Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη φαση, αλλα φοβαμαι πως θα το κλαιω! :O Aν υπηρχε κατι που να ειναι σε φλασακι και να μπαινει ο φορτιστης πισω ωστε να ειναι μονιμα πανω στο τηλεφωνο τοτε θα ταν ενταξει :)

 

http://www.ebay.com/itm/A-S0-Micro-USB-OTG-HOST-Cable-USB-Power-for-Samsung-Phone-i9100-i9220-i9250/271411181104?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D25412%26meid%3D77b178a9bc1e4bcc861aef293902006e%26pid%3D100011%26prg%3D10672%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D110931117836

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Κ 910.ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΣΤΟ ΜΙΝΙΝΤΙΑΛ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Κ 910.ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΣΤΟ ΜΙΝΙΝΤΙΑΛ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

καταρχην γραφε με πεζα γραμματα..

μαλλον με morelocale το κανουνε...

Link to comment
Share on other sites

καταρχην γραφε με πεζα γραμματα..

μαλλον με morelocale το κανουνε...

 

μπα το εχει ενα παιδι κ με το morelocale δεν μετφραζει ουτε το 20% κ με ενδιαφερει να το αγορασω αλλα με τα ελληνικα με ζοριζει εχετε καμια αλλη ιδεα

Link to comment
Share on other sites

μπα το εχει ενα παιδι κ με το morelocale δεν μετφραζει ουτε το 20% κ με ενδιαφερει να το αγορασω αλλα με τα ελληνικα με ζοριζει εχετε καμια αλλη ιδεα

 

ισως με καποια ρομ του baralajbi..δεν ειναι εντελως εξελληνισμενη,αλλα πιστευω θα βγαλεις ανετα ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να βαλουν rom του Baralajbi, πριν ακολουθησετε τις οδηγιες στο needrom, πρεπει να εγκαταστησετε το "cd" που εμφανιζεται μολις συνδεσετε το κινητο στον υπολογιστη - εχει τον οδηγο για τη συσκευη kiton που ειναι το k910. Επειδη ειναι στα κινεζικα, απλα πατηστε οτι πρασινο κουμπι σας βγαζει. Αυτα για οσους ειναι με την 1407 του minideal ή παρομοια.

 

Επισης να αναφερω οτι σε εμενα εγινε απλα αναβαθμιση, δηλαδη δε σβηστηκε τιποτα. Επαφες, προγραμματα, αρχεια κλπ ειναι ολα οπως πριν. Τα ελληνικα ειναι ελαφρως καλυτερα απο την 1407, αλλα οχι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

TWRP update απο xda .....version 2.7.1.5

http://www.filefactory.com/file/4szf5uzyuq59/TWRP2.7.1.5.zip# με απλο φλασαρισμα

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ

 

Εγω γιατι βλεπω VIBEROM_V1.0_1411_5_ST_K910

 

Εχω το Κ910e το οποιο το παρελαβα απο το pandawill μεσα Σεπτεμβριου. Το θεμα ειναι οτι αφ ενος δεν ειναι φουλ Ελληνικα αφ ετερου καποια μνμτα σε παραθυρα μου τα παρουσιαζει στα κινεζικα. Φταιει η ROM η κατι αλλο και πως διορθωνεται; .Η εκδοση του android ειναι 4.2.2.

 

Σας ευχαριστω

το k910e πιάνει 3g στην Ελλάδα; Νόμιζα πως μόνο το k910 πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Μόλις μου εβγαλε system update και γραφει VIBEUI_V2_1441_7.2.1_DEV_K910 η rom που εχω είναι η 1431 του μπαραλαμπι. Εάν πατήσω αναβάθμιση τα χάνω όλα και τα ελληνικα και τα gaps???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα..Μόλις μου εβγαλε system update και γραφει VIBEUI_V2_1441_7.2.1_DEV_K910 η rom που εχω είναι η 1431 του μπαραλαμπι. Εάν πατήσω αναβάθμιση τα χάνω όλα και τα ελληνικα και τα gaps???

 

Ναι... θα τα χάσεις μιας και θα σε πάει σε εντελώς stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω τη mofi θήκη αλλά η απάντηση της κλήσης είναι οριζόντια αλλά στο κινητό είναι κάθετα. Πώς θα απαντάς στην κλήση χωρίς να ανοίγεις τη θήκη;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω τη mofi θήκη αλλά η απάντηση της κλήσης είναι οριζόντια αλλά στο κινητό είναι κάθετα. Πώς θα απαντάς στην κλήση χωρίς να ανοίγεις τη θήκη;

 

Καλημέρα.

Εγώ έχω τη θήκη της nillkin, η οποία σαν αυτήν της MOFI είναι smart θήκη. Όταν την κλείνω όλες οι πληροφορίες για την κλήση (και άλλες, όπως ώρα, ημερομηνία και καιρός) εμφανίζονται στο επάνω παράθυρο. Φαντάζομαι πως όταν είναι κλειστή, η απάντηση της κλήσης θα γίνεται με σύρσιμο του δαχτύλου αριστερά ή δεξιά, όπως δείχνουν και όχι όπως όταν είναι ανοιχτό.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάποια πράγματα αλλάζουν στην οθόνη όταν είναι κλειστή με smart θήκη, και μάλλον ένα από αυτά τα πράγματα είναι και η απάντηση των κλήσεων.

