Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι οι 4.4.2 έχουν θέμα με το hotspot. Έχω φοιτητικό της Vodafone η άλλη συσκευή συνδέεται κανονικά στο hotspot αλλά δεν βγαίνει Internet. Το ίδιο συνέβαινε και με το coolpad που είχα. Αντιμετωπίζει κάνεις άλλος κάτι ανάλογο;

 

κανε το μας πιο λιανα...τι θεμα υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω 2 καρτες SIM.Η μια ειναι το φοιτητικο προγραμμα 10GB 12 ευρω και η αλλη ειναι η κανονικη για κλησεις.Του ιντερνετ την εχω στην θεση 1 και την αλλη στην 2.Το apn της πρωτης ειναι internet της δευτερης το εχω διαγραψει.Το κινητο μπαινει μια χαρα ιντερνετ με Η+ αλλα οταν ανοιγω το hotspot για να μοιρασω την συνδεση,η συσκευη πχ tablet ή laptop συνδεεται κανονικα στο hotspotαλλα δεν μπορει να μπει ιντερνετ.Το ιδιο ακριβως μου συνεβει και στο coolpad F1 αλλα μονο στην 4.4.2.Στην 4.2.2 οι συσκευες που συνδεονται στο hotspot μπαινουν κανονικα.Τα apn και στην 4.4.2 και στην 4.2.2 ειναι τα ιδια.Στο νετ βρηκα και αλλους με το ιδιο προβλημα,οχι πολλους,αλλα δεν βρηκα την λυση.Δεν ξερω εαν κανω καμια ρυθμιση λαθος ή ειναι κατι που δεν κανω.Οποιαδηποτε αποψη δεκτη Edited by vViperXx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι γνωστό πια... το wifi hotspot σιγά σιγά το κόβουν ούτως ώστε να είναι κάτι που παρέχεται από τον provider και όχι από τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πια... το wifi hotspot σιγά σιγά το κόβουν ούτως ώστε να είναι κάτι που παρέχεται από τον provider και όχι από τη συσκευή.

Δηλαδή αν θέλω να δώσω ίντερνετ στο ταμπλετ δεν θα μπορω? Ο provider στο χωριό πως θα μου κάνει tethering?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι το 4.4.3 λύνει αυτό το πρόβλημα. Θα δοκιμάσω το βράδυ το wifi tether router να δω τι θα γίνει.

Κρίμα πάντως που δεν έχουμε καμία cm11.Το κινητό θα τα έσπαγε κυριολεκτικά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κρίμα πάντως που δεν έχουμε καμία cm11.Το κινητό θα τα έσπαγε κυριολεκτικά

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την 1435 Baralajbi το Hot Spot που είχε η rom δουλευει μια χαρά. Το χρησιμοποίησα αρκετά συνδέοντας μια φωτογραφική sony rx10 wireless με το k910.
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Με την 1435 Baralajbi το Hot Spot που είχε η rom δουλευει μια χαρά. Το χρησιμοποίησα αρκετά συνδέοντας μια φωτογραφική sony rx10 wireless με το k910.

έμενα δεν μου δουλεύει με το λαπτοπ ,κάνω κάτι λάθος:cry:?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο needrom

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έμενα δεν μου δουλεύει με το λαπτοπ ,κάνω κάτι λάθος:cry:?

Με ποια rom είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Για ταχύτητες 3G και Η+ πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις; GPRS γράφει μονο και δεν έχει επιλογές.

 

3 φορα...

