Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα για μια ακομη φορα. Μην επιχειρησετε να το παρετε απο μινιντιλ. Ηταν να μου στειλουv

καινουριο και οχι επισκευασμενο. Τελικα μου το "επισκευασανε" και ξεχασανε να φτιαξουν και το digitizer με αποτελεσμα να το στειλω παλι πισω και να απαιτω απο αυτους να μου στειλουν καινουριο την στιγμη που θα τους στειλω αποδειξη απο το ταχυδρομειο. Τελικα @@ μου ειπαν οτι πρεπει να το παραλαβουν με τα "απταιστα" αγγλικα τους και θα στειλουν νεο μετα.

 

tl;dr: μην το παρετε απο minideal.net

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες ξαφνικα μιας φιλης δεν εχει σημα στην σιμ μηδεν τι μπορει να εναι

 

Κάηκε η πλακέτα των 2 sim card , αντιμετωπίσαμε το ίδιο θέμα με ένα κινητό από φιλαράκι, το τριπλοτσεκάραμε και είναι θέμα hardware

μιλήσαμε ήδη με τον πωλητή , είναι ελαττωματική παρτίδα. Πακέτο και πίσω για αντικατάσταση πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Rom Based in official 4.2.2

- Update google home

- Update google search

- Update google tts

- Update google gms

- new settings

- Update apps

- Update lib

- Add viper for android (customize phone sound)

- Remove applications

- Add new playstore

- Remove permition managers

- Replace bootscreen, boot logo

- Replace Media Sounds with new

- Add Customize Aroma Installer

- Replace config with our custom

- Replace build

- Add Sound fixes code

- Boost volume

- Boost microphone

- Boost speaker

- Add Fast boot settings

- Add fast shutdown settings

- Add Google service framework 5.0.77 Android L

- Add Google new search Android L

- Add all the new Android L fonts

- Add Experience launcher (Aroma installer choice)

- Changed the default storage location from phone > to SD Card

 

http://www.needrom.com/mobile/aroma-installer-feat-google-cubot-x6-new/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα...το πήρε ένας γνωστός μου το cubot x6 το 4πυρηνο και έχει θέμα με το σήμα της sim.Είναι wind και είχε την sim στην 2η θύρα.Είχε πολύ εξασθενημενο σήμα και πολλές φορές χανότανε.Του είπα να την κάνει micro και να την βάλει στην πρώτη θύρα.Μάταιο πάλι τα ίδια. Έβαλα την δική μου που είναι cosmote και τρέχει κανονικά με full σήμα.Βάλαμε και μια vodafone και επίσης έπαιζε καλά και αυτή με full σήμα.Έβαλα την κάρτα του στο δικό μου Thl t100s και έπαιζε κανονικά. Τι λέτε να φταίει; Έχει περασμένη την τελευταία official rom και δεν είναι root.Προχθές το παρέλαβε και έχει πελαγώσει.Καμία λύση;Σκέφτομαι να το κάνω root και να βάλω καμία άλλη custom rom.Υπάρχει κανένα fix για αυτό το πρόβλημα;

 

Άκυρο παίδες...τελικά το δοκίμασα και σήμερα και δε λειτουργεί με καμία κάρτα.Φευγει πακέτο πίσω για αντικατάσταση.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δουλεύει μια χαρά μετά απο σχεδόν 3 μήνες.Και το σκαλίζω όλη μέρα.Γενικά είμαι πολύ ευχαρηστημένος απο το τηλέφωνο αυτό.Root δεν εχω κάνει ακόμα αλλά κάποια στιγμή θα το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, το τηλέφωνο ρολάρει μια χαρά.......επειδή σήμερα που ήρθε το CoolPad 7320 (μετάβαση λόγω 5.5''), δίνω το Χ6 σε κατάσταση βιτρίνας.....όποιος ενδιάφερετε πμ
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει καθολου το gps δε βρισκει κανενα δορυφορο.

Του εβαλα και το gps fix τιποτα.

Εχει κανενας καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη θήκη (flip case) που δίνει με το κινητό το aliexpress αλλά δεν μου λειτουργεί σαν μαγνητική (δηλαδή να ανάβει / σβήνει την οθόνη).

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει καθολου το gps δε βρισκει κανενα δορυφορο.

Του εβαλα και το gps fix τιποτα.

Εχει κανενας καμια λυση?

 

Κάνε reflash την 1.0 rom με spflashtool εάν δεν δουλέψει στείλε το πίσω για επισκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω τη θήκη (flip case) που δίνει με το κινητό το aliexpress αλλά δεν μου λειτουργεί σαν μαγνητική (δηλαδή να ανάβει / σβήνει την οθόνη).

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση για αυτό;

 

Κάνε από recovery menu wipe/data factory reset εάν δεν δουλέψει Κάνε reflash την 1.0 rom με spflashtool και εάν πάλι δεν δουλέψει στείλε το πίσω για επισκευή

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε το reflash με spflashtool ? Υπαρχει καπου να διαβασουμε οδηγιες στα ελληνικα?

