Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα για το INEW V3,δηλ. καπου πρεπει να πασχει το τηλ. αλλιος δεν εξηγειτε αυτη η τιμη,δηλ. με 170-180$ δεν γινετε να ειναι και ποιοτικο και καλο ενα τηλ. με αυτα τα σπεκς.

Απο οθονη στα χαρτια αλλα και στα διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν η συσκευη τα σπαει,και gorilla2 και otg,nfc,ogs,επεξεργαστης ο δοκιμασμενος MTK6582,καμερες κατσε καλα Sony Exmor RS 13mpix και 5 mpix μπροστα,16gb ενσωματομενη μνημη,ε δεν γινετε καπου πρεπει να πασχει το τηλ. και ρωταω εγω μηπως ειναι στην συναρμολογιση και στην ποιοτητα κατασκευης?

Μετα την παπαρα που εφαγα με το hotinbuy οπου βρηκα το zte v967s σε τιμη ευκαιρια εχω μαθει οτι συνηθως με τους κινεζους ισχυει το οπου ακους πολλα κερασια παρε μικρο καλαθι και στην περιπτωση του INEW V3 τα κερασια ειναι παρα πολλα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω μόλις το είδα είπα θα το πάρω λόγω κάμερας,Σόνυ αισθητήρες, γιατί είναι το μονο παράπονο που έχω απο το lenovo a830.αλλά περιμένω να δω τι παιζει με μπαταρία και τελικά απο οτι φαίνεται θα στραφω στο huawei honor 3c(αισθητήρας Sony,μπαταρία 2300 mah) και είναι και πιο μαρκα Edited by gbotsas
Link to comment
Share on other sites

0.9gb για εφαρμογές

 

λιγο ειναι ειδικα αν καποιος βαζει πολλα games θα εχει θεμα. πρεπει να το ψαξουμε(ν) εκει στο χδα να την επεκτεινουμε.

υπομονη :)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα για το INEW V3,δηλ. καπου πρεπει να πασχει το τηλ. αλλιος δεν εξηγειτε αυτη η τιμη,δηλ. με 170-180$ δεν γινετε να ειναι και ποιοτικο και καλο ενα τηλ. με αυτα τα σπεκς.

Απο οθονη στα χαρτια αλλα και στα διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν η συσκευη τα σπαει,και gorilla2 και otg,nfc,ogs,επεξεργαστης ο δοκιμασμενος MTK6582,καμερες κατσε καλα Sony Exmor RS 13mpix και 5 mpix μπροστα,16gb ενσωματομενη μνημη,ε δεν γινετε καπου πρεπει να πασχει το τηλ. και ρωταω εγω μηπως ειναι στην συναρμολογιση και στην ποιοτητα κατασκευης?

Μετα την παπαρα που εφαγα με το hotinbuy οπου βρηκα το zte v967s σε τιμη ευκαιρια εχω μαθει οτι συνηθως με τους κινεζους ισχυει το οπου ακους πολλα κερασια παρε μικρο καλαθι και στην περιπτωση του INEW V3 τα κερασια ειναι παρα πολλα!

θα διαφωνησω ,βασικα εσυ νομιζεις οτι και οι μεγαλοεταιριες που τα χουν αυτα τους στοιχιζει οσο το δινουν στην αγορα ?με ελαχιστο κερδος,?απο καθαρη αναλυση το 5s στοιχιζει 180δολλαρια για να κατασκευαστει και πωλειται τα 4πλασια ε τα κινεζακια σαν και του λογου του θα στοιχιζουν κανα 120δολλαρο ισως και λιγοτερο αν σκεφτεις οτι τα roylties του cpu ειναι πιο χαμηλα και περνει και ο πωλητης κανα 50αρι για την πωληση.

οσο για τα επωνυμα να μην σου τυχει ακομα θρηναω το xperia s που στον μηνα απανω καηκε η μητρικη .ισχυει οτι πληρωνεις περνεις αλλα μερικες φορες τα κινεζικα ειναι πιο τιμια απο τα επωνυμα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

λιγο ειναι ειδικα αν καποιος βαζει πολλα games θα εχει θεμα. πρεπει να το ψαξουμε(ν) εκει στο χδα να την επεκτεινουμε.

υπομονη

Με τα μεγέθη που έχουν σήμερα οι εφαρμογές,θα έχεις θέμα και χωρίς να βάζεις μεγάλα games.Απο την άλλη τα πολλά data των games θα πάνε στην sd,ειτε στην εσωτερική ειτε στην εξωτερική.Το θέμα είναι ότι γίνεται με τα μεγάλα apk αρχεια + δεδομένα ρυθμίσεων + dalvik cache + cache συστήματος οπότε στάνταρ θα έχεις θέμα και η επόμενη λύση πέραν της ενοποίησης ειναι τα γνωστά προγράμματα τύπου link2sd κτλ.Η απλή μεταφορά των εφαρμογών απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->κάρτα sd σίγουρα δεν είναι προτεινόμενη λύση μιας και μετά απο reboot ή σύνδεση του κινητού στο pc ως αφαιρούμενο δίσκο,τυχαίνει κάποιες φορές να "χαλάνε" οι εφαρμογές και φυσικά δε δουλεύουν τα widgets

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

και μερικα δειγματα απο φωτο

http://www.gizbeat.com/2863/mt6582-inew-v3-review-part-2-day-photos-pictures/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

απο σκορ antutu παει σφαιρα, καλυτερα και απο τους μεταγενεστερους mdiatek, μενει να δουμε αν αυτη η δυναμη φαινεται η ειναι πλασματικη.

