Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το έχουν φέρει στο ΠΛΑΙΣΙΟ το 10άρι, αν θέλεις να το δεις από κοντά. Το νήμα όμως για το ΤΑΒ Pro 8.4 είναι πολύ υποτονικό ρε παιδιά. Λέτε να φταίει η πολύ υψηλή αρχική τιμή?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εβαλα στο ματι από την στιγμη που εμαθα ότι θα κυκλοφορησει,3 μηνες πριν περιπου.

με τα χρηματα που εχει αυτή τη στιγμη δεν το πλησιάζω καν,στη τιμη αυτή μπορω να βρω καλυτερα και πιο αξιπιστα ταμπλετ. η μπαταρια πχ μου φαινεται αρκετα μικρη αλλα περιμενω εντυπώσεις από κατοχους του ταμπλετ.

θα κανω υπομονη μεχρι το πασχα,εαν η τιμη του πεσει στα 300-320 ευρω θα το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

...,στη τιμη αυτή μπορω να βρω καλυτερα και πιο αξιοπιστα ταμπλετ

 

Όπως για παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Όπως για παράδειγμα?

 

Έχει δίκιο ο JIMBOAthens, η Samsung δείχνει να είναι ο ηγέτης στα android tablets και οι υπόλοιποι να ακολουθούν ασθμαίνοντας. Για παράδειγμα η LG, έχει ένα μόνο μοντέλο, το G Pad 8.3 το οποίο είναι εξαιρετικό μεν, αλλά υπολείπεται σε σχέση με το 8.4 και είναι μόνο του ρε παιδιά στην γκάμα της LG. Και να θέλεις να πάρεις ακριβότερο ή φθηνότερο, δεν έχεις επιλογή. Η Lenovo πάει να κάνει κάτι αλλά εξόπλισε την νέα της σειρά android tablet, την yoga, με οθόνες από το παρελθόν, μνήμη RAM 1GB και επεξεργαστές της πλάκας.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια εβδομαδα συμβιωσης με το tab pro εχω μονο καλα λογια να πω.πριν απο αυτο ειχα το ipad mini retina και το lg gpad.η οθονη καθαρη φωτεινη και με παρα πολυ καλο λευκο και μαυρο.επεξεργαστης χωρις κανενα απολυτως κολλημα αψογος και ταχυτατος,του εχω βαλει τον nova launcher και πεταει καμερα και με φλας με πολυ καλη ποιοτητα σε φωτο και βιντεο δυνατος και καθαρος ηχος.το μονο που μπορω να πω οτι ειναι μειον σε σχεση με το ipad ειναι η μπαταρια που βγαζει γυρω στις 7 μιση ωρες λειτουργια οθονης.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο JIMBOAthens, η Samsung δείχνει να είναι ο ηγέτης στα android tablets και οι υπόλοιποι να ακολουθούν ασθμαίνοντας. Για παράδειγμα η LG, έχει ένα μόνο μοντέλο, το G Pad 8.3 το οποίο είναι εξαιρετικό μεν, αλλά υπολείπεται σε σχέση με το 8.4 και είναι μόνο του ρε παιδιά στην γκάμα της LG. Και να θέλεις να πάρεις ακριβότερο ή φθηνότερο, δεν έχεις επιλογή. Η Lenovo πάει να κάνει κάτι αλλά εξόπλισε την νέα της σειρά android tablet, την yoga, με οθόνες από το παρελθόν, μνήμη RAM 1GB και επεξεργαστές της πλάκας.

 

να σκασω 480 ευρω για ταμπλετ με οθονη 8.4?δινω 40 ευρω παραπανω και παιρνω το Samsung Galaxy Note 10.1.

μεγαλυτερη οθονη+μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας.

samsung θα προτιμησω ξανα.

λογο φορητοτητας θελω να παρω 8.4 ταμπλετ,με αυτά τα χρηματα όμως ποτε.επειδη άλλο ταμπλετ 8αρι δεν μου κανει κλικ θα προτιμησω το note.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ταμπλετ μου φαίνεται.

Το όλο θέμα με αυτά είναι η φορητότητα.

Πήρα ένα μίνι αλλά το ιός δεν βολεύει καθόλου αλλά σε σχέση με το νεξους 10 είναι πιο φορητό.

Θα περιμένω το νεξους 8 και μετά βλέπουμε τι θα πάρουμε

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος note 3 . Είμαι ανάμεσα σε 10.1 και 8.4 η φορητοτητα του δεύτερου είναι δεδομένη αλλά σε σχέση με το note έρχεται κάπως κοντά στις ίντσες γιαυτό συγκλινω στο 10αρι.
Link to comment
Share on other sites

να σκασω 480 ευρω για ταμπλετ με οθονη 8.4?δινω 40 ευρω παραπανω και παιρνω το Samsung Galaxy Note 10.1.

μεγαλυτερη οθονη+μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας.

samsung θα προτιμησω ξανα.

λογο φορητοτητας θελω να παρω 8.4 ταμπλετ,με αυτά τα χρηματα όμως ποτε.επειδη άλλο ταμπλετ 8αρι δεν μου κανει κλικ θα προτιμησω το note.

