Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samsung.com/us/system/consumer/product/sm/t3/20/smt320nzwaxar/tabpro8_400x400_large1_cr_1.jpghttp://www.samsung.com/us/system/consumer/product/sm/t3/20/smt320nzwaxar/tabpro8_400x400_large1_bk_1.jpg

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

 

* Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

* Samsung Galaxy Tab Pro 10.1

 

ήδη το 8.4 σε κάποια online καταστήματα υπάρχει διαθέσιμο για προ-παραγγελία στην τιμή των 410 ευρώ.

 

Το θεωρώ ένα από τα πιο δυνατά 8αρια άκρως ανταγωνιστικό για το 2014.

Ποια η δική σας γνώμη;

Edited by Sofos_5

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ δυνατο με παρα πολύ καλα χαρακτηριστικα.

Ισως θα επρεπε να εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια.

Αναμενουμε να το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για android tablet και με βαση specs ειναι καλη περίπτωση,αλλα κλασικα υλικα Samsung και ψιλό ακυρο για tablet το hardware home button συν το δεξί/αριστερό capacitive που έπρεπε να ειναι on screen.

Ειδικα σε οριζόντιο κράτημα ειναι εντελώς άβολο και μη πρακτικο.

Οπως και να εχει υπάρχουν καλύτερες και πλήρεστερες προτασεις στα ίδια λεφτα πανω-κατω σε ανταγωνιστικές πλατφόρμες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για android tablet και με βαση specs ειναι καλη περίπτωση,αλλα κλασικα υλικα Samsung και ψιλό ακυρο για tablet το hardware home button συν το δεξί/αριστερό capacitive που έπρεπε να ειναι on screen.

Ειδικα σε οριζόντιο κράτημα ειναι εντελώς άβολο και μη πρακτικο.

Οπως και να εχει υπάρχουν καλύτερες και πλήρεστερες προτασεις στα ίδια λεφτα πανω-κατω σε ανταγωνιστικές πλατφόρμες.

 

Ποτέ η Samsung δεν είχε capacitive buttons on screen. Γιατί να έχει τώρα; Επειδή μάλλον ποτέ δεν είχες Note, σε οριζόντιο κράτημα δεν είναι καθόλου άβολο το πάτημα των κουμπιών.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ η Samsung δεν είχε capacitive buttons on screen. Γιατί να έχει τώρα; Επειδή μάλλον ποτέ δεν είχες Note, σε οριζόντιο κράτημα δεν είναι καθόλου άβολο το πάτημα των κουμπιών.

 

Αλλα το note και αλλο tablet 8.4 ιντσες.

Δεν ταυτίζονται τα 2 τους.

Υπάρχει μεγάλη διαφορα.

 

Τεσπα εγω την άποψη μου εξέφρασα οπως ζητήθηκε στο πρώτο post με βαση τη δικιά μου εμπειρία και λογική.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ηθελα ρε γα..ω να το αγορασω και τωρα ειδα στα mediamarkt το εχουν βγαλει το απλο 16gb wifi 475 ευρω.καταντησε αηδια η samsung με τετοιες τιμες.μου φαινεται παω για το lg gpad
Link to comment
Share on other sites

Θα χτυπήσω το 10.1 LTE. Μια απορία. Τα 10.1 δουλεύουν ως τηλέφωνο η χρησιμοποιεί το δίκτυο μόνο για Internet
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/us/system/consumer/product/sm/t3/20/smt320nzwaxar/tabpro8_400x400_large1_cr_1.jpghttp://www.samsung.com/us/system/consumer/product/sm/t3/20/smt320nzwaxar/tabpro8_400x400_large1_bk_1.jpg

 

OS: Android™ KitKat 4.4

CPU: 2.3 GHz Quad Core Processor (3GB RAM)

Display: 8.4inch, 1600 x 2560 Pixel, 359 ppi

Battery Type and Size: 5.3 Volt, Lithium Ion, 4800 mAh

Camera resolution (Rear): 8.0 Megapixel (με φλάς)

Camera resolution (Front): 2.0 Megapixel

Connectivity: Bluetooth 4.0, Profiles: A2DP, AVRCP, DI, HID, HOGP, HSP, OPP, PAN; MHL Support,Dual-Band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac,

USB: USB 2.2

 

περισσότερα...

 

ήδη σε κάποια online καταστήματα υπάρχει διαθέσιμο για προ-παραγγελία στην τιμή των 410 ευρώ.

 

Το θεωρώ ένα από τα πιο δυνατά 8αρια άκρως ανταγωνιστικό για το 2014.

Ποια η δική σας γνώμη;

 

Καλησπέρα. Μήπως μπορείς να δώσεις κάποιο link για τα καταστήματα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα το έχουν σε mediamarkt και κοτσωβολο, αλλά φθηνότερα το έχει το expansys σε χαμηλότερη τιμή, μόνο που παραμένει άγνωστο το πότε θα κάνει παραλαβή. Εγώ σήμερα θα πάω να δω εάν υπάρχει live για μια ολιγόλεπτη δοκιμή, μου αρέσει πολύ!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως η RAM είναι τελικά 2GB και όχι 3?

