Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

Αυτό το έχω παρατηρήσει και σε μένα κανα 2-3 φορές.

Για το πρωτο πηγαινε στο call-->settings-->Additional settings και δες αν ειναι τσεκαρισμενο το Call waiting

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το πρωτο πηγαινε στο call-->settings-->Additional settings και δες αν ειναι τσεκαρισμενο το Call waiting

 

Μα είναι τσεκαρισμένο, αφού βλέπουμε δευτερη κλήση, άρα λειτουργεί η αναμονή. Το θέμα είναι πως σέρνεις το "κουμπί" για απάντηση και δεν απαντάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εμένα. Νόμιζα οτι κάτι άλλο έφταιγε, αλλα δεν μπορεί να ειναι τυχαίο που το έχουμε τόσοι χρήστες.

 

Τι να πώ...γενικά μου αρέσει το κινητό, αλλα μάλλον ισχύει "το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι" και εδώ.

 

Δε θα συμφωνήσω. Έρχομαι από HTC One των 700 ευρώ (και καλά-κανείς από εμάς εδώ μέσα δεν τα παίρνει τα τηλέφωνα από παρόχους, αν δεν έχει επιδότηση) και είχα το κλασικό πρόβλημα με το "μωβ πέπλο" στην κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Έμεινα 1,5 μήνα χωρίς κινητό, μου το έφτιαξαν, το πούλησα και είμαι υπερευχαριστημένος από το Ν5 που είναι σαφώς πιο γρήγορο, αλλά έχει χειρότερη κάμερα και ηχεία, που εμένα όμως με καλύπτουν και σε όλα τα υπόλοιπα (από το αισθητικό μέχρι το λειτουργικό κομμάτι) απλά τα σπάει. Δεν το συζητώ πως το Ν5 είναι το best value for money κινητό αυτή τη στιγμή σε αυτήν την κατηγορία τουλάχιστον. (παρτίδα 402 έχω) ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι τσεκαρισμένο, αφού βλέπουμε δευτερη κλήση, άρα λειτουργεί η αναμονή. Το θέμα είναι πως σέρνεις το "κουμπί" για απάντηση και δεν απαντάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε θα συμφωνήσω. Έρχομαι από HTC One των 700 ευρώ (και καλά-κανείς από εμάς εδώ μέσα δεν τα παίρνει τα τηλέφωνα από παρόχους, αν δεν έχει επιδότηση) και είχα το κλασικό πρόβλημα με το "μωβ πέπλο" στην κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Έμεινα 1,5 μήνα χωρίς κινητό, μου το έφτιαξαν, το πούλησα και είμαι υπερευχαριστημένος από το Ν5 που είναι σαφώς πιο γρήγορο, αλλά έχει χειρότερη κάμερα και ηχεία, που εμένα όμως με καλύπτουν και σε όλα τα υπόλοιπα (από το αισθητικό μέχρι το λειτουργικό κομμάτι) απλά τα σπάει. Δεν το συζητώ πως το Ν5 είναι το best value for money κινητό αυτή τη στιγμή σε αυτήν την κατηγορία τουλάχιστον. (παρτίδα 402 έχω) ;)

 

Πόσο όμως value for money ειναι μια συσκευή που το 39% αυτών που απάντησαν λένε οτι δεν τους έχει πρόβλημα?

Όταν πήγα να το πάρω δεν μου είπανε οτι θα πληρώσεις Χ ποσό ΑΛΛΆ θα έχεις 1-2-3 προβληματα στάνταρ. Το value-for-money ειναι φυσικά άριστο για τα specs του, αλλα τι γίνεται αν συνυπολογίσουμε τα προβλήματα που έχει μεγάλο ποσοστό χρηστών?