Την έχω παραγγείλει και εγώ αυτήν της MOFI. Αν θέλεις περίμενε να την πάρω και να σου πω τι γίνεται ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να προβω στην αγορα αυτου του τηλεφωνου..

θελω να το παρω κομπλε να μην χρειαζεται root boot rom κτλ.. γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα...

ημουν iphoneακιας μεχρι τωρα (κατοχος του 5) αλλα θελω να δοκιμασω και αυτο.. φαινεται οτι σκοτωνει!

 

πειτε μου σας παρακαλω... τι πρεπει να προσεξω για να το παρω κομπλε.. να δουλευει χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα...

ποια η διαφορα της απλης εκδοσης.. απο την e ?

και απο ποιο site προτεινετε να το αγορασω ? φοβαμαι το china post κτλ.. δεν εχουν τρακινγκ number και αργουν αφανταστα...

με το τελωνειο τι παιζει ?

 

θενξ

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να προβω στην αγορα αυτου του τηλεφωνου..

θελω να το παρω κομπλε να μην χρειαζεται root boot rom κτλ.. γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα...

ημουν iphoneακιας μεχρι τωρα (κατοχος του 5) αλλα θελω να δοκιμασω και αυτο.. φαινεται οτι σκοτωνει!

 

πειτε μου σας παρακαλω... τι πρεπει να προσεξω για να το παρω κομπλε.. να δουλευει χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα...

ποια η διαφορα της απλης εκδοσης.. απο την e ?

και απο ποιο site προτεινετε να το αγορασω ? φοβαμαι το china post κτλ.. δεν εχουν τρακινγκ number και αργουν αφανταστα...

με το τελωνειο τι παιζει ?

 

θενξ

 

παρτο απο vickmall.com..με singapore post δεν θα εχεις θεμα με τελωνεια.αν το παραγγειλεις ετσι οπως το στελνουν τα ελληνικα του δεν ειναι και τα καλυτερα δυνατα,αν παλι θελεις να το δουλεψεις με αγγλικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα..ουτε ροοτ χρειαζεται ουτε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο vickmall.com..με singapore post δεν θα εχεις θεμα με τελωνεια.αν το παραγγειλεις ετσι οπως το στελνουν τα ελληνικα του δεν ειναι και τα καλυτερα δυνατα,αν παλι θελεις να το δουλεψεις με αγγλικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα..ουτε ροοτ χρειαζεται ουτε τιποτα..

 

 

ερχεται κομπλε με google play store , με ελληνικο ανταπτορα φορτισης με το κουτι το γνησιο , factory unlocked κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

ερχεται κομπλε με google play store , με ελληνικο ανταπτορα φορτισης με το κουτι το γνησιο , factory unlocked κτλ ?

 

ναι σε ολα αυτα που ρωτας!

Link to comment
Share on other sites

ισως με καποια ρομ του baralajbi..δεν ειναι εντελως εξελληνισμενη,αλλα πιστευω θα βγαλεις ανετα ακρη..

 

παιδια ξερεται ποσες μερες κανει ο baralajbi μετα την πληρωμη να δωσει κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται ποσες μερες κανει ο baralajbi μετα την πληρωμη να δωσει κωδικο?

 

εμενα σε μιση ωρα μου τον εστειλε στο εμαιλ που ειναι συνδεδεμενο με το paypal...

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας σας το retrica και το shazaam στο κινητο γιατι το πρωτο εμενα μου βγαζει συνεχεια αναγκαστικο κλεισιμο και το δευτερο δν μου το ανοιγει καν...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να πάρω τη mofi θήκη αλλά η απάντηση της κλήσης είναι οριζόντια αλλά στο κινητό είναι κάθετα. Πώς θα απαντάς στην κλήση χωρίς να ανοίγεις τη θήκη;

 

Κάτι έχεις καταλάβει λάθος, η θήκη της mofi δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας σας το retrica και το shazaam στο κινητο γιατι το πρωτο εμενα μου βγαζει συνεχεια αναγκαστικο κλεισιμο και το δευτερο δν μου το ανοιγει καν...

 

το ρομ φορας?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να κανω λαθος,αλλα σε εσας οταν σας παιρνει καποιος τηλεφωνο, καθετα και προς τα κατω δε συρετε για να απαντησετε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι έχεις καταλάβει λάθος, η θήκη της mofi δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει στη συσκευή.

 

Πιθανον να κανω λαθος,αλλα σε εσας οταν σας παιρνει καποιος τηλεφωνο, καθετα και προς τα κατω δε συρετε για να απαντησετε;

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τον αποθηκευτικο χωρο των 16γιγα μεχρι τι καρτα δεχεται?

 

Δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...