Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι θες να το ρουτάρεις τόσο γρήγορα χωρίς να το δοκιμάσεις για ένα διάστημα αν σου είναι αναγκαίο;

 

Από την άλλη ενδεχομένως το παλιό ρουτάρισμα να μην ισχύει και υπάρχει ο κίνδυνος να σου κλειδώσει ανεπανόρθωτα ο KNOX. Αν θες να το προχωρήσεις ρίξε μια ματιά εδώ που είναι η πιο πρόσφατη οδηγία για ρουτ ή διάβασε προσεκτικά στο XDA για να ξέρεις τι ισχύει. Επίσης υπάρχει κι αυτό που σου δείχνει με ποια kernel μπορείς να το ρουτάρεις. Όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη αλλά και υψηλό ρίσκο.

 

Προσωπικά δεν ρουτάρω ακόμα μέχρι να σιγουρευτώ αν θα πάρει ή όχι lollipop ή το κλείσω ένα χρόνο από την αγορά του (εφτά μήνες τώρα).

Ουπς!!!Σε ευχαριστω πολυ φιλε για την συμβουλη σου,στην οποια θα υπακουσω.Ευχομαι Καλο Πασχα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό ισχύει, το φλασάρεις στον παλιότερο kernel για να λειτουργήσει το TowelRoot αλλά κι αυτός που ασχολείται με το συγκεκριμένο πρότζεκτ το έχει παρατήσει το άθλημα απ' ό,τι διαβάζω. Γι αυτό το λόγο είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός για τέτοιου είδους λύσεις αν δεν συνοδεύονται από τακτική όσο κι επίκαιρη υποστήριξη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να προσθέσω, στο Cyanogenmod το Tab Pro υποστηρίζεται.

 

Συμπληρωματικα, αφου γινει το root με το towel root στον παλιο kernel, μετα μπορεις να περασεις τον καινουριο kernel αφου πρωτα τον εχεις κανει extract απο το αρχειο του firmware, κ ετσι εχεις με λιγο κοπο παραπανω ροοτ στο νεο firmware με τον νεο kernel

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα το ΤΑΒ Pro 8.4 wifi (SM-T320) στην τελευταία Ευρωπαική BOC1 (διαλεξα Γαλλία) βλέπω έχει βγει και πιο νέα BOC2 αλλά είναι για Κινα και δε την πέρασα.

 

Φλασαρα τον kernel για το towelroot. Περασα το tr.apk. Εγινε root κανονικά. Εκανα extract τον κερνελ (με το tar-Tool_Odin3-v3.07_by_mkh.mourad) από την BOC1 και τον περασα απο πανω. Και δουλευει μια χαρα :) Χωρις να γράψει knox φυσικα.

 

Οποιος θελει να δοκιμασει ανεβασα ολα τα αρχεία εδώ.

 

https://mega.co.nz/#!xNwCiKRD!TQOTK62CEQMXR_iueHeteM2WVjXwfoESEFUg1R1NE24

 

Να ρωτησω ... δεν εκανα wipe , την περασα από πάνω, πιστευω δε χρειάζεται μιας και ειναι minor update. τι λετε;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ από προχτές ευτυχισμένος κάτοχος της συσκευής. Μια παρατήρηση που έκανα είναι ότι πράγματι αν το πιάσεις κάτω αριστερά το σήμα του Wifi πέφτει κατά μια μπάρα, χωρίς να δημιουργεί όμως κάποια καθυστέρηση στην ταχύτητα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω αν στο youtube γίνεται με κάποιο κόλπο να βλέπεις σε όλη την οθόνη τα βίντεο, χωρίς δηλαδή τα μαύρα περιθώρια πάνω και κάτω.

 

Φίλε lefteriz σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μας διαφωτίσεις σχετικά με την καινούργια αναβάθμιση και το root! Θα σου πρότεινα να μπεις τώρα στο recovery mode και να κάνεις wipe data και wipe cache για 100% σιγουριά, αν και το update είναι όντως minor.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα το ΤΑΒ Pro 8.4 wifi (SM-T320) στην τελευταία Ευρωπαική BOC1 (διαλεξα Γαλλία) βλέπω έχει βγει και πιο νέα BOC2 αλλά είναι για Κινα και δε την πέρασα.

