Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε τις άλλες θύρες του pc σου η μετά και κάποιο άλλο pc. Πιθανότατα είναι θέμα driver τους οποίους θα πρέπει να απεγκαστησεις από το pc ώστε να περαστούν ξανά.

 

Τελικα ηταν ελαττωματικο το usb καλωδιο που υπηρχε στην συσκευασια! Επρεπε να το ζουπαω συνεχως για να ειναι συνδεδεμενο! Εβαλα ενα παλιο που ειχα και ολα οκ.

Για τα πρακτικα, το ρουτ εγινε με το root genius! Τωρα ειμαστε σε αναζητηση ρομ και περεταιρω σκαλισματων

 

Ευχαριστω πολυ ρε μαγκες

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση, γιατι ειμαι ακομη αρχαριος στο σπορ..

Εγκατεστησα το gravitybox, με τις οδηγιες απ αυτο το thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380546&page=166

Ολα καλα μεχρι το τελος. Το τρεχω και μου βγαζει "Gravitybox system framework not responding. Exiting"

Εχει τυχει αυτο σε κανεναν? Υπαρχει τροπος να το παρακαμψουμε η να το επιλυσουμε? Μπας και εχει να κανει με την 1.1.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Τσουναμι. Σε θέματα τζιπιες, οτι καλύτερο μου έχει τύχει...

Κλειδωνει ακομη και εντος σπιτιου, σε αποσταση 3 μέτρων από το παράθυρο, ισογεια κατοικια με 3 ορόφους απο πάνω.

Και σχετικά με κατανάλωση...

http://img853.imageshack.us/img853/7255/f0vv.png

 

Το 1ο σκαλοπάτι λογω αρκετου μεσεντζερ με ληψη φωτογραφιών. Λογικο διότι είναι ηταν ωρα στον φορτιστή και άρχισε η αποφορτιση.

Το 2ο σκαλοπατακι λογω σερφινγκ...

 

Πολυ καλη....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση, γιατι ειμαι ακομη αρχαριος στο σπορ..

Εγκατεστησα το gravitybox, με τις οδηγιες απ αυτο το thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380546&page=166

Ολα καλα μεχρι το τελος. Το τρεχω και μου βγαζει "Gravitybox system framework not responding. Exiting"

Εχει τυχει αυτο σε κανεναν? Υπαρχει τροπος να το παρακαμψουμε η να το επιλυσουμε? Μπας και εχει να κανει με την 1.1.1 ?

 

Αναβάθμισε τον Xposed Installer (& το GravityBox Module του).

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισε τον Xposed Installer (& το GravityBox Module του).

 

Σε ευχαριστω φιλε μου. Τελικα επρεπε να κανω εγκατασταση του gravity στην μνημη του κινητου, και οχι στης καρτας!

Με αυτον τον τροπο δουλεψε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

 

Την έβαλα για να την δοκιμάσω (τσουναμι) και μου δείχνει 17 Sat in View :lol: και 0 in Use. :confused:

Ξέρει κανείς κάτι περί του .. εγκλήματος ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λες,αλλά έχω βγει ίσως όχι στο καλύτερο σημείο,αλλά είχα κλειδώσει 4 σε αυτό με την 0.8 και δεν...

Εννοείται ότι εχω δοκιμάσει και όλες τις ρυθμίσεις που περιγράφονται για την διόρθωση του,γι'αυτο ρωτάω αν κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία κ αν με κάποιο τρόπο το διόρθωσε..

Το αξιοσημείωτο είναι ότι και μέσα στο σπίτι μου δείχνει στιγμές αρκετούς σε κατάσταση View αλλά σε κατάσταση Lock πάλι 0

Θα μου πεις γιατί δεν μένεις στην 1.0.8 τότε ? και σωστά,απλά μόλις την φορτώσω λίγο λαγγαρει,ενώ η τσουναμι πιο φορτωμένη απ'οτι χρειάζομαι εγώ πάει νερό..

