Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πειτε μου το PDA της καινουργιας αναβαθμισης που σας ηρθε.T320XXU1BOC1???

 

Τα στοιχεία της αναβάθμισης σύμφωνα μ' αυτό:

PDA: T320XXU1BOC1

CSC: T320UVS1BOC1

CHANGELIST: 4378637

BUILD DATE: 05.03.2015

 

Εγώ είμαι ακόμα με την T320XXU1BNI1 και δεν μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά από το απόγευμα όταν το αφήνω σε κατάσταση αναμονής, μετά από λίγο το βρίσκω κολλημένο με το λογότυπο της Samsung. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από το απόγευμα όταν το αφήνω σε κατάσταση αναμονής, μετά από λίγο το βρίσκω κολλημένο με το λογότυπο της Samsung. Τι παίζει;

 

Τσέκαρε στην μπαταρία αν τρέχει το mm-qcamera-daemon.

 

Aν ναι, λογω υπαρθερμανσης κανει επανεκκίνηση. Και μάλλον το σκαλωνει εκει.

 

Βρες απο γενικα>διαχειριστής εφαρμογων>ολα, οσες εφαρμογες εχουν εικονιδιο την καμερα και κανε εκκαθαριση δεδομενων και επιβολη διακοπης.

 

Αν δε διορθωθεί θες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων.

 

ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΝΤΟΠΙΣΕΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ mm-qcamera-daemon.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου αυτο κανω ,εβαλα το fing στο ταμπλετ αλλα το σημα που μου διχνει στο fing δεν γινετε πορτοκαλι οπως απομτο ρουτερ που εχω σπιτι αρα εχΩ εικονικη συνδεση μαλλον ,αλλα γιατι γινετε αυτο το δοκιμασα και σε αλλο ταμπλετ ενα κινεζικο τον εκατο ευρω και δουλευει κανονικα μηπως θελει καποια ρυθμιση το ταμπλετ ελεος δλδ ο κινεζος μια χαρα και το σαμσουνγκ με εχει σπασει τα νευρα :blink:

Για ποιο κινητό μιλάμε?

 

Κατσε ομως να σου πω γιατί πρόσφατα που αναβάθμισα το s5 μου σε lollipop, ειχα και εγώ πρόβλημα. Εμενα ομως δεν συνδέονταν καθόλου το ταμπλετακι.

 

Η λύση ηταν μια ρύθμιση στο s5, η οποία μάλιστα δεν φαίνονταν οτι είχε γυρίσει (by default? ενας θεος ξέρει, γιατι εγώ δεν την είχα πειράξει), στο μενού του tethering.

 

Το έλεγε αν θυμάμαι καλά "Επιτρεπτές συσκευές" . Είχε γυρίσει στην επιλογή "μόνο" (καπως έτσι την έλεγε και ειχε ενεργοποιήσει τον πινακα εισαγωγής mac addresses). Μολις γύρισα την επιλογή στο "ολες", έκλεισε και τον πίνακα για τις mac και στην επόμενη δοκιμή μου με το ταμπλετ, μπήκε κανονικά.

 

Δια του λόγου το αληθές, ριξε ματιά στο νημα του s5, που έγραψα οτι καλά και ντε ανακάλυψα bug στην lollipop (BOC7). Ομως ενας φίλος έγραψε οτι αυτός δεν έχει κανενα πρόβλημα με το tethering στο δικο του και μου έδωσε έναυσμα να το ψάξω καλύτερα. Και έτσι ανακάλυψα αυτη τη ρύθμιση, η οποια οπως σου είπα, δεν φαίνεται πουθενά.

 

Δεν ρίχνεις και εσύ καμια ματιά, για κατι ανάλογο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητό μιλάμε?

 

Κατσε ομως να σου πω γιατί πρόσφατα που αναβάθμισα το s5 μου σε lollipop, ειχα και εγώ πρόβλημα. Εμενα ομως δεν συνδέονταν καθόλου το ταμπλετακι.

 

Η λύση ηταν μια ρύθμιση στο s5, η οποία μάλιστα δεν φαίνονταν οτι είχε γυρίσει (by default? ενας θεος ξέρει, γιατι εγώ δεν την είχα πειράξει), στο μενού του tethering.

 

Το έλεγε αν θυμάμαι καλά "Επιτρεπτές συσκευές" . Είχε γυρίσει στην επιλογή "μόνο" (καπως έτσι την έλεγε και ειχε ενεργοποιήσει τον πινακα εισαγωγής mac addresses). Μολις γύρισα την επιλογή στο "ολες", έκλεισε και τον πίνακα για τις mac και στην επόμενη δοκιμή μου με το ταμπλετ, μπήκε κανονικά.

