Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα από εμένα , έκανα την παραγγελία μου χτες απο το ebay. συγκεκριμένα απο εδώ: http://www.ebay.com/itm/201120849321?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Έχει πάρει κανείς άλλος το συγκεκριμένο; Ρώτησα τον πωλητή και μου είπε πως ειναι rooted και υπάρχει προσβαση στο Google Play.

Πιστεύετε πως θα έχω κάποιο προβλημα με την λειτουργικότητα του;

Αξίζει να μπλεχτώ με custom update ROM κτλ; γιατί βλέπω πολλοί πάνε να κάνουν ένα καλό, και τους βγαίνουν 5 κακά(δεν ανοιγει το κινητό, μείωση-αντι αυξηση-αποδοσεων κτλ.)

 

Το update στο λειτουργικο συστημα θα γίνεται αυτόματα;

 

Κατά τα άλλα εχει εξαιρετικα specs και η αναλογία τιμής/ποιοτητας ειναι πολυ καλή! Αν είναι αντάξιο αυτών που αναφέρονται στην περιγραφή, θα δείξει μόλις το παραλάβω. (Singapore POST, έχω tracking number , δεν νομιζω να έχω θέμα με την μεταφορά. Ο πωλητης φαίνεται αξιόπιστος.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω κατι...τι μεγεθος ειναι περιπου οι φωτο που βγαζετε με 13 mpx??

εχω το lenovo a8 (sorry για το off topic) και ενω στην αρχη οι φωτο ηταν 4-6ΜΒ τωρα δε ξεπερνανε τα 2.5ΜΒ με τις ρυθμισεις της καμερας στα 13mpx.

Ειναι λογικο αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα , έκανα την παραγγελία μου χτες απο το ebay. συγκεκριμένα απο εδώ: http://www.ebay.com/itm/201120849321?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Έχει πάρει κανείς άλλος το συγκεκριμένο;

 

Δε καταλαβαίνω το λόγο να επιλέξεις αυτό το πωλητή - ούτε φθηνός ούτε "επώνυμος" είναι...:worry:

Σου εύχομαι όλα καλά πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω το λόγο να επιλέξεις αυτό το πωλητή - ούτε φθηνός ούτε "επώνυμος" είναι...:worry:

Σου εύχομαι όλα καλά πάντως

 

Είδα ότι τα περισσότερα σχόλια για αυτον ειναι θετικα, τωρα για την τιμη, μονο στο ebay που εψαξα, ηταν απο τους φτηνότερους.

Τα υπολοιπα site που διαβασα εδω στο φορυμ δεν τα ηξερα!

Link to comment
Share on other sites

αν κλεισει το λογαριασμο του στο ebay ο συγκεκριμενος πωλητης παπαλα η εγγυηση....

απο vickmall αν το ειχες παραγγειλει θα σου εβγαινε 205 ευρω και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα μαγαζια..

Link to comment
Share on other sites

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Σήμερα μου ήρθε το τηλ από etotalk. Δεν πρόλαβα να κάνω τις κάρτες microsim και προς το παρόν το άνοιξα για να το ψαχουλέψω. Πολύ ωραίο, κουκλί. Μου βάλανε μέσα και τον next launcer και το λειτουργώ τώρα με αυτόν και όxι της lenovo.

Να σας ρωτήσω όμως κάτι. Έκανα αντιγραφή όλες τις επαφές από το P770 στο gmail μου και τώρα πάω από το K910 να τις βάλω μέσα. Επιλέγω είσοδο από τον λογαριασμό gmail και έξοδο στο τηλέφωνο και μου βγάζει ότι δεν βρίσκει τις επαφές στον λογαριασμό gmail ενώ υπάρχουν. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Θέλει πολύ ώρα να τις περάσω μία-μία και είπα να το κάνω μ' αυτόν τον τρόπο.

Ευχαριστώ

 

για flip case έχει κανείς άποψη? mofi, nilkin ή lenovo? τι λένε από ποιότητα και ευχρηστία?

