Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδα και το tab pro 10.1 στα 350 ειναι οκταπυρινο.Ο επεξεργαστης του ειναι καλυτερος απο του 8.4???Πιστευετε οτι αξιζει τα παραπανω χρηματα???

4 εχει, οχι 8. Δουλευουν ειτε οι 4 "δυνατοι" ειτε οι 4 λιγοτερο ενεργοβοροι. Ποτε και οι 8 μαζι.

 

Εγω που πηρα το 8.4 το πηρα κυριως επειδη εχει Snapdragon και οχι Exynos. Γενικα ειναι πιο γρηγορος ο Snapdragon.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ θα ήθελα μια γνώμη για το πως τα πάει η οθόνη σε συνθήκες πιο φωτεινές, ειδικά αν θες να δεις κάνα βίντεο (ταινία/σείρα) και έχει σκοτείνες σκηνές.

 

πώς τα πάει αν είναι μέρα και το δωμάτιο είναι φωτεινό; δε μιλάω να πέφτει ο ήλιος πάνω (αν και θα είχε και αυτό ενδιαφέρον να το ακούσουμε)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον καταληγω στο 8.4.Σε αυτα τα χρηματα δεν βρισκω κατι αξιολογο σε 10.1 .Δεν θελω να διαθεσω παραπανω απο 280 ευρω γιατι ειναι το πρωτο μου tablet και δεν ξερω αν τελικα με βολεψει.Ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος.Αν ξερει κανεις για καμια καλη θηκη απο ebay ας μας πει.......
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ήθελα μια γνώμη για το πως τα πάει η οθόνη σε συνθήκες πιο φωτεινές, ειδικά αν θες να δεις κάνα βίντεο (ταινία/σείρα) και έχει σκοτείνες σκηνές.

 

πώς τα πάει αν είναι μέρα και το δωμάτιο είναι φωτεινό; δε μιλάω να πέφτει ο ήλιος πάνω (αν και θα είχε και αυτό ενδιαφέρον να το ακούσουμε)

Τα παει πολυ καλα ,πολυ καλυτερα απο το xperia tablet z που ειχα.Και ηλιος να πεφτει μια χαρα βλεπεις η οθονη ειναι πολυ φωτεινη και εχει καλο contast. Εγω βλεπω ταινειες σε 80,90 %

Link to comment
Share on other sites

Τα παει πολυ καλα ,πολυ καλυτερα απο το xperia tablet z που ειχα.Και ηλιος να πεφτει μια χαρα βλεπεις η οθονη ειναι πολυ φωτεινη και εχει καλο contast. Εγω βλεπω ταινειες σε 80,90 %

 

ενδιαφέρον αυτό που λες. έχει κάποιος άλλος γνώμη επί τούτου συγκριτικά με το G Pad ;

 

παρεπιπτόντως, πως και από xperia Z στο tab pro, georgep ;

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος άλλος γνώμη επί τούτου συγκριτικά με το G Pad ;

 

Αν τα δεις δίπλα-δίπλα θα νομίζεις ότι η οθόνη του G-Pad προέρχεται από φθηνό κινέζικο tablet...

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον αυτό που λες. έχει κάποιος άλλος γνώμη επί τούτου συγκριτικά με το G Pad ;

 

παρεπιπτόντως, πως και από xperia Z στο tab pro, georgep ;

Λογω κλοπης :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν τα δεις δίπλα-δίπλα θα νομίζεις ότι η οθόνη του G-Pad προέρχεται από φθηνό κινέζικο tablet...

 

έλα ρε τα παραλές. τα δα δίπλα-διπλα ( ευτυχώς σε ένα μαγαζί τα χαν στην έκθεση το ένα δίπλα στ' άλλο ), αλλά δεν ύπηρχαν συνθήκες φυσικού φωτισμού που θα ήθελα για να συγκρίνω. Δίνω και γω το προβάδισμα μου στο tab pro, αλλά ρώταγα για πιο εμπεριστατωμένη γνωμη.

 

Λογω κλοπης :lol:

 

ναι αλλά πέφτεις σε ίντσες :P

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα (κεντρο κατα προτίμηση) έχει εκθεσιακό το tab pro 8.4;

 

Γιατί με ψήνει να το πάρω, αν και περιμένω μήπως φέρει κανένα σκρουτζομαγαζο την LTE έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα (κεντρο κατα προτίμηση) έχει εκθεσιακό το tab pro 8.4;

 

Γιατί με ψήνει να το πάρω, αν και περιμένω μήπως φέρει κανένα σκρουτζομαγαζο την LTE έκδοση..

 

Στο MediaMarkt. Κάνε λίγο ακόμα υπομονή για το LTE. Και εγώ αυτό περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Ε και ? κερδιζω σε φορητοτητα

 

και γω θα κάνω κάτι τέτοιο μετά από το ΜΕΜΟPad FHD το 10άρι. όποτε απλώς ρώτησα για να δω πως το σκέφτεται κανείς.

 

Σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα (κεντρο κατα προτίμηση) έχει εκθεσιακό το tab pro 8.4;

 

Γιατί με ψήνει να το πάρω, αν και περιμένω μήπως φέρει κανένα σκρουτζομαγαζο την LTE έκδοση..

 

εγώ στα Public του The Mall το έπαιζα

Edited by elektronaut
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στο MediaMarkt. Κάνε λίγο ακόμα υπομονή για το LTE. Και εγώ αυτό περιμένω...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Πήγα στα MM Συγγρού και έπαιξα λίγο, εντάξει τούμπανο η ταμπλέτα.. Η τιμή στα ΜΜ ήταν 479€ και έλεγε στο καρτελάκι ότι έχει 3g, αλλά μούφα προφανώς και δεν είχε sim.