 

Επίσης οπως λέω το κινητό εμένα μου αρέσει αλλα σκέφτομαι και το οταν θα έρθει η ώρα να το πουλήσω, κανένας δεν θα κάνει τα στραβά μάτια που κάνουμε εδω όσοι το έχουμε με προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το 40% των κατόχων nexus 5 είναι πλήρως ικανοποιοιμένοι.. γιατί τόσα προβήματα?

 

Τι να πώ...γενικά μου αρέσει το κινητό, αλλα μάλλον ισχύει "το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι" και εδώ.

Το Ν5 είναι η έννοια του "ό,τι δίνεις, παίρνεις"... (αν υπολογίσουμε ότι για να πάρει κάποιος μια σοβαρή και αξιόλογη συσκευή πρέπει να στάξει 600-800 ευρώ πλέον).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

H συσκευει σχεδον εχει φτασει σε πωλησεις το samsung S4 και εσεις κρινεται απο 100 ατομα που ψηφησαν??????:!:

Δειτε τι προβληματα βγαζουν αλλα ακριβοτερα κινητα,και μετα πειτε μου αν το nexus ειναι προβληματικο.........

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Το Ν5 είναι η έννοια του "ό,τι δίνεις, παίρνεις"... (αν υπολογίσουμε ότι για να πάρει κάποιος μια σοβαρή και αξιόλογη συσκευή πρέπει να στάξει 600-800 ευρώ πλέον).

Δεν είναι το Ν5 σοβαρή συσκευή; :wacko:

Πόσο όμως value for money ειναι μια συσκευή που το 39% αυτών που απάντησαν λένε οτι δεν τους έχει πρόβλημα?

Όταν πήγα να το πάρω δεν μου είπανε οτι θα πληρώσεις Χ ποσό ΑΛΛΆ θα έχεις 1-2-3 προβληματα στάνταρ. Το value-for-money ειναι φυσικά άριστο για τα specs του, αλλα τι γίνεται αν συνυπολογίσουμε τα προβλήματα που έχει μεγάλο ποσοστό χρηστών?

 

Επίσης οπως λέω το κινητό εμένα μου αρέσει αλλα σκέφτομαι και το οταν θα έρθει η ώρα να το πουλήσω, κανένας δεν θα κάνει τα στραβά μάτια που κάνουμε εδω όσοι το έχουμε με προβλήματα.

Όσο value for money ηταν το One που το πλήρωσα 200 ευρώ περισσότερα (άλλοι δώσανε και 300 ευρώ περισσότερα) και το έπαιρνε κόσμος για κανένα 6μηνο, έχοντας στην τσέπη μωβ φωτογραφίες στην Συλλογή του από μια Κάμερα που πολυσυζητήθηκε και χρυσοπληρώσαμε. Εμένα το είχε αυτό κι έμεινα 1,5 μήνα χωρίς κινητό. Ε τι θα με πειράξει πως το Ν5 που "πετάει", μερικές φορές δε μου απάντησε τη δεύτερη κλήση; Ούτε καν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H συσκευει σχεδον εχει φτασει σε πωλησεις το samsung S4 και εσεις κρινεται απο 100 ατομα που ψηφησαν??????:!:

Δειτε τι προβληματα βγαζουν αλλα ακριβοτερα κινητα,και μετα πειτε μου αν το nexus ειναι προβληματικο.........

 

(Μόλις είδα το ποστ σου)

 

Ααακριβώς. ;)

Link to comment
Share on other sites

H συσκευει σχεδον εχει φτασει σε πωλησεις το samsung S4 και εσεις κρινεται απο 100 ατομα που ψηφησαν??????:!:

Δειτε τι προβληματα βγαζουν αλλα ακριβοτερα κινητα,και μετα πειτε μου αν το nexus ειναι προβληματικο.........

Να ήταν ένα μόνο πρόβλημα και να το είχαν λίγοι, να πω εντάξει. Το θέμα είναι ότι είναι δεκάδες τα προβλήματα και αν κάνεις μια βόλτα στο XDA θα δεις ότι ο αριθμός χρηστών με προβλήματα είναι αρκετά μεγάλος.