 

UpDate.. Εγκατέστησα ένα έτοιμο config που υπήρχε πιο πάνω και τελικά κλείδωσε 7 από τους 15.. όλα οκ λοιπόν,προχωράω στην παραμετροποίηση της rom ελπίζοντας ότι θα είναι η τελευταία φορά που το κάνω .. :grin:

 

Ένα άλλο γεγονός είναι ότι κάθε φορά που κάνω ρεσταρτ η ανοιγοκλείνω το Wi_Fi κάνει και μια καινούρια εγγραφή συσκευής στο modem.αν του δώσω σταθερή ip απο το modem δεν αλλάζει κάτι,αν του δώσω σταθερή ip από την σύνδεση του τηλεφώνου μειώνεται αισθητά,αλλά πάλι μερικές φορές το κάνει,ξέρουμε κάτι για αυτό η να δοκιμάσω άλλο μόντεμ ?

Edited by MovieGr
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φαίνεται ότι η tsunami τσουλαει λίγο καλύτερα από τις υπόλοιπες αλλά το gps της 108_fix (αν και στην ίδια βασίζεται και η τσουναμι) δεν έχω ξανασυναντησει, γρήγορο κλείδωμα και το κυριότερο χωρίς επανυπολογισμους σε στενά και τούνελ. Το deal-breaker όμως είναι ότι προφανώς λόγω κάποιου tweak της τσουναμι που δεν μπορώ να εντοπίσω δεν λειτουργεί το droidvpn(μικρό το κακό αλλά τυχαίνει να το χρειαζομαι) αλλιώς και εγώ ψηφίζω τσουναμι δαγκωτό.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δώσει στην αδερφή το κινητό αυτό εδώ και 15 μέρες. Στην αρχή δεν δούλευε η αφή και δεν άνοιγε αλλά με ένα restart έφτιαξε. Τώρα πετάει συνέχεια παράθυρα για να ζητήσει πρόσβαση και δικαιώματα ανά 1 λεπτό, για παράδειγμα αν θελω το Facebook να βλέπει που είμαι, στο Skype να βλέπει τις επαφές κτλπ. Ότι και να πατήσω με ξαναρωτάει τι θέλω. Το κινητό τρέχει την νεότερη έκδοση και δεν είναι ροοτ ούτε έχει άλλη rom. Μια λύση σας παρακαλώ μόνο και μόνο γιατί όλοι γνωρίζουμε την γκρίνια των γυναικών...
Link to comment
Share on other sites

επειδή κάπου το είχα παρατήσει, τα καινούρια(σειράς) inew v-3 που στέλνουν έχουν κάποια άλλη έκδοση,περνούν συγκεκριμένα firmware?

έστειλαν ένα καινούριο με την ν1.1.1

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα θεματάκι.. κατα κάποιο τρόπο.. όταν παίρνω τηλέφωνο σβήνει η οθόνη (μέχρι εδώ όλα καλά).

Αν απαντήσει αυτός που καλώ όλα καλά. αν δεν απαντήσει όμως αργεί αρκετά να ανοίξει πάλι η οθονη για να το κλείσω..

πατάω το power button και θέλει 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει και όταν ανοίγει με βγάζει στο lock screen, και καποιες φορες οταν το ξελειδώνω (Για να το κλεισω έχει φύγει απ'την οθόνη που σου βγάζει το κόκκινο κουμπί και σου βγάζει μια συντόμευση μόνο πάνω αριστερά..

Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό? να το κάνω λίγο πιο πρακτικό?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει επιτελους με την φορτιση???

 

Το συνδεω για φορτιση με ενδειξη 25% και μετα απο 20 λεπτα εχει παει στο 100%....

Το παραπανω προβλημα παρατηρεται με συχνοτητα 50%.

 

Και ερωτω....απλα ζουμε με το παραπανω "προβλημα" ή εχουμε καποια λυση?

