καταγραφή βίντεο....!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά φίλε μου, αλλά τέτοιου είδους "προγραμματάκια" υπάρχουν για κάθε κινητό, κάθε πλατφόρμα και κάθε φωτογραφική μηχανή. Όταν όμως κρίνουμε και συγκρίνουμε το κάνουμε βάση των χαρακτηριστικών του bare shooting και όχι βάση αποτελεσμάτων post processing. Διότι με αυτή τη λογική σίγουρα η κάμερα ακόμα και του τελευταίου featurephone συνεπικουρούμενη από το ...photoshop κερδίζει τις εντυπώσεις έναντι οποιουδήποτε άλλου. :)

 

Καλά εγώ πόσταρα περισσότερο για να σας προτείνω την εφαρμογή επειδή εμένα με ενθουσίασε (έτσι κι αλλιώς έχουμε αναφερθεί πολλές φορές σε συγκρίσεις ανάμεσα στο iphone και σε άλλα κινητά και είναι κουραστικό να το κάνουμε συνέχεια).

Παρ' όλα αυτά τέτοια εφαρμογή σαν το VintageMaker δεν νομίζω ότι μπορείς να την βρεις σε κάθε κινητό (δεν λέω ότι δεν μπορεί να φτιαχτεί τέτοια εφαρμογή για άλλο λειτουργικό,απλά λέω ότι δεν την έχω ξαναδεί σε άλλο λειτουργικό,ευχαρίστως να με διαψεύσει κάποιος κάτοχος κινητού με άλλο λειτουργικό).

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εφαρμογές που θα έπρεπε να είναι must στα λεγόμενα φωτογραφικά κινητά,υπάρχουν για το iphone των "περιορισμένων" φωτογραφικών δυνατοτήτων με αποτέλεσμα να περιορίζουν κάπως το μέγεθος αυτού του μειονεκτήματος.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή, λόγω blackra1n, δε ξεκινάει το afc2 service.

 

Η λύση είναι να εγκαταστήσεις από cydia το "afc2add".

 

Μετά απο το νεο jailbreak του Geohot με το Blackra1n απενεργοποιείται η υπηρεσία afc2 και δεν είναι δυνατή η πλοήγηση στο root της συσκευής μας μεσω ενός προγράμματος όπως ο iphonebrowser και άλλα παρόμοια! Πλέον η λύση ειναι από cydia να περάσεις το afc2add. Μετά το πέρασμα από Cydia χρειάζεται επανεκκίνηση η οποία θα πάρει αρκετό χρόνο και ενδέχεται να μείνεις στο λογότυπο με το μήλο αρκετά δευτερόλεπτα. Μην ανησυχήσεις. Περιμενε να επανεκκινήσει μόνο του.

Το repo ειναι http://apt.modmyi.com/ :rolleyes:

 

ευχαριστώ σας σύντεκνοι:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

περασα το red laser ντεμεκ διαβαζει τα barcode μετα την απεγκασταση μεσω cydia εκανα επανεκΚινηση και εμεινε στην οθονη με το μηλο:blink: ΤΩΡΑ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασα το red laser ντεμεκ διαβαζει τα barcode μετα την απεγκασταση μεσω cydia εκανα επανεκΚινηση και εμεινε στην οθονη με το μηλο:blink: ΤΩΡΑ?

 

Κράτα πατημένο το sleep και το home button για μερικά δευτερόλεπτα και άστα μετά μέχρι να επανεκκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...