Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρωτη αποπειρα για cm-11 δεν ηταν επιτυχης.Δεν bootare στην CM.Ευελπιστω οτι μεχρι μεθαυριο θα το'χω καταφερει!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πρωτη αποπειρα για cm-11 δεν ηταν επιτυχης.Δεν bootare στην CM.Ευελπιστω οτι μεχρι μεθαυριο θα το'χω καταφερει!

 

:respect: Για την προσπαθεια......... :respect:

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιθανον να κανω λαθος,αλλα σε εσας οταν σας παιρνει καποιος τηλεφωνο, καθετα και προς τα κατω δε συρετε για να απαντησετε;

 

Όχι, οριζόντια και προς τα δεξιά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, οριζόντια και προς τα δεξιά.

Κι εγώ γιατί κάθετα και προς τα κάτω απαντώ στις κλήσεις; λόγω ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ γιατί κάθετα και προς τα κάτω απαντώ στις κλήσεις; λόγω ρομ;

 

Δεν μπορώ να το γνωρίζω αυτό μιας και δεν το έχω δει σε καμία rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γιατί κάθετα και προς τα κάτω απαντώ στις κλήσεις; λόγω ρομ;

 

Καλημέρα. Σου απάντησα σε ποστ στην προηγούμενη σελίδα (δεν ξέρω αν το διάβασες) για την ερώτηση που έκανες. Και πραγματικά είναι έτσι όπως σου το είπα, το δοκίμασα μόλις τώρα.

Και σε εμένα έχει απάντηση από πάνω προς τα κάτω, αλλά όταν έχεις την smart θήκη (όταν έχει το smart κάλλυμα πάνω δηλαδή) ο τρόπος απάντησης αλλάζει σε σύρσιμο του δαχτύλου.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από minideal, με το που το ανοίγω παραμένει στην αρχική οθόνη, δείχνει ότι πάει να ανοίξει αλλά τίποτα. Έκανα επανειλημμένα επανεκκίνηση αλλά δεν λέει να ξεκολλήσει από την αρχική. Εν το μεταξύ, ζήτησα να βάλουν Ελληνικά και μου εμφανίζει Τούρκικα (όταν πατάω για απενεργοποίηση ή επανεκκίνηση). έχει συμβεί σε κανέναν; Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Αν το επιστρέψω θα επιβαρυνθώ τα έξοδα; Έχω στείλει μήνυμα και στους ίδιους αλλά απάντηση δεν έχω λάβει ακόμα. Ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από minideal, με το που το ανοίγω παραμένει στην αρχική οθόνη, δείχνει ότι πάει να ανοίξει αλλά τίποτα. Έκανα επανειλημμένα επανεκκίνηση αλλά δεν λέει να ξεκολλήσει από την αρχική. Εν το μεταξύ, ζήτησα να βάλουν Ελληνικά και μου εμφανίζει Τούρκικα (όταν πατάω για απενεργοποίηση ή επανεκκίνηση). έχει συμβεί σε κανέναν; Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Αν το επιστρέψω θα επιβαρυνθώ τα έξοδα; Έχω στείλει μήνυμα και στους ίδιους αλλά απάντηση δεν έχω λάβει ακόμα. Ευχαριστώ!!!!

 

οταν λες στην αρχικη οθονη τι εννοεις?εκει που λεει lenovo?

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά, που δείχνει την ώρα και την ημερομηνία.

Στην αρχική οθόνη δηλαδή.... Και δεν ξεκλειδώνει? Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη δηλαδή.... Και δεν ξεκλειδώνει? Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?
Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη, όποιο κουμπί και να πατήσω δεν "ακούει".
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη, όποιο κουμπί και να πατήσω δεν "ακούει".

αν πατησεις αρκετη ωρα το power off on ? κανα λεπτακι?

μολις ειδα πως το επιχειρησες....μαλλον λειτουργικο προβλημα...κανενα προβλημα βαλε μια αλλη rom

αν δεν δεις να ξεκολαει....κατεβασε drivers της συσκευης και κοιτα στο πρωτο post του forum

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις αρκετη ωρα το power off on ? κανα λεπτακι?