 

Φλασαρα τον kernel για το towelroot. Περασα το tr.apk. Εγινε root κανονικά. Εκανα extract τον κερνελ (με το tar-Tool_Odin3-v3.07_by_mkh.mourad) από την BOC1 και τον περασα απο πανω. Και δουλευει μια χαρα :) Χωρις να γράψει knox φυσικα.

 

Οποιος θελει να δοκιμασει ανεβασα ολα τα αρχεία εδώ.

 

https://mega.co.nz/#!xNwCiKRD!TQOTK62CEQMXR_iueHeteM2WVjXwfoESEFUg1R1NE24

 

Να ρωτησω ... δεν εκανα wipe , την περασα από πάνω, πιστευω δε χρειάζεται μιας και ειναι minor update. τι λετε;;

 

 

Είσαι ένας μικρός θεός... Να'σαι καλά για το upload...

 

Θα περιμένω βέβαια να μας πεις σε μια δυο μέρες αν δουλεύουν όλα οκ! ΑΝ το θυμηθείς σε παρακαλώ κάνε την παλικαριά:!::!: :)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκανα wipe data και cache απο recovery γιατί είχα και σαβούρα μέσα...

Το ξαναστήνω τωρα, το root παρέμεινε!

 

Δε βλέπω κάποια δυσλειτουργία πάντως, ολα φαίνονται μια χαρα.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα το ΤΑΒ Pro 8.4 wifi (SM-T320) στην τελευταία Ευρωπαική BOC1 (διαλεξα Γαλλία) βλέπω έχει βγει και πιο νέα BOC2 αλλά είναι για Κινα και δε την πέρασα.

 

Φλασαρα τον kernel για το towelroot. Περασα το tr.apk. Εγινε root κανονικά. Εκανα extract τον κερνελ (με το tar-Tool_Odin3-v3.07_by_mkh.mourad) από την BOC1 και τον περασα απο πανω. Και δουλευει μια χαρα :) Χωρις να γράψει knox φυσικα.

 

Οποιος θελει να δοκιμασει ανεβασα ολα τα αρχεία εδώ.

 

https://mega.co.nz/#!xNwCiKRD!TQOTK62CEQMXR_iueHeteM2WVjXwfoESEFUg1R1NE24

 

Εκανα και εγω σημερα το πρωι update, την περασα απο πανω την καινουρια εκδοση.

1) Περασα μεσω ODIN την καινουρια εκδοση greek BOC1 (2015-03-31 Greece 4.4.2 T320XXU1BOC1)

2) Περασα μεσω ODIN τον παλιο kernel που ειναι rootable

3) Restart και εγκατασταση/τρεξιμο towelroot για να γινει root

4) Περασα μεσω ODIN τον original kernel της καινουριας εκδοσης greek BOC1, τον οποιο ειχα κανει extract με το tar-Tool_Odin3-v3.07_by_mkh.mourad (εδω ο extracted original kernel της καινουριας εκδοσης greek BOC1 για οποιον τον χρειαστει ).

 

Oλα δουλευουν ρολοι, root υπαρχει, knox απειραχτος και δεν εμφανιζεται κανενα μηνυμα για μη-επιτρεπομενες ενεργειες κλπ.

Edited by haHa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδω και αρκετό καιρό έχω παρατηρήσει ένα περίεργο πρόβλημα. Όταν ανεβάζω την φωτεινότητα πάνω από 20% και είμαι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο(βασικά σε τελείως σκοτεινό) από την πίσω μεριά υπάρχει μια μικρή διαρροή φωτός γύρω γύρω από τη μπαταρία(ξέρω ότι είναι εκεί επειδή το είχα ανοίξει). Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό αλλά το παρατήρησα (τυχαία) την επόμενη μέρα αφότου το άνοιξα για να επανασυνδέσω τη μπαταρία, χωρίς να έχω πειράξει κάτι. Την έβγαλα τελείως και την ξαναεβαλα όπως ακριβώς ήταν. Για ριξτε μια ματιά να μου πείτε αν γίνεται και σε εσάς. Το δικό μου είναι σε άσπρο χρώμα πάντως, άρα λογικά θα είναι και πιο έντονο.