 

Εδώ έτσι γράφει και είναι το επίσημο site http://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab/SM-T320NZWAXAR-specs

 

και από το expansys

Technical Details

•System: Android 4.4 KitKat®

•Processor: 2.3 GHz / Quad Core / Qualcomm Snapdragon 800 / GPU: Adreno 330

•Memory: Internal: 16 GB / RAM: 2 GB / Slot type: microSD / Max. slot capacity: 64 GB

•Display: 8.4" / Super Clear LCD / Resolution: 2560 x 1600 pixels / 359 ppi

•Camera: 8 Mp

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς και είναι 2GB η RAM. Λογικό είναι να υπάρξουν αποκλίσεις σε σχέση με τα αρχικά χαρακτηριστικά που διαρρέουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάζω εδώ τα link από το ΠΛΑΙΣΙΟ http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Samsung-Galaxy-Tab3-PRO-8-%ce%a4320-Wifi-Black-SM-T320NZKAEUR.htm

 

και το mediamarkt http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAMSUNG-T320-Galaxy-TabPRO-8.4-WiFi-16GB-White,99452,397553,1164769.html?langId=-18

 

Για τον φίλο που τα ζήτησε παραπάνω. Δεν το κρύβω ότι έχω ψηθεί για την αγορά του μετά τα reviews που είδα στο Internet από αξιόλογα και αξιόπιστα sites. Έβαλα και παραγγελία μια θήκη και screen protectors.

 

Στο http://www.skroutz.gr/s/4361146/Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8-4-LTE-16GB.html?from=autocomplete&keyphrase=galaxy+tab+pro+8.4 δεν υπάρχει προς το παρών

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικά είναι τουμπανο, αλλά και λίγο overkill.

Απο την στιγμή που δεν εχει spen , θα προτιμούσα στις ίδιες διαστάσεις ενα πχ lg v500 η το mini retina ,η με τα ίδια χρήματα το note 2014.

Αν πεσει η τιμή του ,αλλάζει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικά είναι τουμπανο, αλλά και λίγο overkill.

Απο την στιγμή που δεν εχει spen , θα προτιμούσα στις ίδιες διαστάσεις ενα πχ lg v500 η το mini retina ,η με τα ίδια χρήματα το note 2014.

Αν πεσει η τιμή του ,αλλάζει το πράγμα.

 

Προσωπικά δεν πρόκειται να το πάρω από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του. Θα περιμένω να γεμίσουν τα σκρουτζομάγαζα με συσκευές και να πέσει καπως η τιμή του. Εξάλλου η θήκη και τα screen protectors θα μου έρθουν αρχές Απριλίου.

 

Να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους ότι στο expansy http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-tab-pro-84-wi-fi-16gb-white-258029/ υπάρχει πια διαθεσιμότητα σε λευκό χρώμα (wifi version), ενώ το μαύρο wifi καθώς και λευκό Wi-Fi + 4G LTE θα έρθουν σε 6 ημέρες.

 

Επίσης, αν γνωρίζει κάποιος ας μου αν το συγκεκριμένο tablet, στην έκδοση Wi-Fi + 4G LTE που λειτουργεί ως κινητό τηλέφωνο, θα είναι συμβατό με το gear πρώτης και γιατί όχι 2ης γενιάς?

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το ταμπλετ απο τα public (ειχαν ενα μονο κομματι το λευκο),ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χεριαμου αφου στο παρελθον ημουν κατοχος του ipad mini retina και του lg gpad.γρηγορο με οθονη ιδιας αναλυσης με το ρετινα αλλα προσωπικα πιο καλη στο ματι μου.ελαφρυ στιβαρο και σφαιρα.το μονο που με χαλασε ηταν οτι δεν εχει προγραμμα μεσα για τις υπερηθρες και αγορασα απο το play το smart ir remote που ειναι καλυτερο απο το watchon.για καποιον που ρωτησε πιο κατω εγω εχω το wifi only και εχει μεσα προεγατεστημενη την εφαρμογη για το gear Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το ταμπλετ απο τα public (ειχαν ενα μονο κομματι το λευκο),ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χεριαμου αφου στο παρελθον ημουν κατοχος του ipad mini retina και του lg gpad.γρηγορο με οθονη ιδιας αναλυσης με το ρετινα αλλα προσωπικα πιο καλη στο ματι μου.ελαφρυ στιβαρο και σφαιρα.το μονο που με χαλασε ηταν οτι δεν εχει προγραμμα μεσα για τις υπερηθρες και αγορασα απο το play το smart ir remote που ειναι καλυτερο απο το watchon.για καποιον που ρωτησε πιο κατω εγω εχω το wifi only και εχει μεσα προεγατεστημενη την εφαρμογη για το gear

 

 

κάντε μια δοκιμή την μπαταρία και κανένα antutu να δούμε...

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε πως και πως αναλυτικες πληροφοριες.

μιας και ειχες το gpad δωσε μας ενα συγκριτικο ....

πως το βλεπεις σε συγκριση με το gpad?

ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του....

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το καινούργιο εργαλείο

Και στα δικά μας. Τιμή;

 

479 δυστηχος δεν εχουν βαλει μυαλο οι εταιριες ειναι στον κοσμο τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάντε μια δοκιμή την μπαταρία και κανένα antutu να δούμε...

 

του εκανα πριν λιγο τεστ στο antutu benchmark και εβγαλε 35425

Link to comment
Share on other sites

479 δυστηχος δεν εχουν βαλει μυαλο οι εταιριες ειναι στον κοσμο τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

του εκανα πριν λιγο τεστ στο antutu benchmark και εβγαλε 35425

 

Μηπως ενοεις 24425?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ενοεις 24425?

 

οχι φιλε μου αυτο που εγραψα ειναι.τοσο εβγαλε.ηταν το πρωτο στην καρτελα και αμμεσος απο κατω του το note 3

Link to comment
Share on other sites

479 δυστηχος δεν εχουν βαλει μυαλο οι εταιριες ειναι στον κοσμο τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

του εκανα πριν λιγο τεστ στο antutu benchmark και εβγαλε 35425

 

απο μπαταρια πρωτες εντυπωσεις???

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες κριτικές και άλλων χρηστών

http://www.engadget.com/products/samsung/galaxy/tab/pro-8-4/

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...