Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ CUBOT X6 ΑΠΟ ΤΟ COOLICOOL ΣΤΙΣ 31-3.ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΙΣ 14-4.ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ...ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:hi,

we are so sorry to distrub you,

 

we think your parcel is at costoms,

 

here is the proof of your parcel,

 

could you contract with the costoms for a clearance?

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ?ΕΓΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ CUBOT X6 ΑΠΟ ΤΟ COOLICOOL ΣΤΙΣ 31-3.ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΙΣ 14-4.ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ...ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:hi,

we are so sorry to distrub you,

 

we think your parcel is at costoms,

 

here is the proof of your parcel,

 

could you contract with the costoms for a clearance?

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ?ΕΓΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ

 

Eγω φιλε μου, στην θεση σου θα εκανα ενα dispute στην paypal για καλο και για κακο, ειδικα την στιγμη που βλεπω οτι με κοροιδευουν...με paypal το πληρωσες υποθετω ε? :worry: και αν προλαβαινεις κιολας....:!:

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΚΠΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ COOLICOOL
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΚΠΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ COOLICOOL

 

Φιλε ειλικρινα στο ευχομαι...αν εισαι εντος διοριας, δεν θα υπαρχει προβλημα...ξεκινα αμεσως ομως...ΤΩΡΑ!!

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω φίλους με τέτοιου είδους περιστατικά .

Ολων τα πράγματα ερχόνται με Sweden post .

Κάποιο πρόβλημα μου μυρίζει εκεί και όχι στους κινέζους .

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα κατέθετα και εγώ ως εμπειρία. Το παρέλαβα απο coolicool μέσω direktlink (Σουηδία) μέσα σε 18 εργάσιμες (24 ημέρες έκανε).

Βέβαια, υπάρχει πάντα η πιθανότητα να σε σταματήσουν στο τελωνείο. Είναι ένα ρίσκο που παίρνουμε όλοι όταν παραγγέλνουμε απο εκεί, κακά τα ψέματα. Στο tracking τι σου δείχνει;

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο.Μέχρι στιγμής ολα καλά.τα πάντα πάνε σφαίρα.καμια σχέση με το galaxy mini 2 που είχα. Έχω κάποιες απορίες.Το έβαλα στην θήκη που έχει στην συσκευασία και την κλείνω για να καλύψει την οθόνη. όταν την ανοίγω ανοίγει και η οθόνη του κινητού.Μήπως ξέρει κάποιος γιατί;Και κάτι ακόμα.Αντιγράφω τις επαφές τις sim στο κινητό και σε κάποιες επαφές βάζω φωτογραφία. Όταν τις καλώ η φώτο δεν εμφανίζεται στην οθόνη.Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έβαλα στην θήκη που έχει στην συσκευασία και την κλείνω για να καλύψει την οθόνη. όταν την ανοίγω ανοίγει και η οθόνη του κινητού.Μήπως ξέρει κάποιος γιατί;

 

Γιατί έτσι πρέπει να δουλεύει, υποστηρίζει active flip case όπως στα samsung.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK φίλε athanatos.Δεν το ήξερα.Θα προσπαθήσω να βρω μια θήκη που να είναι flip αλλά να κουμπώνει κάπως γιατί ανοίγει η θήκη μέσα στην τσάντα και ανάβει συνέχεια η οθόνη.Μακάρι να μπορούσα να απενεργοποιήσω το active flip case και να ησύχαζα.Κατά τα άλλα το κινητό είναι πάρα πολύ καλό.αξίζει μέχρι την τελευταία δεκάρα τα 125 ευρώ που έδωσα.

 

Sory για το λάθος στο όνομα φίλε athanaso77.Εχω και μια ακόμα απορία.το τηλέψωνο έχει περίπου 12 GB ελεύθερο εσωτερικό χώρο.πώς μπορώ να εγκαταστήσω εκεί μεγάλες εφαρμογές η παιχνίδια;Γιατί ότι εγκαταστώ πάει στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο (1.2 Gb ) και μετά τις μετακινώ στην sd .Μήπως ξέρει κάποιος;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η καλύτερη λύση είναι να μεγαλώσεις το μέγεθος του εσωτερικού σου χώρου, παίρνοντας τον από τον αποθηκευτικό. Δες εδώ.