 

Σε ολα τα υπολοιπα ειναι αψογο και ταχυτατο.:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τη φορτιση το εκανε κ σε εμενα στην αρχη... οχι παντα ομως. απο τοτε που εβαλα το power saver pro δεν το εχω ξαναπαρατηρησει..ισως να ειναι κ συμπτωση ομως...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δώσει στην αδερφή το κινητό αυτό εδώ και 15 μέρες. Στην αρχή δεν δούλευε η αφή και δεν άνοιγε αλλά με ένα restart έφτιαξε. Τώρα πετάει συνέχεια παράθυρα για να ζητήσει πρόσβαση και δικαιώματα ανά 1 λεπτό, για παράδειγμα αν θελω το Facebook να βλέπει που είμαι, στο Skype να βλέπει τις επαφές κτλπ. Ότι και να πατήσω με ξαναρωτάει τι θέλω. Το κινητό τρέχει την νεότερη έκδοση και δεν είναι ροοτ ούτε έχει άλλη rom. Μια λύση σας παρακαλώ μόνο και μόνο γιατί όλοι γνωρίζουμε την γκρίνια των γυναικών...

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Πας : ρυθμίσεις -> Ασφάλεια->Application Permissions και το βάζεις στο off, και καθάρισες.

Έχει να κάνει με τα δικαιώματα εφαρμογών, όταν το έχεις στο On (που τώρα έτσι πρέπει λογικα να το έχεις), στην ουσία ειναι σαν να του λες ότι κάθε φορά που ζητάει η εφαρμογή να δει κάτι, θα πρέπει να σε ρωτάει. Είναι σπαστικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα γινει επιτελους με την φορτιση???

 

Το συνδεω για φορτιση με ενδειξη 25% και μετα απο 20 λεπτα εχει παει στο 100%....

Το παραπανω προβλημα παρατηρεται με συχνοτητα 50%.

 

Και ερωτω....απλα ζουμε με το παραπανω "προβλημα" ή εχουμε καποια λυση?

 

Σε ολα τα υπολοιπα ειναι αψογο και ταχυτατο.:)

 

Το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ, αλλά με πιο αραιή συχνότητα. Εν τω μεταξύ, το φορτίζω με εναν ταχυφορτιστή που εχω απο Sony που βγάζει 1500 αντί για 700-750 που βγάζουν οι άλλοι συνήθως, και άλλοτε γράφει speed charging και άλλοτε continous charging.

Όπως θέλει, κατά βούληση....

Το 100% πάντως ειναι fake, γιατι σε λίγη ώρα έχει πέσει πολύ η στάθμη.

 

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό κινητάκι, γρήγορο, ελαφρύ, λεπτό, δεν κολλάει κλπ... για εμένα πάντως με την χρήση που του κάνω η μπαταρία του ειναι ένα θέμα. Πλέον για 5-ιντσο, μπαταρία κάτω απο 2500 απορρίπτεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δώσει στην αδερφή το κινητό αυτό εδώ και 15 μέρες. Στην αρχή δεν δούλευε η αφή και δεν άνοιγε αλλά με ένα restart έφτιαξε. Τώρα πετάει συνέχεια παράθυρα για να ζητήσει πρόσβαση και δικαιώματα ανά 1 λεπτό, για παράδειγμα αν θελω το Facebook να βλέπει που είμαι, στο Skype να βλέπει τις επαφές κτλπ. Ότι και να πατήσω με ξαναρωτάει τι θέλω. Το κινητό τρέχει την νεότερη έκδοση και δεν είναι ροοτ ούτε έχει άλλη rom. Μια λύση σας παρακαλώ μόνο και μόνο γιατί όλοι γνωρίζουμε την γκρίνια των γυναικών...

 

Φίλε μου νομίζω το πρόβλημά σου οφείλεται στο app permissions, πρέπει δηλαδή να το απενεργοποιήσεις. Πας Ρυθμίσεις - Αφάλεια - βρίσκεις το App permissions και το απενεργοποιείς. Δοκίμασέ το και πες μου αν διορθώθηκε το πρόβλημα :O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα θεματάκι.. κατα κάποιο τρόπο.. όταν παίρνω τηλέφωνο σβήνει η οθόνη (μέχρι εδώ όλα καλά).