 

Επίσης, κάτι άκυρο. Ρε φίλε, έλεος με την υπογραφή! :p Μήπως θες να σου στείλω ακριβώς την έχω και να αλλάξεις μόνο τις διαφορές; Όχι ότι με πειράζει που είναι βασισμένη στη δική μου αλλά όποτε βλεπω post σου νομίζω ότι το έκανα εγώ και σκέφτομαι "μα καλά, πότε το είπα εγώ αυτό;" Μετά βλέπω το avatar και λέω "α εντάξει, ο souliar είναι".

Δεν είναι το Ν5 σοβαρή συσκευή; :wacko:

Εγώ προσωπικά δε θεωρώ σοβαρή μια συσκευή με την οποία δεν μπορείς να βγάλεις μια κλήση σαν άνθρωπος, πρέπει να φωνάζεις 3 φορές "ΕΛΑ" όταν το σηκώνεις, που δεν ακούγεσαι καλά κλπ κλπ.

Όσο value for money ηταν το One που το πλήρωσα 200 ευρώ περισσότερα (άλλοι δώσανε και 300 ευρώ περισσότερα) και το έπαιρνε κόσμος για κανένα 6μηνο, έχοντας στην τσέπη μωβ φωτογραφίες στην Συλλογή του από μια Κάμερα που πολυσυζητήθηκε και χρυσοπληρώσαμε.

Δε συγκρίνεται σε καμία περίπτωση η μωβ απόχρωση στις φωτογραφίες στο One με το μικρόφωνο και το noise cancellation στο N5. Το δεύτερο είναι ό,τι σημαντικότερο υπάρχει σε ένα τηλέφωνο. Και άλλωστε, το πήγαινες service και στο έφτιαχναν όπως είπες προηγουμένως. Το N5 που ο άλλος το έκανε αντικατάσταση 9 φορές(!!!!!!) και είχε σε όλα το πρόβλημα πώς να το δικαιολογήσεις;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν ένα μόνο πρόβλημα και να το είχαν λίγοι, να πω εντάξει. Το θέμα είναι ότι είναι δεκάδες τα προβλήματα και αν κάνεις μια βόλτα στο XDA θα δεις ότι ο αριθμός χρηστών με προβλήματα είναι αρκετά μεγάλος.

 

Επίσης, κάτι άκυρο. Ρε φίλε, έλεος με την υπογραφή! :p Μήπως θες να σου στείλω ακριβώς την έχω και να αλλάξεις μόνο τις διαφορές; Όχι ότι με πειράζει που είναι βασισμένη στη δική μου αλλά όποτε βλεπω post σου νομίζω ότι το έκανα εγώ και σκέφτομαι "μα καλά, πότε το είπα εγώ αυτό;" Μετά βλέπω το avatar και λέω "α εντάξει, ο souliar είναι".

 

Εγώ προσωπικά δε θεωρώ σοβαρή μια συσκευή με την οποία δεν μπορείς να βγάλεις μια κλήση σαν άνθρωπος, πρέπει να φωνάζεις 3 φορές "ΕΛΑ" όταν το σηκώνεις, που δεν ακούγεσαι καλά κλπ κλπ.

 

Δε συγκρίνεται σε καμία περίπτωση η μωβ απόχρωση στις φωτογραφίες στο One με το μικρόφωνο και το noise cancellation στο N5. Το δεύτερο είναι ό,τι σημαντικότερο υπάρχει σε ένα τηλέφωνο. Και άλλωστε, το πήγαινες service και στο έφτιαχναν όπως είπες προηγουμένως. Το N5 που ο άλλος το έκανε αντικατάσταση 9 φορές(!!!!!!) και είχε σε όλα το πρόβλημα πώς να το δικαιολογήσεις;

Oσο αφορα την υπογραφη δεν αντιγραφω φενεται να εχουμε σε καποια θεματα ιδιο γουστο:)

Οσον αφορα το nexus αφου εισαι τοσο απογοητευμενος πουλησε το μου,θα το αγορασω με τα χαρας...!!!!!!!

