Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα €299 είναι μια χαρά η WiFi έκδοση. Η υπομονή πήγαινε στην LTE έκδοση που είναι ακόμα απλησίαστη στα €500+. Το 8άρι Note είναι επίσης εκπληκτικό VFM στα €219 για αυτά που προσφέρει αλλά κάποια στιγμή σίγουρα θα ανακοινωθεί και ο αντικαταστάτης του...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλέον εχει 299 σε σκρουτζομαγαζο. Ειμαι ανάμεσά σε αυτο και στο note που εχει 219 και πενακι που με ενδιαφέρει. Ποιο κατά την αποψη σας να πάρω. Εχω ακουσει για το note προβλημα μπαταριας

 

Την ίδια απόρροια ειχα και εγω πραγματικά αξίζουν τωρα τα 220για το note 8 η να πανε σε lg g pad 270 η το tab pro 8.4 300euro

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απόρροια ειχα και εγω πραγματικά αξίζουν τωρα τα 220για το note 8 η να πανε σε lg g pad 270 η το tab pro 8.4 300euro

 

Εννοείται αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα το Tab Pro είναι μονόδρομος στις 8''...

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα το gpad το βαζεις σε δευτερη μοιρα? το gpad αν θα το παρω θα το επερνα απο το mediamrk οποτε αν γινει κατι ειμαι οκ το tab3 και ειναι πιο ακριβω και μολις κυκλοφορισε και απο skroutzομαγαζο οποτε αν τυχει κατι (στα πρωτα μοντελα πολυ πιθανο) αντε βγαλε ακρη... αλλα με διαρκεια μπαταριας δε ξερω τη διαφορα εχουν αυτα τα δυο....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μολις παρελαβα το εν λογο ταμπλετ στα χερια μ με 300ευρω απο σκρουτζ! Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τη φορτιση. Γενικα οτι λαπτοπ κ κινητο εχω παρει στη ζωη μ καταστρεφω απο την αρχη τη μπαταρια τους. Κατι δε κανω σωστα. Επειδη δε θελω να συμβει κ στο ταμπ , μπορει να μ πει καποιοσ πως να το φορτίσω ; Δεν το εχω ανοιξει ακομα. Πως να ξεκινησω να φορτιζω κ πως να συνεχισω στη πορεια;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μολις το αγορασεις θα εχει καποιο ποσοστο μπαταριας μεσα. Χρησιμοποιησε το μεχρι να φτασει στο 5-10%. Στη συνεχεια και για τις 3-4 πρωτες φορτισεις (αν κ εγω προσπαθω να το τηρω παντα) φορτιζε το μεχρι να γεμισει τελειως και ακολουθως να το χρησιμοποιας μεχρι το 5-10%. Με λιγα λογια, φορτιζε το το βραδυ και χρησιμοποια το κατα τη διαρκεια της ημερας. Καλοφορετο:)
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μολις το αγορασεις θα εχει καποιο ποσοστο μπαταριας μεσα. Χρησιμοποιησε το μεχρι να φτασει στο 5-10%. Στη συνεχεια και για τις 3-4 πρωτες φορτισεις (αν κ εγω προσπαθω να το τηρω παντα) φορτιζε το μεχρι να γεμισει τελειως και ακολουθως να το χρησιμοποιας μεχρι το 5-10%. Με λιγα λογια, φορτιζε το το βραδυ και χρησιμοποια το κατα τη διαρκεια της ημερας. Καλοφορετο:)

Ευχαριστω!! Για να το ανοιξω λοιπον :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!! Για να το ανοιξω λοιπον :)

 

Ευχαριστώ πολυ όλους. Καταλαβαίνω και τον ενθουσιασμό σας. Για πες μας για το μαγαζί με τα 300 ποιό είναι απ΄όλα αυτό που το πείρες καθώς και τις εντυπώσεις όταν το ανοίξεις γιατί μου μένει μια μέρα καιρός για την προσφορά του note (πενάκι το μόνο καλό σε σχέση με το pro). Οχι τίποτα άλλο αλλα σταματάνε να το πολυφέρνουν το note.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ όλους. Καταλαβαίνω και τον ενθουσιασμό σας. Για πες μας για το μαγαζί με τα 300 ποιό είναι απ΄όλα αυτό που το πείρες καθώς και τις εντυπώσεις όταν το ανοίξεις γιατί μου μένει μια μέρα καιρός για την προσφορά του note (πενάκι το μόνο καλό σε σχέση με το pro). Οχι τίποτα άλλο αλλα σταματάνε να το πολυφέρνουν το note.