 

Εγώ παρήγγειλα της nillkin αλλά δεν μου ήρθε ακόμα. Πάντως οι θήκες της nillkin (επειδή έχω από το P770) είναι πολύ καλές ποιοτικά, γι' αυτό και ξαναπαρήγγειλα ίδιας μάρκας. Απ' ότι μου είπαν τα παιδιά εδώ στο forum υποστηρίζουν και τη λειτουργία smart sleep/wake για το K910. Και οι γνήσιες της lenovo είναι πολύ καλές αλλά ξεφεύγουν (κοντά στα 30Ε).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ παρήγγειλα της nillkin αλλά δεν μου ήρθε ακόμα. Πάντως οι θήκες της nillkin (επειδή έχω από το P770) είναι πολύ καλές ποιοτικά, γι' αυτό και ξαναπαρήγγειλα ίδιας μάρκας. Απ' ότι μου είπαν τα παιδιά εδώ στο forum υποστηρίζουν και τη λειτουργία smart sleep/wake για το K910. Και οι γνήσιες της lenovo είναι πολύ καλές αλλά ξεφεύγουν (κοντά στα 30Ε).

 

Η γνήσια θήκη της lenovo, είναι πιο ακριβή αλλά αξίζει τη διαφορά μιας και είναι πολύ ποιοτική και ντελικάτη!

 

 

Μπήκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Lenovo K910 Vibe Z

Lenovo K910 e Vibe Z

τι διαφορα εχουν????

 

Lenovo K910e VIBE Z, this is a little different from Lenovo K910 VIBE Z, because it's certified by Chinese Authorities in China. It's CDMA version. Therefore, the design and specs are almost similar to those of Lenovo Vibe Z K910. This smartphone (K910e) supports 3G:CDMA EVDO 800/1900MHz, and Lenovo VIBE Z K910 supports the all bands like 3G: WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz

 

 

παιδια κανενας απαντηση στο ποσες ωρες οθονη βγαζει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με βγάζει 1,5 μέρα,με σχετικά αρκετή χρήση Εφαρμογών αλλά όχι παιχνιδιών. Αν παίζω κανά παιχνιδάκι,1 μέρα την βγάζει πάλι χαλαρά αλλά το βράδυ θέλει φόρτισμα για την επόμενη οπωσδήποτε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με βγάζει 1,5 μέρα,με σχετικά αρκετή χρήση Εφαρμογών αλλά όχι παιχνιδιών. Αν παίζω κανά παιχνιδάκι,1 μέρα την βγάζει πάλι χαλαρά αλλά το βράδυ θέλει φόρτισμα για την επόμενη οπωσδήποτε.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση...μπορεις να δεις μεσα στις ρυθμισεις ποσες ωρες γραφει οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Σας έχω διαβάσει από την αρχή μέχρι το τέλος. :D

Έχω προβληματάκι στην εγκατάσταση των gapps με την 1435. Όποιος μπορεί ας μου στείλει το pass για τον χαραλάμπη! SOS!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Σας έχω διαβάσει από την αρχή μέχρι το τέλος. :D

Έχω προβληματάκι στην εγκατάσταση των gapps με την 1435. Όποιος μπορεί ας μου στείλει το pass για τον χαραλάμπη! SOS!

 

Για την rom του baralajbi δεν χρειαζεσαι gapps, μονο SU και recovery, μετα βαζεις twrp αν θελεις.

Εχεις μηνυμα.

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Για ταχύτητες 3G και Η+ πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις; GPRS γράφει μονο και δεν έχει επιλογές.

 

Κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας,ποια απο την εμπηρεια σας rom εχει την μικροτερη καταναλωση της μπαταριας εγω ειμαι με την custom 1435 και νομιζω πως με κανενα παιχνιδι και με ιντερνετ τρωγεται καπως γρηγορα για 3050μιλιαμπερ μπαταρια η κανω καποιο λαθος? ευχαριστω πολυ
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κατοχος και εγω του k910 απο σημερα.Μπορει καποιος συνφορουμιτης να μοιραστει το pass της rom?επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν χρειαζεται να εγκαταστησω και τους USB Drivers για να ξεκλειδωσω τον bootloader και να περασω twrp Edited by vViperXx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν χρειαζεται να εγκαταστησω και τους USB Drivers για να ξεκλειδωσω τον bootloader και να περασω twrp

 

Ο οδηγός στο πρώτο post είναι ακριβής για το τι χρειάζεσαι και τι όχι με αναλυτικά βήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιποον, ας μεταφερω κι εγω την εμπειρια μου...