 

Δια του λόγου το αληθές, ριξε ματιά στο νημα του s5, που έγραψα οτι καλά και ντε ανακάλυψα bug στην lollipop (BOC7). Ομως ενας φίλος έγραψε οτι αυτός δεν έχει κανενα πρόβλημα με το tethering στο δικο του και μου έδωσε έναυσμα να το ψάξω καλύτερα. Και έτσι ανακάλυψα αυτη τη ρύθμιση, η οποια οπως σου είπα, δεν φαίνεται πουθενά.

 

Δεν ρίχνεις και εσύ καμια ματιά, για κατι ανάλογο?

 

Σευχαριστω φιλε μου για την απαντηση αλλα οπως σου ειπα εαν ηταν θεμα του κινητου δεν θα δουλευε και στο κινεζικο ταμπλετ που το συνδεσα και δουλευει κανονικα αρα το θεμα ειναι στο ταμπλετ πιστευω καποια ρυθμιση ισως... το κινητο μου ειναι το nexus5 θα ριξω και μια ματια σε αυτα που μου ειπες να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

To nexus 5 μετά την αναβάθμιση σε lollipop έχει θέμα με tethering και δίκτυο Vodafone.

 

Ναι με vodafone ειμαι και lollipop αλλα πως μου το εξηγεις οτι στο κινεζικο ταμπλετ τον 100 ευρω συνδεαιτε κανονικα;και δουλευει ενω στο samsung συνδεαιτε και δε δουλευει;ηδου η απορια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Πήρα το 8.4 πριν λίγες μέρες με τη προσφορά από το Puplic ( 249,00 € ) και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο θέμα που αντιμετώπισα εχθές είναι με το screen mirroring. Ενώ με το κινητό samsung ALPHA που έχω η σύνδεση με τη τηλεόραση ( sony 55W905 ) γίνεται αμέσως και πανεύκολα , με το T320 δεν κάνει σύνδεση με τίποτα. Βρίσκει τη τηλεόραση, αλλά αρνείται να συνδεθεί. Κοίταξα - έψαξα ρυθμίσεις σε τηλεόραση, Tablet αλλά και κινητό, όμως δε βρήκα κάτι που να με βοηθήσει.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Πήρα το 8.4 πριν λίγες μέρες με τη προσφορά από το Puplic ( 249,00 € ) και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο θέμα που αντιμετώπισα εχθές είναι με το screen mirroring. Ενώ με το κινητό samsung ALPHA που έχω η σύνδεση με τη τηλεόραση ( sony 55W905 ) γίνεται αμέσως και πανεύκολα , με το T320 δεν κάνει σύνδεση με τίποτα. Βρίσκει τη τηλεόραση, αλλά αρνείται να συνδεθεί. Κοίταξα - έψαξα ρυθμίσεις σε τηλεόραση, Tablet αλλά και κινητό, όμως δε βρήκα κάτι που να με βοηθήσει.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του ;;;

Θα σου πω εγώ τι κάνω...λοιπόν

ρυθμίσεις>συνδέσεις>screen mirroring(τελευταίο κάτω)>με το που βρει την tv πατάς στο όνομα της tv -πατάς ενα ΟΚ που θα φανει στην τηλεόραση περιμένεις λίγο(σε σχετικά μικρή απόσταση απο την tv) και συνδέεται... αν όχι ξανακάνεις την διαδικασία κλείνεις και ξανανοίγεις τον πράσινο διακόπτη.Eννοείται ότι είσαι στο ίδιο δίκτυο

Ολα αυτά μάλλον θα τα ξέρεις αλλά εγώ έτσι συνδέομαι.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ τι κάνω...λοιπόν

ρυθμίσεις>συνδέσεις>screen mirroring(τελευταίο κάτω)>με το που βρει την tv πατάς στο όνομα της tv -πατάς ενα ΟΚ που θα φανει στην τηλεόραση περιμένεις λίγο(σε σχετικά μικρή απόσταση απο την tv) και συνδέεται... αν όχι ξανακάνεις την διαδικασία κλείνεις και ξανανοίγεις τον πράσινο διακόπτη.Eννοείται ότι είσαι στο ίδιο δίκτυο

Ολα αυτά μάλλον θα τα ξέρεις αλλά εγώ έτσι συνδέομαι.

Εκεί είναι το θέμα, ότι κάνοντας τη συνήθη διαδικασία, δε μου εμφανίζεται κανένα μήνυμα στη τηλεόραση. Ενώ με δύο άλλα κινητά ( το ένα όπως είπα το Alpha της Samsung ) και με ένα άλλο ταμπλετ της Asus όλα μια χαρά.

