Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ήρθε η σειρά μου! Σε λίγες ώρες παραλαμβάνω...

 

Οντως παρέλαβα σήμερα (από merimobiles), αλλά παρά τη περιγραφή στο site, δε βρήκα ακουστικά στη συσκευασία...

Eίμαι ο μόνος ή "έτυχε" και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν έχει τύχει. Είναι όμως ίδιες οι δύο συσκευές στα χαρακτηριστικά.

Ξέχασα να σου πω ότι δούλεψε εξίσου καλά και σε άλλα Ευρωπαϊκά δίκτυα (Γαλλία).

αφού είναι έτσι θα προβω και εγώ άμεσα στην αγορά του....

ευχαριστώ φιλέ μου

Link to comment
Share on other sites

Οντως παρέλαβα σήμερα (από merimobiles), αλλά παρά τη περιγραφή στο site, δε βρήκα ακουστικά στη συσκευασία...

Eίμαι ο μόνος ή "έτυχε" και σε άλλον?

 

Καλησπέρα. Μεγιά και καλοδούλευτο. Κανονικά έχει ακουστικά μέσα στη συσκευασία. Είναι αυτά με το πλατύ καλώδιο και το logo της Lenovo πάνω στο κουμπί απάντησης-απόρριψης. Στείλε τους ένα email, να σου τα στείλουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω απενεργοποιησει στις εφαρμογες να συγχρονιζονται,για να μην τρωνε δεδομενα απο 3g.τωρα θελω να ενεργοποιησω τον συγχρονισμο αλλα δεν μπορω να το βρω...καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει και σε μένα. Δεν βλέπω την ώρα

https://www.dropbox.com/s/fms2n729z2bldrv/2014-11-01-19-59-23.png

Έρχεται με 4.2? Και αν ναι πια είναι η καλύτερη ρομ σε 4.4 για να του περάσω? (καλύτερη σε μπαταρία γλώσσα lag κτλ...)

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει και σε μένα. Δεν βλέπω την ώρα

https://www.dropbox.com/s/fms2n729z2bldrv/2014-11-01-19-59-23.png

Έρχεται με 4.2? Και αν ναι πια είναι η καλύτερη ρομ σε 4.4 για να του περάσω? (καλύτερη σε μπαταρία γλώσσα lag κτλ...)

Ναι 4.2,εγω εχω περασει του baralajbi 1435 καιεχρι στογμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω απενεργοποιησει στις εφαρμογες να συγχρονιζονται,για να μην τρωνε δεδομενα απο 3g.τωρα θελω να ενεργοποιησω τον συγχρονισμο αλλα δεν μπορω να το βρω...καμια βοηθεια?

 

Καλημέρα. Αν κατάλαβα καλά τι θέλεις να κάνεις:

Ανοίγεις το PlayStore, πατάς στις 3 γραμμούλες πάνω αριστερά και εμφανίζεται ένα μενού.

Πατάς τις "Ρυθμίσεις" και εκεί μέσα έχει επιλογή που λέγεται "Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών". Την πατάς

και εμφανίζονται 3 υποεπιλογές (χωρίς, αυτόματη ανά πάσα στιγμή και αυτόματη μόνο μέσω Wi-Fi)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πήρα κάποια απλά απο ebay κ δοκιμαζω τώρα με μια εφαρμογή για να γράφεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.stylusmobile.v3_2_store

 

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο πιό εξελιγμένο?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας σε πια σελιδα του νηματος αναφερετε το τι κανουμε για να εχουμε την πολη μας στο widget καιρου?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας σε πια σελιδα του νηματος αναφερετε το τι κανουμε για να εχουμε την πολη μας στο widget καιρου?

Απάντηση νομίζω στη οφισιαλ rom δεν υποστηρίζεται Ελλάδα.

Σε αυτή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι εδώ απλά πας στο γραφικό του καιρού και πατάς εύρεση με ανοιχτό gps.

 

tl2Kz9.jpg

 

prsJE2.jpg

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα όπως προαναφέρθηκε στο minideal έχει δύο εκδόσεις k910 και k910e . Η k910e ειναι με LTE? γιατί στο minideal δεν λέει κάτι..

Η dual sim έκδοση υποστηρίζει μόνο 3G/2G. Η single sim έκδοση υποστηρίζει και 4G. Σύμφωνα με τις προτεραιότητές σου αγοράζεις αναλόγως.

Θέλω να καταλήξω σε ενα απο τα 2

Έχει αγοράσει κάποιος το μονόκαρτο ? Όσο αφορά την κεραία και τις δυνατότητες της λειτουργούν κανονικά? τα δίκτυα εννοώ υποστηρίζονται εδώ ..?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα όπως προαναφέρθηκε στο minideal έχει δύο εκδόσεις k910 και k910e . Η k910e ειναι με LTE? γιατί στο minideal δεν λέει κάτι..

 

Θέλω να καταλήξω σε ενα απο τα 2

Έχει αγοράσει κάποιος το μονόκαρτο ? Όσο αφορά την κεραία και τις δυνατότητες της λειτουργούν κανονικά? τα δίκτυα εννοώ υποστηρίζονται εδώ ..?

Οχι το k910e ειναι ακριβως ιδιο με το "απλο" κ910 (δικαρτο,με υποστηριξη 2g/3g)υποστηριζει ακομα ενα δικτυο(κατα πασα πιθανοτατα κινεζικο)το evdo...