 

Υ.Γ Η δικη μου υπογραφη ξεχωριζει.......στο τελος λεει iphone 5S!!!!!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία μα καμία συσκευή που να μην έχει προβλήματα ,είτε κοστίζει 700 ευρώ είτε 100 .Όποιος εχει θέμα με το τηλέφωνο και θέλει πραγματικά να το κρατήσει τότε υπάρχει και το service διαφορετικά οι επιλογές στο android είναι αρκετές .

Δυστυχώς η LG μπορεί με το nexus 4 να έφτιαξε όμορφες συσκευές αλλά μέχρι εκεί ,ελπίζω για κάτι καλύτερο με το nexus 6 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν σχολιάζουμε υπογραφές εδώ, πόσο μάλλον εφόσον δεν αντιβαίνουν στους Ο.Π.Χ.

To παρόν thread αφορά τα παράπονα/ελλατώματα του Nexus 5 και όχι τα παράπονα που έχετε ο ένας για τον άλλον.

 

Συνεχίζουμε με το θέμα μας παρακαλώ :)

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάτι άκυρο. Ρε φίλε, έλεος με την υπογραφή! :p Μήπως θες να σου στείλω ακριβώς την έχω και να αλλάξεις μόνο τις διαφορές; Όχι ότι με πειράζει που είναι βασισμένη στη δική μου αλλά όποτε βλεπω post σου νομίζω ότι το έκανα εγώ και σκέφτομαι "μα καλά, πότε το είπα εγώ αυτό;" Μετά βλέπω το avatar και λέω "α εντάξει, ο souliar είναι".

 

:lol:

η καλύτερη υπογραφή ever!!!

μπορεί να σου "κλέψω" την εικόνα!!!

:p

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν ένα μόνο πρόβλημα και να το είχαν λίγοι, να πω εντάξει. Το θέμα είναι ότι είναι δεκάδες τα προβλήματα και αν κάνεις μια βόλτα στο XDA θα δεις ότι ο αριθμός χρηστών με προβλήματα είναι αρκετά μεγάλος.

 

Εγώ προσωπικά δε θεωρώ σοβαρή μια συσκευή με την οποία δεν μπορείς να βγάλεις μια κλήση σαν άνθρωπος, πρέπει να φωνάζεις 3 φορές "ΕΛΑ" όταν το σηκώνεις, που δεν ακούγεσαι καλά κλπ κλπ.

 

Δε συγκρίνεται σε καμία περίπτωση η μωβ απόχρωση στις φωτογραφίες στο One με το μικρόφωνο και το noise cancellation στο N5. Το δεύτερο είναι ό,τι σημαντικότερο υπάρχει σε ένα τηλέφωνο. Και άλλωστε, το πήγαινες service και στο έφτιαχναν όπως είπες προηγουμένως. Το N5 που ο άλλος το έκανε αντικατάσταση 9 φορές(!!!!!!) και είχε σε όλα το πρόβλημα πώς να το δικαιολογήσεις;

Δε μου λέει κάτι αυτό: και στο One αν ψάξεις, άλλαζε ο κόσμος συσκευές φουλ.

Εμένα στην τελική το Ν5 μου, τίποτα δεν έχει. Το χαίρομαι και το γουστάρω και χαλάλι και τα 20 ευρώ που έδωσα (αφού πούλησα το One :lol:).

(Βαρέθηκα αυτόν τον ανεπίσημο διαξιφισμό-ο καθένας έχει την άποψή του για δικούς του λόγους)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι συζητάμε;

Σε κάθε thread, κάθε συσκευής οποιασδήποτε κατηγορίας ή μάρκας να μπεις μετά τις 3-4 πρώτες σελίδες φτάνοντας στις πρώτες παραλαβές κατόχων ξεκινάνε τα "δεν μου αρέσει το ένα" " δεν δουλεύει όπως το προηγούμενο μοντέλο εκείνο" κλπ.