Αν απαντήσει αυτός που καλώ όλα καλά. αν δεν απαντήσει όμως αργεί αρκετά να ανοίξει πάλι η οθονη για να το κλείσω..

πατάω το power button και θέλει 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει και όταν ανοίγει με βγάζει στο lock screen, και καποιες φορες οταν το ξελειδώνω (Για να το κλεισω έχει φύγει απ'την οθόνη που σου βγάζει το κόκκινο κουμπί και σου βγάζει μια συντόμευση μόνο πάνω αριστερά..

Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό? να το κάνω λίγο πιο πρακτικό?

Ευχαριστώ..

 

Το ότι κλείνει η οθόνη είναι φυσιολογικό. Ο λόγος είναι να μην μένει ανοικτή όταν μιλάς στο τηλέφωνο. Υπάρχει ένας αισθητήρας κοντά στην μπροστινή κάμερα γι αυτό το λόγο. Εγώ προτείνω την επιλογή power button ends call για να είσαι πάντα καλυμμένος-σίγουρος ότι έχει τερματιστεί η κλήση σου, δηλαδή οποιαδήποτε κλήση είναι σε εξέλιξη (εισερχόμενη και εξερχόμενη), με οθόνη σβηστή ή μή, τερματίζεται πατώντας απλά το Power button. Αυτό λειτουργεί ακόμα και σε εξερχόμενη κλήση πριν απαντήσει ο άλλος. Το ενεργοποιείς πηγαίνοντας: Ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα (τέρμα κάτω), και τικάρεις το: power button ends call. Ελπίζω να σε βοήθησα! Εδώ είμαστε αν χρειαστείς κάτι αλλο :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς καμία θήκη παρόμοια σαν αυτή με το μαγνητάκι από κάποιο site? Χάλασα αυτή που είχε όταν ήρθε το κιν και ψάχνω για κάποια παρόμοια από ebay και έτσι, έχετε καμία καλή/βολική στα υπόψη σας?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς καμία θήκη παρόμοια σαν αυτή με το μαγνητάκι από κάποιο site? Χάλασα αυτή που είχε όταν ήρθε το κιν και ψάχνω για κάποια παρόμοια από ebay και έτσι, έχετε καμία καλή/βολική στα υπόψη σας?

η οριτζιναλ θήκη με το μαγνητάκι ήταν πολύ βολική αν και ίσως όχι τόσο μουράτη..

αν πας στο to2c ή στο minideal πρέπει να τη δίνουν και ξεχωριστά...

το μόνο κακό ειναι οτι αν δεν κολλήσει καλά την 1η φορά και το ξεκολήσεις μετά είσαι για καινούργια θήκη πάλι..

εγώ το έπαθα έτσι και το έχω με τη λαστιχένια τώρα αν και δε μου εμπνέει την ίδια σιγουριά απο άποψη προστασίας...

Link to comment
Share on other sites

η οριτζιναλ θήκη με το μαγνητάκι ήταν πολύ βολική αν και ίσως όχι τόσο μουράτη..

αν πας στο to2c ή στο minideal πρέπει να τη δίνουν και ξεχωριστά...

το μόνο κακό ειναι οτι αν δεν κολλήσει καλά την 1η φορά και το ξεκολήσεις μετά είσαι για καινούργια θήκη πάλι..

εγώ το έπαθα έτσι και το έχω με τη λαστιχένια τώρα αν και δε μου εμπνέει την ίδια σιγουριά απο άποψη προστασίας...

 

Κάπως έτσι είμαι κ εγώ..και δεν θέλω την ίδια γιατί είναι λίγο άσχημη αλλά ψάχνοντας ή αυτή βρίσκω ή χωρίς το πλαίσιο από μπροστά. Καμία πιο κομψή δεν βρήκα όσο και αν έψαξα..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...