 

Καλες εντυπωσεις εχω για αρχη. Ειναι σαν ενα μεγαλο S3 ,S4.. απο ολες τις αποψεις. Το πηρα απο το birdphone 309 για την ακριβεια. αυτο που δε μ αρεσε ειναι πως αν και δεχεται micro καρτα δεν εχει 3G....... η εγω δεν το βλεπω για καποιο λογο. Δεν ειμαι κ ο πιο ειδικος ανθρωπος για να πω πολλα. Αυτα παρατηρησα μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις καλοδιαβάσει το παρόν thread. Το μοντέλο που αγόρασες είναι η WiFi έκδοση (Τ320) που φυσικά δεν διαθέτει λειτουργία 3G. H LTE έκδοση (Τ325) διαθέτει λειτουργία 4G αλλά στοιχίζει πάνω από €500 προς το παρόν. Η microSD υποδοχή που διαθέτει το tablet αφορά αποκλειστικά και μόνο στην επέκταση της μνήμης του και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με υποδοχή microSIM και λειτουργία 3G/4G... Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη διευκρίνηση για μην μπερδευόμαστε. Σε ορισμένα online καταστήματα υπάρχουν δύο προτεινόμενες τιμές, μία στα 309 ευρώ που αφορά την ευρωπαική έκδοση της συσκευής χωρίς handsfree μέσα στην συσκευασία και χωρίς 3G/4G και στα 430 ευρώ που πρόκειται για την Ελληνική έκδοση, χωρίς 3G/4G αλλά με ακουστικά εντός του κουτιού.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη διευκρίνηση για μην μπερδευόμαστε. Σε ορισμένα online καταστήματα υπάρχουν δύο προτεινόμενες τιμές, μία στα 309 ευρώ που αφορά την ευρωπαική έκδοση της συσκευής χωρίς handsfree μέσα στην συσκευασία και χωρίς 3G/4G και στα 430 ευρώ που πρόκειται για την Ελληνική έκδοση, χωρίς 3G/4G αλλά με ακουστικά εντός του κουτιού.

 

Τα ακουστικα στην ελληνική εκδοση μαλλον είναι τα dr. Dre για να έχουν 130 ευρώ παραπανω ???

 

Πλάκα κάνω μην βαρατε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικά τα ακουστικά να κοστίζουν max 15 ευρώ, το θέμα είναι το γιατί η ελληνική έκδοση να είναι πάντα υπερ-τιμολογημένη, όταν είναι δεδομένο βάση ιστορικού άλλων συσκευών, ότι οι συσκευές παραεισαγωγής πάντα μα πάντα λαμβάνουν πρώτες τα update, άρα, γιατί να δώσεις κάτι παραπάνω για το ελληνικό;;;

 

 

τέσπα, η συσκευή μου αρέσει αφάνταστα, δεν της βρήκα κάτι το αρνητικό οπότε θαρρώ πως από εβδομάδα θα το έχω και εγώ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

φυσικά τα ακουστικά να κοστίζουν max 15 ευρώ, το θέμα είναι το γιατί η ελληνική έκδοση να είναι πάντα υπερ-τιμολογημένη, όταν είναι δεδομένο βάση ιστορικού άλλων συσκευών, ότι οι συσκευές παραεισαγωγής πάντα μα πάντα λαμβάνουν πρώτες τα update, άρα, γιατί να δώσεις κάτι παραπάνω για το ελληνικό;;;

τέσπα, η συσκευή μου αρέσει αφάνταστα, δεν της βρήκα κάτι το αρνητικό οπότε θαρρώ πως από εβδομάδα θα το έχω και εγώ.

Φίλε Nagata

Και εγώ παραεισαγωγής πήρα, χωρίς ακουστικά και ειλικρινά αρνούμαι να δώσω τόσο μεγάλη διαφορά επειδή έτσι αποφασίζει ο Έλληνας αντιπρόσωπος και οι Ελληνικοί φόροι. Πέραν των παραπάνω, η συσκευή είναι Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Η και ταχύτατη! Για να μην αναφερθώ βέβαια στην οθόνη της η οποία πραγματικά εκτός συναγωνισμού. Μετά από μία εβδομάδα συμβίωσης μαζί της, δεν βρίσκω πλέον κανένα πρόβλημα να της προσάψω!