 

Στην παρούσα φάση είναι πανάκριβο στα 479€ που ζητάει, το έχω γράψει από την αρχή. Θα έπρεπε να λανσαριστεί σαφώς κάτω από τα 400€ για να πουλήσει αρκετά. Κάποια στιγμή όμως θα πέσει η τιμή του και θα έχουμε επιλογές τόσο από τα καταστήματα του skroutz, όσο και από τις αγγελίες μεταχειρισμένων.

 

Επίσης, μια ερώτηση προς τον tsoukou, τον μοναδικό κάτοχο της συσκευής μέχρι τώρα, αν κατάλαβα σωστά: Με δεδομένο το γεγονός ότι φοράει τον snapdragon 800 που επιτρέπει ταχεία φόρτιση (το LG G2 με τον ίδιο επεξεργαστή φορτίζει ταχύτατα), πόσες ώρες περίπου χρειάζεται μια πλήρης φόρτιση της μπαταρίας του? ΑΝ υπάρχει και άλλος κάτοχος, ας μας πει κι' αυτός..

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση είναι πανάκριβο στα 479€ που ζητάει, το έχω γράψει από την αρχή. Θα έπρεπε να λανσαριστεί σαφώς κάτω από τα 400€ για να πουλήσει αρκετά. Κάποια στιγμή όμως θα πέσει η τιμή του και θα έχουμε επιλογές τόσο από τα καταστήματα του skroutz, όσο και από τις αγγελίες μεταχειρισμένων.

 

Επίσης, μια ερώτηση προς τον tsoukou, τον μοναδικό κάτοχο της συσκευής μέχρι τώρα, αν κατάλαβα σωστά: Με δεδομένο το γεγονός ότι φοράει τον snapdragon 800 που επιτρέπει ταχεία φόρτιση (το LG G2 με τον ίδιο επεξεργαστή φορτίζει ταχύτατα), πόσες ώρες περίπου χρειάζεται μια πλήρης φόρτιση της μπαταρίας του? ΑΝ υπάρχει και άλλος κάτοχος, ας μας πει κι' αυτός..

 

δεν το εχω υπολογισει.αυριο που θα το φορτισω θα σου πω ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση είναι πανάκριβο στα 479€ που ζητάει, το έχω γράψει από την αρχή. Θα έπρεπε να λανσαριστεί σαφώς κάτω από τα 400€ για να πουλήσει αρκετά. Κάποια στιγμή όμως θα πέσει η τιμή του και θα έχουμε επιλογές τόσο από τα καταστήματα του skroutz, όσο και από τις αγγελίες μεταχειρισμένων.

 

Επίσης, μια ερώτηση προς τον tsoukou, τον μοναδικό κάτοχο της συσκευής μέχρι τώρα, αν κατάλαβα σωστά: Με δεδομένο το γεγονός ότι φοράει τον snapdragon 800 που επιτρέπει ταχεία φόρτιση (το LG G2 με τον ίδιο επεξεργαστή φορτίζει ταχύτατα), πόσες ώρες περίπου χρειάζεται μια πλήρης φόρτιση της μπαταρίας του? ΑΝ υπάρχει και άλλος κάτοχος, ας μας πει κι' αυτός..

το φορτισα σημερα με 5% μπαταρια και κλειστο και εκανε ακριβως 2 ωρες και 49 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

το φορτισα σημερα με 5% μπαταρια και κλειστο και εκανε ακριβως 2 ωρες και 49 λεπτα.

 

Πολύ καλός χρόνος, ο Snapdragon 800 επιβεβαιώνει τις προδιαγραφές του και στην πράξη.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι απότομη πτώση τιμής είναι αυτή

50 ευρώ σε μια μέρα

http://www.skroutz.gr/s/4574766/Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8-4-Wi-Fi-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα είναι αυτό το επίσημο thread για το tab pro? Τες πα. Πήρα το tablet από scroutz ομαγαζο 344€. Ήμουν κάτοχος το g Pad αλλά δεν ήμουν ευχαριστημενος (ήχος, μπαταρία, φωτεινότητα οθόνης, ρυθμίσεις της lg). Το μηχάνημα είναι φοβερό και τα αξίζει. Παλαιότερα είχα το nexus 7. Προσωπικά 8 ίντσες είναι ο, τι ποιο φορητό και να μπορείς και να κάνεις support κλπ και σε πελάτες (πχ με TeamViewer, screenconnect κλπ). Η ανάλυση της οθόνης σου δίνει αρκετό για πολλά πράγματα και η μπαταρία είναι περίπου +1.30 από το LG.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα είναι αυτό το επίσημο thread για το tab pro? Τες πα. Πήρα το tablet από scroutz ομαγαζο 344€. Ήμουν κάτοχος το g Pad αλλά δεν ήμουν ευχαριστημενος (ήχος, μπαταρία, φωτεινότητα οθόνης, ρυθμίσεις της lg). Το μηχάνημα είναι φοβερό και τα αξίζει. Παλαιότερα είχα το nexus 7. Προσωπικά 8 ίντσες είναι ο, τι ποιο φορητό και να μπορείς και να κάνεις support κλπ και σε πελάτες (πχ με TeamViewer, screenconnect κλπ). Η ανάλυση της οθόνης σου δίνει αρκετό για πολλά πράγματα και η μπαταρία είναι περίπου +1.30 από το LG.