Μπαίνεις να ενημερωθείς για κάτι και καταλήγεις να μιζεριάζεις και να προβληματίζεσαι.

Το N5 είναι κορυφαίο στα περισσότερα του και γι'αυτά στους άλλους πληρώνεις 250€ επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι συζητάμε;

Σε κάθε thread, κάθε συσκευής οποιασδήποτε κατηγορίας ή μάρκας να μπεις μετά τις 3-4 πρώτες σελίδες φτάνοντας στις πρώτες παραλαβές κατόχων ξεκινάνε τα "δεν μου αρέσει το ένα" " δεν δουλεύει όπως το προηγούμενο μοντέλο εκείνο" κλπ.

Μπαίνεις να ενημερωθείς για κάτι και καταλήγεις να μιζεριάζεις και να προβληματίζεσαι.

Το N5 είναι κορυφαίο στα περισσότερα του και γι'αυτά στους άλλους πληρώνεις 250€ επιπλέον.

 

Ααακριβώς. Προσυπογράφω σε αυτό. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και τη δική μου οπτική επι του θέματος...

Βλέπω ότι ένα 5% δεν πάτησε "κανένα πρόβλημα" επειδή το καλώδιο USB έχει τζόγο. Δεν βγαίνει εύκολα, δεν σταματάει η φόρτιση, δεν καταπονείται απαραίτητα η συσκευή, απλά έχει τζόγο. Αυτό όμως ήταν αρκετό για να μην πατήσουν ότι το κινητό τους είναι απροβλημάτιστο.

Επίσης ένα 10% δεν πάτησε "κανένα πρόβλημα" επειδή το android έχει θέμα με την LED ειδοποίηση όσον αφορά στις αναπάντητες κλήσεις. Μιλάμε καθαρά για software θέμα-επιλογή και όχι για πρόβλημα της συσκευής, παρόλα αυτά για αυτό το 10% η συσκευή δεν είναι απροβλημάτιστη για τον παραπάνω λόγο.

Υπάρχει ένα ισχυρό 45% που βλέποντάς το ένας επίδοξος αγοραστής θα διαγράψει οριστικά το N5 απο τις επιλογές του, το οποίο όμως αναφέρεται σε προβλήματα (?) που έχουν λυθεί απο τον Δεκέμβριο κιόλας και είναι αδύνατο να προκύψουν σε έναν νέο αγοραστή.

 

Θεωρώ ότι πραγματικά έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα όσοι αναφέρουν καμένα pixels (που φυσικά μπορούν πάντα να ζητήσουν αντικατάσταση συσκευής ή οθόνης(?)) και αυτούς που έχουν θέμα με το σήμα, εφόσον βέβαια έχουν αποκλείσει το ενδεχόμενο να φταίει το σήμα του παρόχου και όχι η κεραία της συσκευής. Α! και όσοι έχουν πρόβλημα με τη δόνηση αλλά αναφέρομαι σε αυτόν που η συσκευή όταν δονείται κάνει σαν κουδουνίστρα και όχι σε αυτόν που θυμάται ότι σε μια άλλη συσκευή του η δόνηση ήταν 4% πιο δυνατή. Αυτά είναι ρυθμίσεις και επιλογές της κάθε εταιρίας, όχι απαραίτητα ελαττώματα της εκάστοτε συσκευής. Μιλάμε δηλαδή συνολικά για ένα 20-25%. Δεν είναι μικρό, δεν είναι όμως ούτε κατα διάνοια κοντά στο συμπέρασμα που βγαίνει απο το poll ότι το 60% των αγοραστών παίρνει μια προβληματική συσκευή...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και τη δική μου οπτική επι του θέματος...