 

Το εχω απο χθες στα χερια μου και το προβλημα ειναι οτι εχει εξασθενησμενο σημα στη σιμ. Σε κτιρια μεσα εχει 1-2 γραμμες , εξω φτανει και φουλ το σιμα ευκολα. Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα ( δουλεψε το gps ομως).

Αν του βαλω αλλη ρομ θα στρωσει ή να το στηλω πισω στο geek?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο χθες στα χερια μου και το προβλημα ειναι οτι εχει εξασθενησμενο σημα στη σιμ. Σε κτιρια μεσα εχει 1-2 γραμμες , εξω φτανει και φουλ το σιμα ευκολα. Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα ( δουλεψε το gps ομως).

Αν του βαλω αλλη ρομ θα στρωσει ή να το στηλω πισω στο geek?

 

Δυστυχώς έχουν θέμα με τις υποδοχές sim και το σήμα, Μάλλον πίσω στείλε το αφού μιλήσεις μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω το samsung nexus το μεγαλο στην κατοχη μου και σκεφτομαι να το αλλα με το Χ6. αξιζει η αλλαγη; παλιοτερα ειχα και το νοτε και το Σ3. θα δω μεγαλη διαφορα;

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο είναι μια χαρά.το εχω 4 μήνες σχεδόν και δουλεύει απροβλημάτιστα.Δεν εχω κάνει ακόμα root αλλά κάποια στιγμή θα κάνω.Το Gps δουλεύει άψογα παρόλο που λένε οτι στα κινέζικα έχει ενα θέμα και θέλει Gps Fix το δικό μου χωρίς να κάνω τίποτα δουλεύει άψογα ( εφαρμογή Gps Sigic ) και το χρησιμοποιώ τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα.Το μόνο που με ψιλοχάλασε ήταν η φωτογραφική μηχανή αλλά και αυτό το συνήθησα με τον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι off topic αυτο που θα πω αλλα..

Το εχω 1 βδομαδα το τηλ στα χερια μου και μπορω να πω εντυπωσιασμένος!!

Του περασα την miui http://www.needrom.com/mobile/cubot-x6-miui-v5/ πολυ ομορφη και γρηγορη,το μονο που με χαλαει ειναι που ο dialer δεν εχει t9 ελληνικο.υπαρχει τροπος να το κανω να δουλεψει?? Δοκιμασε απο αλλες rom να αλαξω τα αρχεια (phone.apk,contacts.apk) αλλα τζιφος!!

exdialer kai διαφορα αλλα απο το market δεν μου αρεσουν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι και γω για το συγκεκριμένο και είμαι μεταξυ αυτου και του s308 της ίδιας εταιρίας. Η χρηση θα ειναι games,internet,videos και κλήσεις/sms. Αυτό που θέλω ειναι απλά να βάλω τη σιμ και να λειτουργήσει (δεν θελω να ασχοληθω με custom rom/root κλπ). Τα κινητά αυτά λειτουργούν καλά με την εργοστασιακή έκδοση? και ποιό από τα 2 θα προτείνατε? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου είναι μια χαρά με την stock rom.Δεν κολλάει πουθενά και δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Εγώ προσωπικά έχω παραγγείλει το S308 λόγω των 2GB RAM και της λίγο καλύτερης οθόνης.Όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου είναι μια χαρά με την stock rom.Δεν κολλάει πουθενά και δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Εγώ προσωπικά έχω παραγγείλει το S308 λόγω των 2GB RAM και της λίγο καλύτερης οθόνης.Όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. περιμένω τις εντυπώσεις σου και από το S308 για να κάνω και γω την επιλογή μου :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου είναι μια χαρά με την stock rom.Δεν κολλάει πουθενά και δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Εγώ προσωπικά έχω παραγγείλει το S308 λόγω των 2GB RAM και της λίγο καλύτερης οθόνης.Όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις.

 

η απλα παιρνεις το x6 και κανεις expand τη ram στα 4gb με την εφαρμογη roehsoft.

Edited by pitoguro
Link to comment
Share on other sites

η απλα παιρνεις το x6 και κανει expand τη ram στα 4gb με την εφαρμογη roehsoft.

είμαι λίγο off topic αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον η εφαρμογή που ανέφερες, τα αξίζει τα χρήματα της; έχω το zopo το 700

Edited by athanaso77
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η απλα παιρνεις το x6 και κανει expand τη ram στα 4gb με την εφαρμογη roehsoft.

 

Καλά... δεν κάνει πραγματικά expand τη ram, ένα swap partition δημιουργεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι, το βρήκα κ το έβαλα για δοκιμή να δω πόσο βελτιώνει τη λρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ί

 

ναι, το βρήκα κ το έβαλα για δοκιμή να δω πόσο βελτιώνει τη λειτουργία του τηλεφώνου
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...