Τις ρυθμισεις για Wind; Αυτές που έχει στο site τις εβαλα αλλά δεν βλέπω διαφορά, ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος μιας και είναι λίγο διαφορετικές στη συσκευή. Κάποιος που να μπαίνει με Wind υπάρχει για να μου τις πει; Με 6kbps max μπαίνει...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Σήμερα μου ήρθε η θήκη της nillkin που είχα παραγγείλει και όπως ήταν αναμενόμενο καταπληκτική η ποιότητα (και έχει τελικά και το smart sleep/wake αν και δεν το ανέφερε στο aliexpress, είχες δίκιο @athanaso77). Όταν κλείνω την θήκη το widget του καιρού που εμφανίζεται αν και λέει σωστά ώρα και ημερομηνία δεν εμφανίζει την πόλη. Έβαλα την ρύθμιση σε όλα τα Widget του καιρού που είχε μέσα το τηλ αλλά τίποτα. Μήπως ξέρετε από που αλλάζει;

 

Επίσης όταν με καλούν στην Vodafone δεν βγάζει το όνομα από τις επαφές, ενώ όταν με καλούν στην Cosmote τις βγάζει κανονικά. Αυτό το πρόβλημα δεν το είχα με το P770. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και πώς μπορώ να το διορθώσω; Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγνώμη αν αυτές οι ερωτήσεις έχουν ξαναεπαναληφθεί και πριν.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα εγκατεστησα το number fixer για να διορθωσει το +30 γτ δν μου εμφανιζε τα ονοματα στα μηνυματα και μ εκανε το καταλογο ανω κατω... τωρα εχω τριπλα και τετραπλα τα τηλ μεσα στο κινητο... υπαρχει καποια λυση;;;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα εγκατεστησα το number fixer για να διορθωσει το +30 γτ δν μου εμφανιζε τα ονοματα στα μηνυματα και μ εκανε το καταλογο ανω κατω... τωρα εχω τριπλα και τετραπλα τα τηλ μεσα στο κινητο... υπαρχει καποια λυση;;;

 

αν τα εχεις περασμενα/συγχρονισμενα στο gmail,πηγαινε στον υπολογιστη...μεσα στο mail του gmail...αριστερα στην γωνια επανω εχει μια επιλογη με κοκκινα γραμματα GMAIL ακριβως κατω απο το λογοτυπο της google,πατα εκει πανω,και αλλαξε το σε επαφες..αφου μπεις στις επαφες σου εχει μια επιλογη "περισσοτερα",πατα το και μετα στην επιλογη ευρεση και συγχωνευση διπλοτυπων...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω, μπορείτε να μου πείται δύο-τρία πράγματα για το κινητό:

1.Έχει προγραμματισμένη εκκίνηση/κλείσιμο (schedule power on), όπως άλλα κινητά με mtk επεξεργαστή-με βολεύει πολύ αυτή η λειτουργία;

2. Μπορούν να προγραμματιστούν τα πλαινά πλήκτρα έντασης ώστε να ξυπνούν το τηλέφωνο, γιατί το κουμπί power εκεί που είναι εμένα δε με βολεύει;

3. Υπάρχει rom με android 4.4 ή σκοπεύει σύντομα να αναβαθμιστεί;

4. Δύο μέρες μπαταρία με μέση χρήση, κυρίως ως κινητό και λίγα email βγάζει;

5. Το μέγεθος είναι βολικό για καθημερινή χρήση; Το s860 που είδα στο κοτσώβολο μου φάνηκε κάπως μεγάλο (αλλά είναι και πολύ παχύτερο στα 10.3mm);

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω, μπορείτε να μου πείται δύο-τρία πράγματα για το κινητό:

1.Έχει προγραμματισμένη εκκίνηση/κλείσιμο (schedule power on), όπως άλλα κινητά με mtk επεξεργαστή-με βολεύει πολύ αυτή η λειτουργία;

2. Μπορούν να προγραμματιστούν τα πλαινά πλήκτρα έντασης ώστε να ξυπνούν το τηλέφωνο, γιατί το κουμπί power εκεί που είναι εμένα δε με βολεύει;

3. Υπάρχει rom με android 4.4 ή σκοπεύει σύντομα να αναβαθμιστεί;

4. Δύο μέρες μπαταρία με μέση χρήση, κυρίως ως κινητό και λίγα email βγάζει;

5. Το μέγεθος είναι βολικό για καθημερινή χρήση; Το s860 που είδα στο κοτσώβολο μου φάνηκε κάπως μεγάλο (αλλά είναι και πολύ παχύτερο στα 10.3mm);

 

Ναι σε όλα!