μολις ειδα πως το επιχειρησες....μαλλον λειτουργικο προβλημα...κανενα προβλημα βαλε μια αλλη rom

αν δεν δεις να ξεκολαει....κατεβασε drivers της συσκευης και κοιτα στο πρωτο post του forum

Να σαι καλά φίλε, αυτό το λεπτάκι στο power on off έκανε δουλειά, τώρα λειτουργεί, άλλαξα και την γλώσσα.

Ελπίζω να μην παρουσιαστεί άλλο πρόβλημα.

όπως και να χει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πάρα πολύ, όπως επίσης ευχαριστώ και τα υπόλοιπα μέλη που μπήκαν στον κόπο να με βοηθήσουν!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η λυση για αναβαθμησμενο su binary στο Super SU v2.013 σε Super Su v2.14

1.Καντε update to twrp απο 2.7.1.2 σε twrp .2.7.1.5 download εδω http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=9116 με απλο φλασαρισμα.

Στην εφαρμογη του super su διαλεγουμε αναβαθμηση su binary με twrp..και ειμαστε οκ

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει??

στο site της λενοβο.. το vibe z δεν ειναι διπλοκαρτο...

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/vibe/vibe-z/#tab-tech_specs

 

επισης δεν λεει πουθενα οτι μπορεις να βαλεις micro SD και να επεκτεινεις την μνημη..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τι παιζει??

στο site της λενοβο.. το vibe z δεν ειναι διπλοκαρτο...

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/vibe/vibe-z/#tab-tech_specs

 

επισης δεν λεει πουθενα οτι μπορεις να βαλεις micro SD και να επεκτεινεις την μνημη..

 

Υπάρχουν δύο εκδόσεις, η μονόκαρτη με υποστήριξη μέχρι 4G και η δίκαρτη με υποστήριξη μέχρι 3G.

 

Κάρτα μνήμης δεν παίρνει καμία έκδοση.

 

η λυση για αναβαθμησμενο su binary στο Super SU v2.013 σε Super Su v2.14

1.Καντε update to twrp απο 2.7.1.2 σε twrp .2.7.1.5 download εδω http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=9116 με απλο φλασαρισμα.

Στην εφαρμογη του super su διαλεγουμε αναβαθμηση su binary με twrp..και ειμαστε οκ

 

Μπήκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο εκδόσεις, η μονόκαρτη με υποστήριξη μέχρι 4G και η δίκαρτη με υποστήριξη μέχρι 3G.

 

Κάρτα μνήμης δεν παίρνει καμία έκδοση.

 

 

 

Μπήκε στο πρώτο post.

 

 

και πως τι ξεχωριζουμε ?

ειναι αυτο που λενε k910e?

και αν ναι.. το e ειναι το μονοκαρτο με 4g ή το δικαρτο ?

Link to comment
Share on other sites

και πως τι ξεχωριζουμε ?

ειναι αυτο που λενε k910e?

και αν ναι.. το e ειναι το μονοκαρτο με 4g ή το δικαρτο ?

 

το μονοκαρτο ειναι το k910L..το k910e που ανεφερες ειναι μεν δικαρτο αλλα υποστηριζει καποιο αλλο προτυπο για το σημα που υπαρχει στην κινα..

Link to comment
Share on other sites

το μονοκαρτο ειναι το k910L..το k910e που ανεφερες ειναι μεν δικαρτο αλλα υποστηριζει καποιο αλλο προτυπο για το σημα που υπαρχει στην κινα..

 

αρα αγοραζω το απλο οχι το e....

μπορω να ζητησω στους κινεζους να βαλουν την kit kat ? ή να το αφησω στην 4.2 και ειναι οκ..

τα ελληνικα που βαζουν μεσα? λενε τιποτα? ή ειναι ακαταλαβιστικα ?

Link to comment
Share on other sites

αρα αγοραζω το απλο οχι το e....

μπορω να ζητησω στους κινεζους να βαλουν την kit kat ? ή να το αφησω στην 4.2 και ειναι οκ..

τα ελληνικα που βαζουν μεσα? λενε τιποτα? ή ειναι ακαταλαβιστικα ?