Τωρα για τις photo ισως να μην ειναι του επιπεδου που διαφημιζεται αλλα αποαναλογα κινεζικα οπως jiayu g3s που εχω να συγκρινω ειναι ενα επιπεδο καλυτερες και απο θορυβο και απο ζωντανια χρωματος.

Το gps το χαρακτηριζει outstanding με πολυ καλο snr αλλα το δοκιμαζε με agps on...

Αντε να μας ερθει να δουμε τα αυγα η τα ...πουλια :)

ΥΓ ο πρωτος λακος στη φαβα ηταν το 6.5mm και το otg

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτές δεν είναι φωτογραφιες για Σόνυ αισθητήρα 13mp!!!μάλλον ο πρώτος λάκος της φαβας

 

Δεν νομιζω να περιμενετε ποιοτητα ενος hi-end των 600 ευρωπαϊκων.... Ειπαμε VFM...

 

Βαση καταγωγης και τιμης, super ειναι.

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να περιμενετε ποιοτητα ενος hi-end των 600 ευρωπαϊκων.... Ειπαμε VFM...

 

Βαση καταγωγης και τιμης, super ειναι.

Συμφωνω.

 

Σ'αυτη τη ζωη για δυο πραγματα ειμαι σιγουρος. Οτι καποτε θα πεθανω και οτι πληρωνεις παίρνεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

τελικά απο οτι φαίνεται θα στραφω στο huawei honor 3c(αισθητήρας Sony,μπαταρία 2300 mah) και είναι και πιο μαρκα

Αυτο που λες δεν εχει OTG, ουτε NFC, ουτε Gorilla glass, εχει ROM 4 και απο φωτο δεν νομιζω πως θα παει καλυτερα. Ασε που θα σου βγει αρκετα ακριβοτερο, ειδικα αν σκεφτεις την 32ρα καρτα που δινει δωρo το To2C. Κι εγω παντως ταλαντευομαι αναμεσα στα δυο..

 

led notification διαθέτει το v3;

εδω λεει οτι εχει http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps-questions.html?p=6

και εδω http://www.etotalk.com/inew-v3_p4944.html

 

Πάντως αυτές δεν είναι φωτογραφιες για Σόνυ αισθητήρα 13mp!!!μάλλον ο πρώτος λάκος της φαβας

Νομιζεις πως υπαρχει καποιο αλλο τηλεφωνο με αναλογη τιμη και δυνατοτητες που βγαζει καλυτερες φωτο? Αν ναι, πες μας ποιο ειναι, να το αγορασω αμεσως..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βλέπω πολύ καλές φωτογραφίες για κινητό των 135€.Επισης το σίγουρο ειναι ότι για όσους δεν βιάζονται να το αποκτήσουν σε κανένα δίμηνο (με βάση την γνωστή τακτική των κινέζων) πιθανολογώ ότι με το ίδιο "καλούπι" θα κυκλοφορήσει και σε έκδοση με octa-core mtk6592 32gb rom/2gb ram και αν η τιμή ειναι το ίδιο ανταγωνιστική θα κάνει και εκείνο πάταγο
Link to comment
Share on other sites

απο σκορ antutu παει σφαιρα, καλυτερα και απο τους μεταγενεστερους mdiatek, μενει να δουμε αν αυτη η δυναμη φαινεται η ειναι πλασματικη.

Τωρα για τις photo ισως να μην ειναι του επιπεδου που διαφημιζεται αλλα αποαναλογα κινεζικα οπως jiayu g3s που εχω να συγκρινω ειναι ενα επιπεδο καλυτερες και απο θορυβο και απο ζωντανια χρωματος.

Το gps το χαρακτηριζει outstanding με πολυ καλο snr αλλα το δοκιμαζε με agps on...

Αντε να μας ερθει να δουμε τα αυγα η τα ...πουλια :)

ΥΓ ο πρωτος λακος στη φαβα ηταν το 6.5mm και το otg

O MT6582 που φοράει το τηλέφωνο είναι από τους πιο καινούριους της Mediatec και βασίζεται πάνω στον 8πύρηνο ΜΤ6592.

Είναι πολύ πιο αποδοτικός και λιγότερο ενεργοβόρος από τους παλαιότερους ΜΤ6589 & ΜΤ6589 και για αυτό καταγράφονται και τα υψηλά Antutu.

Link to comment
Share on other sites

Και 2 φωτό που τράβηξα.

αυτη ειναι σε χωρίς φωτισμό δωμάτιο,μόνο με το φλας το οποίο ειναι πολύ αδύνατο.[ATTACH]39036[/ATTACH]

Η άλλη ειναι με φωτισμό στο δωμάτιο πιο καλή τραβηγμένη.