Τι φταίει ορέ ;;;;;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια... Εχθές πήρα το 8.4 και δεν φορτίζει από το PC αλλά μόνο από Πρίζα... Ξέρετε τίποτα γι αυτό?? Ευχαριστώ...

Nexus 4 16GB

Rom: Stock 5.0.1 (LRX22C)

Kernel: Stock

Recovery: CWM Recovey 6.0.4.7 Touch

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το φυσιολογικό μην αγχώνεσαι. Από το pc διατηρεί τη φόρτιση αλλά δεν ανεβάζει τη στάθμη της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι αύριο να το παραγγείλω ας μπει κάποιος στο κόπο να δοκιμάσει αν στα έγραφα της εφαρμογής του Google μπορεί να κάνει φωνητική πληκτρολογηση, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν μου ανοίγει το tab pro 8.4!! μπαταρία είχε αρκετή, το δούλευα, εκλεισα τη θηκη και μετά από λίγο βαζω ακουστικά, ανοιγω τη θηκη και ήταν νεκρό!! έπαιξα και συνδυασμους buttons αλλά τπτ! Να έκαψε πλακέτα;

 

Επίσης, το είχα πάει παλιότερα 3 φορές service για το κλασσικο πρόβλημα με τη μπαταρία και μου είχαν πει ότι η εγγύηση καλύπτει μέχρι 3 φορές!! ισχύει κάτι τέτοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το βάλεις στη φόρτιση; Αν δεν ανοίγει ούτε τότε το πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα η πλακέτα. (Η μπαταρία δεν νομίζω να παθαίνει μπλακάουτ έτσι ξαφνικά).

 

Αυτό με τις 3 φορές, πρώτη φορά το ακούω και νομίζω είναι ΚΟΡΟΪΔΙΑ. Δηλαδή είναι ανίκανο το σέρβις να σου διορθώσει το πρόβλημα με την μπαταρία (3 φορές!) και μετά σε αφήνει ξεκρεμαστο;;; Αν είναι δυνατόν αν ισχύει!! Επικοινώνησε και ΑΠΑΙΤΗΣΕ -αν όχι αντικατάσταση- αλλαγή της πλακέτας.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, δοκίμασα τροφοδοσία, τπτ.

Με κρέμασε άσχημα το tabletακι πάντως. Σε τρένο 5 ώρες προς άλλη χώρα για να βρω σπίτι! παλεύω με το παλιό μου κινητό nexus s τώρα. Anyway, ελπίζω τουλάχιστον να φανεί σοβαρή στο service η samsung τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι αύριο να το παραγγείλω ας μπει κάποιος στο κόπο να δοκιμάσει αν στα έγραφα της εφαρμογής του Google μπορεί να κάνει φωνητική πληκτρολογηση, ευχαριστώ

Καμία απάντηση εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος το 10.1'' LTE Tab Pro υπάρχει κάποιος λόγος να μην προτιμήσει το Note 10.1'' LTE (2014) δεδομένου ότι είναι σχεδόν στην ίδια τιμή; Έχει κάτι παραπάνω το Tab Pro; Το Note έχει και 3GB RAM + spen. Μόνο αρνητικό βλέπω ότι είναι πιο βαρύ ok, αλλά κατά τ' άλλα υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα υπέρ του Tab Pro;
Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση εδώ;

Η φωνητική πληκτρολόγηση είναι θέμα πληκτρολογίου, όχι της εφαρμογής στην οποία γράφεις άρα κατά 99% χωρίς να έχω το εν λόγω tablet ναι, γίνεται να έχεις φωνητική πληκτρολόγηση οπουδήποτε χρειάζεται γενικότερα το πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα την παρακάτω θήκη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/181579402445?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=480538912584&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

για τα λεφτά της άριστη!!! Συμμαζεμένη χωρίς καθόλου όγκο, wake up/sleep function.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα,

Λοιπόν παιδιά εχω ενα σαμμυ 10,1 sm-T525

1οΝ Όταν το αποσυνδέω από την παροχή ρεύματος μου δείχνει 100% μπαταρία,

& όταν το ανοίγω το βλέπω στο 97% ..

2οΝ περίπου πριν κάνα μηνά η μπαταρία κρατούσε σχεδόν 1 με μιάμιση

ήμερα τώρα με το ζόρι κρατάει 1 ήμερα ολόκληρη,πάνω κάτω σχεδόν με την ίδια χρήση

& υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μην πέφτει τοοσοο γρήγορα η μπαταρία..?

Α χρησιμοποιείται μόνο για ίντερνετ,

καιρός -gps- & κάτι άλλα τα έχω απενεργοποιήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...