Έτσι!! Όπως τα λέει ο φίλος από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα και εγω :)

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες... μου θυμιζει πολυ το galaxy S2 που ειχα (ιδιως με τη μαυρη nilkin θηκη καλαθακι που στελνει μαζι το minideal) αλλα πιο γρηγορο και με πιο μεγαλη οθονη. Απο minideal ερχεται με την 1407 rom με ελληνικα (πρεπει να το επιλεξεις φυσικα) και rooted. Κλασικα τα κανουν μονοι τους, δε χρειαζεται να τους το πειτε.

 

Θελει το γνωστο για τα Lenovo +30 μπροστα σε ολες τις επαφες για να δουλευει σωστα στα SMS η αναγνωριση.

 

Εξαιρετικο οτι 2 sim ειναι ταυτοχρονα ενεργες, δηλαδη ενω μιλας στη μια οταν σε καλουν στην αλλη ακους μπιπ μπιπ μπιπ και βλεπεις ποιος σε καλει και αν θες το σηκωνεις ή το κλεινεις.

 

Μικρη μαλ@κια του minideal? οτι μου ηρθε με ελληνικο ανταπτορακι (us to eu)που δε χωραγε σε σουκο μπριζα! Με ελαχιστο κοψιματακι ομως στα πλαγια με το μαχαιρι πλεον χωραει μια χαρα.

 

Με root browser σβηνεις τα ηλιθια boot animations, μπαινoντας στο φακελο system/media και μετονομαζοντας τα poweroff.mp4 και poweroff_land.mp4 και start.mp4 σε οτι θες.

 

Σπαστικο το οτι το κουμπι ενεργοποιησης βρισκεται στην κορυφη και οχι στο δεξιο πλαγιο της συσκευης (στο Vibe Z2 το διορθωσαν αυτο). Ευτυχως η οθονη ανοιγει και με τα πληκτρα του ηχου που βρισκονται στο αριστερο πλαγιο (υπαρχει και αντιστοιχη επιλογη στο μενου που το ενεργοποιει αυτο).

 

-Αν εχει κανεις Link για τη 1435 Baralajbi, αν θελει μου το στελνει.

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lenovo-k910-4-4-2-vibeui-2-0-multilang-gapps/

εχεις μηνυμα!!

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Λόγω της δουλειάς έχω ανοιχτό συνέχεια το bt στο κινητό και το έχω συνδεδεμένο με ένα SONY SBH-50. Αν παράλληλα ανοίξω και wi-fi μετά από λίγο κάνει αποσύνδεση το hands free και αποσυνδέεται και από το wi-fi. Αν λειτουργεί το καθένα μόνο του, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα (δεν δοκίμασα και συγχρόνως με το GPS να δω τι γίνεται). Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εχει προλάβει να δοκιμάσει κανείς την έκδοση 1439 baralajbi? Εχω μείνει στη 1435 λόγω των θεμάτων κατανάλωσης μπαταρίας με την 1437.Εχοντας κυκλοφορήσει η 1441 DEV θα περιμένω μάλλον την νεώτερη απο τον Χαραλάμπη.
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

εδώ το έχω βρει σε καλή τιμή http://www.to2c.com/lenovo-k910-k910e-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen-2gb-16gb-ual-camera-dual-sim-wifi-gsm-wcdma.html . Οι περισσότεροι από που το παραγγείλατε; Εάν έχετε να προτείνεται κατάστηκα και καλύτερη ίσως τιμή γράψτε μου. Προπάντων βέβαια η αξιοπιστεία του πωλητή.
Link to comment
Share on other sites

εδώ το έχω βρει σε καλή τιμή http://www.to2c.com/lenovo-k910-k910e-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen-2gb-16gb-ual-camera-dual-sim-wifi-gsm-wcdma.html . Οι περισσότεροι από που το παραγγείλατε; Εάν έχετε να προτείνεται κατάστηκα και καλύτερη ίσως τιμή γράψτε μου. Προπάντων βέβαια η αξιοπιστεία του πωλητή.

 

εγω θα σου προτεινα καλυτερα vickmall...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...