[..]

Δεν είναι μικρό, δεν είναι όμως ούτε κατα διάνοια κοντά στο συμπέρασμα που βγαίνει απο το poll ότι το 60% των αγοραστών παίρνει μια προβληματική συσκευή...

 

Το poll δεν αντιπροσωπεύει το σύνολο των αγοραστών, αλλά μόνον το μικρό αριθμητικό δείγμα που ψήφισε το poll (105 άτομα). Δλδ οι ~60 (θεωρητικά) αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα :)

Πρακτικά ο αριθμός των προβληματικών συσκευών επι του συνόλου των πωλήσεων είναι πολύ πολύ μικρότερος, χωρίς όμως να σημαίνει οτι δεν βγήκαν/βγαίνουν ελαττωματικές συσκευές.

 

Προφανώς οι περισσότερες (ακόμα και οι πιο ακριβές και ποιοτικές) έχουν αδύναμα σημεία εκ κατασκευής που επηρρεάζουν λιγότερο (πχ φινιρίσματα iphone5) είτε περισσότερο (πχ Galaxy S3 brickbug emmc) τον αγοραστή/χρήστη.

 

Είναι λογικό σε μια τόσο μεγάλη γραμμή παραγωγής να υπάρχουν και κομμάτια που θα βγουν ελαττωματικά, είτε λόγω αστοχίας υλικού, είτε λόγω του ανθρώπινου παράγοντα κ.ο.κ. Καλό θα ήταν όμως κάποια στιγμή να ξεκαθαρίσουμε ποια ελαττώματα είναι όντως ελαττώματα και ποια υπάγονται στα "αδύναμα" χαρακτηριστικά της συσκευής.

 

Για παράδειγμα τα χαλαρά πλαϊνά πλήκτρα τα έχω δει σε ΟΣΑ N5 πέρασαν απο τα χέρια μου όπως και στο δικό μου που είναι Rev3, παρτίδα 402. Αδύναμο ακουστικό ίσως (σε σχέση πχ με το Gnex και το Desire HD που έχω). Αυτά δεν νομίζω όμως οτι μπορουν να υπολογιστούν σαν ελαττώματα κατασκευής.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όποιον τον ενδιαφέρει το πρόβλημα με το μικρόφωνο να δει εδώ τα post 129 και 130. Βέβαια, ένα άτομο δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Πάντως αυτό που λέει για το S2 ισχύει επειδή έχω κι εγώ S2. Είναι η μέρα με τη νύχτα τα μικρόφωνά τους.

 

Όσον αφορά, τα υπόλοιπα που είπώθηκαν, αν πιστεύουν οι mods ότι το poll είναι ελλιπές ή υπερβολικό ή ότι τα αποτελέσματα δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και αποθαρρύνουν τον κόσμο να το αγοράσει, μπορούν να το αφαιρέσουν ή να το τροποποιήσουν αν έχουν τη δυνατότητα. Εμένα προσωπικά, δε με νοιάζει ούτε να διαφημίσω ούτε να δυσφημίσω την Google/LG. Κι εγώ Nexusάκιας είμαι άλλωστε μιας και είχα πολύ καλή εμπειρία από το S και το Galaxy Nexus αλλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. Όσο για τα υπόλοιπα, είπα τη γνώμη μου εδώ στο σημείο κάτω απ' το quote. Αλλάζω 2 συσκευές το χρόνο και καμία δεν είχε τόσο σημαντικό πρόβλημα όπως αυτό με το μικρόφωνο ή που πρέπει να λέω 2 φορές "έλα" όταν το σηκώνω για να με ακούν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όποιον τον ενδιαφέρει το πρόβλημα με το μικρόφωνο να δει εδώ τα post 129 και 130. Βέβαια, ένα άτομο δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Πάντως αυτό που λέει για το S2 ισχύει επειδή έχω κι εγώ S2. Είναι η μέρα με τη νύχτα τα μικρόφωνά τους.