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα όπως προαναφέρθηκε στο minideal έχει δύο εκδόσεις k910 και k910e . Η k910e ειναι με LTE? γιατί στο minideal δεν λέει κάτι..

 

Θέλω να καταλήξω σε ενα απο τα 2

Έχει αγοράσει κάποιος το μονόκαρτο ? Όσο αφορά την κεραία και τις δυνατότητες της λειτουργούν κανονικά? τα δίκτυα εννοώ υποστηρίζονται εδώ ..?

 

To k910e προορίζεται για την αγορά της Κίνας, γι αυτό και υποστηρίζει λιγότερες μπάντες σήματος. από ότι διάβασα όσοι το έχουν , δεν έχουν κανένα πρόβλημα και λειτουργεί κανονικά Ευρώπη . τα specs είναι νομίζω τα ίδια.

 

Lenovo VIBE Z K910e recensione – ultima 1080p 5.5inch smartphone quad core android4.2

ADMIN ♦ AUGUST 21, 2014 ♦ LEAVE YOUR COMMENT

 

Today, we will introduce a new android geek for you, it’s Lenovo K910e VIBE Z, this is a little different from Lenovo K910 VIBE Z, because it’s certified by Chinese Authorities in China. It’s CDMA version. Therefore, the design and specs are almost similar to those of Lenovo Vibe Z K910. This smartphone supports 3G:CDMA EVDO 800/1900MHz, and Lenovo VIBE Z K910 supports the all bands like 3G: WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz ! So you can use Lenovo VIBE Z K910 3G network in your country,

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί διαπιστώνω οτι έχει κάνει update to security app και γύρισε σε κινέζικα.

Δεν μπόρεσα να βρώ τρόπο να το αλλάξω γλώσσα και έτσι αποφάσισα να το απεγκαταστήσω.

Εχω έκδοση Χαραλάμπη 1435 ST. Ξεκινώ λοιπόν απο το σπίτι με μπαταρία στο 100%.

Φτάνοντας στο γραφείο αρχίζω να παρατηρώ μια δραματική μείωση της μπαταρίας με αφύσικα γρήγορους ρυθμούς.

Και ενώ με μέτρια χρήση έφτανα το απόγευμα στο σπίτι με ποσοστό 60% περίπου , σήμερα με ίδια χρήση έπεσα στο 30%.

Αναριωτιέμαι εάν το security app έκανε κάποια διαχείριση ενέργειας που τώρα την έχασε.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Νέα υποσχόμενη ROM.

http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1445-7-21-1-k910-2/

All Lenovo apps removed;

Clean code;

TWRP Rocovery added to the archive;

QUICK Power menü;

Clean code;

Bootloader unlocked;

Gapps pico (Core Base№, Google Bookmarks Sync, Google Calendar Sync, Google Play services)

SuperSU 2.16 and full working

Added kernel with full support for Shell Root and init.d

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Νέα υποσχόμενη ROM.

http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1445-7-21-1-k910-2/

All Lenovo apps removed;

Clean code;

TWRP Rocovery added to the archive;

QUICK Power menü;

Clean code;

Bootloader unlocked;

Gapps pico (Core Base№, Google Bookmarks Sync, Google Calendar Sync, Google Play services)

SuperSU 2.16 and full working

Added kernel with full support for Shell Root and init.d

 

Την εχει δοκιμάσει κανείς? Έχω κάποιες απορίες

Είναι multilanguage?

Όταν λέει clean code?

 

ΑΣΧΕΤΟ: Θυμάμαι εδώ ενα παιδι είχε δοκιμάσει την CM είχε κάποιο αποτέλεσμα αυτή η προσπάθεια?

 

Έχει μόνο Αγγλικά και κινέζικα

και δεν βρίσκω συγχρονισμό με google...

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας σας το retrica και το shazaam στο κινητο γιατι το πρωτο εμενα μου βγαζει συνεχεια αναγκαστικο κλεισιμο αποθηκευοντας τις φωτο και το δευτερο δν μου το ανοιγει καν...

 

μπορει να μου απαντησει κανενας;;; η rom μου ειναι η vibeui_v1.5_1427_3_st_k910

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει κανενας;;; η rom μου ειναι η vibeui_v1.5_1427_3_st_k910

 

με 1443 του baralajbi ενω δουλευει η retrica μολις παω να βγαλω φωτο κλεινει,ενω το shazam δουλευει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ψωνισει απο Fasttech αρκετα πραγματακια χωριs παραπονο..αξιζει να το ψωνισω απο εκει??

https://www.fasttech.com/products/0/10003828/1901006-lenovo-k910-5-5-inch-ips-1080p-quad-core-2-0ghz

Link to comment
Share on other sites

με 1443 του baralajbi ενω δουλευει η retrica μολις παω να βγαλω φωτο κλεινει,ενω το shazam δουλευει κανονικα..

 

Εμένα μου δουλεύουν και τα δύο....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δουλεύουν και τα δύο....

 

επιβεβαιωνω και εγω!μετα απο εργοστασιακες ρυθμισεις δουλευουν και σε εμενα και οι δυο εφαρμογες!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ minideal, vickmall και to2c, ποιό θα επιλέγατε για να παραγγείλετε το συγκεκριμένο κινητό;

Επίσης, αξίζει να ζητήσω να το κάνουν root ή καλύτερα να το κάνω μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...