 

Απο μπαταρια πως το βλεπεις?Γενικως σου κολαει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως το βλεπεις?Γενικως σου κολαει καθολου?

Καλησπέρα,

η όλη αίσθηση που μου αφήνει το tablet είναι smoooothhhhh. Μόνο στο wake up καθυστερεί πολύ λίγο.

Η μπαταρία εχει να κάνει ανάλογα με τη χρήση.

Πχ ξεκίνησα να βλέπω μία ταινία και σύμφωνα με το Gsam (μέτρηση των τελευταιών 15 λεπτών) είχα ακόμα περίπου 7 ώρες.

Browsing σαφέστα και περισσότερο.

Θα υπολόγιζα για internet/ book/ reading/ ταινία και πάντα wifi ανοιχτό 7-7.30 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η όλη αίσθηση που μου αφήνει το tablet είναι smoooothhhhh. Μόνο στο wake up καθυστερεί πολύ λίγο.

Η μπαταρία εχει να κάνει ανάλογα με τη χρήση.

Πχ ξεκίνησα να βλέπω μία ταινία και σύμφωνα με το Gsam (μέτρηση των τελευταιών 15 λεπτών) είχα ακόμα περίπου 7 ώρες.

Browsing σαφέστα και περισσότερο.

Θα υπολόγιζα για internet/ book/ reading/ ταινία και πάντα wifi ανοιχτό 7-7.30 ώρες.

 

Για το wake up αν λες μέσω του κεντρικού κουμπιού δες τις ρυθμίσεις του svoice. Default έχει με διπλό πάτημα να σου ανοίγει το svoice αν το απενεργοποιησεις θα δεις μεγάλη διαφορά στο wake up αλλά και στην επιστροφή στο μενού μέσω του κεντρικού πλήκτρου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εγγύηση στα skroutzoμάγαζα είναι ίδια με τους επίσημους εισαγωγείς; Αν υπάρξει πρόβλημα πού απευθύνεσαι;

 

Είναι η ίδια. Απευθύνεσαι απευθείας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service (πχ. Smartec, Micro-Tech) με την απόδειξη αγοράς/ΙΜΕΙ συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.

 

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του και ιδιαίτερα αυτή την εβδομάδα προκειμένου να το πάρω και στο χωριό για το Πάσχα:) και επειδή βλέπω τεράστια διαφορά στην τιμή στο skroutz (π.χ. http://www.funbazaar.gr/p.Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8-4-Wi-Fi-16GB-WHITE-T320-EU.986709.html) θα ήθελα να ρωτήσω αν η αγορά από αυτά τα μαγαζιά με καλύπτει πλήρως από άποψη ποιότητας, εγγύησης κλπ.

Ουσιαστικά γιατί υπάρχει τόσο διαφορά στην τιμή? ή μήπως τελικά να το πάρω από τα "επίσημα" μαγαζιά για να έχω το κεφάλι μου σίγουρο.

 

Σας ευχαριστώ και καλό Πάσχα...

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα αυτό και οποιοδήποτε άλλο αγοράσεις απο το Σκρουτζ είναι το ίδιο ακριβως.και η εγγύηση είναι πανευρωπαικη

Απλα εδώ μας βλέπουν ******* και μας κοπανανε.....δηλαδή για να καταλάβω το Νότε 3 στην Ελλάδα 799 στον κοτσοβολο και το Σκρουτζ το φέρνει απο την Γερμανία με 395 αλλά ξέχασα αυτά για την Ελλάδα είναι καλυτερα απο τις Γερμανίας Γαλλίας κλπ (σαν τους έλληνες που έχουν πιο καλό dna)

 

Σκρουτζ και πάλι σκουτζ

Edited by Sofos_5
Απρεπής χαρακτηρισμός
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος απο χθές και εγώ, υπερευχαριστημένος απο πρώτες εντυπώσεις και χρήση. Πανάλαφρο, λεπτότατο και καλοφτιαγμένο. Θα ήθελα τα ηχεία του στην μεγάλη πλευρά και όχι στην μικρή ώστε να υπάρχει μεγαλύτερο άνοιγμα ηχητικού πεδίου για την στερεοφωνία. Απορώ για την λάθος τοποθέτηση!!!Η εικόνα του τέλεια σε ανάλυση και χρώματα.

Υπάρχει η δυνατότητα μέσω wi-fi δικτύου να μπορεί να προβάλει την τηλεοπτική εικόνα της LG smart tv μου;

 

Στην μέτρηση στο AnTuTu έβγαλε το πολύ υψηλό 35388.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι και εγώ την αγορά αυτου του tablet..πως σας φαίνεται μέχρι στιγμής;;Εχετε κάποιο πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι και εγώ την αγορά αυτου του tablet..πως σας φαίνεται μέχρι στιγμής;;Εχετε κάποιο πρόβλημα;;

 

Κανένα... Είναι super το tablet...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...