 

Όσον αφορά, τα υπόλοιπα που είπώθηκαν, αν πιστεύουν οι mods ότι το poll είναι ελλιπές ή υπερβολικό ή ότι τα αποτελέσματα δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και αποθαρρύνουν τον κόσμο να το αγοράσει, μπορούν να το αφαιρέσουν ή να το τροποποιήσουν αν έχουν τη δυνατότητα. Εμένα προσωπικά, δε με νοιάζει ούτε να διαφημίσω ούτε να δυσφημίσω την Google/LG. Κι εγώ Nexusάκιας είμαι άλλωστε μιας και είχα πολύ καλή εμπειρία από το S και το Galaxy Nexus αλλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. Όσο για τα υπόλοιπα, είπα τη γνώμη μου εδώ στο σημείο κάτω απ' το quote. Αλλάζω 2 συσκευές το χρόνο και καμία δεν είχε τόσο σημαντικό πρόβλημα όπως αυτό με το μικρόφωνο ή που πρέπει να λέω 2 φορές "έλα" όταν το σηκώνω για να με ακούν.

 

επειδή παρατηρώ για καιρό το θέμα, έχω καταλήξη ότι μάλλον κάποιες συσκευές είναι ελαττωματικές!!

και κάποιοι έχουν ευαίσθητα αυτία (αύτο είναι humor) !!

:p

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων

 

της έντασης το πλήκτρο παίζει λίγο.Να ανησυχήσω;

Νέο κινητό,ούτε βδομάδα δεν έχει.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων

 

της έντασης το πλήκτρο παίζει λίγο.Να ανησυχήσω;

Νέο κινητό,ούτε βδομάδα δεν έχει.

 

σε εμένα παίζει το power!!!

:mad:

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχησετε, σε ολα παιζουν ετσι ειναι φτιαγμενα. ΑΠολαυστε το κινητο ρε παιδια, αντε φλασαρετε καμμια ρομ λολ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχησετε, σε ολα παιζουν ετσι ειναι φτιαγμενα. ΑΠολαυστε το κινητο ρε παιδια, αντε φλασαρετε καμμια ρομ λολ

 

+1000000000000

Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχησετε, σε ολα παιζουν ετσι ειναι φτιαγμενα. ΑΠολαυστε το κινητο ρε παιδια, αντε φλασαρετε καμμια ρομ λολ

 

Συμφωνώ στο φλασαρισμα.Διαφωνω στο "όλα είναι φτιαγμένα έτσι".Κανένα κροταλισμα ή χαλαρό power button-vol +/- στο δικο μου (ίσως είναι συλλεκτικό :-) )

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο φλασαρισμα.Διαφωνω στο "όλα είναι φτιαγμένα έτσι".Κανένα κροταλισμα ή χαλαρό power button-vol +/- στο δικο μου (ίσως είναι συλλεκτικό :-) )

 

δεν ανεφερα κανενα κροταλισμα, στο οτι παιζει λιγο πανω κατω το κουμπι του power , σε ολα τα κινητα παιζει λιγο το κουμπι αυτο. λοιπον τωρα μπορουμε να φλασαρουμε κανενα κερνελ τσι προκοπης?:lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχησετε, σε ολα παιζουν ετσι ειναι φτιαγμενα. ΑΠολαυστε το κινητο ρε παιδια, αντε φλασαρετε καμμια ρομ λολ

 

+1000000000000

 

δεν ανεφερα κανενα κροταλισμα, στο οτι παιζει λιγο πανω κατω το κουμπι του power , σε ολα τα κινητα παιζει λιγο το κουμπι αυτο. λοιπον τωρα μπορουμε να φλασαρουμε κανενα κερνελ τσι προκοπης?:lol:

+1

Ε ναι ρε παιδιααα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...