 

Εχω στα χερια μου ενα k910e που μου ηρθε απο pandawill με ROM του k910 vibe 1.0.

Στην αρχη δεν το πηρα χαμπαρι και προσπαθησα να περασω νεοτερη ROM με τα εργαλεια του k910. Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να αποτυγχανουν στον αρχικο ελεγχο (πριν την εγκατασταση) ολες οι ROMs. Οι μεν του k910 γιατι εβλεπαν αλλη συσκευη και οι μεν του k910e γιατι εβλεπαν αλλο recovery (δικη μου υποθεση τα παραπανω). Σημ εδω οτι παντα χρησιμοποιουσα .qsb ROMs του k910 για να το επαναφερω απο τις παρακατω αποτυχιες.

 

Αυτο που εκανα για να περασω ROM του k910e ηταν να παω στο φακελο meta-inf/Google/android/ και να σβησω στο αρχειο updater-script με το notepad++ τις πρωτες σειρες που εχουν να κανουν με τον ελεγχο για να συνεχισει απροσκοπτα την εγκατασταση (προσοχη οτι αυτο το κανετε με δικη σας ευθυνη και μονο αν ειστε βεβαιοι οτι οι συσκευες ειναι πληρως συγγενικες οπως αυτες). Οι σειρες αυτες διαφερουν απο ROM σε ROM και μπορουν πολυ ευκολα να αναγνωρισθουν απο τα kiton, kitone, kitonw που γραφουν. Προσοχη σβηνουμε μονο μεχρι το ερωτηματικο!

 

Η εγκατασταση ROM για το k910e ειχε σαν αποτελεσμα να μην αναγνωριζει την καρτα μου της cosmote. Αντιθετα η Vodafone σε οποιοαδηποτε θεση λειτουργουσε. Τοτε λοιπον εκανα το ιδιο και για μια ROM του k910. Σε εκεινη την ROM η cosmote δουλευε κι αυτη τελεια με πολυ καλο 3G.

 

Τελικα για λογους που ακομα δεν εχω ανακαλυψει η εγκατασταση των gapps 4.4, 4.3, 4.2 οδηγουσε και τις δυο παραπανω 1435 ROMs σε επανεκκινηση. Την λυση εδωσε η ROM του χαραλαμπη. Πλεον το k910e τρεχει με ROM του k910 χωρις κανενα προβλημα ειτε στο ιντερνετ ειτε αλλου. Μονο θεματακι η αποτυχια sync των επαφων Google. Πλεον το κινητο δινει την εντυπωση οτι βρηκε το λειτουργικο που εψαχνε...

 

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι, οπως με βοηθησατε κι εσεις.

Υγ. Αν κανω καποιο λαθος στις καταληξεις ή στην διαδρομη του αρχειου διορθωστε με, γιατι δεν το εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη.

Υγ2. Η 1435 ROM του χαραλαμπη δεν κανει τον παραπανω ελεγχο και δεν χρειαζεται να σβησετε κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν λες η vodafone σε οποιαδηποτε θεση λειτουργουσε τι εννοεις; dual sim ειναι το 910 που εχεις;

 

Ναι αυτό είναι dual sim, το K910L είναι single-sim και LTE.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι 4.4.2 έχουν θέμα με το hotspot. Έχω φοιτητικό της Vodafone η άλλη συσκευή συνδέεται κανονικά στο hotspot αλλά δεν βγαίνει Internet. Το ίδιο συνέβαινε και με το coolpad που είχα. Αντιμετωπίζει κάνεις άλλος κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

http://www.filefactory.com/file/64o54wzfk63r/DSLR-Kamera1.zip δουλευει και στη δικη μας συσκευη...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

ακόμη δεν κατάλαβα το k910Ε παίζει 3g στην ελλάδα ή όχι; Απλά οι μπάντες είναι πιο λίγες από το k910; 1900/2100 έναντι 850/900/1700/1900/2100MHz του δεύτερου; Γιατί είναι λίγο πιο φτηνό από το σκέτο κ910 και μετράμε και το ευρώ πια... Edited by basdel
λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...