[ATTACH]39037[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα πιο πανω την αποψη μου για το οτι καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα και θα σας πω το γιατι!

Πριν ενα μηνα αγορασα το haier W910 το οποιο την συγκεκριμενη στιγμη που το αγορασα ηταν απο θεμα σπεκς και τιμης οτι καλυτερο μπορουσα να παρω και τρομερο VFM ,ερχετε που λετε τωρα το INEW V3 που στα χαρτια ειναι κλασεις ανωτερο απο το haier W910 και πωλειτε μαζι με καρτα επωνημη 32gb στα 189.90$ και απ'την αλλη στο "ξεπερασμενο" haier W910 η τιμη του συνεχος ανεβαινει και εχει φτασει αισιος στα 179,90$ και αν υπολογισουμε και μια καρτα 32 gb το haier W910 κοστιζει ακριβοτερα απο το INEW V3 ,και δεν συμβαινει μονο συγκρητικα με το haier αυτο συμβαινει και συγκρητικα με σχεδον ολα τα αλλα Κινεζικα,π.χ ενα ZTE V967S που ειναι σε ολα πολυ υποδιεστερο μαζι με την αγορα μιας 32ρα καρτας βγαινει αρκετα πιο ακριβο απο το INEW V3!

Λοιπον αν δεν υπαρχει λακος στην φαβα ποιος με τα καλα του θα προτιμησει να αγορασει οτιδοιποτε αλλο??????

Αν λεω αν κανει τελικα το INEW V3 αυτα που υποσχεται σε αυτην την τιμη τοτε οτι κυκλοφορει στις 4,5-5,0 ιντσες δεν εχει καμια τυχη,κατι red rice , honor 3c,ΖΤΕ ZTE V 967S ακομη και το πολυ ακριβοτερο V987,lenovo κ.τ.λ!

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κάνει κόπο, δοκίμασε να φωτογραφισεις αντικείμενο σε απόλυτο σκοτάδι, στο ένα μετρο απόσταση με φλας....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο φωτο είναι κλασσικό κινεζικό μην πω και χειροτερο.καλα εκανα προσωπικά και δεν το πήρα.όμως αν στα υπολοιπα είναι οκ no problem δεν έχει άσχημη τιμή.

Βέβαια είναι και το θέμα της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι οι φωτογραφίες έχουν ανάλυση 640*480...λέω εγώ τώρα...μήπως δεν είναι σωστά ρυθμισμένο το κινητό να αποδίδει στο μέγιστο?

*οι φώτο που μπορούμε να ανεβάσουμε εδώ μετατρέπονται σε κάποια συγκεκριμένη ανάλυση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι φωτο μονο απο sony exmor rs δεν μου φαινονται!

Μηπως τελικα δεν ειναι sony και ειναι foney τελικα ο σενσορας και μηπως τελικα δεν εχει gorilla 2 και εχει maimou1 γυαλι,αντι για NFC εχει NFS(το need for speed το παιχνιδι)?

Λεω εγω τωρα!

Απο σπεκς και desighn και μονο ειμαι στο παρα πεντε να το παραγγειλω και να δοσω το haier στην γυναικα μου που με εχει πρηξει οτι θελει και αυτη ενα κινητο σαν το δικο μου αλλα κατι μου λεει οτι παραειναι too good to be true αυτο το τηλ.!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mimoko μπορείς να γράψεις και κάποιες πληροφορίες για την ένταση του ήχου,το gps και την ισχύ του wifi συγκριτικά με το s3 σου;
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κάνει κόπο, δοκίμασε να φωτογραφισεις αντικείμενο σε απόλυτο σκοτάδι, στο ένα μετρο απόσταση με φλας....

 

 

Αυτή που ειναι τραβηγμένη με την τηλεόραση ειναι σε σκοτάδι μόνο με το φλας.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι οι φωτογραφίες έχουν ανάλυση 640*480...λέω εγώ τώρα...μήπως δεν είναι σωστά ρυθμισμένο το κινητό να αποδίδει στο μέγιστο?

 

*οι φώτο που μπορούμε να ανεβάσουμε εδώ μετατρέπονται σε κάποια συγκεκριμένη ανάλυση?

 

 

Η φωτό ειναι τραβηγμενες με 13μ ανάλυση αλλά όταν πάω να τις ανεβάσω στο site μου βγάζει επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Στα αριστερά κανει overexpose.. Γιατί ? Μηπως ηταν το δάχτυλο κοντά στο φλας? Πάντως για απόλυτο σκοτάδι, είναι αρκετά καλή

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mimoko μπορείς να γράψεις και κάποιες πληροφορίες για την ένταση του ήχου,το gps και την ισχύ του wifi συγκριτικά με το s3 σου;

 

 

Ο ήχος ειναι πιο καλός και δυνατός στο s3 το gps μου δουλεύει μια χαρά νομίζω ότι ειναι το ίδιο γρήγορο, το wifi που το εχω συνδεδεμένο και αυτό ειναι γρήγορο δεν βλέπω καμία διάφορα με το s3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...