 

νομιζω οτι αν ζητησεις την multi σου βαζουν την 1407 γιατι μαλλον σε αυτην μπορουν να σουλουποσουν υποφερτα τα ελληνικα...καμια ρομ δεν εχει καλα ελληνικα..ζητα την αγγλοκινεζικη την δοκιμαζεις και αν δεις οτι δεν σου κανει βαζεις του baralajibi,που εχει τα καλυτερα ελληνικα απο ολες αυτην την στιγμη...(και παλι ομως εχει ελειψεις..

ναι το απλο το k910 θα παρεις.απο που σκεφτεσαι να ψωνισεις?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αν ζητησεις την multi σου βαζουν την 1407 γιατι μαλλον σε αυτην μπορουν να σουλουποσουν υποφερτα τα ελληνικα...καμια ρομ δεν εχει καλα ελληνικα..ζητα την αγγλοκινεζικη την δοκιμαζεις και αν δεις οτι δεν σου κανει βαζεις του baralajibi,που εχει τα καλυτερα ελληνικα απο ολες αυτην την στιγμη...(και παλι ομως εχει ελειψεις..

 

ναι το απλο το k910 θα παρεις.απο που σκεφτεσαι να ψωνισεις?

 

 

 

Σου έστειλα πμ σακη...

 

Δεν ξερω απο ρουτ κτλ καθόλου..... Θελω να το παρω και να ειναι κομπλέ να μη χρειάζεται τιποτα, προφανώς στην καλύτερη τιμη και να μην πληρώαω κανένα τελωνειο!!

Εγώ μάλλον θα παρω μονο αγγλικά να εχει μεςα.. Απλα επειδή θα πάρει και ο πατέρας μου το ίδιο... Θελει να εχει και ελληνικά.. Οχι οτι εχει θεμα.. Αλλα για το ψυχολογικό κομμάτι και την αςφαλεια του οτι αμα δεν ξερω κατι θα το γυρίσω στα ελληνικά και θα το βρω....

Ποιο μαγαζι εμπιστεύεσαι εσυ ;

Link to comment
Share on other sites

-Ξέρει κανείς πως θα διώξω ότι κινέζικο υπάρχει στο κινητό;

-Επίσης στο scroll bar όταν στέλνει ενημερώσεις, τα γράμματα είναι σε μεγάλες αποστάσεις και σε διαφορετικό μέγεθος το ένα από το άλλο, πως διορθώνεται αυτό; π.χ. εί χατ ε 1 α να π α ν τη τ η .

-με το που πέρασα τον λογαριασμό gmail μου ήρθαν όλες οι επαφές αυτόματα αλλά δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλούντος, είναι κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

Πριν λίγο παρέλαβα το κινητό απο vickmall πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αλλά εκεί που το χρησιμοποιούσα ξαφνικά σβήνει... (την ώρα που μίλαγα στο fb με ένα φίλο και του έλεγα οτι έκανα πολύ καλή επιλογή σε κινητό :lol:)

Πάτησα απάνω το κουμπί τίποτα... το πάτησα παρατεταμένα έκανε μια δόνηση χωρίς όμως να ανοίξει και τίποτα το έβαλα στο laptop άναψε κόκκινο το φωτάκι και ξανά τίποτα (όταν ήταν συνδεδεμένο δεν έκανε και την δόνηση).

Μετά απο λίγο βλέπω ανοίγει μόνο του και τώρα μου το παίζει κινέζος και δεν ξέρει τίποτα...

 

Σκέφτηκα μήπως έκλεισε απο μπαταρία αλλά δεν είχε βγάλει κανένα μήνυμα πριν.

Link to comment
Share on other sites

-με το που πέρασα τον λογαριασμό gmail μου ήρθαν όλες οι επαφές αυτόματα αλλά δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλούντος, είναι κάποια ρύθμιση;

 

Κι εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα, όταν με καλούσαν στον ένα από τους δύο αριθμούς. Αυτό που έκανα ήταν να κάτσω και να γράψω σε όλες τις επαφές, ακόμα ένα πεδίο, με το +30 από μπροστά. Δηλαδή σε κάθε επαφή, ενώ είχε τον αριθμό 69xxxxxxx πρόσθεσα ακόμα έναν ίδιο αριθμό με την μορφή +3069xxxxxxx. Έτσι τώρα σε όποιον αριθμό και να με πάρουν έχω αναγνώριση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...