 

Επίσης πότε σας ήρθε η αναβάθμιση των 55mb; Εγώ ακόμα περιμένω.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι, στο λευκο από πίσω φαίνεται φως. Λογικό είναι!

--------

 

Tempered glass εντός συνόρων υπάρχει?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγω δεν βρήκα κάποιο και παράγγειλα απο ebay. Το περιμενω προς το τέλος του μήνα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και Χριστος Ανεστη,εχω ενα προβλημα με την συνδεση του κινητου μου με το ταμπλετ (στο ιντερνετ) ενω το συνδεω κανονικα ητε με μπλου τουθ ητε με χοτ σποτ και μου διχνει οτι ειναι συνδεμενο κανονικα οταν παω να μπω απο το ταμπλετ δεν μπαινει ενω απο το κινητο μπαινει κανονικα τι μπορει να φταιει?ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και Χριστος Ανεστη,εχω ενα προβλημα με την συνδεση του κινητου μου με το ταμπλετ (στο ιντερνετ) ενω το συνδεω κανονικα ητε με μπλου τουθ ητε με χοτ σποτ και μου διχνει οτι ειναι συνδεμενο κανονικα οταν παω να μπω απο το ταμπλετ δεν μπαινει ενω απο το κινητο μπαινει κανονικα τι μπορει να φταιει?ευχαριστω!!

Αληθώς ο Κύριος! Χρονια πολλά!

 

Σορρυ αλλά δεν κατάλαβα! Κανεις wifi tethering με το κινητό και συνδεεις την ταλετα επανω του για internet?

Κατέβασε το fing απο το market και τρέξε το στην ταμπλετα για να δεις αν παίρνεις κανονικα σωστη ip.

Οταν η ταμπλέτα συνδεθεί, την βλέπεις στο κινητό στις συνδεδεμένες συσκευές?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Q=Quarter Δηλαδή το ένα τέταρτο του χρόνου ή πιο απλά τρίμηνο. Q2 είναι το δεύτερο τρίμηνο του χρόνου, δηλαδή Απρίλιος-Μάιος-Ιούνιος.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερο λοιπόν το νέο μιας που είχα ορίζοντα μέχρι το καλοκαίρι, αν δεν αναβαθμιζόταν να παίξω με root. Περιμένουμε, κατεβάζουμε και βλέπουμε πόσο θα μας βολέψει αν στρώσουν το TW. Το Pro πήρε παράταση μένοντας στην εγγύση.
Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος! Χρονια πολλά!

 

Σορρυ αλλά δεν κατάλαβα! Κανεις wifi tethering με το κινητό και συνδεεις την ταλετα επανω του για internet?

Κατέβασε το fing απο το market και τρέξε το στην ταμπλετα για να δεις αν παίρνεις κανονικα σωστη ip.

Οταν η ταμπλέτα συνδεθεί, την βλέπεις στο κινητό στις συνδεδεμένες συσκευές?

Ναι φιλε μου αυτο κανω ,εβαλα το fing στο ταμπλετ αλλα το σημα που μου διχνει στο fing δεν γινετε πορτοκαλι οπως απομτο ρουτερ που εχω σπιτι αρα εχΩ εικονικη συνδεση μαλλον ,αλλα γιατι γινετε αυτο το δοκιμασα και σε αλλο ταμπλετ ενα κινεζικο τον εκατο ευρω και δουλευει κανονικα μηπως θελει καποια ρυθμιση το ταμπλετ ελεος δλδ ο κινεζος μια χαρα και το σαμσουνγκ με εχει σπασει τα νευρα :blink:

Link to comment
Share on other sites

The dates listed above are only ETA [Expected Time of Arrival] and NOT all of them officially confirmed, the updates may come sooner or later than the dates listed above.

Τα ίδια έλεγαν και για το Γενάρη (που μας πέρασε)! Εγώ πάντως κρατάω μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...