 

Επειδή δε το κόβω να βγαίνει σύντομα σε λογική τιμή το LTE, γνωρίζει κανείς αν γίνεται με κάποιο τρόπο να χρησιμοποιήσω usb modem; Από micro-USB σε USB και να το αναγνωρίσει; :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Πήγα στα MM Συγγρού και έπαιξα λίγο, εντάξει τούμπανο η ταμπλέτα.. Η τιμή στα ΜΜ ήταν 479€ και έλεγε στο καρτελάκι ότι έχει 3g, αλλά μούφα προφανώς και δεν είχε sim.

 

Επειδή δε το κόβω να βγαίνει σύντομα σε λογική τιμή το LTE, γνωρίζει κανείς αν γίνεται με κάποιο τρόπο να χρησιμοποιήσω usb modem; Από micro-USB σε USB και να το αναγνωρίσει; :(

 

Εγώ φίλε μου χρηχρησιμοποιώ ένα mobile wifi της huawei το οποίο παίρνει κάρτα sim και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι πολύ μικρό και βολικό. Το πουλάνε 38 ευρω περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου χρηχρησιμοποιώ ένα mobile wifi της huawei το οποίο παίρνει κάρτα sim και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι πολύ μικρό και βολικό. Το πουλάνε 38 ευρω περίπου.

 

Με προλαβες, παιδιά αγοραστε ένα mifi και δεν χρειάζεται να ξανασχοληθειτε με 3g ταμπλέτες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου χρηχρησιμοποιώ ένα mobile wifi της huawei το οποίο παίρνει κάρτα sim και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι πολύ μικρό και βολικό. Το πουλάνε 38 ευρω περίπου.

 

Στέλνεις ένα λινκ να τσεκάρω; Θα παίζει κάρτα vodafone δηλαδή χωρίς να είναι rooted το galaxy pro έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χθες τελικα το ταμπλετακι!!Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.Η οθονη του ειναι ολα τα λεφτα!! Τρομερη ευκρηνεια καταπληκτικη λεπτομερεια.Δεν ξερω αν υπαρχει τετοια οθονη σε αλλο ταμπλετ.Παει σφαιρα και οι ενδοιασμοι που ειχα για το μεγεθος επαψαν ποια να υπαρχουν.Ειναι παναλαφρο πολυ βολικο στο να το δουλευεις με το ενα χερι και δεν ειναι κουμουτσα οπως τα 10.1 που κουραζουν στην πολυωρη χρηση χωρις θηκη -βαση.Ακομα και το magazine ux μου φαινεται ωραιο.Πιστευω στα λεφτα του ειναι η κορυφαια αγορα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω στα λεφτα του ειναι η κορυφαια αγορα!

 

Ναι και εγώ το πιστεύω. Μεγειές και καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χθες τελικα το ταμπλετακι!!Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες.Η οθονη του ειναι ολα τα λεφτα!! Τρομερη ευκρηνεια καταπληκτικη λεπτομερεια.Δεν ξερω αν υπαρχει τετοια οθονη σε αλλο ταμπλετ.Παει σφαιρα και οι ενδοιασμοι που ειχα για το μεγεθος επαψαν ποια να υπαρχουν.Ειναι παναλαφρο πολυ βολικο στο να το δουλευεις με το ενα χερι και δεν ειναι κουμουτσα οπως τα 10.1 που κουραζουν στην πολυωρη χρηση χωρις θηκη -βαση.Ακομα και το magazine ux μου φαινεται ωραιο.Πιστευω στα λεφτα του ειναι η κορυφαια αγορα!!!

 

Καλορίζικο φίλε μου. Είναι πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Όπα όπα.. Τώρα ένιωσα το τι θα πει mobile wifi! Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο εργαλείο :D:D:D . Με κόβω αύριο να πηγαίνω να τσιμπήσω το ταμπλετάκι :D

 

 

 

Στα 38ευρω που λες παίζει από Ελλάδα ή από έξω; Γιατί από skroutz 47€+ τα βρίσκω :(

Link to comment
Share on other sites

γιατί να μην έχει κάνεις τα mobile data του για το tablet; δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται ένα tablet να δέχεται sim. παίζει κανείς να είναι μόνο με το τάμπλετ on the go (άρα χωρίς wifi) και να μην έχει μαζί το κινητό του; (άσε που είναι πολύ πιο ακριβές οι εκδόσεις με sim)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει εδώ και λίγες μέρες το 10.1" ότι στικακι κτλ το διαβάζει μια χαρά αλλά όταν πάω να βάλω τον σκληρό μου δίσκο που είναι σε μορφή ntfs δεν τον διαβάζει λέει μη υποστηριζόμενο, υπάρχει περίπτωση με κάποιο πρόγραμμα να το διαβάσει η θα χρειαστεί να το κάνω root για να το διαβάσει

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει εδώ και λίγες μέρες το 10.1" ότι στικακι κτλ το διαβάζει μια χαρά αλλά όταν πάω να βάλω τον σκληρό μου δίσκο που είναι σε μορφή ntfs δεν τον διαβάζει λέει μη υποστηριζόμενο, υπάρχει περίπτωση με κάποιο πρόγραμμα να το διαβάσει η θα χρειαστεί να το κάνω root για να το διαβάσει

 

Θελει ρουτ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...