Σου εύχομαι να την έχεις σύντομα :-)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nagata

Μετά από μία εβδομάδα συμβίωσης μαζί της, δεν βρίσκω πλέον κανένα πρόβλημα να της προσάψω!

 

Από μπαταρία πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάει?

Jimbo, για τη χρήση που του κάνω είναι μια χαρά, και αυτό ακριβώς εννοώ! Ούτε πεθαίνεις πλάκα και αναρωτιέσαι αν έχει πρόβλημα η ένδειξη ποσοστού και δεν πέφτει, ούτε είσαι συνέχεια με ένα φορτιστή στο χέρι και ψάχνεις πρίζα... Με 4 accounts σεταρισμένα να συγχρονίζουν κάθε 3 ώρες, TW launcher (μαμά), μία με μιάμιση ωρίτσα browsing (social media προσωπικά δεν...) και φτάνω και 3 με 3,5 ημέρες stand by. Τονίζω όμως ότι δουλεύω κατά βάση με το Note 3 μου, οπότε ίσως να μην αποτελώ αντιπροσωπευτικό δείγμα χρήστη.

ΥΓ: θα το ξαναπώ... τι οθόνη είναι αυτή!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Το παράγγειλα σήμερα από το e-shop που το έχει προσφορά σε λευκό και το περιμένω. Να σας πω την αλήθεια ανυπομονώ. Το είχα δει σε κάποια μαγαζιά και έχω πάθει πλάκα με την απόκριση του. Έχω δει και ότι video κυκλοφορεί οπότε πήρα τη μεγάλη αποφαση.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τα λέμε όλα. Σε απόκριση δεν είναι ούτε htc one m8 ούτε Note 3. Πόσο μάλλον Ipad mini το οποίο έδωσα για να το πάρω. Lag έχει και μάλιστα μπόλικο. Και δεν φαντάζομαι μόνο σε εμένα. Όπως δεν φαντάζομαι να φταίει ο NOVA prime που έχω για launcher. Και στο TouchWiz (το οποίο σιχαίνομαι και δεν τον έχω σε καμμια Samsung συσκευή) πάλι Lag είχε. Κολλήματα όταν βγαίνεις από μια εφαρμογή κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τα λέμε όλα. Σε απόκριση δεν είναι ούτε htc one m8 ούτε Note 3. Πόσο μάλλον Ipad mini το οποίο έδωσα για να το πάρω. Lag έχει και μάλιστα μπόλικο. Και δεν φαντάζομαι μόνο σε εμένα. Όπως δεν φαντάζομαι να φταίει ο NOVA prime που έχω για launcher. Και στο TouchWiz (το οποίο σιχαίνομαι και δεν τον έχω σε καμμια Samsung συσκευή) πάλι Lag είχε. Κολλήματα όταν βγαίνεις από μια εφαρμογή κλπ.

 

Νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός. Ερχόμενος από lg g pad μπορώ να πω ότι ταχύτητα οθόνη και αφή είναι απλά από άλλο πλανήτη

Link to comment
Share on other sites

LG δεν είχα. Αλλά έχω τα άλλα που αναφέρω. Η διαφορά είναι μεγάλη και μου κάνει εντύπωση αφού έχει πολύ καλά specs.. Τέλος πάντων δεν θέλω να γίνει vs γιατί δεν είναι επί του παρόντος. Απλά διαπίστωση έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος από χθες!!!

 

Οι πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Απίστευτη οθόνη σε ιδανικό (υποκειμενικά μιλώντας πάντα) μέγεθος. Πολύ ελαφρύ και εύκολο λόγω μεγέθους στη χρήση του. Περισσότερα σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

και πλέον στα 289!

Οσοι το έχετε το πίσω μέρος κάνει κανένα τριξιματάκι ; Το είχα παρατηρήσει λίγο σε κάποια.. Λεπτομέρεια αλλά για εμάς τους απαιτητικούς :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έρχεται το lte και δεν μπορω να καταλάβω τον λογο?

Λέτε να μην το φέρουνε τα Σκρουτζομαγαζα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Χτες το παρελαβα με αγορα μεσω internet...Τελεια οθονη πολυ ομορφο...Ξερει καποιος επειδη δεν ειχα ξανα tablet καποιες εφαρμογες για καιρο που να ειναι full screen ή καποια ομορφα theme; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε μπορείτε να μας πείτε πως πάει η μπαταρία;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...