 

Θέλει προσοχή όμως στο τι κάνεις και κάποια στοιχειώδη εξοικείωση με τα flashαρίσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Δύσκολα τα πράγματα.Δεν εχω τόση εμπιρεία για να το κάνω αυτό.Πάντως είναι απίστευτο.Να εχει 16 GB το τηλέφωνο και για εφαρμογές τόσο λίγο χώρο.Αν θέλω να εγκαταστήσω ενα μεγάλο παιχνίδι ( RR3 1.7 GB ) τι κάνω; Απλά δεν μπορώ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι δύσκολα, αρκεί να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις.

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ όπου συζητούνται τέτοια θέματα και θα πάρεις τη βοήθεια που ζητάς. Προσοχή όμως γιατί ο οδηγός του πρώτου post δεν κάνει για τον επεξεργαστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και αυτό.Να είσαι καλά.Θα δω τι θα κάνω.Θα κατεβάσω τον οδηγό,θα τον διαβάσω κσι ίσως το κάνω κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει καταφέρει να περάσει κανείς την rom που εμφανίστηκε στο needrom; Προσωπικά έχω "κολλήσει" στο βήμα που ζητάει να βάλουμε την μπαταρία για να ξεκινήσει η διαδικασία του update...

Επίσης, υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης μιας rom μέσω του CWM;

Edited by socos72

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό από το To2c.

http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-tf-card-solution.html

ξέρει κανείς να μου πεί τι είναι το packing box? Το χρεώνει έξτρα. Τι εννοεί; Αν δεν το επιλέξω θα μου το στείλουν χωρίς κουτί, χύμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο το παραπάνω. Είδα το βιντεάκι που εξηγεί τι είναι το no packing.

το έχει παραλάβει κανείς από το Το2c με το πακέτο του; Πλήρωσε τίποτα φόρους, τελωνεία κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις από to2c.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό από το To2c.

http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-tf-card-solution.html

ξέρει κανείς να μου πεί τι είναι το packing box? Το χρεώνει έξτρα. Τι εννοεί; Αν δεν το επιλέξω θα μου το στείλουν χωρίς κουτί, χύμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο το παραπάνω. Είδα το βιντεάκι που εξηγεί τι είναι το no packing.

το έχει παραλάβει κανείς από το Το2c με το πακέτο του; Πλήρωσε τίποτα φόρους, τελωνεία κλπ;

 

Έχω πάρει μια φορά από το συγκεκριμένο κατάστημα with packing και περιμένω το δεύτερο επίσης με πακέτο.

Την πρώτη φορά δεν είχα πρόβλημα και δεν πιστεύω να έχω ούτε την δεύτερη

Το αρνητικό τους σημείο είναι πως αργούν δυο με τρεις μέρες ίσως και περισσότερες για να στο στείλουν.

Αν δεις πως αργούν την δεύτερη μέρα απείλησε τους πως θα ακυρώσεις την.παραγγελία.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις από to2c.

 

Γιατί να μην το πάρω από to2c;

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω πάρει μια φορά από το συγκεκριμένο κατάστημα with packing και περιμένω το δεύτερο επίσης με πακέτο.

Την πρώτη φορά δεν είχα πρόβλημα και δεν πιστεύω να έχω ούτε την δεύτερη

Το αρνητικό τους σημείο είναι πως αργούν δυο με τρεις μέρες ίσως και περισσότερες για να στο στείλουν.

Αν δεις πως αργούν την δεύτερη μέρα απείλησε τους πως θα ακυρώσεις την.παραγγελία.

 

Σε πόσες μέρες το παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην εγγύηση δεν καλύπτονται τα ανταλλακτικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο site;

Εγώ συνήθως παραγγέλνω από banggood αλλά η διαφορά στην τιμή είναι πάνω από 10€

Link to comment
Share on other sites

minideal, geekbuying, vickmall

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

OK. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όταν λες δεν καλύπτει τα ανταλλακτικά, τί εννοείς; Αν δεν καλύπτει αυτά τι άλλο μπορεί να καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Την εργασία... :P Τι να πω ρε συ το έχουν πει οι ίδιοι αυτό που σου λέω... Εγώ πάντως τους έχω διαγράψει από τη λίστα μου...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...